Kolik váží a měří 2 leté dítě?

poupe
16. únor 2009

ahoj vsem,zajimalo by me kolik vazi a meri vase deticky a co uz umi,diky

mamkamarketa
2. únor 2011

@mamkamarketa tak to sme presne naopak. tomas vyzaduje denne (pokud mozno 2krat denne) nekolika kilometrove prochazky, dneska sme byla na cviceni kde byli 3 a 4 lete deti a tomas skakal, splhal, prelejzal, vsechno jako oni, jen kdyz se deti na naj snazili mluvit, tak nic ☹ predstav si,ze kdyby bylo dite, mluvilo jako tvoje a po fyzicky strance byl jako ten muj rarach, to by byl genius, vid? 😀

mamkamarketa
2. únor 2011

@sylvka ja debil to napsala sobe, tak doufam,zes to pochopila 😅

sylvka
2. únor 2011

@mamkamarketa já ti závidím že rád chodí.já bzch tak chodila do lesa,ven atd.jenže u nás fakt problém.dneska tedy jsme šli 2km na odstrkovadle a šlo to....

mamkamarketa
2. únor 2011

@sylvka ten muj zase nemluvi, kazde dite ma svoje. ono kdyz prvni slovo rano je papa a v pyzamu na me haze klice,ze pujdem ''papa'' a potom 2 hodiny chodit v tomhle mrazy a mavat kazde tramvaji, autobusu a autu taky neni idealni 😅

wsmoulinkaa
14. srp 2011

@besinecek ahojky...chtěla jsem se zeptat jak pokračujete s mluvením...je už to déle co jsi tady psala,jsme na tom na 2letech podobně,tak mě zajímá pokrok děkuji 🙂)

brisalek
14. srp 2011

ve 24 mesicich mala meri asi 91 cm a vazi asi 13kg. Ja mam 181cm a manzel 195, tak jsme rada, ze ctu, ze jsou tady i vyssi🙂🙂.

brisalek
14. srp 2011

@mamkamarketa tak takovy genius byl muj synovac. Ve 2 letech uz sprehledem znal zpameti rikanky, mluvil krome ř uplne krasne srozumiteln, obsahove a gramaticky jako dospely. Jezdli neco po 2 druhych narozeninach na kole(ne odrazedle, ale na kole bez tech pridavnych kolecek), chodil o 8 mesicu a umel proste vse na co si vzpomenes. Jako vsichni v nasi rodine vypadala vyskou o 2 roky starsi, ale tim jak byl hoooodne napred na nej neplatila ta prupovidka jednoho basketbalisty, ze mu musel tatinek davat na krk cedulku "nejsem blbej, jsou mi teprve 4 roky, na 7 jen vypadam"🙂🙂.

izabelkaabelka
27. kvě 2012

Izabelka mela ted v dubnu 2 roky. 88cm, 14kg.
Ji sama, kdyz ji chci pomahat, tak nechce jist 😒
Pocita do 20 anglicky (tata je american), cesky jen do 10.
Moc rada tanci, zpiva a kresli. Zaspiva uz spoustu pisnicek. Mluvi hezky, ale zatim micha anglictinu z cestinou dohromady.
Pliny nenosi uz od 22 mesice. Tady v Kalifornii je stale teplo, tak kdyz ji zacala
vadit mokra plina, tak jsem ji nechala behat tyden nahou a bylo to.
Rada predstira, ze cte knizku, u toho se vzdy nasmeju. Barvy nepozna jeste vsechny.
Oblekat se snazi, ale zatim to moc nejde. Zuby si cisti sama i kdyz ja obcas pomuzu, at to ma poradne 🙂
Dudlik si nikdy nevzala, tak o starost mene. Jediny problem je v tom, ze mi porad nespi celou noc, je tak 2x, nekdy i 4x vzhuru. ☹ Asi to bude tim, ze ji jeste porad kojim.

ladybugie
28. kvě 2012

Anetě jsou dva roky a kousek, má 13kg a 102cm. Jí i pije sama z nomální skleničky, jí příborem, tedy vidličkou a lžičkou. Zvládá i polévky. Jsme bez plínky i na spaní, ale za to s dudlíkem. Barvy pozná, některé i pojmenuje. Pozná všechna písmenka, některá i napíše. Počítat umíme jen do dvou, protože má dva brášky 😀 Má moc ráda knížky a ráda si maluje. Sama si oblékne ponožky, kalhotky, sukni i kalhoty. Tričko a vše přes hlavu neumí. Sama se i svlékne. Zvládne bráškovi podžet flaštičku a dát mu dudlíka, přikrýt ho a umýt při koupání. Sama se taky umyje, jen s těmi zuby to trošku šolichá 🙂 Mluví krásně. Naprosto s přehledem pozdraví při příchodu i odchodu, poprosí a poděkuje. Umí si po sobě uklidit.

