Kolik by mělo dítě mezi 1-2 rokem ujít kilometrú?

tereziep
15. zář 2009

Ahoj maminky. Řešíme s kamarádkama takový menší problém. Teda spíš se dohadujeme, která z nás má pravdu. Dvě máme 14 měsíční holky a jedna má dvouletou. Kamarádka s 14 měsíční holčíčkou chodí na procházky tím stylem, že jednu cestu ji veze v kočárku a cestu spátky malá ťape. Většinou je to tak mezi 2-3km. Já malou zatím vozím v kočáreku no a ta s dvouletou to střídá. Ta jí nechá ťapkat jen chvilku. Moje teda začala chodit sama dýl. Ta 14 měsíční chodí už od roka. Já tvrdím, že na tahle malé dítě je to daleko. Ona mi zas oponuje, že kdyby byla unavená, tak by si řekla. No a mamka od dvouleté ji nikdy tak daleko chodit nenechala ve věku 14 měsíců, protože v té době už byl sních. Takže nás nemůže rozsoudit. Mělo by tahle malé dítě chodti tak daleko? Nepočítám, když děti běhají na hřišti nebo zahradě. To si chvilkou sednou, někdo je pochová nebo stojí a pozorují věci. Chtěla bych vědět, zda také necháváte vaše děti chodit několika km procházky nebo se snažíte chodti s nima jen kousek a pak je vezete.

evette
20. zář 2009

tiez sa mi zda dost zvlastne riesit tento problem.........ked dieta vladze a chce tak kraca, ked sa mu nechce bud sa pyta na ruky alebo do kocika.......... a riesit ci by malo prejst 3 alebo radsej 4 km?????.........no kazde dieta si rozhodne same za seba a paatricne da aj najavo ci chce alebo nie

beruthiel
23. zář 2009

Nedělá to dobře, nejde totiž o nějakou únavu ale o příliš velkou zátěž na klouby a páteř. Chůze není nic moc zdravého ;).

shaula
23. zář 2009

Beruthiel - jo? Takže např. vozit se v autě je zdravější? 😀 😀 😀

ina.b
24. zář 2009

Některé děti jsou živější, některé línější. Naše patří mezi živější. Těžko se to přepočítává na km, co nalítá celý den po hřišti, po bytě nebo kolem baráku... Ale co se týká procházek, tak chodíme s naší dcerou (23 měs.) bez kočárku. A ujde třeba 2 km, pak se na mne začne sápat, tak ji pár metrů nesu, pak zase ťapká sama a naťape toho docela dost. Když už nemůže, tak to poznáme, protože ji neseme a když se ji snažim dát na zem, tak protestuje. Váží 11 kg, tak ji zatím ještě unesu 😀

beruthiel
24. zář 2009

shaula: píšu snad něco takového?? nevšimla jsem si....

shaula
24. zář 2009

Beruthiel - promiň, mě jen pobavila věta, že chůze není zdravá 😀 😀 😀

mysulka
27. zář 2009

Taky si myslím, že je to individuální a hlavně aby byla dobrá botička 🙂 naše prďolka ujde malinko, pak se zastaví taťka ho vezme na ramena a za chvilku ho vrátí na zem, teď ho začalo bavit běhat, tak ho na zemi udržíme dýl, a postupně ho učíme na delší trasu (ale u nás je to tak ten km) u nás je spíš ten problém, že ho nebaví chodit jen tak po nějakém směru ☹ ale určitě si to řekne sám, že už ho bolí nožičky a je nám rok a půl 🙂

lienka79
27. zář 2009

naozaj nevidim dovod, perco by dieta nemaloo tolko chodit..ved same najlepsie vie, kolko vladze a mamka to na nom iste spozna..nenuti ho chodit nasilu, ked reve a nechce...
My mame tiez take deculo, ze od 18 mes mame kocik len na okrasu...do mesta som ho ukecala aspon v kociku a z mesta davaj peso...co bolo uz vtedy 2 km..
Teraz, ako 2.5 rocny v pohode prekjde aj 5-6 km...bez srandy...a som na to hrda...nakolko mame o mesiac starsiu kamaratku a to je taky pecivalik a doteraz sa vozi v kociku...co mne pride divne, ale je jasne,ze kazde dieta ma iny temperament...Vidavam sa vozit aj skoro 4 r deti...
takze ja davam za pravdu tvojej kamaratke, nakolko mam take dieta a jednoducho ho nebudem nutitn sediet v kociari, ked nechce a chce behat

evi3
27. zář 2009

Dcéra je tiež chodec, kočiarik máme len keď ideme niekam ďalej na výlet a je predpoklad, že na spiatočnej ceste si pospí, a tiež keď potrebujem ísť niekam mestskou dopravou. Naopak mám problém ju do kočiarika dostať, všade musím chodiť s časovou rezervou, lebo neviem, kedy sa mi v ňom postaví a bude sa dožadovať výstupu. Teraz má 22 mesiacov a 3km prejde v pohode, aspoň potom lepšie spí 😉 .

