Kolik by mělo dítě mezi 1-2 rokem ujít kilometrú?

tereziep
15. zář 2009

Ahoj maminky. Řešíme s kamarádkama takový menší problém. Teda spíš se dohadujeme, která z nás má pravdu. Dvě máme 14 měsíční holky a jedna má dvouletou. Kamarádka s 14 měsíční holčíčkou chodí na procházky tím stylem, že jednu cestu ji veze v kočárku a cestu spátky malá ťape. Většinou je to tak mezi 2-3km. Já malou zatím vozím v kočáreku no a ta s dvouletou to střídá. Ta jí nechá ťapkat jen chvilku. Moje teda začala chodit sama dýl. Ta 14 měsíční chodí už od roka. Já tvrdím, že na tahle malé dítě je to daleko. Ona mi zas oponuje, že kdyby byla unavená, tak by si řekla. No a mamka od dvouleté ji nikdy tak daleko chodit nenechala ve věku 14 měsíců, protože v té době už byl sních. Takže nás nemůže rozsoudit. Mělo by tahle malé dítě chodti tak daleko? Nepočítám, když děti běhají na hřišti nebo zahradě. To si chvilkou sednou, někdo je pochová nebo stojí a pozorují věci. Chtěla bych vědět, zda také necháváte vaše děti chodit několika km procházky nebo se snažíte chodti s nima jen kousek a pak je vezete.

zuzik03
15. zář 2009

těžko říct, každé dítě je jiné 🙂 má jinou potřebu pohybu, je jinak živé, jinak vydrží. jestli 14 měsíční dítě ujde 2 - 3 km, tak to teda opravdu čumím a obdivuju 😕 nevidím na tom nic špatného - jak říká kamarádka, když by byla malá unavená, řekne si. já se snažím dceru motivovat k chůzi co nejvíc, ale když nechce, tak prostě nechce a vleze si do kočárku. takže pokud dcera kamarádky ťape, tak ji to asi baví 🙂

ještě docela obdivuju, že drží směr, já když asi před týdnem poprvé vyrazila ven na hřiště bez kočáru, tak jsme těch asi 500m šly přes hodinu, takže 2 - 3 km bych řekla, že je na celý den 😉

dididi30
15. zář 2009

hm tak to by ma nenapadlo,ze merat kolko km asi maly ubeha, ale mala dost 😝 😀
asi to zacnem merat 😅 😕 😀
ale podla mna je to jedno, ved kazde dieta je ine, niektore sa hned unavi, niektore nema na behanie dna, takze tak 😉

tereziep
autor
15. zář 2009

Já to neměřím. Jen jsem to několikrát jela kolem nich na kole a vím, jak je to daleko. Dítě také neomezuji v pohdybu, ale přijde my to na děti dost. Vím, že moje malá lítá po zahradě dost dlouho a večer padne. Vidím na ní, že sotva plete nohama, ale chtěla by běhat dál. Prostě si myslím, že malé dítě si samo neřekne, kdy je unavené. Nemyslím si, že ze zdravotního hlediska je dobré, aby malé dítě chodilo stejně dlouhé procházky jako dospělí člověk.

kacka.va
15. zář 2009

tak naše malá si sama řekne, kdy už nechce jít. Stejně tak, když je unavená doma, tak přijde, vleze mi na klín a já vím, že už je toho na ní moc. Podle mě neexistuje žádná hranice, kolik by mělo nebo nemělo dítě ujít. Stejně tak jako dospělý některý ujde 30 km v pohodě a jiný supí po 10 km, záleží jak je kdo zvyklý.

butterfly30
15. zář 2009

My sme boli na dovolenke v Tatrach, isli sme na 3hod.turu a maly ani za svet v kociku ci v turistickom nosici. Mal 1,5roka vtedy a cele to presiel sam. Aj hore aj dole. Pacilo sa mu to a bolo to veeela kilometrov. Takze 3hodinovu turu sme natiahli na 5-6 hodinovu, lebo sme cakali na syna a vobec mu to nevadilo. Bol velmi spokojny, skor mu vadilo, ked sme ho chceli dat do nosica.
Takze ja si myslim ze kazde dieta ma individualnu potrebu pohybu. My sme od rana do vecera vonku a maly neustale beha. Skor mam problem ho udrzat v kociku... Teda ten uz ani nemame... 🙂. On chodi vsade peso s nami.

