Kojení 9měsíčního miminka v noci

sosama
2. říj 2015

Ahoj,chtěla bych se zeptat maminek, které mají zhruba 9.měsíční mimčo, jak to mají s kojením, hlavně v noci. Já malou kojím přes den takto- většinou ráno po probuzení kojení, pak dám kašičku kolem 9hod (Sunarka, Hami), poté ještě jedno kojení před spinkáním- chodí spát před obědem cca v 11hod, spinká do 12hod. Pak dáme oběd (maso-zelenina), po obědě cca v 15 hod nakojím, nebo dám buď přesnídávku, ovoce, jogurt-pokud jsme venku, abych nemusela řešit kde nakojím. Pak kolem 17-18 hod nakojím, v 19 hod koupání, v 19:30 až 20.00hod kašička na dobrou noc (opět Hami, nebo Sunarka) buď rýžová mléčná nebo krupicová mléčná.
Ihned usne, s tím problém nemá, usíná už u kašičky🙂 Spí cca do půlnoci, probudí se a začne plakat, nakojím, cucne si cca 5 min. Spí, další buzení je ve 2hod, opět hrozný pláč-stejný scénář. Pak se vzbudí ve 3, 4, 5, kolem 6 hod, spí většinou do 6.30hod, ale stává se poslední dobou že už v 6 hod po kojení dál spinkat nechce, stojí v postýlce a pláče (spíš řve 😀 ), že chce vyndat 😀 To mi nevadí, že vstává v 6 hod, na to už si zvykám ( kolem 6-7 měsíce spala do půl 9, to bylo lepší teda, ale tak už je zvídavější, což chápu). Jde mi o to, že mi vadí dost to noční časté kojení, je to náročné, ráno jsem vždycky jak vymačkanej citron ☹
Nemáte někdo radu, co udělat aby se to zlepšilo? Kolem toho 6-7 měsíce a dřív-se budila 2 krát, max.3 krát na kojení v noci, tak nechápu co to teďka je, ty poslední 2 měsíce. Zkoušela jsem dát dudlíka místo kojení, nechce ho. Zkoušela jsem čaj, ten taky nechce-prská ho. Prostě nedokážu jí utišit jinak než tím, že jí nakojím.
Máte někdo radu, co s tím, aby se to zlepšilo? Nebo mám vydržet a samo se to časem zlepší?
Je jí přesně 9.měsíců, ještě nemá ani jeden zoubek, ale poslední dobou slintá víc než obvykle, tak že by už se pomalu ale jistě ten první klubal? 😉

lv
3. říj 2015

Napadá mě separační úzkost? ale tu by měla i ve dne..

cosmodee
3. říj 2015

Zdravim,zoibkem to klidne byt muze.Nas maly to ma jako na houpacce,ctrnact dne spinka celou noc a znicehonic dalsi tyden se budi 2 krat za noc.Po tom tydne ale objevime novy zoubek.Uz mame 4☺Ale musim rict ze nas maly nemiva teploty ani prujem kdyz mu roste zoubek.Vazne se jen zacne v noci budit.....

verundice
3. říj 2015

Přesně v tomhle věku jsem to také řešila.Vy ještě hodne kojite pres den,ja kojila už jen ráno a večer,pak jen večer a pak jsem mu utla kojeni uplne a spinkal krasne skoro celou noc (před tím se budil na kojeni celou noc po dvou hodinách i častěji).

simhav
3. říj 2015

u nás to bylo to samé při růstu zoubků, ale my jsme byli vzhůru každých 45 minut :-/ u prsa se jenom uklidňuje, nemá hlad...zkuste máznout dásničky Calgelem nebo Mundisalem. My jsme dávali ještě homeopatické čípky Viburcol...noci jsme takto šílené měli 2 měsíce a po těch čípkách a gelu na dásně se to srovnalo. Oni ty dásně natečou a to je bolí...přeju hodně trpělivosti 🙂

sosama
autor
3. říj 2015

@lv
Přes den je v pohodě, myslím že separační úzkost to nebude, zřejmě se jedná o ty zoubky...

sosama
autor
3. říj 2015

@cosmodee
Asi to tak bude, teploty ani průjem také nemá...