apollo11
28. kvě 2012

90 cm a lehce přes 12 kg

kimby
20. čer 2012

Dcera 27měsíců, 14kg, 92cm (v 6měs 9,9kg! jen plně kojena a v 1 roce 10,8kg). Oba jsme s manželem hubení, po kom je buclaté dítko nevíme 🙂:

co umí neumí, já nerada porovnávám, ale tak v kostce:

-jí sama lžící a vidličkou (nůž ještě ne)
-sama se umí obléknout, obout (jednoduché botky)
-plínky nemá už velmi dlouho (v 17měs odplenkovaná,v 19měs kvůli těžké nemoci plínky zpět na 2 měsíce a následně zase v pohodě zcela bez, do plínky nekadila od 10měs, celkově totiž nesnášela plíny na sobě)
-dudlíčka nemá od 19měs (dali jsme čertovi do pytle)
-chodit začala těsně před 1. narozeninami a chodí velmi ráda, od 1,5r nepoužíváme kočárek a opravdu ji nešetříme, je zvyklá
-mluvit začala dost brzy, takže nyní mluví zcela zřetelně (kromě ř), ve větách, skloňuje
-počítat umí do deseti (např. kolíčky, schody )
- miluje knihy, sportovní aktivity (k 2. narozeninám dostala First Bike a jezdí)
- pomáhá s drobnými domácími pracemi (v rámci hry samozřejmě)
- barvičky pojmenuje všechny základní (plus pár navíc jako je růžová, šedá, fialová apod)

....ale vztekat se umí bravurně, tvrdohlavá je, nezapře své znamení berana 🙂, zároveń je velmi citlivá a své pocity a city umí dávat najevo...věty typu : maminko ty jsi moje krásná maminka... Sárinka je ráda, že má maminku... Maminko já tě miluju..........pusinkování+mazlení..... Nad to nic není a je jedno, které dítko umí v tuto chvíli více, či méně 😵

popelka213
20. čer 2012

moje malá má 90cm a 10kg,už se umí sama najíst,chodí po schodech nahoru a dole.Sama se svlékne ale oblékat se neumí.Ted už vstává tak před osmou-jinak jak byla menší takmi spala i do desítí hodin,odpoledne chodí ještě tak na dvě hodky spát po obědě.A hračka si umí také uklidit a ráda pomáhá při vaření.Ůspěch sme ted slavili že sama chodí na nočník-na spaní ještě zatím dávám plenu ale smrkat ještě neumí. 🙂 a má strašně ráda ostatní děti-ráda si s něma hraje atd. ale má radši chlapy než ženský🙂a dá se jidobře rozumět co chce a říká🙂ráda tancuje a dělá šaškárny.některé zvířatka pozná a ví jaké zvuky vydávají

hanka.
20. čer 2012

@kimby moc šikovná.
já taky nesnáším taková porovnání. můj syn zvládne sotva čtvrtinu a nemyslím, že by byl nějak zanedbávaný a opožděný. zase je nejlepší v plavání, chodíme od 3 měsíců a ve vodě jako na suchu. měří 100 cm a má 15 kg. 🙂

popelka213
20. čer 2012

@hanka. : já taky nesnáším když někdo srovnává děti.moje malá je hubenější než ostatní děti a ještě neumí smrkat,za to se nestydím a ani neposlouchám lidi když ji srovnávají se svými dětmi.nebo tchána neposlouchám jak mi pořád nadává co malá má umět a ještě neumí-prostě mi to jde jedným uchem dovnitř a druhým ven

kimby
20. čer 2012

@hanka. přesně tak, jiné děti zase rády běhají, ona všeobecně běh nemusí, nikdy mi neutíkala, nelítá, jde se mnou na 2hod do města a prostě sedneme na tramvaj, přestoupíme na bus, potřebujeme tady a tam něco zařídit a prostě se mě drží za ruku, debatujeme si tak v klidu spolu a jdeme. Chodí velmi ráda a hodně. Jakmile došla do fáze, že v 1,5roce se s ní dalo jít pěšky (kratší vzdálenosti+třeba mhd apod), už jsme ji do kočárku nedostali ani násilím. Což má souvislost s tím, že prostě nenáviděla pobyt v kočárku od narození dokázala být v kočárku jen ve spánku, jakmile otevřela oči a zjistila, že ji tam hodláme za bdělého stavu nechat ležet (procházka apod), tak spustila hysterák jako blázen a museli jsme ji vyndat, takže jsme ji více méně mimi věkem pronosili 🙂

Také od miminka bojovala se spánkem, dělá ji problém usnout, byť je unavená až přetažená, prostě nejde to v klidu, v mimi věku se mi vždy více méně prořvala ke spánku atd...ať jde spát v 19 nebo ve 22, stejně vstane v 6,30hod apod, po obědě ji donutit jít spát je umění (ale když usne, naopak ji musím po 2hod budit, jinak by spala nevím jak dlouho), spí tedy celou noc, takže všude je něco.

