Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Kolik tekutin mimo MM pije 13měsíční dítě?

lucie87r
5. čer 2017

Ahoj.
Mám 13ti měsíčního chlapečka. Stále kojím. Chtěla bych aby se odstavil sám.
Kolik tekutin mimo MM vám děti v tomhle věku píjí?
Zkoušela jsem už spoustu věcí. Vodu,čaj, slazený čaj, Juice, vodu se šťávou ..... pije jen Juice popř vodu se šťávou ale i tak nevypije víc než 400ml.
Kojím ráno, během dne na spaní (někdy 1x někdy 2x) a večer na spinkání. Během noci pokaždé když se vzbudí a nemůže spát ( minimálně 2x za noc)

kacireksro
5. čer 2017

ja mam 9 mes.holcicku krom UM,my vypije cca 600ml tekutiny.

konidana
5. čer 2017

@lucie87r tak dcerku jsem kojila krom příkrmů do 15.m a do té doby vypila krom MM tak 1 dcl vody - prostě pár loků za den. Jiné tekutiny jsem nedávala. Trochu více začala pít až během 1. měsíce po odstavení. I po odstavení pila málo, asi tak 0,5l za den, výjimečně více.

cupylupy
5. čer 2017

Je to různé. Já kojila do 15m když si řekla a taky tomu pití moc nedala a nedá dcerka dodnes- pokud to není citronový čaj nebo něco sladkého,ale bude mít 2 takže už to sladké pití moc neřeším. Ale nej je čaj s citronem. Do nedávna to byla i čistá voda,ale tu po přestěhování moc nechce,ale u tak malého špunta jako máte vy bych se sladkým pitím byla opatrná,aby se na to nenaučil ;)

arwen_arina
6. čer 2017

Davala bych vic, mleko je jidlo, i kdyz obsahuje tekutiny. Mne se osvedcil domaci jablecny most bez cukru michat s cajem leros 1:2 🙂

arwen_arina
6. čer 2017

Kazdou chvili mu pristrc lahvicku,treba tehdy,kdy by chtel nakojit.

nugetka20
19. čer 2017

Po každém jídle "příkrmu" dávám lahvičku, i mezi jídly, cca co hodinku, aby si cucnul. Neřeším, jestli vypije 100ml za den, nebo víc, enbo míň - kojím zhruba stejně jako zadavatelka. Prcek dostává zatím jen vodu, nějak nevidím důvod cpát mu čaje, nebo cokoliv sladkého. V tomhle věku by měl do sebe dostat cca 1litr tekutin - a to bych řekal, že má, není dehydrovaný. Máme čerstvě rok.

hanysi
29. čer 2017

dcera 2 roky, aktuálně vypije ke kojení, když je chladno cca 3-5 deci, když jsou horka, tak i 1 litr a více, má pořád kelímek s pitím po ruce, na cestách pet lahev a pití stále nabízím. Kojí se před a po spaní(i odpoledním), v noci dle potřeby a hlavně dle zubů, někdy non stop, někdy vůbec , to samé přes den, pokud je vše ok, má dost aktivit, tak vůbec, pokud má nějaký stresík, bolest a potřebu, tak pořád. Důležité je sledovat moč četnost a pokud není tmavá a nezapáchá, tak je to ok 🙂