sosama
autor
3. říj 2015

@verundice
Váš příspěvek mě zaujal, takhle to také budu muset udělat, přes den ubrat kojení postupně a pak asi pomalu přestat, počítám kolem toho roka. Ale uvidíme, jak to půjde 🙂

effka84
3. říj 2015

Malej to měl stejně, určitě zoubky. Trvalo to asi tyden a pak nastoupily teploty, tak dva dny a pak už vylezly. Prvně jeden a tak 3 dny na to druhej. Od tý doby klid😉

sosama
autor
3. říj 2015

@simhav
Jéj, tak to jste měli ještě horší. Calgel mám koupenej, vyzkouším, jestli to bude lepší.
Děkuji moc za odpověď. 🙂

sosama
autor
3. říj 2015

@effka84
Také si myslím, že už by to mohly být ty zoubky. Asi tak týden i hodně slintá, máme větší spotřebu bodýček. Tak jsem zvědavá, kdy už vykoukne, dává si na čas 🙂

anazuzzuzana
3. říj 2015

mám to samé, přes den už nekojím, jen když se třeba bouchne nebo vzbudí špatně naladěný tak, aby se uklidnil. Zato v noci je vzhůru co dvě hodiny a uklidní se jen u prsa... když nejsem doma nebo spíš, když neví, že jsem doma, tak se nechá mužem nebo prarodiči uklidnit i chováním nebo vodičkou, ale se mnou prostě jen prso... no, dala jsem si taky limit do roka, už mě to noční buzení hodně nebaví, ale ještě prostě nemám sílu to řešit nějak razantně....a zoubky mu sice rostou skoro pořád, ale podle mě to má sce vliv na to buzení, ale ne na jeho chuť se kojit. Prostě ví, že mám mlíko a nebojí se ho razantně dožadovat 🙂

no_title
3. říj 2015

Zkusila bych na noc "vysadit" kojení. V tomhle věku už nepotřebuje kojit v noci, opravdu se tím jen uklidňuje. Zkuste, aby v noci týden obstarával malého táta nebo babička a nabízel jim něco jiného - třeba tu kašičku, tu chtít pravděpodobně nebude, ale asi pochopí, že prso prostě nebude 🙂.

verundice
3. říj 2015

@sosama Chtěla jsem původně také vydržet do roka,ale právě kvůli tomu nočnímu buzení jsem to nakonec po několika týdnech zvažování utla dříve. Nakonec to ani neproběhlo zdaleka tak dramaticky,jak jsem čekala, stačilo pochovat pohladit dudlik a druhou noc už krásně chrupkal 🙂

sosama
autor
3. říj 2015

@anazuzzuzana
Také mi to tak přijde, že ví že mám mlíko a tak se ho nebojí dožadovat, v noci je tma, máme postel hned vedle ní, spím na straně u ní a i když je tma, vždycky jak se v noci vzbudí a posléze i já, tak pak cítím jak na mě kouká i v tý tmě (kouká na mlíko 😀 ) a začne se hlasitě dožadovat...a opravdu, nemůže se dočkat až jí vyndám a opět přiložím...

anazuzzuzana
3. říj 2015

@sosama já už ani nevyndavám... 🙂 měla jsem postýlku bez bočnice přiraženou na naší postel. Asi před měsícem jsme dali bočnici a postýlku odsunuli, jako že když bdue dál, že nebude cítit... takže situace je teď taková, že ho poprvé uspím a dám do postýlky a až se poprvé probudí, tak si vezmu k sobě a spí se mnou až do rána... spím nahá, takže teď se obsluhuje sám. Už se mi stalo, že jsem se vzbudila až když byl přisátej :D

sosama
autor
3. říj 2015

@no_title
zkusit to můžem, něco podobného mi doporučila doktorka, ale nevím, ona je opravdu hodně hlasitá, bohužel bydlíme v paneláku, takže když začne ráno ve 3 hod řvát a nedostane co chce, tak jen tak nepřestane...vzbudila by po chvilce celej panelák...kašičku jsem na ní právě zkoušela v noci (ohřála jsem zbytek co nedopila předtím) a jen si malinko cucla a začla se odvracet a křičet snad ještě víc (jakoby říkala- já nechci kašičku, dej mi prso-hned!! 🙂 )
Nejhorší je že poslední dobou už ani nechce dudlíka, dřív si dudala večer před spaním, jednou možná dvakrát jsem jí tím i v noci utišila)ale poslední měsíc najednou začala dudlíka odmítat, vůbec ho nechce, hned ho vyplivne, jak píšu, jediný co jí uklidní je prso a hned dál spí...ach joo 😒

sosama
autor
3. říj 2015

@anazuzzuzana
Já jí odmala učím spinkat v postýlce, se mnou nespí, není na to zvyklá. Já bych se asi bála, aby nespadla z postele, vy nemáte strach že spadne? Nebo máte nízké postele? Malá zatím nechodí, jen leze a už si stoupá kolem nábytku. Ale je to děsný šídlo, je hrooozně moc živá. Podle doktorky- akční🙂

