Kolik mléka má vypít roční dítě?

janeses
6. kvě 2008

Ahoj holky, které maté roční a starší děťátka....prosím o radu....nevíte, kolik by mělo vypít mléka roční dítě???V poradně jsem už s malou byla, ale nějak jsem se zapoměla zeptat....do teď jsme to měli tak, že ráno po probuzení vypila 200ml a odpol. po spaní dalších 200ml...takže okolo 400 ml za den, veřer si dá ještě okolo 200ml kaše s ovocem, počítá se to do toho taky???
Znám hodně maminek, co už mlíčko dávají jen ráno, ale nevím jestli potom stačí ročnímu dítku 200-250ml mléka...malá má mlíčko ráda, tak ho zatím pila ještě 2x, teď zvažuju jestli dát místo toho něco jíného, ale co? Ovoce má dopol a ještě večer s kaší, na oběd masozelenivový příkrm a na 2 sváču jogurt, přesnídávku, rohlík s něčím....prosím poraďte jak to máte vy, budu moc ráda, díky 🙂 😵

jita2
6. kvě 2008

ahojky,
v tom roce a víc by mělo dítko, pokud to jde, vypít ten půllitr mlíčka denně, pořád je mlíčko pro ně velice důležité, naše malá ho má na štěstí hodně ráda, tak ho pije třikrát denně, tak ten půllitr dá. Vypije ho před snídaní, snídá pak trošku později, pak se s ním uspí po obědě a pak na noc. Jinak tvůj jídelníček je parádní, jak píšeš, pokud má malá mlíčko ráda, tak ji určitě neochuzuj, pokud má i vše ostatní, může ho mít krásně i třikrát denně 😉

berynka
6. kvě 2008

Ahoj,
nám sice ještě rok není, ale malá pije ráno 220ml a večer taky 220ml mléka. Doufám, že jí to vydrží i nadále. Některé děti v určitém období přestanou mléko chtít 😅 .

lenerka
6. kvě 2008

čusík

tak to máte zlaté děti,že vám chtějí pít umělá mlíka
ta naše ani za boha!!!!takže jí dávám jen ráno prso a to nemám ani potuchu kolik si tak ještě může vytáhnout
tak jí aspoň dávám hodně jogurtů a sýrů tvarohů zatím to baští
kaše se jí už také přejedli,ale když jí je dám 1x za týden tak to sní
a kravské jsem zkoušela nechce to pít také
naše Dr. o tom ví,nedá se s tím nic dělat prostě jsem jí na Um měla zvykat tak už od 8měs.prý kojené děti UM pít nechtějí nešmakuje jim to
jestli se nám povede druhý potomek tak dostane jak moje mlíčko tak i umělé ať si zvykají od začátku

lenerka
6. kvě 2008

janeses jaké dávaš malé kaše?střídáš značky a chutě?a jaké dáváš mlíko?naše měla nutrilon sunar bebu hami a nic potvůrka nechce pít
i mě to přijde dost hnusný a smrdí mi to
a bohužel i naší dcerce
je jí 16měs.a je paličák ☹

janeses
autor
6. kvě 2008

Díky holky za odpovědi, Jito2...no, já jí to mlíko právě tak, tak nacpu 2x denně, kdyby mi ho měla pít 3x, tak bych jí ho musela dát večer místo kaše a to nevím, jestli by jí tak zasytilo...ona mi ty kaše kaše zatím jí, pořád jí chutnají, dávám Sunarku a střídám, banánové, kukuřičné, pšeničné, ovocné...jiné značky jí nechutnají....je pravda, že ty kaše nikdy nejí holé, vždycky jí tam do toho ještě mixnu jablko s banánem, hřuškou nebo pomeračem, má to lepší chuť a dostanu do ní více ovoce... 😵 lenerko...asi na tom něco bude s tím kojením, malá je kojená do 8 měsícu, potom pila Nutrilon a teď jsem začala dávat Sunar....od 12. měs. je banánový, kakaový a vanilokový, ráno dávám obyč. a po spaní máme ten s příchutí, teď zrovna kakaový a je dobrý, chutná jí... 🙂

lenerka
7. kvě 2008

janeses
děkuji s těma kašema s tím ovocem čerstvým to zkusím 😉 no jo mlíko u nás bude doživotní problém
já ho pila až okolo puberty
pa

kristi
7. kvě 2008

nase v 15m vypije tak okolo 500ml

majaaita
7. kvě 2008

Janeses, mě doktorka řekla 500 ml mlíka - ale počítá se do toho třeba i jogurt, prostě mléčný výrobek. Když vypije trochu víc, dobře, ale 500 stačí. Hlavně, když to vůbec pije, taky znám dost dětí, co začaly mlíko bojkotovat, tak to doháněj kaší a jogurtama.

