Kolik vám toho jedí 10měsíční děti?

bartovaandrea
7. dub 2016

Dobry den,kolik vam toho snedli nebo jedi 10 mesicni deti? Mala kdyz se narodila mela 3540g, ve trech mesicich 6kg, ale od te doby mi malo pribira, ma 10 mesicu a 8120g, rano sni malyho pribinaka, pak vypije 140ml UM, pak ma masozeleninovej prikrm sni tak 150g, nebo polivku tak sufanek jeden,pak ovocnou presnidavku, nekdy sni celou nekdy pulku, pak zase 140ml UM, pak vecer kasi. Je teda hodne akcni, zastavi se jen pri spani, jinak je porad v pohybu, ani jist nechce v klidu. Manzel byl taky drobnejsi jako miminko. Doktorka se na me divala jak kdybych ji trapila hlady, pritom je spokojena a do jidla ji nechci nutit. Jak jste na tom vy? Dekuji a hezky den vam i detem 🙂

zitova
7. dub 2016

Vahu ma uplne v pohode a zje tak normalne mnozstvo. Moj paoa iba 3x denne podobne mnozstva a pije MM podla potreby. V roku mal 9320 g.

helen_h
7. dub 2016

@bartovaandrea naše dcerka měla 7,5 kg v roce. Obě děti byly kojené a s příkrmy začínaly pozvolna (počítáno po dětských lžičkách), vůbec si neumím představit, že 10měsíční dítě toho tolik sní, pro mě sci-fi. Děti od 4 měsíce, kdy se začnou přetáčet, prostě už přibírají mnohem méně, stačí se podívat i na nějaké grafy, nějak nechápu, co se Vám nezdá...

bartovaandrea
autor
7. dub 2016

@helen_h me se zda v poradku, spis doktorka s nama jednala jakoby jsem neco zanedbavala, a cloveka to rozhodi, jen jsem se chtela zeptat jak je to jinde 🙂

bartovaandrea
autor
7. dub 2016

@zitova od te doby co nekojimm, prestala jsem tyden pred 9 mesicem tak mam o ni vetsi strach, aby ji neco nechybelo

helen_h
7. dub 2016

@bartovaandrea Aha, tak to jo, že jste nesvá z doktorky.. Jinak myslím, že se rozjedla parádně, tak podle mě hezky prospívá.

hapovab
7. dub 2016

Mala ma 9 mesicu a 7kg (2,7 porod) tohle mi nesni ani za tyden :o))

bartovaandrea
autor
7. dub 2016

@helen_h dekuji, jste hodna 🙂

bartovaandrea
autor
7. dub 2016

@hapovab vite v mym okoli co maji deti vsichni tak i pulrocni ma 10kg 😀 pak ta doktorka do toho.... proste cloveka znejisti

zarecna
7. dub 2016

Ja ti taaaaaaaaaaaaaaak rozumiem, moj maly ma 7,5 mesiaca a tipujem, ze ma tak okolo 7100g. Prisaham, ze ked mi este raz niekto povie, ze je MALY zabijem, zastrelim a hodim toho cloveka psom. 🙂

Papa uplne super, rano okolo 7dmej vypije 180ml mojho mlieka, okolo 9.30 zbodne nasuchane jablko, alebo banan, o cca 12:30 zeleninovo masovy prikrm, od 100-150 ml ako mu chuti a za hodinu sa dotlaci este 120 ml sunaru, na olovrant zje bezne 120 ml kasicky pohankova, ryzova, ovsena osladena vyzivou, a okolo 18tej zas okolo 180 m l mojho mlieka. Pocas noci si da este jednu flasku sunaru...podla mna uz viac do neho natlacit neviem...cely den je v pohybe, moj muz je tiez utly typ muza, nereve od hladu, kludny je cely den...zabudla som ze v kociku tlaci chrumky,piskotu...ale uz som chora ako mi kazdy vravi, ze je maly...Dr. neriesi, vraj je ok...asi mu dam vytetovat na celo..Moj otec ma 170cm a 63 kg, po kom mam byt velky...?

Ked sa mal narodit mal odhad vahy 2900 a kazdy, ze je male babo...( a muz aj ja sme mali tolko pri narodeni), teraz sa im zas zda drobny...neveim, kde sa bere trend, ze dieta pri narodeni nech ma aspon 4kila a nasledne 9-10 idealne.

bartovaandrea
autor
7. dub 2016

@zarecna Přesně 🙂 my sme s manželem vysoký, je to kus chlapa, ale jako malej byl drobnější a malej, dcerka dlouhá, ale není to prostě tlustý dítě... hlavně všichni by jí dávali čokoládky atd, to zase nechci, ale prý by měla přibrat aby byla jako ostatní děti :D tak to ve mně vaří krev

gnozka
7. dub 2016

To nase mala ma 5 mes a tyden a ma 7kg . Přitom ji nijak neprecpavam . Je na MM po 3 hodkach a ted jsme zacali s mrkvi. Dr je v pohode ze neni tlustá ze je ok . Ale okoli me totálně štve . Porad posloucháme jeeeee ta ma papulku a čím ji krmite???? Taky me to štve . Prdim na to . Přece ji nedám
Na dietu . Takže u nas zase naopak 🙂

bartovaandrea
autor
7. dub 2016

@gnozka kamaradka ma pulrocni holcicku taky kojena, teprve zacli s prikrmama a ma 10kg 😀 takze to mate jeste dobre. Kdyz mels dcerka ve 3 mesicich 6kg tak se me taky ptali co jim ze to mliko mam tak vyzivny 😀

