Kolik měly vaše děti kilo ve 3,5 měsících?

misellll
11. lis 2009

nevím,jestli už tu nějaké takové téma je a pokud ano tak se omlouvám.Ale zajímalo by mě kolik měli vaši drobečci ve 3,5 měsíce?A co na to doktoři a vy jako maminky?Malá má jen 5kg. A porodní hmotnost přitom měla 3 a půl kg.Máte to taky někdo takhle?

andykov
11. lis 2009

misell, mně teda malá měla taky necelých 5 kg, ale ona teda měla 2,65kg při narození. Co na to dr.? Nic... Pořád jen, přibírá, přibírá, sice míň než má, ale hlavně, že nestojí, neklesá, je zdravá, čilá.. Ale my jsme nekojily, má nějaký slabší sací reflex, takže ani z té flašky žádná sláva, jedla o dost míň než ostatní děti. Doteď nepatří k velkým jedlíkům, ale už má 7,2kg 🙂

misellll
autor
11. lis 2009

andykov,no právě malá by teď měla jíst tak 180ml a sní jen 90,někdy dokonce jen 50ml.Doktorka říká,že jsme na hraně☹ Tak nevím,ale koukám,že ani vy jste teda nějak nepřibírali a máš krásnou princeznu🙂

rimmel
11. lis 2009

moj mal tiez 5 kil ked mal 3.5mesiaca 🙂 a to bol narodeny o 7 skorej :D porodnu vahu mal 2.16kg

misellll
autor
11. lis 2009

rimmel:A taky ti papal tak málo?

andykov
11. lis 2009

misell, díky. Ze začátku to byl děs, pak teda 2x za sebou dala 250g a od té doby si jela po 100g, myslím týdně 😒 Pomohla změna mlíčka. Kojíš? Nebo jakou dáváš UM? A co máš za savičku? Kristýnka byla strašně líná tahat, je i teď, v tuhle chvíli ji dávám mlíčko ze savičky na kaši 😲 A asi bych začla u Vás po 4.měsíci s příkrmy. Ono dlouhodobější malý přírustky, mívají trošinku vliv na růst 😒 Je taky možný, že není prostě mlíková ☹

berenika39
11. lis 2009

misell, hlavně to neřeš...fakt, pokud přibírá, třebas málo, a je spokojená, vůbec nezáleží, kolik ted váží. Hlavně že je zdravá a to srovnávání je opravdu spíš na škodu...každý mímo je jiný.......orientačně by měla mít v roce trojnásobek porodní váhy.
Přibírání je nerovnoměrný, někdy jí víc, někdy míň, pak zas budou zoubky, pak zas bude běhat...neber si váhu do hlavy a těš se z malé 😉 😉 😉

Mám kluka a je to prcek, drobek malej,imy jsme menšího vzrůstu, ale opravdu to je to poslední, co řeším. Jinak pět kilo měl asi ve 4 měsících???? ani nevím.....

andykov
11. lis 2009

rimmel, to si myslím, že není tak strašný. 3kila za tři a půl měsíce, to vychází 200g týdně, tedy prospíval 😉

majatob
11. lis 2009

misellll, nektery doktorky se jen moc ridi tabulkama 😉 nas malej mel pri narozeni 3350g a ve 4 mesicich 4920g a nikdo to neresil, proste byl drobnejsi a hotovo. Vsak nema byt po kom tlustej a jinak byl zdravy, pohodovy a usmevavy miminko tak co 🙂

rimmel
11. lis 2009

misellll to nie..moj lubi papat..dnes vazi uz cez 8 kil 🙂 ale ja osobne som nikdy neveddla kolko vypije(nakolko kojim) a dokonca teraz ked uz papame normalne nic mu nevazim..riad sa babatkom..ono sa predsa vyhladovat same nenecha neboj 😉 kazde dieta ma iny apetit.....co tam po tabulkach..este chvilku vydrz mozno sa to zlepsi

jajdaelda
11. lis 2009

souhlasím se všemi,co napsaly,aby ses váhou,tabulkami a srovnáváním nestresovala..pokud jí alespoň něco a přibírá,tak to neřeš...náš malej měl při narození 3,88 kg a ve 4.měsíci přes 7kg a o čem to vypovídá..akorát tak o tom,že mu chutná 😀,protože tlustej rozhodně není a nikdy ani nebyl...
a ke všemu máš holčičku a ty většinou bývají drobnější....užvej si ji a těš se z toho, že je zdravá a rozdává vám radost 😉

