Kojené miminko přestalo denně kakat, je to v pořádku?

lee92
10. pro 2017

Maminky, mate nektera zkusenost s tim, ze Vam kojene miminko prestalo denne kakat? Vim, ze nektere mimi nemusi denne, ale Uz od porodnice jsme meli maleho "posranka" a stolicku mela xkrat denne az do 3 mesice. Najednou po ockovani i 2 dny bez stolicky a kdyz uz prijde, tak jen 1x denne.

Nevim, zda se mam znepokojovat ci nikoliv? 🙂 dekuji za vsechny odpovedi

nat
10. pro 2017

Ano muze to byt,nebojte se niceho 😉 u nas byl rekord 14 dni bez stolice a to kadil i 6 x denne predtim

odula
10. pro 2017

@lee92 udává se že stolice 1x za 10 dní je u kojeneho dítěte v normě. 😉

nikoulinka
10. pro 2017

Ahoj, maly (byl plne kojeny), mi denne smolil nekolikrat. Cca behem 3.-4. mesice se to zmenilo, a vedela jsem, ze stolice bude vzdy v pondeli 😂 a to se ho drzelo dlouho. A dle.mudr bylo vse v poradku. Dnes ma skoro 21 mesicu a kaka uz normalne a bez problemu ☺

gretka79
10. pro 2017

@lee92 Ahoj, posílám Ti odkaz na stránku našeho pediatra. Moc hezky tam píše o kojencích. Myslím, že tam najdeš odpověď, kterou potřebuješ pro svůj klid🙂
https://www.pediatricka-ordinace.cz/kojenci/sto...
Ještě mě k tomu napadá, že to může být způsobeno laktační krizí - ta bývá na 3 měsících, v 6 měsících a v 9 měsících. Já kojila rok a půl a měla jsem všechny krize. Znamená to, že se Ti po dobu několika dnů tvoří méně mléka, pak se to zase srovná. To může být důvodem, proč Tvé miminko přestalo denně kakat.....

asojakova
10. pro 2017

U nas byl rekord 13 dní. V mém okolí to tak měly snad všechny miminka a bylo to úplně v pohodě.

linee
10. pro 2017

Pokud nema bolesti bricha,nekrouti se a nebo nema nafoukle a tvrde bricho,tak zcela normalni.U nas to bylo i 10 dni.

hany_bany
11. pro 2017

Mateřské mléko je plně stravitelné, takže jak je psáno výše-i kakani jednou za dva týdny je normální, tělo je schopné vše zpracovat. Až pak zavedete zeleninku, tak tam už bude nestravitelna vlaknina, a zase bude kakat denně 🙂

alubif
11. pro 2017

Kojené dítě nemusí kakat i 20 dní a je to v pořádku.

jitka0a
12. pro 2017

@lee92 Ano je to normální a může se to stát, nejspíše to bude tím očkováním, pak se to třeba vrátí do stejných kolejí, ale jinak u kojených dětí je to normální a nemusí kakat denně.