mapris
7. kvě 2008

janeses,
ahojky, tak v roce by měli děti vypít zhruba litr mléka. Naše malá má už jen jedno a to večer. Ráno jsem jí tak kolem 10tého měsíce začala dávat jogurt a teď jí dám občas biotvaroh a nebo lipánka, a nebo namíchám s jogurtem. Terka má hrozně ráda mléčný výrobky ...

janeses
autor
7. kvě 2008

mapris....litr mléka???to se mi zdá strašně moc...když si představím ten malý žaludeček, který vypije za den litr mléka, oběd, ovocné přírmy,jogurt, na večeri kaši, pečivo..aj...tak nevím kde by se to všechno vlezlo..to by musela pořád papat....možná některé děti takhle jedí, ale naše Nellinka by asi praskla...jsem ráda, že vypije alespoň těch 400-500ml. 😵

kristi
7. kvě 2008

taky si myslim,ze litr je hodne.....litr tekutin beru, ale litr mlika je blbost

amina
8. kvě 2008

My nepijeme skoro nic, neb jsem s kojením skončila teprve nedávno a UM nefrčí. Nemyslím že je to taková tragédie. Nelámu si s tím hlavu, hlavně že jinak jí maso, ovoce i zeleninu.

mapris
8. kvě 2008

janese,
sorry, jsem napsala blbe. Kolem roku staci tak pul litru - ale i s mlecnyma vyrobkama ...

akcul
8. kvě 2008

Ahojky,
tak naše malá těch 500 ml denně taky má. Ráno a večer vypije 180 ml mlíčka a odpoledne dostává jogurt. Takže dohromady to snad dáme. 🙂

pavla80
8. kvě 2008

Ahoj holky tak to se máte že vám děti vypijou tolik mlíčka.

Miška pije mlíčko ráno a vypije tak kolem 150ml.Je uměle dokrmovaná od 2měsíců a dávali jsme sunar,vždycky ho v pohodě pila,chutnalo ji a asi tak před týdnem začala odmítat.Tak tak že to do ní nacpu aspon ráno.Dopoledne nebo odpoledne jí jogurty různé tvarohy a pribináky a večer mi nechce ani kaše ani krupičku nic maximálně tak jednou týdně.Tak si teda myslím že se do toho půl litru nevlezem. 😒

berynka
8. kvě 2008

My stále dáváme Nutrilon a taky ochucené Nestle mlíčko - střídáme příchutě. Mlíko má místo večeře a v pohodě vydrží do rána. Po kaši jí bolelo bříško 😒 .

Zdá se mi, že celkově nekojené nebo málo kojené děti příliš mléčné výrobky nemusí.

pavla80
8. kvě 2008

no tak to nevím,ale mám doma skoro 5letou holku a ta doted musí mít každé ráno skleničku mléka nebo kakaa.Jogurty a různé mléčné výrobky miluje a kojená nebyla vůbec.Tak si myslím že je to o dítěti.U ní sem samozřejemě ráda a u Mišky čekám že to snad zas přejde.Dr. mi říkala že to může být jen takové období a že máme zkoušet,že některé děti zas začnou

berynka
8. kvě 2008

Pavla: já třeba vůbec mléčné výrobky nemusím, tedy spíš se do nich musím nutit a kojená jsem byla tak 2 měsíce, to samé brácha. Naši kamarádi byli kojení asi do 2 let a ještě v pubertě lokali mlíko rovnou z pytlíku 😀 . Ale je fakt, že je to individuální 😉