momin
11. lis 2009

Tak maly mel 6,8kg,ale on je veliky,ze zacatku mi pribiral skoro kilo a pul za mesic... 😉

misellll
autor
11. lis 2009

Tak Vám holky moc děkuju.Nejspíš to vše nějak řeším.Na molou jsme se šíleně těšili a tak vše teď hlídám a kontroluji.A pokud to nění podobné jako v tabulkách tak už plaším🙂

misellll
autor
11. lis 2009

andykov:Jinak dávám UM:mléko jsem bohužel stratila.Je to Beba sensitiv-malou trápí totiž bříško☹

misellll
autor
11. lis 2009

rimmel:Tak to gratuluju,je dobře,že mu chutná🙂

misellll
autor
11. lis 2009

berenika39:asi máš pravdu možná vážně vše řeším🙂

misellll
autor
11. lis 2009

majatob:To opravdu nemá být po kom tlustej jsi jak proutek🙂U nás malá taky ne. 😅

misellll
autor
11. lis 2009

jejdaelda:Asi to přestanu řešit,ale jsem ráda,že vím,že na tom někdo byl podobně a je vše i tak ok.

len.z
11. lis 2009

Misellll. ve 3,5 měs. vypít 180ml v jedné dávce? to asi neee.Naše malá má půl roku a pije 120ml....to ses asi spletla.... 😲

misellll
autor
11. lis 2009

momin:kilo a půl za měsíc?fíha 🙂

misellll
autor
11. lis 2009

Spletla?Tak to opravdu nevím říkala to doktorka a na víc je napsáno na obalu UM 3-4 měsíce_180ml voda.Asi to nějaký důvod má?Ale holky mě uklidnily takže ok

berenika39
11. lis 2009

missel, 180ml je nějak moc, ne? ve třech měsících?

len.z
11. lis 2009

To sice na obalu je ale v případě, že dítě pije 5x denně, což je blbost...děti většinou pijí tak každé 2-3 hodiny a podle toho výpočtu na krabici by pili po 5 hodinach..což je asi nesmysl.......180 ti prostě vypít nemůže to se do ní nevejde...Naše malá pije hodně a má přes 7 kg v půl roce, ale nejvíc si vezme 120, max 150ml

rimmel
11. lis 2009

miselll kukla som si fotky malej kraasna je a vobec mi nepride ze je chuda..tak akurat!! take male masko :D

len.z
11. lis 2009

Berenika je to moc......na těch krabicích jsou napsaný totiž nesmysli...neznam dítě, které by vydrželo pít 1x za 5 hodin 180......to fakt ne 😒

misellll
autor
11. lis 2009

rimmel:Moc děkuju🙂Asi si dělám zbytečné starosti,ale malá byla vytoužená,vážně v těhotenství jsem zažila tři měsíce strachu v nemocnici jestli malou udrží nebo ne a tak na ní teď moc vysím.Jsem asi blázen,ale život bez ní už si nedokážu představit!!!!!!!!!!!!!

berenika39
11. lis 2009

to jsou ty neštastný tabulky....tříměsíční prcek určo pije 6x denně, spíš 7x, takže pokud má mít 1/6 svojí váhy v mlíčku, vychází to tak nějak při 5kg dítěti na 120-150ml na jednu dávku, jasně že někomu stačí míň, někdo potřeuje víc...

Kolikrát denně dostává malá mlíčko,misellll?

misellll
autor
11. lis 2009

len.z:Nevím možná máš pravdu,pak ale by měli zmněnit dávkování na krabicích a doktorka mě neměla tak strašit.

len.z
11. lis 2009

Misellll klid...malá je fakt krásná a hubená mi nepřijde......kdyby měla nějaké potíže, tak bys to určitě pozanala... 🙂

berenika39
11. lis 2009

misellllko, hlavně klídek, řešíme jenom mililitry mlíčka, nic strašnýho se neděje a máš šikovnou berušku, která prospívá 😉 😉 😉

misellll
autor
11. lis 2009

berenika:Papá po třech hodinách někdy po čtyrech.Ale dostat do ní víc jak padesátku je vážně práce 🙂