Kolik přibírá batole po roce? Od 1 do1,5 roku

janeses
1. črc 2008

Ahoj holky, zajímalo by mě, kolik by měly děti přibírat po roce? A jaké jsou váhové přírustky od 1 roku do 1,5 roku???Naše Nellinka, vážíla v roce necelých 10 kilo a měřila 77cm, teď má 14 měsíců a važí skoro 10,5 kila a měří 80cm...já jen, že jí dost a za dva měs. přibrala kolem půl kila, není to málo???Vím, jsou tady diskuze o váze dětí, ale nic na tuhle otázku jsem nenašla... 🙂 😵

lenerka
1. črc 2008

ahoj

kačka měla v roce 9,1 kg a 75,5cm byla dlouhá
už nám je přes 18měs,ale na kontrolu jdeme až za měsíc se nám to posunulo jak byla nemocná
ale když jí dám na váhu tak má asi 10,5kg
už tak moc nepřibírají a baští taky dost
ale to víš mají dostatek pohybu tak už se moc ten tuk neukládá
Nelinka mi přijde,že má normální váhu já bych to neřešila 🙂

janeses
autor
1. črc 2008

lenerko, díky... no to je pravda, mají hodně pohybu, Nellinku ráno vypustím z postýlky a zastaví se až večer 😀 (no vlastně, po obědě si dá na 2-3 hodinky pauzu, když spí)...já to neřeším, jen by mě prostě zajímalo, kolik děti přiberou za toho půl roku. Vím, že je to u každého děťátka jiné, ale jen tak pro představu... 😵 😵 😵

lenerka
1. črc 2008

dětičky jsou k neutahání
já jsem z těch veder šílená unavená a naše kačka jak píšeš
ráno vstane plná elánu pořád lítá má plno energie přes den si chrupne cca2 ha nabere novou sílu
si myslím,že nemůžeme mít buřtíky
i když kačka má pěkný stehýnka 😅
hlavně když nám pravidelně baští a žádný buřtíky párky nejí tak snad tlustoch nebude
chceme jí dát na cvíčo a na plavčo

janeses
autor
1. črc 2008

Nellinka má taky hezké stehýnka, jako miminko měla dokonce i dost faldíku na nožičkách, ale jak začala lozit a potom chodit (v roce) tak už jich tam tolik není....My jsme chodily plavat přes zimu, ale malé se nelíbilo potápění...teď se ve vodě ráda čvachtá, tak možná zase začnem na podzim...U nás jde úplně krásně vidět, jak hezky příbírala, když byla kojená (8 měsíců) to jela váha nahoru jako blázen (v půl roce měla 8 kilo) potom jsme přesly na UM a do toho ten pohyb, tak už jde ta váha pomaleji... 🙂

kupinka
2. črc 2008

Mi malý jí skoro pořád a za cca 2 měsíce přibral 200gramů....už to ty děti vylítají 🙂

lenerka
2. črc 2008

janeses

no to já kojila do 16měs. 🙂
Um mi nepije a už asi pít nebude tak to neřeším
hubená není tlustoch taky né takže jsem s ní spokojená
pak písnu kolik jí naměřila a navážila na tý kontrole za měsíc pa

klarinkav
4. črc 2008

Ahoj holky, tak to nas Adamek od narozeni pribira silene moc...v roce mel 11,5 kg, za dva mesice od 10 do roku pribral 2kg!!! Je hrozne zivy, ted zacina prvni krucky bez opory, ale myslim, ze pohybu ma fakt dost, nejak ho neprecpavam a stejne pribira. Doktorka rikala, ze ma dobry zaklad a ze to stejne vybeha, nema ani po kom byt takovy veliky..

petule.h
4. črc 2008

určitě to děti vyběhají, ...tomík nebyl kojenej od 3 měsíce, tak přibíral dost po umělém mléce...od 8 měsíce se začal stavět a v roce měl cca 10kg a v 1,5 roce 12kg a teď bych řekla asi 14,5kg..a má 94cm .no jí úplně všechno...určitě, ale záleží na metabolismu dítěte...kamarádka má stejně starou holčinu, ta spořádá 2x tolik a má míň..takže opravdu někdy to jídlem není...Já rozhodně nejsem zastáncem nějakého tohle jo, tohle né...děti mají jíst všechno...u nás je to hlavně přes maso a omáčky, knedlíky..sladké jídlo moc nechce..jen čoko a bonbón jako většina dětí..to bych řekla, že trochu denně jo..ale nepřehánět to..jinak jíme vše a držíme se tak nějak už stejně...

