Když se kluci pobijou

garalela
10. srp 2018

Maminky, mam teprve male miminko, ale vzdycky jsem byla premyslivy typ a tak si tak dopredu jako mama chlapecka premyslim nad reakcemi. Samozrejme nechci, aby mu nikdo nezkrivil ani vlasek, ale jak jste reagovaly, kdyz jednou syn prisel treba zbity? Reagovaly byste zoetne jinak a proc?

konidana
10. srp 2018

Tak u nás se tedy zatím nestalo, že by někdo přišel domu zbitý. Sourozenci se tedy doma řežou jako koně, a to se snažím moc neřešit. Ono je vina vždy na obou stranách 😉 Nejlepší je je zaměstnat , zaúkolovat každého něčím jiným a jinde:D

werik153
10. srp 2018

Pane bože, já jsem četla poblijou a když přijdou domu zblitý...🙈🙈🙈 a už tady přemýšlím nad tím co bych dělala 😁.
Jinak samozřejmě bych se zeptala co se stalo a podle toho situaco řešila.

hermelinah
10. srp 2018

Jednou přišel pokousaný ze školky, ale to byla věc kterou vyřešila učitelka, druhá maminka se mi samozřejmě ještě druhý den omlouvala. Jinak zatím nic hrozného sme řešit nemuseli, bijí se jen v rámci rodiny se synovcem, takže alespoň má trénink a ví, že si to nemá nechat líbit, ale zároveň ví, že si nemá začínat, ale uvidíme až jednou opravdu přijde třeba právě, že se někde poprali, pak budu chtít vědět co se stalo, a přijde sáhodlouhé promlouvání do duše, protože když u toho nejsem, nevím kde je pravda, ač mu třeba věřím, že by nelhal... Snad to nikdy nedojde tak daleko abych musela řešit, že někde někomu nějak výrazně ublížil, doufám

michaela_2
13. srp 2018

@garalela Já mám doma malého loupežníka, takže to řeším z té opačné stránky. Ve školce se rve často. Na posledním školkovém focení, vyrobil svému nejlepšímu kamarádovi solidní modřinu pod okem - myslela jsem, že se hanbou propadnu a že snad ty fotky jeho rodičům zaplatím - no porvali se prý až po tom focení, takže alespoň na nich ještě tu ozdobu nemá.
Navzdory tomu je ale hrozně oblíbený, když byl týden nemocný, chodili se prý kluci ptát paní učitelky každé ráno, kdy už přijde Fanoušek. Každou chvilku ho někdo zve domů nebo je někdo z jeho kamarádů u nás. Je hodně akční, vymýšlí blbiny a dělá ostatním klauna. Přesně prototyp dítěte, u kterého si představíte, že se budete ve škole jednou plížit na tř. schůzkách třídou, aby si Vás paní učitelky nevšimla 😀. Přesný opak své starší sestřičky, absolutně. No a přesně takový kluk, jakého jsme si s manželem přáli 🙂

Pokud někomu vyloženě neubližuje, ale prostě se s klukama poperou vzájemně, nemá to podle mě smysl nějak hrotit. Rozhodně jej v tom nepodporuji ani za to nechválím, ale jak řekla jeho učitelka v MŠ - oni si to mezi sebou dokáží vyřešit promptně a rychle a za pět minut jsou zase nejlepší kamarádi.

anazuzzuzana
13. srp 2018

@michaela_2 můj syn je stejnej - až na ty bitky. To ale jen proto, že ještě nechodí do školky 😂

zelenaesmolda
13. srp 2018

Kdyz se u nas chlapi poperou,tak jenom nozem a nebo sekerou...