mikulka
27. bře 2010

Holky, já to atky řeším, můj malý si sám neřekne, že je unavený. Ten prostě jde a ujde i dva km za krátkou dobu, až skoro padne. Tak nevím, nechat, nebo mu to regulovat? 😕

lalus
27. bře 2010

no neviem, neviem, preco niekomu vadi, ze mu dieta pekne chodi 😀 my sme golfac odstavili hned ako zacal chodit, t.j. v 14 mesiacoch....odvtedy v nom sedel asi len raz, ked bol chorlavy ale chcela som ho vyvetrat vonku 😉
von ideme vzdy peso a ked niekam potrebujem dalej, tak spociatku s nosicom a teraz uz tiez peso, prípadne ho kúsok ponesiem, ale nie preto, ze by chcel ísť na ruky, ale preto, aby sme sa do cieľa dostali ešte v ten deň 😀

mikulka
27. bře 2010

lalus: mně to ale nevadí, jestli to měla být narážka na mně. Jen bych nerada své dítě přepínala, proto jsem se ptala. 😉

lalus
27. bře 2010

nie to nebolo na Teba 😀 😀 😀 to len tak všeobecne, že sa podľa mňa maminy zbytočne strachujú...ja si myslím, že keby nevládalo chodiť, či nechcelo, tak to dá jasne najavo 😉

bublinkajasminka
27. bře 2010

nasa ma presne dva roky a ako sa oteplilo neviem ze kocik mame..posledne mesiace nechcela v nom byt v obchodaku len peso...ked ideme trochu dalej vezmeme ho ale velmi malo...takmer stale ide peso...

mikulka
28. bře 2010

romana29 (1 dítě - čeká miminko, termín má v srpnu 2010 (20. tt)) - Včera ve 21:12 Fotoblog - Bazar - Pošli IP |
mikulko jen ho nech chodit, aspoň ti pak v noci líp spí, ne?
My moc na chození nejsme, jako jo, když si hraje venku, tak to lítá jak čert, jezdí na motorce, ale když máme jít do města, nebo do obchodu a nemáme kočár, tak je to zoufalé .

babulina
28. bře 2010

nasa ako sa naucila chodit sama (15mes) o kocik prestala javit zaujem, ked mala cca 18mes sme definitivne odlozili kocik, nasa je tiez z tych deti kt nepriznaju unavu, podla zaspavania vsak vidim ako ju moc zmohla prechadzka 🙂

mikulka
28. bře 2010

Tak dneska už si řekl, že je unavený. Ukázal na mne a htěl vzít. Tak se to asi naučí postupně....

hakanka
29. bře 2010

ahoj, myslím, že je rozdíl jestli dítě běhá po trávě nebo má jít po chodníku směrem určeným matkou. Kamarádce dělal ve městě tříleťák takové scény, že radši došla k psycholožce. Ta jí vysvětlila, že pro děti je nepřirozené chodit přímo vpřed a po povrchu typu asfalt. Tak se na čas vrátili ke kočárku a byl klid. Osobně toto pozoruji také. Pokud jdeme pomalu přírodou ideálně s dalšími dětmi, běhají kolem pěšiny, jsou spokojené a ujdou toho hodně. Je li potřeba dojít kilometr po chodníku na vlak svižným tempem bez odbíhání, zastavování a ptaní se "co je to", je to problém.

dadis
29. bře 2010

hakanka...ked mal Matko okolo 2 rokov, tak to problem bol - niekam sa dostat, stale sa zastavoval, nieco zbieral, alebo iba tak naschval postaval...kedze som mala Sasku v kociariku, velke vylety sme sami nikam nepodnikali...chodili sme iba na ihrisko a do blizkych potravin...a teraz ako sa oteplilo? Kraca naaaadherne...mozem ist kludne dalej, na vzdialenejsie ihriska, do parku, do vzdialenych obchodov, uplne krasne chodi a myslim, ze sa mu to aj paci, ked ideme niekam dalej, je zvedavy, co tam uvidi...aj ked aj na ihrisko chodi rad, len tak si sadnut do piesku a hrat sa...nakoniec sa ten "problem" s chodenim vyriesil sam..

slevik
18. dub 2010

Ahoj,
zrovna řeším podobný problém, tak třeba tady najdu radu 😎 . Verče už sice budou za měsíc 3 roky, ale je to rozená turistka a já si pořád lámu hlavu, zda je to dobře či ne. Kočárek nepoužíváme už víc jak rok, ale minulý rok jsme chodili na výlety s krosnou, letos jsme to zkusili bez a jde to 😎.
Verunka ujde v pohodě až 11km 😕 . Já jsem (i manžel) samozřejmě ráda, protože jsme milovníci turistiky a jakmile máme volno, frčíme na výlet a je super, že Verunka výlety taky miluje. Asi po nás zdědila turistické vlohy 😅 .
Jenže furt bádám nad tím, jestli to prostě není pro dětský nožky moc, no 😒 . Verouš teda ťape krásně, jak říkám, moc jí to baví a když je unavená (což je opravdu třeba po 8 a více km), tak ji vezme manžel chvilku na koně, aby si odpočinula. Večer doma kolikrát i po výletě lítá a říká, že nožky ji nebolí, byť nás občas i bolí, asi vydrží víc jak my 😀.
Boty má kvalitní, kotníčkový, na jejich výběru si dávám opravdu záležet, protože vím, že v nich nachodí hodně.
Snažím se samozřejmě plánovat i kratší výlety, ale ono se to často zvrtne 😅 . Když to vezmu plus mínus, jednou za 14 dní si těch 10km určitě dá...
Co myslíte, je to dobře nebo ne??