Kolik má vážit a měřit dvouleté dítě?

ivonne
11. črc 2010

ahoj holky,mam dceru22mesicu a meri77cm a vazi 9kg.pri narozeni byla cvalik3700g a 49cm.nekojila jsem byla na nutrilonu.celou dobu spatne ji,ve vsem se nimra a kdyz sni dvepolevkove lzice treba polevky tak je to tak akorat dost.sni rano 200ml mleka pak treba lipanek kobedu dva centimetrove kousky brambor nebo trikta kousne do rohliku,pak zase treba presnidavku nebo kousek jablka a vecer mliko200ml.zkozsim ji varit a davat jist pestrou stravu ale jediny co od ni slysim je NECE! zda se mi byt drobna na svuj vek a mam strach abych neco nezanedbala tak se ptam zda nemate nejake zkusenosti a kolik vazi vase deti? je ziva a plna energie a umi plno veci takze takhle strach nemam ze by nejak zaostalaval.jen ta vaha a vyska a to papani..☹ my s pritelem jsme take drobni.160cm.poradte iva

ygreen
11. črc 2010

já mám od narození obříka je o jednou tak těžší než tvá dcera a má skoro metr, tak tohle neřeším, i když v hlavním jídle se taky děsně nimrá. Ale můžeš se podívat sem a uvidíš, jak na tom jste.
http://www.detskyrust.cz/detskyrust/
http://www.rustovyhormon.cz/detsky-rust

sabcav
11. črc 2010

@ivonne tak to je fakt drobeček 😲 . Držím palce, ať se rozjí 🙂 . I když možná prostě bude po vás drobnější 😉 . Prý pomáhá pangamin a nutrilin B (snad to píšu dobře 😕 . Taky kdyby třeba viděla jíst jiné děti, možná by se přidala 🙂 . Naše Andí má v 15 měsících 84cm a 10,30kg, narodila se se 3kg a kojily jsme 5 měsíců, pak se sama odstavila a máme to spíš opačně než vy, jí fakt hodně 😕 . Náš jídelníček:snídaně 150ml mlíka, kousek chleba nebo 1/2 rohlíku, sváča 2 lipánky nebo 250ml jogurtu nebo jogurtového mléka, oběd 250g masa se zeleninou a přílohou - někdy se dojí rohlíkem, cca 1/2, odpo sváča celá přesnídávka a večer většinou kaše ze 240ml mléka. Mezitím pár piškotů, křupek nebo dětských sušenek. Jí fakt dost, ale celý den se nezastaví a přibírá akorát a podle dr. je to ok 😉. Ještě jednou moc držím palce 🙂 .

knobloska
12. črc 2010

Ahoj ivonne, já jsem tady někde zakládala téma"Moje dítě neroste". Moje holčička měla ve 2 letech 86cm a 11kg. Jí asi tak jako ta tvoje, je to boj. Na stránkách , které ti doporučla ygreen jsem zadávala dotaz a ještě jsem i volala dr, jestli je OK. Z poradny přišla odpověď, že vzhledem k porodním mírám (2610g a 45cm, 40tt) šlo o nitroděložní růstovou retardaci, kolem roku to pěkně dohnala a teď už zase začíná růstově zaostávat. Že doporučuje měřit každých 5 měsíců a sledovat to. Některé děti, které se narodily takto malé mají totiž později tendenci přestat růst. Ještě...já i manžel 180cm, takže bych čekala spíš čáru.
U vás to je jiné, porodní míry normální, ale vy jste malí. Takže to se určitě zohledňuje. Zkusila bych zavolat dr, ať si jí taky sleduje, zato nic nedáš. A taky jsem na stejné lodi, naše malá taky prostě nejí, i kdybych se postavila na hlavu.
Držím palce a na závěr rada mojí babičky...."každý dítě roste jindy a jinak, náš Pavel byl celé dětství malinkej a teď je z něj chlap jako hora 😀 ".
Dětí, kterým se podává růstový hormon moc není a i kdyby se vás to týkalo, tak to není tragédie, vedlejší účinky to nemá a zabírá ve 100% případů.