shaula
15. zář 2009

Tohle měřit nebo porovnávat je podle mě totální nesmysl. Záleží na dítěti - na tom, kdy začalo chodit, jak mu to jde, jak ho to baví, jakou má náturu, potřebu pohybu... Nevidím žádný problém v tom, když malé dítě ujde tolik, co dospělý, pokud to zvládá. Snad maminka na dítěti pozná, kdy je unavené, takže dítě pletoucí nohama bych už rozhodně nenechala jít samotné, i kdyby chtělo. Ale pokud ho to neunavuje a zvládá to, tak v tom problém není. Běhání po zahradě je podle mě přece totéž.

martina46
15. zář 2009

Samozrejme, nechať chodiť koľko chce. Niektoré deti sa zas radi vozia. Naša malá rada chodí a som rada, lebo začala až v roku a pol. Podľa mňa jej veľa chodenia nemôže uškodiť.

jahodka11
15. zář 2009

terezie-ja mam niekedy pocit, ze nasmu malemu je aj 10 km malo 😉 je velmi zivy 🙂 ale ked je unaveny, pytasa na ruky, tak si myslim, ze je to individualne a ked su deti unavene, daju nam to najavo 🙂

sstefi
15. zář 2009

keby nevládalo, tak určite tolko neprejde.
Napr. sme boli na dovolenke a tam sme byvali na 2.poschodí. bola s nami rodinka so 4-roč.dievčatkom, a nevládala vyjsť na 2.posch. resp. vladala, ale počas šliapania sa pytala na ruky a nariekala, že nevladze a pod.
naša 2-ročná vyletela v pohode, nakolko byvame doma na 3.posch bez výťahu, takže je na schody zvyknutá a bola to pre nu malina.
Takže aj takyto dovod može byť vo veci, proste dieťa je zvyknuté. 🙂

zuzik.3
15. zář 2009

Naše malá začala chodit ve 13. měsicích, to byl červenec, krásné počasí, během srpna se pěkně rozchodila, u rodičů jsme chodili do přírody 1 km tam a 1 zpět, takže taky 2 a ušla to v pohodě, my jsme si doma chtěli na chvilku sednout a ona vůbec. Kočárek jsme tahali zbytečně, sednout si do něho nechtěla nikdy. Taky si myslím že kdyby se dítěti nechtělo tak si nějak řekne. Na druhou stranu neteř má 20 měsíců a ta ujde malinko, ráda se vozí. Každé dítě je jiné, nejde to takhle posoudit která z vás to dělá dobře.

andyalukasek2008
15. zář 2009

Myslím, že pokud je batole unavené, samo si řekne, a že pokud rádo chodí, neubůíží mu to 🙂...

prasiatko30
15. zář 2009

boze to je tak strasne individualne - moja v14m nepresla ani 1 meter nie to este 1km 😀 😀 😀 😀 - moja totizto nechodila az do 17m, susedkina uz behala v 10m a v roku uz mohla prejst aj ten km- dva. ale jedno vam poviem ked to dieta nechce a/alebo nevladze tak ho nedonuti kracat ani jezisko s dedom mrazom 😀 😀 😀 😀 cize kazde dieta ma svoj limit a podla toho sa bude riadit 🙂

schwarzovka
15. zář 2009

malej v kočáru neseděl už skoro dva měsíce...nikdy jem to neměřila, ale třeba pražskou zoo prošel po svých, samozřejmě s přestávkami na lavičkách...je to nezmar 😀 😀

luckahr
15. zář 2009

ja obcas koukam, co se tu vymysli za temata 😀 nic ve zlym, ale prijde mi uplne jasny, ze je to vylozene individualni, kazdy dite je jiny a kdyz chce jit, tak jde, kdyz nechce, rozhodne to da najevo.

ygreen
15. zář 2009

četla jsem článek, kde se vyjadřovali ortopedi, že delší chůzi u batolat je třeba korigovat, že přílišná námaha není pro nezralý pohybový aparát vhodná. Bylo to psané v nějakém článku k dětské zdravotní obuvy.

My jezdíme na vycházky v kočárku. Běhá na hřišti, doma a na zahradě.

sstefi
15. zář 2009

možno nie je vhodná, to fakt neviem, niesom odborník, ale asi ani neodporúčali dieťa ku kočiku priviazať. Totiž keď v tom kočíku sedieť dieťa nechce, tak ho neprinútiš. aspon ja to nedokážem, jedine ak by som veeeľmi musela. ani neviem, kam MM odložil kočiky, tak dávno to už bolo 😅 😀

eppik.m
16. zář 2009

ahojky, já si myslím že pokuď je dítě unavené tak si samo řekne kdy si potřebuje odpočinout ... alespoň u nás to tak je 😉

