Kdy začne lézt? Už se staví na kolínka

andrrriiik
6. kvě 2015

Chtěla jsem se zeptat,malý se staví už na kolínka,a pokouší se po nich posunovat dopředu.Za jak dlouho můžu čekat,že bude lézt?Dcera byla na kolínkách v 7 měsících,lezla v 8.Bude to nejspíš stejně,nebo to může trvat i dýl?

lv
6. kvě 2015

obvykle po tom, co se něco zkouší, se nová dovednost začne používat do 3 týdnů..

sonja01
6. kvě 2015

@andrrriiik Synovi to trvalo tak měsíc...kluci bývají línější 🙂

andrrriiik
autor
6. kvě 2015

Takže to bude asi zhruba stejně jako u dcery.Díky moc za odpovědi 🙂

@sonja01 Jinak malý je líný na přetáčení.Umí z bříška na záda,ale naopak ještě ne.Vypadá to,že jak bude lozit,tak přetáčet ze zad na bříško se ještě nebude 😀

sonja01
6. kvě 2015

@andrrriiik My jsme to měli asi taky stejně, pak to šlo šup na šup, přetáčení, pérování na kolínkách, lezení, pak trochu pauza, stoupání, ocházázení, pak pauza a teď už tu skoro běhá 😀

andrrriiik
autor
6. kvě 2015

@sonja01 Dcera byla úplně tabulková.Do 6 měsíců válela sudy,v 7 měsících pérovala na kolínkách,v 7 se i sama posadila,v 8 začala lézt a postavila se,a chodit začala v roce a čtvrt 😀

andrrriiik
autor
9. čer 2015

Holky,tak malý ještě pořád neleze.A na kolínkách je už přes měsíc ☹

mysakovatiti
9. čer 2015

Ahoj ja mam 12 mesicni dceru a musim rict ikdyz se snazi je linejsi 🙂 sama si sedne da se na kolinka zkousi ale jeste po 4 neleze spis se soucha po zemi pac asi dosla na to ze to je rychlejsi :D snazi se sikulka a myslim si ze kdyz by to prislo uz v 7 8 9 mecicich nebo pozdeji je to snad jedno kdyz se na to bude citit tak ji to pujde 🙂

ambrosia
10. čer 2015

Mě malá začala na kolínkách párovat přesně v pěti měsících a teď pěti a půl měsících udělá pár kroků, ještě to není to pravé lezení, ale tam kam chce se dostane 🙂

andrrriiik
autor
17. čer 2015

Holky,tak malý už pár dní leze 🙂

micka1
14. črc 2015

každé dítě je jiné. Syn lozil v 7 měsicích i se sádrou na noze. Starší dcera nelozila vůbec ta se v 8 měsicích postavila a v 10 chodila sama. Mladší dcera lozí od 6 měsíců teď bude mít rok a chodí za jednu ruku. 🙂

verca222
14. črc 2015

Každé dítě je jiný..

andrrriiik
autor
15. črc 2015

@micka1 Nelozila vůbec?A co na to dr?Nevadilo to kvůli vývoji?Já prý taky od 8m rovnou chodila,ale pak jsem spadla a blok,bála jsem se chodit,tak jsem začala lézt,ale tak nějak nenormálně prý 🙂

micka1
15. črc 2015

@andrrriiik dr na to neříkala nic. 🙂 Hold každé dítě je jiné. Při poslední prohlídce nejmladší dcery jenom konstatovala že máme ty holky nějaké mo rychlé ve vývoji. 😀

andrrriiik
autor
15. črc 2015

@micka1 Jj,to je jasné,že je každé jiné 😉 Já jen,že jsem všude četla,že když dítě neleze,je to špatně.

micka1
15. črc 2015

@andrrriiik problémy se většinou objeví až ve škole. Syn byl před měsícem v pedagogickopsychologické poradně kvůli škole a tam se právě ptali jestli třeba nepřeskočil nějakou vývojovou fázi. On nepřeskočil a problémy ve škole má. Je dysgrafik a dyslektik. Tak jsem zvědavá co bude u dcery když přeskočila lezení. Prý se to projevit nemusí. Zatím já ještě dva roky čas než půjde do školy. 😀

