Kolik má vážit a měřit dvouleté dítě?

ivonne
11. črc 2010

ahoj holky,mam dceru22mesicu a meri77cm a vazi 9kg.pri narozeni byla cvalik3700g a 49cm.nekojila jsem byla na nutrilonu.celou dobu spatne ji,ve vsem se nimra a kdyz sni dvepolevkove lzice treba polevky tak je to tak akorat dost.sni rano 200ml mleka pak treba lipanek kobedu dva centimetrove kousky brambor nebo trikta kousne do rohliku,pak zase treba presnidavku nebo kousek jablka a vecer mliko200ml.zkozsim ji varit a davat jist pestrou stravu ale jediny co od ni slysim je NECE! zda se mi byt drobna na svuj vek a mam strach abych neco nezanedbala tak se ptam zda nemate nejake zkusenosti a kolik vazi vase deti? je ziva a plna energie a umi plno veci takze takhle strach nemam ze by nejak zaostalaval.jen ta vaha a vyska a to papani..☹ my s pritelem jsme take drobni.160cm.poradte iva

nunik11
18. lis 2012

my máme ve dvou letech 99cm a 16,5 kg 🙂 🙂

monad
3. pro 2012

naše dvouletá, je taky tintíko... 11kg a 94cm

natalie77
3. pro 2012

Holky, já bych to neporovnávala...jednak hodně dělá genetika, taky každé dítě je jiné, mají rozdílné startovací váhy a délky (třeba u nedonošených dětí...). Pokud se sleduje růstový graf a vše je v normálu a percentily se pediatrovi zdají ok, tak bych to neřešila a netrápila se tím.
Můj syn je také menší, v pěti letech má 17 kg a 106 cm, ale jinak je šikovný, komunikativní...tak když lékařka zkoumala, zda za dva roky narostl, tak jak měl, tak se prý nemám ničeho bát....prý to v pubertě dožene.
Také je nejedlík, často nemocný....ale jinak je to prima kluk, tak co ho ještě stresovat, že je malý, stačí, že mu to říkají předškoláci ve školce, kteří měli odklad a jsou spolu ve třídě 😉.

http://www.rustovyhormon.cz/rustove-grafy

chita
3. pro 2012

My jsme taky malý, Zbyňda ve 23 měsících měl 85cm a 10,57kg. Porodní váha 3,77 a 53 cm. Když mu ukážu jídlo řve NEEE. Doktorka mi na to řekla, že když přibere cca 2 kg za rok tak je to dobrý. Což cca splňujeme , na roce měl 8,8kg a 74,5 cm.
Hlavně, že je šťatný a spokojený 🙂

glimmer
3. pro 2012

naše Anička měla v roce 70cm a 9.020g ( 3.370g + 49 cm při porodu), teď jí je přes 2 roky a má 12,7 kg a 87 cm, a doktorka mi něříkala, že by byl nějaký problém. Anička nám moc nejí, má dny kdy sní všechno co jí dáme a pak klidně dva dny pomalu nejí (např. si jen kousne do rohlíku, sní trochu suchých kolínek, protože kdyý jí dám omáčku tak řve NÉ).Jinak je Anička v pohodě, tak to ani neřeším, prostě to bude malá píďalka :o)

verunka8
3. pro 2012

Tomášek měl ve dvou letech 85cm a 12kg

gilotek
3. pro 2012

Ono opravdu každé dítě roste jinak. Ale 77 cm na skoro 2 roky je opravdu hodně málo. Zkusila bych si zadat míry od narození doteď do růstového grafu ( což určitě dělá i lékař) a uvidíš jak je na tom. Jestli roste na stejné křivce, nebo jestli tam není někde velký propad. Každopádně bych to konzultovala s lékařem a nechala i nějaké vyšetření udělat.

Na váze zdaleka tak nezleží jako na výšce !!!!

Já mám tedy doma také prcky - porodní délky 49 cm a dvojčata 46 a 48 cm, ale všichni se ve 2 letech blížili k 87 cm.
V jednom roce všichni 3 měli 75 cm.

Ale koukám, že tu jsou docela extrémy 🙂 Třeba 100 cm ve 2 letech 😅 To měl nejstarší syn ve 4 letech 😀

terezp
28. pro 2012

Ivo, podle mě nezáleží na tom, kolik tvoje holčička váží.Důležité je, aby prospívala.
Můj syn měřil 80 cm a vážil 12 kg.Záleží opravdu na tom, jestli je spokojené 🙂

zdenca6
28. pro 2012

Malej ted bude mit 3 roky a měři 100 važi 16kg, každe decko ve dvou letech važi jinak a měři taky musiš to brat od narozeni kolik mel a jak roste

andulka86
30. pro 2012

dcera má 93 cm a váží necelých 13 Kg, jsou jí 2 roky a 4 měsíce

nerreidda
30. pro 2012

my máme ve 2 letech 92 cm a 14,5 kg 🙂

sukal
29. říj 2015

muj syn ma v 5 letech 102cm a vazi 14.5. byli jsme na testach na endokrologii rikala ze s krve vse poradku mali my od malicka nepravidelne jedl byval nemocni mel akutni larigytiy jsem maliho vzrustu merim 155 cm manzel 173cm tk nevim jestli to nema geneticky co si myslita

petulililinka
10. kvě 2018

@ivonne jak nakonec vyrostla? Nase mala 23 mesicu stejne miry.

letadylkokane
10. kvě 2018

Dcerka ma ve 23 mesicich 9 kg a 80 cm. Je droboucka.