anazuzzuzana
3. říj 2015

@sosama další důvod, proč jsme mu udělali samostatnou postýlku bylo to, že začal lézt. Záhy po tom, co začal lézt, z postele během dne spadl po hlavě (naštěstí jsem ho zachytila pár cm od země, takže si nenamlel) a od té doby ví, že po hlavě to není dobrý nápad. Nicméně, nejsem si jistá, že by si to uvědomil v polospánku, takže když spíme pak spolu, tak je mezi námi nebo muž většinou jde do obýváku ( ☹ ) a pak spí na té straně postele, která je přišouplá ke stěně... ne, nebojím se, že spadne. Vzhledme k tomu, že on se teda pořád budil co max. tři hodiny, tak jsem ho měla u sebe, protože kdybych ho měla odněkud vyndavat, čekat až se nakojí a pak zase přendavat, tak se asi nikdy nevyspím. I to ležení na boku mi nevyhovuje, potřebuji spát na zádech. Takže teď poslední dva týdny jsem fakt krkavčí matka... když se vzbudí, dám si ho na sebe a on sosá... je to hrozný,a le je fakt, že mu to není tak pohodlné, jako když jsem ležela u něj pěkně na boku, takže si jen sosne a odvalí se. Když jsem ležela na boku, že on ležel pohodlně, tak jsem pak ještě musela "bojovat" když jsem mu to prso vyndavala z pusy...

sosama
autor
3. říj 2015

@anazuzzuzana
No, tak u nás by to takhle možný nebylo, postel nemáme u zdi, na jedné straně je radiátor a ještě cca metr místa, na druhé je místa tak metr a půl a tam je ta postýlka. Ale hlavní důvod, proč bych to nemohla dělat jako vy, je ten že je malá hrozně akční, jak jí dám na postel, tak je štěstím bez sebe, cítí že je to měkký, schválně padá, skotačí a já mám vždycky co dělat abych jí tam udržela aby nespadla na hlavu 😖 Je to prostě hroznej živel, vím že by se do minuty zabila, kdybych jí tam takhle nechala v noci se mnou spát (přítel chodí také do obýváku na gauč, jinak by se také nevyspal). Vím že by se v noci probudila, zjistila že je někde jinde- na posteli a hned by začala být aktivní, jak jí znám, já bych spala a už by spadla na hlavu... 😠 Takže to Vám celkem závidím, tenhle systém....mě probudí, vyndám, dám na kojící polštář, saje cca 5-8 min, pak už nesaje tak vyndám, vždycky jako zabručí že jako ještě pije, ale nepije samozřejmě 😀 a zase jí dám do postýlky a hned se otočí na bok a spinká do sekundy. Já naštěstí usnu hned taky, ale už se mi stalo že jsem pak čumákovala i půl hodiny než jsem zase zabrala, grrr... 😠 Takže už toho začínám mít plné zuby, zhruba od těch 2 hod rána se pak budí co hoďku, ráno v 6 hod vstávačka a já úplně grogy...

no_title
3. říj 2015

@sosama tak zajdi k sousedům vysvětli jim, že odstavujete, že až bude brečet, nemají se strachovat. Určitě to pochopí, zvlášť, jestli mají děti. Tím, že jí dáš, co chce problém nevyřešíš, jen ho posuneš na později. Podle mě probrečí max 3 noci, když bude hodně vytrvalá, mě sousedovo dítě brečí běžně, neřeším to, prostě si dám špunty a hotovo. No, ale oni nemají koberce, tak je to víc slyšet 🙂 Proto taky zkuste, aby v noci asi týden vstával někdo jiný, to je pak povyku méně.

sosama
autor
3. říj 2015

@no_title
Tak jo, půjdem do toho...No musí se to odnaučit, že se v noci nepapá ale spí. Tak to jsem zvědavá, za jak dlouho to pochopí, je to hroznej závislák 🙂
Kdyby se budila třeba jen 2 krát, tak to třeba ještě přežiju ale 5-6 krát za noc, to je fakt děs. Jedem to takhle už ty 2 měsíce a už mě to fakt nebaví, jak říkáš jen by se to stejně posunovalo a stejně musíme jednoho dne přestat, tak není na co čekat.
Díky moc za rady, ať se daří, hezký večer přeji 🙂

no_title
3. říj 2015

@sosama není zač 🙂 a dej vědět, jak se to daří 🙂