Kolik cm má mít obvod hlavy u 15ti měsíčního dítěte?

siwama
14. bře 2008

Ahoj holky, víte prosím některá, jaký obvod hlavičky v centimetrch má být u 15ti měsíčního díťátka

astrane
14. bře 2008

Ahoj,v 15 měsících se obvod běžně neměří.Na co to potřebuješ?
Mí kluci měli ve 12měsících 47 a 48cm,v 18 měsících měl starší 49.
Jinak syn má ve zdravotním průkaze graf a je tam 44-50cm pro 15 měsíční dítě-kluka.Holky nevím,jestli nemají ještě trochu míň

amina
14. bře 2008

To je hodně individuání, záleží i na genech. My máme v roce už 53 cm a jsme ok.

siwama
autor
14. bře 2008

Naši dceři se začala brzy zatahovat fontanela, byly jsme na neurologii, asi ve 3 měsícich, lékařka nám řewkla, že je vše v normě, že se vejdeme do tabulek, teď když jsme byly na očkování, tak jen letmo změřila sestřička malé hlavičku, naměřila 45,5 cm a posílá nás na neurologii znova. Malá nemá žádný problém, tak nevím

amina
14. bře 2008

Určitě je to jen pro jistotu. Ne všechny děti se vejdou do tabulek, my zase vyčuhujeme na druhé straně. Ale je fakt, že nás taky pro jistotu mudra poslala na utz.
Držím palce, ať je vše ok.

siwama
autor
17. bře 2008

Díky moc, jdu to objednat, až budeme vyřízené dáme vědět co nám řekli. Ale už se mě doktorka ptala, jestli něco umí, jako jeatli asi není Halinka zaostala. Ale chodí od 10 měsíců, začíná krásně mluvit, na nočník se nám taky pomalu daří. Snad je vše v pořádku. Mám 4 děti, pravda, 2 už dospělé a to 3tí 15 let,ale nepřipadá mi, že by se malá nějak lišila od těch starší dětí. No uvidíme. Každopádně díky za podporu.

kejka
17. bře 2008

Tak mi to nedalo a jukla jsem do očkováku-v roce měl malej 47cm.
Siwamo držím palečky-koukám,že máš taky dospěláky. 😉

luciferek
17. bře 2008

ahojky, tak naše malá měla ve 12 měsících 45,5 cm, teď jsem koukala do očkováku 😉. Držím palečky, ať to dobře dopadne, papa 🙂

lucierob
18. bře 2008

Můj syn měl v roce obvod 47cm, v 18 měsících 49. A je úplně normální. My jsme v rodině všichni malí, takže to má asi po nás. Horší by bylo, kdyby hlavička vůbec nerostla.

pelmisek
18. bře 2008

My máme taky malou hlavičku, ve 14 měsících 45cm ale Verunka je celá drobná. Je sledována na neurologii a fontanelu srostlou nemá, takže jsem v klidu. Oni to musí sledovat když vybočujete z grafů aby to případně zachytili včas

draga
18. bře 2008

siwama...Dalíček je celkově drobnější a v roce měl hlavičku 44,5 cm nikam nás zatím nevyslali a doufám, že nevyšlou.. 🙂 tak držíme palečky a neboj vše bude ok oni teď mají ty tabulky na malé obříky 😀 😉

ikuska26
19. bře 2008

ahojky, tak my sme mali v roce - obvod hlavy 46,5 a merali 78cm a vazili 10,2 kg, pre celkovy pohlad....on je dost velky, ne tlusty, ale vyrostli...a neviem po kom.... 😲

kejka
19. bře 2008

Ikuško skoro stejný míry-47cm hlava,79cm míra,11kg váha. 🙂 🙂 🙂 Takže taky čára.Tlustý v žádným případě.Teď má 103cm a 17kg.V únoru mu byly tři roky. 😉

ikuska26
20. bře 2008

kejka, fiha, tak to su podobny, a bude teda asi tiez velky, hm....aspon sa vo svete nestrati , hehe....nemas album, mrknem na foto.... ja mam, ale neni aktualne v albume....ale doplnim hadam coskoro 😅

siwama
autor
2. dub 2008

Děvčata, děkuji za podporu, zítra jdeme do poradny a na neurologii jsme objednané na 9.4. Tak snad bude vše v poho.
Kejko, ano to mám dospěláky 🙂 , nejstarší syn už je ženatý a ten mladší už taky nebydlí doma.
Ještě že mám tu malou, až odejde z domu i Daniela (15 jí teď bude), tak bychom tu zůstali sami.
Tak kočičky ještě jednou děkuji za podporu a dám určitě vědět, jak jsme dopadly.

kejka
2. dub 2008

Ikuš mám album-tak jukni
Siw nejstarší už taky není doma-bydlí se svojí kočkou v podnájmu,choděj spolu už pátej rok-letos mu bude 23let,oba příští rok promujou,mladšímu bude 19let a toho doma mám,za rok maturuje na gymplu.Tak jsem si pořídila ještě prcka,bylo doma trochu smutno. 😉 😉 😉
Určitě dej vědět a držím palce. 🙂
My marodíme-kašel,rýma.Dneska i teplota. 😖 😖

siwama
autor
3. dub 2008

Ahoj kočičky, tak dnes jsme byly v poradně, Halinka váží 11,70 kg a Měří 83 cm, čahounice jedna.Hlavinka nám taky povyrostla,tak paní doktorka byla moc spokojená a já taky, protože neurologii můžu odvolat a už tam prý nemusíme, jupíííííííííííííí 😀
Jejku, Kejko, to mi je líto, že máte rýmu, to je protivný pro dospěláka, natož pro díťátko.
Halí měla dnes odpoledne taky teplotku, ale asi reakci na očkování, dostala do jedné nožky hexavakcínu a do druhé na pneumokoka. Ale dala jsem ji před spaním nurofen a byla jsem před chvilkou na ní koukat v pelíšku a dobrý. Měla jsem sebou i Danielu, tu jsem nechala oočkovat proti meningokovi,a ještě byla Danča u zubaře, takže dnes lékařský den.
MOC!!! vám chci kočky poděkovat za podporu, zítra zavolám na tu neurologii a zruším objednání.