berenika39
12. črc 2010

nevím, kolik by měl vážit a měřit, ale dva mu budou za měsíc a má i s bačkorkama 11,60kg a měří 87. Prcek, ale náš 😉 .
Jí dost, rád, všechno, ale asi to vyskáče. Přibírá tak deset deka měsíčně 😒 .
@ivonne to, že je drobná asi nějak neva, zvlášť když zřejmě po vás nemá nějaké ambice na velkou výšku ani váhu, to je jasný.....ale spíš aby měla dost všech živin pro vývoj, přeci jen to jídlo není jen o příbírání, ale i o výživě. vaše dětská lékařka nic neříká? možná by stálo za to zkontrolovat - krevní testy, jestli jí něco nechybí? ale pokud je aktivní, spíš bde prostě drobek 😉

sylvka
12. črc 2010

ahojky,my máme taky 22m.výška cca.metr,hmotnost 😀 17,300.je ale větší než děti jeho věku a pěkně kulatej.

lidus2
13. črc 2010

@ivonne asi ti moc neporadím,ale co znám,tak holčičky bývají drobnější.Ale určitě bych se pro klid duše poradila s dr...
já mám doma skoro 15měsíčního chlapečka a váží asi 12kg a v roce měřil 85cm 😀 papá hezky a asi to bude mít i v genech...tatínek měří 190cm a váží 120kg 😀 😀 takže budou oba mohutnější 😀 😀 😀

kristi
13. črc 2010

Mia mela cca 11 kg a 83 cm

kacerka
13. črc 2010

Koukám, že se tu sejdeme asi 2 extrémy - náš synek od miminka obřík na 2 letech 18 kg a 98cm - teď na 32 měsících měl 102cm a 19,5 kg. Ale je pravda, že zbaští vše, co mu dáme 😉

lena27
13. črc 2010

ve 2 letech měl 14,5kg a asi 92cm. teď jsou mu 3 roky a má 16kg a 103cm

marti457
13. črc 2010

Ahojky, tak našemu mladšímu synovi jsou za týden 2 roky a má vel. 86 a váží asi 11kg - při narození měl 3,92kg 🙂
A starší syn bude mít v září 4 roky a má vel. 98 a váží kolem 14kg - při narození 3,65kg
Měli jsme velká miminka a teď máme doma prckové, ale prý jim to stačí, povídala dr. 😉

kladenacka
13. črc 2010

Honzíkovi bude 2 roky a 4 měsíce a váží 12 kg a měří 87 cm.

miiskaa
14. črc 2010

Ahoj, naše malá bude mít za pár dnů 2 roky a měří asi 84 cm a váží 10,1 kg. Porodní míry byly 2920g a 49 cm, já i manžel jsme vysocí. Jídlu moc nedá a v těch vedrech, co teď jsou, je to ještě horší ☹ . Doktorka vždy jen řekne, drobnější, ale zdravá jako řípa. Do dnes nebyla vůbec nemocná...ťuk ťuk

bobinna
14. črc 2010

ahojda neměla bych z toho depku🙂 máme skoro dva roky a vážíme 11,8kg a měříme 87cm... při narození 2,9kg a 47cm ... taky skoro nejí, na všechno říká nenene jen ovoce a zeleninu jí bez problémů, vypije za den skoro 3 litry teď co jsou ty horka, je taky neposeda furt někde lítá je to svišťice ... pa

cherub
14. črc 2010

moje dcera měla ve dvou letech 8,3kg a 76cm a ve třech letech 12kg a 93cm 😉 Ano, je drobná, ale moc šikovná a paní doktorka nemá žádné výtky...

co se týče jídla, tak taky bojujeme, ale nakonec vyhraju já 😀 i když máme dost omezený jídelníček (prakticky nejí maso, vůbec nejí brambory...), tak se snažím vymýšlet různé kombinace jídel a jde to 🙂

milushka88
14. črc 2010

ahojky maminky, Adélce byly 11. v neděli 2 roky, měří 90cm, a váží 11.9kg. Jinak když se narodila měla míry 3550g a na výšku 49cm. Dokud jsem kojila tak baštila i normální jídlo pořád, ale nebylo to na ní nikdy vidět. (kojena do 18.měsíců). Zato ted' tomu jídlu moc nedá. Ted' když je takové parno tak spíš pije cca 3 litry denně.

raady
14. črc 2010

ahoj,tak já mám "stejnou" holčičku jako miiskaa.Za 14 dní jí budou 2 roky a měří 84 cm a váží 10,1 kg.

lenulle81
15. črc 2010

Lukášek měl ve 2 letech 94 cm a 14 kg.