karotky
16. zář 2009

Tak já když jdu pěšky do města,Ádu tam dovezu v kočáře,vyřídím co potřebuju a zpátky jdeme pěšky domů.Už tak 3/4 roku je schopný ujít 2-3 km bez toho,aby ho bolely nohy a aniž by mi někam utíkal.Nebo si alespoň nestěžuje. 😉
Spíš se mu nechce chodit bez kočáru tam,kde to nezná a nemá představu,jak daleko to máme domů.Takže,když už se chystám na druhý konec města na návštěvu,jedeme bez kočáru MHDčkem,abych se s ním nemusela tahat v náručí. 😀

sisi.v
16. zář 2009

jak píšou holky výš, je to individuální. naše malá je chodec/bězec, do kočáru si občas sedne, ale jen když už jí "bojí nohy" jak říká. kočár beru s sebou jen když někde musím být rychle nebo jdeme tam, kde to neznám a nechci ji pak nést. nikdy jsem vzdálenost neměřila, ale 2 km ujde určitě (např. když jdeme do lesa na houby je to dál a do kočáru nechce, těžko ji tam můžu přikurtovat násilím, má skoro větší sílu než já 😒

julie6
16. zář 2009

holky, a ktore tury v Tatrach su vhodne tak pre 2 rocne deti, napr. da sa niekde prechadzat aj s kocikom, my sme boli akurat na STrbskom plese a okoli,,,dajte nejake typy,inak nas maly neposednik je schopny vkuse chodit aj dve hodiny,dookola po parku,aj cestou spat,niekto mi inak hovoril ze ho nemam nechat tak dlho, ze bude mat ploche nohy, a neviem ci je to fakt pravda, lebo mu zistili ze ma ploche nohy,a pritom chodil cely cas aj doma v ortopedickych topanockach,,,

atrami
16. zář 2009

Najstarší syn chodil od 9. mesiacov a chodil neuveriteľne rád. Ten bol schopný presť od 1 roka aj 5 km.
Prostredný prešiel 100 metrov a stonal, že je unavený a ostalo mu to doteraz.
Záleží na dieťati, ale 2 km je tak akurát.

markytkaaa
16. zář 2009

My jezdíme na vycházky v kočárku, až když jsme kousek od baráku, tak ho odkšíruju a ťape si sám ... jinak chodíme i ven bez kočárku, ale to jen okolo domu, na hřiště ... cape si jinak doma.
Neměřila jsem tedy kolik km to je 😀 🙂

lenerka
16. zář 2009

ahoj
ta ve 14měs.naše 100%neťapala žádné kilometry
byla lenoška
až letos v létě udělala rekord a ušla v kuse 4km
teď chodíme často veliké úseky jsme už bez kočárku
ale ve 14měs.se mě to zdá brzy na takové tůry,ale klobouk dolů dítko je velice šikovné 😉

pistok
17. zář 2009

timi má tiež 14mes a chodí asi od roka
niekedy ide pekne aj 2km a inokedy je schopný si sadnút na chodník aj po 100m, že sa mu už nechce
ale rád behá a energie má neskutočne, len je problém s udržaním smeru, tak radšej behá na ihrisku, kde ho nijak neobmedzujem a može si slobodne vybrat ktorým smerom pojde, preto ho na prechádzky často neberiem

libka1
18. zář 2009

Tak ako tu uz ktosi pisal, tazko ju priviazem do kocika, moja je chodec telom i dusou, pokial to vyhovuje jej, nic s tym nespravim aj ked mi ortoped povie ze to nie je vhodne 😉

binki
19. zář 2009

🙂 jak to naměříte? kolik toho třeba naběhají cikcak na hřišti?

aponchie
19. zář 2009

utopie tento "problemek"neporovnavejte se probuh..a kamoska muze byt rada,ze jeji dite je aktivni a protahne kostru ja kolikrat vidim tapucky 3+sedet vkocarku cpat s ejidlem a naducane tvare to bych asi nechtela..jen at lita aspon se unavi a dobre telesne prospeje.ty vado me by tohle v zivote nenapadlo resit asi mate malo starosti 😀

len.petra
19. zář 2009

baby neprehanate to uz s tymi otazkami?? 😕

monika6e
20. zář 2009

tak naše malá dnes ušla s babi a dědou 4 kilásky. Má 19 měsíců. Nevidím na tom nic divnýho. Někdy by nejradši chodila celý den, jindy pláče, že nemá nožičky a neudělá ani krok ;-o Pokud děti chcou, tak ať chodí. Já v jejím věku prý už s našima taky takhle ťapkala po výletech. Proč ne... 🙂

kacka79
20. zář 2009

Tak nám je 2+3měs ale máme celkem lenocha, ujde celkem dost, tak ty 3 km ale mnohem radši jede na kočáru nebo na motorce / odrážedle/ - tak to tak nějak kombinujeme. Pokud dítě chodit chce a ujde hodně, problém v tom nevidím..