bajunka
7. dub 2016

maldší dcera mi do roka přibrala na 10 kilo a pak do tří jen na 12kg a doktorka to neřešila, byla trochu pod čarou,ale holt né každé dítě je tabulkové, je to takovej drobek,

bartovaandrea
autor
7. dub 2016

@bajunka presne, ty tabulky 😀 to je kapitola sama o sobe 😀

pokmon
7. dub 2016

Já bych tabulky vůbec neřešila,každé dítě je jiné,naše princezna od čtvrtého měsíce odmítla mateřské i umělé mlíko,začaly jsme se stravou zeleninka a jogurtíky,malá je zdravá
má rok a váží 8 560g a baští všechno,paní doktorka je spokojená a vůbec nic nenamítá.

versatilka
7. dub 2016

Je úplně normální 🙂 holčičku jsem měla v 10 měsících dokonce 7250 a 8700 měla v roce.

bartovaandrea
autor
12. dub 2016

@versatilka
@pokmon dekuji 🙂 na jednu stranu jsem rada ze je lehci 🙂 je to mazel a ma ted tu separacni uzkost tak se chce porad chovat 🙂

kattyd
12. dub 2016

@bartovaandrea ji ti krasne, a kdyz je tak akční, tak proste hodne energie vydá. Doktorkou se nestresuj. Můj malý měl na 10m kontrole 7920 g, ja jsem se Dr ptala zda je vše OK ze je tak drobný a ona ze je to uplne v pohode a normální, ze je hodne pohyblivý a ma i hodne zubu (8) a ty kdyz rostou tak děti min jedí, tak jsem rada ze me uklidnila.

zazana81
12. dub 2016

Tak můj syn v 10 měsících pouhopouhých 7360 g. Mám pocit selhání ..... Přibíral pěkně pouze jako malé mimi, pak už byly ty přírůstky vždy malé. Na prsu závislý není, radši si zadudá dudlík. A jídlo jak kdy. Mě připadá, že jí celkem pěnkně (v porovnání s prvorozenou dcerou), ale stejně je to prostě žížala.

pokmon
12. dub 2016

@bartovaandrea tuto náladu znám,ani za babičkou nešla trvalo to asi měsíc ,teď už začíná být pomalu samostatná,ale mazílek je to pořád.Jsou to naše zlatíčka.

versatilka
12. dub 2016

@bartovaandrea lehčí prcek je výhoda 🙂 když chovám syna, tak už by mi pomalu upadly ruce. Ale s dcerkou je to v pohodě.

cheetah_
12. dub 2016

@bartovaandrea Jsou prostě děti, které nepotřebují tolik jíst. Pořád lepší, než kdyby to bylo naopak. S malým jsem si taky vytrpěla svoje - od dvou a půl měsíců (od prvního očkování) propad váhy, moc nejedl. Nejdřív starosti s kojením (mám dost mléka? - ten můj stres asi taky moc nepomohl), pak starosti s jídlem - nejí, nepřibírá, co s ním bude? Dneska jsou mu čtyři a čtvrt roku, pořád hubený až podvyživený (13 kg, 98 cm - když mu měřili podkožní tuk, sestřička to přeměřovala, že se musela splést...) Stravu má pestrou (teda nesmí mléko, vejce a spoustu dalších věcí kvůli alergii, ale jinak mu hlídám, aby dostával všechno, co má mít), a to je všechno, co pro něj můžu udělat. Máme za sebou období, kdy jsme do něj jídlo cpali horem dolem, a stejně nepřibral, jen z toho byl nešťastný a zvracel. Máme za sebou období, kdy jedl sladkosti (čokolády, cukroví), aby přibral - tehdy zhubl. Nemá smysl to řešit - on prostě má svůj metabolismus, který se nevejde do tabulek. Jednou bude třeba rád, že nemusí držet dietu, aby byl pořád fešák a zdravý. Neřešte to a nenechte se znejistit, drobné děti jsou úplně v pohodě a většinou i zvídavější než bucláčci 🙂)

gnozka
13. dub 2016

@cheetah_ to skoro vypada na stitnou žlázu ale předpokládám ze Dr udělala vse ohledne vyšetření a klucina ma jen supr rychly metabolismus 🙂

terka_85
13. dub 2016

Syn se narodil s váhou 3750g. Teď je mu také 10 měsíců a má 7460g, ale vypadá hezky, má trochu buclaté tvářičky, bříško. Je spokojený.
Ke snídani ho kojím, pak svačina jogurt s půlkou přesnídávky, oběd maso zelenina - to sní také tak 150g, svačina zase jogurt s půlkou přesnídávky (jogurty má moc rád). A k večeři většinou kaše (50 g kaše + 150 ml vody), protože večer mi nic jiného než kaši nechce. Nejvíc teda bojujeme s obědem, občas sní všechno, občas jen něco. Ale přibírá (i když méně), ale doktorka to zatím nijak neřeší.

cheetah_
13. dub 2016

@gnozka Je sledovaný u víc doktorů, ale nic mu ve výsledku nenašli (kromě snížené imunity a alergií), štítná žláza je ok. Prostě je hubený a nežije pro jídlo. Dokud je zdravý a veselý, váhu už prostě neřeším.

gnozka
14. dub 2016

@cheetah_ tak to je dobre ;) v pubertě to dožene 🙂)) to kluci nevědí co driv sníst 🙂)