Jiné děti jsou zase v pohodě na spánek a kočárkové atdatd... stejně všechny budou chodit, běhat, mluvit ve větách, znát barvy, umět se obléknout, jen každé k tomu dojde v jinou dobu (jako s motorickým vývojem), jen nikdo z nás (maminek) se bez srovnávání neobejde...děláme to všechny, chtíc nechtíc 🙂

kimby
20. čer 2012

@popelka213 aaa vida, zapomněla jsem na smrkání, to trénujeme a zatím marně, takže neumíme smrkat 🙂
a vidíš, my měli pravý opak, ačkoliv jsme hubení rodiče, máme buclaté dítě, takže zase naopak jsme poslouchali a ještě občas někdo na tváře či její nohy pronáší nejapné poznámky a souvislost s tím, že po kom je buclatá apod... jsem na toto alergická též, moc mě to totiž trápilo, jak to, že když jen plně kojím, má z 3,5kg v 6měsících bezmála 10kg :-/, kolik slz jsem uronila :-/ jedla jsem normálně a spíše méně..... už se to srovnává a myslím, že za rok zapadne mezi vrstevnice zcela úplně, takže tak

kimby
20. čer 2012

@hanka. šikulka s tím plaváním!!!!

popelka213
20. čer 2012

@kimby :my malé pořád dávali jíst at rochu přibere,ale nebylo nám to nic platný.Ale říkám si že je zdravá a tu váhu určitě ještě nabere.Moje mamka si dělá z toho srandu:že malá nechce přibrat že chce být modelka🙂

hanka.
20. čer 2012

já už jsem se naučila to vše brát s rezervou, i když občas poznámky cizích lidí mě trochu mrzí. Sebík je větší než na co vypadá. 100 cm nemají někdy ani 3-leté děti. je na svůj věk velký, ale je to náš miláček🙂

kimby
20. čer 2012

souhas holky, ať váží méně či více, hlavně, že jsou zdravé! není nic důležitějšího! Také jsem k tomu došla, ale chvilku jsem se tím fakt trápila...

kackabo
29. dub 2013

nám budou 2 roky teď květnu máme 13,5 kg a 94 cm, mluvit neumíme, říká jen táta, máma, deda, baba, mňam, ham, haf, čičí, bů, koko, pápá, bác, pan, nene, blé, kolo, to je asi vše, věty vůbec nespojuje, plínky máme pořád celý den a celou noc, na nočník zatím jen občas čůráme to je vše, hrozně zlobí neposlouchá, jíst vůbec nechce někdy třeba i celý týden neobjedvá a nevečeří, pořád nám ale chutná sunar, dudlíka máme na spaní taky, umíme jíst sami lžičkou a vylezeme snad všude kde to jde 😀. smíme ještě vpostýlce, protože nemá svůj pokojíček není na to místo bohužel ale zpostýlce umí občas sám vylézt ven, umí se sám svléknout a to i bodýčko a plínku prostě komplet celý obléknout teda ne,
Já si taky myslím že je nejdůležitější že je zdraví a né co vše umí, každé dítě je jiné každé umí něco jiného v určitém věku, já to neřeším vůbec, až se to naučí tak to bude umět.

jancuris
3. kvě 2013

Ahojky nám je 1 rok a 9 měsíců, máme přibližně 11,5 kilo nevím přesně a 86 cm, krásně povídáme, někdy ještě žvatláme, ale snaží se. Zvládá krásně slova na příklad uvedu pár : Kde je máma? Tady je máma, mamí papů né (nechci papat) , jo mamí? haf, auto, táta, kdo to udělal? co to je? bum, bác, není, bobo (bonbónky), susu (sůšu - oplatka) babí, mamí, tatí, táta, máma, bába, paní , pán, napodobuje lva, medvěda, psa, prase,kočku .....umí udělat vařila myšička kašičku, kolo kolo mlýnský, takže já jsem spokojená 🙂. Jinak dudlíka nemáme od 10 měsíce sám ho už nechtěl, s nočníkem bojujeme, na noc papkáme kašičky stále z flašky , oběd papáme příborem 🙂 pijeme z brčka a nebo hrníčku. Když ho oblékám sám zvedá nohy a ruce, svlíkne si triko a tepláky, když se oblíká tak obě nohy do jedné nohavice :D :D :D :D, v pokojíku spí stále v postýlce, ale už budeme kupovat postel, jsem na to zvědavá 🙂, Každé dítko je jiné, a nemůžeme je srovnávat, to snad ani nejde 🙂