lenerka
6. črc 2008

ahoj Petule

kam jsi nám zmizela?
postrádáme tě v diskutárně hledáme kámošku v Praze 🙂
ještě jsi neporodila???jak se cítíš 🙂 🙂 🙂

vilca
25. črc 2008

Ahoj holky, naše malá bude mít v září 2 roky a ve srovnání s ostatními dětmi v jejím věku, se kterými přicházíme do kontaktu, strašně málo jí. Je ale živoučká, šikovná, energie jí rozhodně nechybí. Včera jsem ji postavila na váhu a má necelých 11 kg. Je to málo? Kolik by vlastně mělo dvouleté dítě vážit?

lenerka
25. črc 2008

čus

tak jsme včeta byly na tý 19měs.kontrole
a naše malá měří 83cm
váží 11,40kg
ale s tím měřežím to asi nebude moc přesné kačka se jí tam děsně chrula a měřila jí v korýtku pro kojence fakt nechápu tu sestřičku 😖

vilca
26. črc 2008

Nikdo nevíte, kolik zhruba by mělo vážit dvouleté dítě? Asi na to žádné tabulky nejsou, ale přece jen by mě to zajímalo...alespoň orientačně 😉

petule.h
26. črc 2008

moje dítě váží od 2 let cca 14kg a měří něco kolem 93cm... doktorka mi řekla, že je to naprosto v pořádku, váha se mu nemění řekla bych tak 5 měsíců určitě..občas o něco vyšší, občas vyšší...
lenerka: rozhodně měření není určitě dle mě 100%, tomíka už stavím u metru a stejně je tam nějakej cm míň nebo víc, ale velikost 98 máme 100%

lenerka
26. črc 2008

ahoj Peťule

no kačce dávám 92 občas má i něco 86
nějak se nám teď zasekla
jsem zvědavá jakou jí mám koupit zimní bundu a kombinézu?
myslíš 92 nebo 98?
chci jí to koupit v sekáči a teď to maj levnější co myslíš není to blbost to kupovat?

petule.h
27. črc 2008

lenerka: rozhodně bych koupila 98, protože ta kombinéza je lepší určitě větší, já vloni v domnění, že mu bude 92 akorát jsem jí koupila a vůbec jí nevyužila...v kombinéze jsi tak nějak narvaná a víc narovnaná jako v pyžámku-overalu, víc se šponují...ať má raději do sněhulí delší kalhoty, než pak kratší a nejde jí tam sníh...taky máme i 92..záleží na výrobci samo...každá značka to má jiné, ale zima začne až v listopadu a potrvá až do března...určitě bych jí te´d nekupovala a počkala na říjen...já nakupuji v www.brumla.cz od narození a jsem spokojená..ušetřím peníze..věci jsou pěkné a v po a ve čt chodí nové věci v 8h ráno, tak tady sedím nastartovaná a házím to do koše a pak to můžeš vyhodit a navíc rezervaci si můžeš na měsíc prodloužit, takže mě pak přijde třeba 16 věcí za 1600,- což je pohoda a mají tam i hadry na tebe...navíc tomík teď vyrostl z kalhot, taky nosil 92 a najednou 98, takže jsem dokoupila 3 džíny a jsem v pohodě, zase to vydrží...to máš jako boty, kupuj, když je to potřeba a né dopředu, pokud je nedostaneš, to je jasné 😀 Počkej ještě...může vyrůst a škodas peněz, navíc pak bude i lepší výběr, nebo větší, pár korun tě určo nezabije 😉 tak jsem se rozepsala měj se 😀

zuzka1000
28. črc 2008

Náš Adámek neustále přibírá v roce měl 12 kg a 82cm a v 16 měs. 13,2 kg a 89 cm 😉 takže nakupuje oblečení 92 někdy dokonce 98 😀