mapris
9. kvě 2008

co se tyce piti mlika,
moje neter je mladsi o 3 mesice, je kojena - ale uz jen jednu denne a v noci a mlecne vyrobky nemusi mit vubec. Je to fakt na diteti. Ja mleko nepiji vubec - jen obcas do kafe, ale snazim se aspon o jogurty a syry. Terka je od mala na UM a mliko miluje, takze k snidani ma bud lipanka, a nebo bobika - kupuju ty male a micham ji to s jogurtem. V poledne ma dva chody jidla, odpoledne malou presnidavku - ovocnou, a vecer si da jeste rohlik se syrem. No a na noc dostava 250 ml UM - akorat mame h.a., takze mam pocit, ze ji na noc moc nezasyti ... ale musi ho mit tak do dvou let. Nocni mi vypustila sama pred mesicem.... Kase nedavam, protoze na noc ji nezasytily a hlavne po nich pribirala. Pak jsem obcas z UM udelala i puding, ale jen vyjimecne ...

pavla80,
tak ji ho zkus presunout na vecer misto te kase. Jako to ma Terka. Rano ho taky nemusela - kdyz jsem ji ho zkousela treba s cornflakesy... tak ji zkus davat jako ja - rano jogurt, a nebo kupuju v bille takove biotvarohy - to Terce taky chutna, a mlicko ji dej vecer pred spanim a nebo zkus zmenit znacku ... Moje neter uz pije na vecer kravske - protoze moji rodice maji mleko domaci ... A zatim to snasi dobre (neter), zalezi na diteti ...

petule.h
12. kvě 2008

Já v roce dávala mléko ráno a v poledne a dělám to doteď(2 roky).Mléčné výrobky jako sýr a jogurty jí malej taky rád, takže s tím nemám problém.Kaše mi zase nejedl nikdy. Mléko není špatné do 3 let určitě.Kojenej byl malej taky do 2 měsíců. jinak si myslím, že 200ml je ok. děti by měli vypít cca 500ml denně určitě, tak pokud s tím nemá problém dítě, tak bych to tak neřešila. Taky jsme to tak okolo roku měli, jen teda mléko jsem ho naučila jen před spaním, toť vše

mirka755
22. kvě 2008

tak Anetka mi vypije ráno 300ml, večer 300ml a v noci 300ml 😀 . Už nám nestačila láhev 250 ml, tak jsem musela shánět větší. S pitím mlíčka problémy nemá. Přes den samozřejmě ke svačince jogurt, nebo sýr 😉

anddy
23. kvě 2008

Muj malej byl kojenej do 9 mesicu a umele mlicko pije, ted mi ho vypije rano 200ml, na poledni svacu tak 200ml, pak odpoledne kdyz jde spinkat tak 180ml a vecer 220ml v noci jak kdy ale taky vetsinou okolo 200ml, on zase odmita kase, presnidavky a cajiku taky moc nevypije 🙄 Ale myslim si ze si to dite proste rekne kolik chce a kolik potrebuje 😵 😵

petaov
19. bře 2013

Syn bude mít dva roky a vypije více mléka (Sunar comlex), než je doporučená denní dávka. Vadí to?

ozzik
12. dub 2013

Ahoj holky, tak to Vám závidím... Malý byl doteď (9 m) kojený a najednou se rozhodl že už nechce. Kromě toho že jsem nakupovala lahvičky s růžnými savičkami jako šílená a stejně žádnou nechce tak řeším i to mléko. Malý vypije ráno max. 100 ml a to samé večer max. 100 ml a dotoho dávám k večeru kaši 100 ml a jogurt 200g. Takže ztěžka 500 ml dohromady. Jak to tady sleduji, třeba anddy, tak přemýšlím kde se tolik do malého vejde. Přikrmujete? Nebo máte malého na UM?

blahova_andrea
12. dub 2013

na krabici UM je psáno 2-3 láhve denně. u nás to tak i vychází. po večeři na dojedení, jednu v noci a jednu brzy ráno po prubuzení

leikkka
16. kvě 2013

co vím, tak 250 ml ráno a 250ml večer stačí, ale můj synek pil někdy jen ráno a večer kaši, ale snažila jsem se to nahrazovat mléčnými výrobky....

nikykiky
10. pro 2015

@lenerka no to je teda blbej nazor ze kojeny deti musej pit i um aby si zvykalo..doktorka rekla tak tomu verite..klasika