Kolik váží a měří 2 leté dítě?

poupe
16. únor 2009

ahoj vsem,zajimalo by me kolik vazi a meri vase deticky a co uz umi,diky

zuzousek92
22. lis 2013

Ahoj moji dceri bude ted v prosinci 2 roky. My jsme si toho zazily hodne od narozeni ma zdravotni problemy, ma tezkou skoliosu patere, smatla mi na levou nozicku má toho více.A le přesto všechno leze po čtyřech,skouší skladat vety jako napr..auto jede 🙂 Ted se mi trikrat postavila...skladame spolu puzzle 🙂 Rada si povida snazi se opicit slovy..rada tancuje u stolecku. Vazime 9,5 kg. A merime 85cm . Jsem na ni pysna 😎 😉

lyndina
25. pro 2013

Tak náš prcek má 2 ročky a 4 měsíce a měří 90 cm a váží rovných 13kg. Sám jí, na noc máme plínky,jinak se mu nechce moc mluvit, říká jen slova a snaží se gestikulovat a ukazovat co chce když to neumí říct, umí počítat na prstech, ale to mu říkám jaký čísla má ukazovat( jen do 6 a pak umí desítku) nic extra. Sám si ovládá autíčka na dálkový ovládání a přepíná si programy, umí si zapnout i z flashky pohádku. Vyhazuje věci do koše. Hrozně rád válí sudy, atd...prostě žádný hloupý kluk ani Einstein 🙂 🙂 a teď se naučil vrčet a olizovat tváře po našem psovi!!! 😀

lyndina
25. pro 2013

@magdiis na ten dudlík jsme taky trpěli, máme ho na noc, jen když malý spinká sám, když náhodou spí s náma dudlík nepotřebuje. Když je nervózní nebo se mu něco nelíbí dudlíka chce jinak ho zahazuje, když mu řeknu, že dudlíka nepotřebuje, že se mu budou smát holčičky tak mi ho dá, ale na noc, když spinká sám to na něj už neplatí, pak ho při spaní vyplivne a když se vzbudí, řve z postýlky mimí(tak říká dudlíkovi) tak mu ho dám, jinak by byl schopnej řvát snad celou noc

apfele
25. pro 2013

Náš Honzík ve dvou letech vážil 13,5 kg a měřil 90,5 cm 🙂

ellawas
4. srp 2014

Ahoj tak můj syn má dva a tři měsíce váží 11 kg, měří 95 centimetrů. Kočár nepoužívám od devítiměsíců, nají se sám od devítí měsíců, bez plínek jsme od roku i na noc. Mluví celé věty, sklonuje, ale je to strašný maman. Nikdo ho nikdy nehlídal.

esmeralda2
13. pro 2014

@ellawas to je krásné a pokud nemusíš, nedej ho nikomu hlídat. Jen dej pozor, mimořádné děti, a to jak nadané inteligenčně nebo na nějaký sport nebo umění nebo prostě jen fyzicky vyspělé a ve vývoji dál, než je průměr, to mívají ve škole těžké. Mnohdy je jim potřeba pomoci, neboť školy to dnes neumí a většinou ani nechtějí, z mimořádného dítěte ti udělají šedý průměr. Každá mimořádnost je po zásluze "oceněna", stačí na to poukazovat před dětmi a případně sem - tam požít posměšný tón. A když dítě zjistí a vnitřně se srovná s tím, že být šedým průměrem se vlastně vyplatí, že se snadno schová v davu a že např. do konce gymnázia se nemusí vůbec učit a vlastně mu ty 3 - 4 stačí, tak s tím se pak nedá nic udělat

ellawas
13. bře 2015

No první syn s tím tedy nemá žádný problém, spíše své inteligence využívá - darebák, a druhý je takový ťulda malý, už má tři , a už přečte všechny písmenka, je to náročnější na organizování času, jelikož se mu musí člověk pořád věnovat, bolí mě už pusa z toho mluvení

vrtelka
22. bře 2015

Nám byli včera dva roky nežvatlá nemluvy,sám se nenají neveme do ruky žádné jídlo ani lžičku mohl by se ušpinit,do schodů nezvádá sám chodit na odrážedle sedí a hledí neudělá pohyb do předu.Váží 15kg a 90cm ,ale doufám,že to všechno do roka dohoníme a půjdeme ve třech do školky.

martineeecka
17. led 2022

Sice už je to starý příspěvek, ale nedá mi to...jak to tak čtu, téměř každé dítě je tady génius. Snad tím potěším maminky, které nemají tak ,, skvělé" děti. Oproti tomu má dcera spíše nic neumí, než umí. Ve dvou letech 84 cm a cca 11 kg, vůbec nechce jíst, jídlo nesnáší, nekrmí se sama, neumí se svléknout (max ponožky), trošku mluví, i beze slov ji tedy rozumí, co mi chce říct. Má plenky i přes den, nechce chodit na nočník, radši to bude celý den zadržovat, zkoušíme už x měsíců marně. Umí tedy aspoň chodit ze schodů a do schodů no, skládat lego kostky, umí po sobě uklidit, ví kde vyhodit papírek, kelímek od jogurtu atd. Podle mě je to šikovná holčička, jen má prostě svůj čas a vše zvládne. Ale tyhle příspěvky dokonalých dětí mi s prominutím lezou na nervy 😂

martiniquest
17. led 2022

@martineeecka Ja ucvrkavam z těch materskych pluralu 🤣 Jinak me pobavil prispevek jedne uzivatelky o tom jak jeji dvouletak mluvi ve vetach, casuje, sklonuje a na noc ma dudel 🤣🤦
Abych prispela, tak nase mala ma 12,7 kg, asi 88 cm. Zacina pomalu skladat vety, ale to by prislo az ted posledni tyden. Aktualne pozoruju velmi senzitivni obdobi na slovni zasobu, kazdy den se nauci nekolik slov. Naji se sama, ale rada se necha krmit. Pije ze sklinky. Cura na nocnik, ale jen kdyz ma nahaty zadek. Bez kojeni je uz 3 mesice a konecne spava celou noc. Dudel nemela nikdy. Proste normalni batole 😋