marketa11112
10. kvě 2018

Syn na 3.lete prohlidce mel 103 cm a 16,5 kg, ted o 5 mesicu pozdeji uz ma 107 cm a 18,5 kg.......
Dcerka v 10 mesicich 77 cm a 9,5 kg......
Ja mam 158 cm a manzel 202 cm

sarkoc
10. kvě 2018

Tohle je fakt strašně individuální...ve dvou letech už nevím, ale ve dvou a půl dcerka 101 cm a 15 kg)...já mám 194 cm a manžel 191 cm, takže myslím, že u nás se genetika nezapře 🙂

ivonne
autor
10. kvě 2018

@petulililinka natalka má k dnešnímu dni kdy má 9 let ...19.7 kg a 125 cm

nikoulinka
10. kvě 2018

Syn ma dva rokyroky. Meri 81cm aa vazi 10,5kg. Narozen v terminu, kojeny. Ale u nas to bude asi geny. Ja totiz merim 156cm aa manzel 163. Dle.mudr je vse v pohode 🙂

kaculka2014
10. kvě 2018

Já mám to samy od malička s dcerou ted už ji je 4.5 a má cca 14.5 kg a je vysoka . Je drobna moc toho taky nenabasti ale snažím se ji dávat casteji min 🙂

1105lenka
10. kvě 2018

Naše malá ve 2 letech měla 85cm a 9,5 kilo,takže prcek od narození.Já mám 168cm a manžel 158cm tak nemá být po kom 😉

zuzineckah
10. kvě 2018

@ivonne vyprdni se na nějaké srovnání😉 naše nejmladší 22m, 10,5kg/81cm, a to dlabe jak kyselina😂ale má děsně pohybu👍Je zdravá jak řípa, prospívá skvěle. Neřeším a mudra taky ne👍

mish02
10. kvě 2018

Taky bych nesrovnávala, je to jen stres, kazde dite je jine a pokud jste s manzelem drobní, nemá po kom být macík. Spíš bych se snažila nabízet hodně pestrou stravu, starší dcera je taky drobek, vždy jsem jí ohledně jídla řešila, vždy měla minimální přírůstky a i teď ve 3 a půl letech a i když jí hodně je prostě drobná. Já si pak koupila takové ty znovu použitelné svačinové kapsičky a do toho jí mixovala třeba banán s avokádem a jogurtem, teď jsme přesedlali na mražené lesní plody z Lidlu s banánem a třeba hroznovým vínem, jahodami..lze podle chuti, třeba by prcka bavilo pomáhat v kuchyni a i to "sosat" z te kapsičky (mají je třeba i v DM nebo se to da koupit pres internet). Pro víc kalorií se dá přidat ovesné vločky, pokud je k dispozici opravdu výkonný mixer lze udělat třeba raw čokoládovou zmrzlinu z mražených banánů a kakaa, posypat ořechy..co třeba špagety s omáčkou? Sušené ovoce ke svačině? ☺

mish02
10. kvě 2018

Pokud máš obavy proto, že toho sní málo, zkus najít více kalorické zdravé varianty jídel, kdy i když toho sní málo, tak to nebude tak vadit. Ted bude navic leto, tak se můžete cpát čerstvým ovocem, to je dost kalorické. Dceři třeba k snídani chutna o vesná kaše - jen ovesné vločky zalité horkou vodou, pridam ji tam nakrajene ovoce na male kousky, dlabe to jak silena ;)

mish02
10. kvě 2018

Nebo ji nechat den vyhladovet a treba zacne bastit 😊 nebo taky ne, treba nema potrebu tolik jist. Jen bych si hodne ohlidala, aby treba mezi snidani a obedem nebyla zadna svacina nebo jen uplne mala a spis hned po te snidani, aby pred obedem hodne vyhladla, podle me by ji pak jen dva kousky brambor nestacily... dcera to tak taky kolem toho druheho roku mela, u dedy dostala v pet jednoho medvidka Pombär a pak mi v pul 7 nechtela veceret 😠

martiniquest
10. kvě 2018

Nas maly sni dost a je i dost kojeny, ma neco malinko pres 80 cm a 11 kg, vek 21m.

bylinka36
10. kvě 2018

Taky mam drobecka, 2 a pul roku a jen 12,4 kg a 90 cm. Ve dvou 10,6 kg a 86 cm. Zacala jsem byt v jidle neustupna, proste musi par lzic snist, nemuze preci zit ze vzduchu. Vetsinou po prvni lzici uzna, ze je to dobre a vcelku se naji a zacala i trochu vic pribirat, do dvou to byla kostricka...

drlik
10. kvě 2018

U nas mame taky drobne a male, holka 6let 104 a 16,5kg, kluk 3roky 92 a 10,7kg, kluk 1,7 roku 85cm 11,3kg. Ale vsichni prospivaji, nestradaji, ji jak kdy.
Dulezite je rust, zkusit test na rustovy hormon .

mish02
10. kvě 2018

@bylinka36 ano to je taky dobre, dohodnout se, co vsechno sni, ze neco proste snist musi. Nebo se dohodnout, ze musi aspon ochutnat. A mluvit o jidle pozitivne, "uvidis, ze Ti to treba zachutna" nebo "me to taky nechutnalo, kdyz jsem byla mala a ted mi to chutna moc". Nebo nabidnout, ze s jidlem pomuzes, proste dokrmovat

bylinka36
11. kvě 2018

@mish02 ano, tak to delam a zapojuji do vyroby a pak rikam ochutnas jak jsi si to uvarila? Apod

ivonne
autor
11. kvě 2018

@zuzineckah je to starý příspěvek. Uběhlo několik let...malá má 9 let.moc nevyrostla ani nepribrala.má 125 cm a 19.5 kg.