terezt
16. črc 2010

Vasik mel ve dvou letech 90 cm a 13.5 kg

andyalukasek2008
16. črc 2010

Luky má téměř metr a 16kg, porodní údaje 4000g a 51cm. Ale já mám 188cm a manžel 200cm, takže co bychom také jinéh chtěli... 😎

jakura
17. črc 2010

Žanetka má asi 12 kg a 90 cm. Taky vůbec nechtěla jíst. Co pomohlo bylo, že se při jídle začala dívat na video (Medvídek Pú a jiné kreslené pohádky - favoritem jsou disneyovky). A teď jí OK. Já vím, že je to nevýchovné, ale funguje to. A nejsem jediná. Kamarádka má taky "nepapavou" holčičku a taky koukají na TV. Švagrová rovněž krmí synovce u videa...Hlavní je děti zabavit a pak jedí...Když jsem to říkala Dr., tak jen pokrčil rameny a nijak to nekomentoval.

bufina
18. črc 2010

To je asi hodně různý. Naše malá má už 2 roky a 9 měsíců a měří 88cm a váží 12.4 kg.

verapa
18. črc 2010

Ahojte, u nás to bylo podobný, Juli má teď v 25.měs asi 85 cm a 11,5kg, nejsme uplně OK a jsem ráda zato co je 😨 .... Znám osobně i extrém kdy tříletá holčí oblíká z tesca věci na 7-8 let, a nevysvětlíš že je těžká na pochování .... ivonne já bych se rozhodně netrápila, pokud papká aspoň něco a je čilá tak co řešit... třeba bude jako Napolen, malá vzrůstem velká svými činy 😀
Buďtre zdraví.. hoj

janinac
18. črc 2010

Adámek měl 13kg a 95cm

kacafoj
18. črc 2010

Ahoj zkoušela jsem hledat takový program, do kterého můžeš zadat aktuální hodnoty a ono Ti to vyhodnocuje, jak dítě na tom je, jestli se zhoršuje a tak... pracuje to na bázi percentilových grafů. Stahla jsem si ho hned po porodu a nyní ho nemůžu najít 😠 😠 Každou prohlídku zadávám data a kontroluju to. Proto doporučuju kouknout na nějaké stránky růstu dětí. Tomášek měl ve dvou letech 92cm (to trochu víc) a 13,7 kg (to je takový skoro průměr).

bera28
20. črc 2010

Tak u nás A: 11 100g, cca 88 cm, B: 10 700g, cca 86 cm (ta výška bude ve skutečnosti o něco větší, nějak u toho nechtěli postát🙂 Oba jsou hooodně drobní, ale co jsme byli v zimě u gastroenterologa, tak říkal, ať jsem ráda, že nebudou mít v budoucnu problémy s nadváhou, neboť se takto štíhlým dětem nevytvoří tukové buňky 😉 A závěr byl, že to nemám řešit 🙂 Takže určitě lepší hubeňour ( i když vím, jak je to na nervy, když nechtějí pořádně jíst), než tlusťoch s potenciálním rizikem nadváhy a dalších chorob v dospělosti.

anta
21. črc 2010

Tak našemu Honzíkovi jsou 2 roky a kousíček a má 90 cm a 13 kilo, viděla bych to na běžný průměr, i když mi občas přijde vcelku zaprcatělý, ale lidi mu tak ty dva roky hádají. Pro mě je vysoký ale tak akorát, na ty pohlavky se nemusím ohýbat, že? 😀 😀 😀

hroznatko
22. črc 2010

Naše malá má 23 měsíců, 90cm a 11,7kg, myslím, že normálka, ikdyž zrovna moc nejí, hlavně večer-odmítá kaše, chce jen mléko. Nepřipadá mi ani moc hubená, ani moc tlustá. Podle grafů je sice výškově trochu nad průměrem a váhově zase pod průměrem, ale je krásná 🙂

monaberuska1
3. zář 2010

ahojky tak naší malé jsou 2 roky a 8 měsíců a máme 95 cm a 15 kg 🙂 botičky kupujeme 26 každý říká že jsme na holčičku velcí ale mě přijde úplně akorát 🙂 🙂 😉

pandysek
3. zář 2010

hele prý se říká že když dítě nechce jíst tak že nepotřebuje a nutit taky není dobré
kdyby měla hlad tak si určitě něco zobne a nehladovi
naše malá u jídla je taky na facanec je ji přes dva roky a rýpe se vtom pořád kolik měři to nevim velikost má kolem 98-104 a váhu 12,55 kg je pravda že ona je ovoce a zelenino žrout -sladký moc eeee
a náš malej tomu je 5 měsíců a má přes 9 kg a 72 cm a je jen kojenej a nic víc takže si myslim že to má každý mimčo jiný tyty míry měla Verunka v jednom roce a taky byla jen kojená

dvojka
4. zář 2010

tak my budeme mít dva roky až v listopadu,ale ted má Aneta 9600g a 82cm...