pomykalovak
15. črc 2015

Malý začal pérovat v 8 měsících, teď je mu 9 měsíců a týden a ještě pořád neleze, pořád se jakoby šoupe nebo plazí, ale neleze... za to před pár dny se naučil posazovat ze čtyř. Obecně ale máme doma lenocha, přetáčet se začal až v 6 měsících, sudy válel od 7 měsíců 😉 není kam spěchat, aspoň nikam nezdrhá a ještě mám veget 😀

andrrriiik
autor
15. črc 2015

@micka1 Tak to mi přijde ten nejmenší problém,dyslektik...Já jsem dyskalkulik,a taky jsem lezla,i když jak jsem psala,nejdřív chození,pak lezení 😀

andrrriiik
autor
15. črc 2015

@pomykalovak Jééé,taky si dává načas 🙂 Malý už i sedí,a stojí,ale zato se ještě nepřetočí na bříško ☹

pomykalovak
15. črc 2015

@andrrriiik a jak může sedět, když se nepřetočil na břicho? 🙂 Za samostatné posazení se považuje to z těch čtyřech, jinak se mi malý přes přímé břišní svaly do sedu přitahoval od 5 měsíců, postaví se taky u postýlky na kolena, ale sám bez opory ještě ne... a Dr vám na to nic neřekl, že se v 9 měsících nepřetočí na břicho? Používáte chodítko apod. "urychlovače"?

andrrriiik
autor
15. črc 2015

@pomykalovak No vždyť jo,přes šikmý sed ze čtyřech.Spí na bříšku,tak proto.A taky proto má to přetáčení naopak-nejdřív na záda 🙂

pomykalovak
15. črc 2015

@andrrriiik tak teď to nechápu 😀 jakože se ze zad nepřetočí na bříško, i když spí na bříšku? A na ty 4 se dostane jak, když se nepřetočí ze zad na břicho?

dannyblakely
15. črc 2015

Mně malá začala lézt až teď v roce a museli jsme jí trochu pomoct cvičením, aby na to přišla. Ale na kolínkách pérovala už víc jak dva měsíce zpátky..

andrrriiik
autor
16. črc 2015

@pomykalovak Jééé,na bříšku spí od 2m,takže jsem ho na bříško pokládala,jinak neusnul.Tím pádem se začal přetáčet na záda,pérovat na kolínkách,lézt,sedat,stát.Už chápeš?

pomykalovak
16. črc 2015

@andrrriiik jj chápu, že se z bříška přetočí na záda, ale psala jsi, že se nepřetočí ze zad na břicho, tak jakým způsobem se dostává na ty kolena, když se sám nedostane na bříško? 😀 já nevím, jestli mi na MD zakrněl mozek, nebo jsi to špatně popsala, ale nechápu to stále 😀

andrrriiik
autor
16. črc 2015

@pomykalovak No tak když ho dám na bříško,aby usnul,tak po probuzení se naučil na čtyři.

pomykalovak
16. črc 2015

@andrrriiik jo takhle, je to ale divné, když se přetáčí z bříška na záda, tak by měl mít posílené šikmé svaly.. spíš asi nemá motivaci, když ho od 2m dááš spát na bříško.. a když ho dáš na záda, tak řve a neusne?

alcar
16. črc 2015

Tak moje dcera zacala perovat taky v 7 mesicich a za 5 tydnu se posadila a par dni na to zacala lozit. Na lozeni ma ditko do 10mes. cas. Ale muzes ho motivovat treba na hracku, krupku apod. Kazdopadne bych ho asi zkusila nejdriv nejak namotivovat ci naucit pretoceni ze zad na bricho. Je to jednodussi pohyb nez z bricha na zada (paklize se uci postupne). U vas doslo k preskoceni, jelikoz byl pasivne pokladan na bricho a nemel motivaci tohoto pohybu dosahnout sam. Urcite bych ho zkusila davat na zada, at se snazi na kolinka dostat timto zpusobem. Ale ted uz se bude asi vztekat. 😅

evulina77
16. črc 2015

naše malá už měsíc obchází nábytek a stále někde stojí, leze jako rychlomyš, ale ještě nesedí a vůbec to asi ani nepotřebuje. Už čekám, abych ji mohla dát do sporťáku, ale furt nic...

andrrriiik
autor
16. črc 2015

@pomykalovak Tak 2m mimino nenechám řvát na zádech,když chce spát na bříšku 🙂 Má to po mě i po tatínkovi.Tím pádem to má obrácené 😉

andrrriiik
autor
16. črc 2015

@alcar Jj,ale malý už měsíc leze 😉 Ale jinak dík za radu 🙂