leikkka
4. kvě 2013

my meli na dvou letech 12 kg a 92cm, na 14 mesicich jsme byli pres den bez plen, na noc stale jeste mame, chodime na nocnik nebo nazachod, jak se mu zachce, mluvime od 1 roka 3/4 plne vetama, po druhem roce vice a vice a od 2 roku a 1/4 nam zacalo obdobi proc. Co vse umime je na dlouhy seznam, jsme po tatinkovi horolezci, takze vysek se neboji, vse okoukame a zkousime, chodili jsme uz na 10m sami, takze co uhlidat 🙂 milujeme technicke veci

pavca87
3. čer 2013

Nase Vendulka váží 12,5kg a měří 92cm.Umí snad už všechny slova i takové co by nemusela 🙂 Skloňuje slova,pár basniček zvládne.Vyhraje si sama.Přes den je bez plínky,ale na spinkání ještě pleny dáváme.

klno
11. čer 2013

@zabula ahojky... A řešíte nějak to jídlo? My máme teď už 2,5 roku a malá taky nic moc nechce, ovoce a zelenina je utrpení, a váží 9,5 kg!!! a měří 87 cm... Jinak je skvělá, skloňuje, mluví ve větách, o vše si řekne, vše chápe, rozumí, sama se nají, svleče, byla bez plen (teď máme návrat k plenám, máme miminko, takže chce i ona pleny), ale to jídlo mi zlobí a už nevím co s ní.. :(

zabula
11. čer 2013

@klno ahojky,my ho do jídla nenutili,vím jaké to bylo když nutili mě,a mě se pak vše hnusilo,byl to boj,ale hlavně že přibírá,i když málo,horší by bylo kdyby hubl...ale ted sme se zlepšili,musím říct,že to trvalo do školky,snad skoro do čtyř let,když uvidí ostatní děti,tak se to naučí,a ted už se naučil pěkně papat, i maso,což sme před tím do něho nedostali ani omylem...

klno
12. čer 2013

Já jí taky nijak nenutím, jen když jí pak vždy vidím s dětma venku na hřišti, nebo písku, tak mi přijde, že je jí rok a půl ne 2,5, jak je hubená... naše doktorka to taky nehrotila, ale teď už jí to přišlo taky málo, takže jsme byly už na odběrech krve, což byl celkem mazec, aby se vyloučitla porucha růsta... No, naštěstí to dopadlo dobře.... No, tak holt budu doufat, že jí to nimrání přejde a třeba začne víc jíst, až uvidí, že bráška taky dlabe... :D Ten má pro změnu ve 2 měsících přes 5 kg a když je vidím vedle sebe, tak je mi jasný, že jí brzo dožene a přeroste... :D

snazilkabara
15. čer 2013

Je to jsem rada, ze je tu nekdo také s velkými detmi. Naše Ema ve 2 letech 97,5 cm a 16 KG. Strašně se vzteky a je proti na v poslední době, takže to naprosto přehlusi vse co umi....

magdiis
25. črc 2013

Ahojky tak naš drahoušek má 2 roky a váží 18,6 kg a měří 98,5 cm . Krásně sama jí ,pije s hrnečku i ze skleniček dává pozor aby se nepolila.Krásně povídá slova občas dá i tu větu 🙂 Počíta do 4 někdy do 5 . Malovat jí baví , na nočník chodí sama akorát na noc jí dávám plínku aby se nemusela budit v noci . Je šikovná hrozně ráda tancuje a chápe snad vše co jí řeknu . Když jí pro něco pošlu tak do jiné místnosti tak mi to bez problému přinese . Má hrozný přehled kde má jakou hračku to se až divím 🙂 jediné čeho se nemůžeme zbavit je dudlík . Ted ho v kuse nosí podudla si dá si ho do kapsy a na noc . Už ho pomalu nechtěla vubec ani na spaní a pak před dovolenou se mohla zbláznit a furt jen dudlík .

veronikas20
21. lis 2013

Ahojky tak naše Eliška je teda pořádný šídlo váží 12 kg a měří 82cm v únoru jí budou dva roky,. Papká ůplně vše vůbec si nevybýrá sní od kyselého po sladký, od knedlíku přes těstovyny až ke kaši a hlavně miluje salámi dokonce sní i saláty i utopence 😀. Dudlíka nemá od 2 měsíců plýnky teda jo, stím bojujeme, papká teda sama i když je občas spoušt ale naučit se to musí 😀 ,mluví prfektně, umí i básničky ty se naučila na roce a pul, jako ( skákal pes,běží liška,kalamajka,jede jede mašinka, leze žába po žebříku atd atd) umí počítat ob číslo já řeknu jedna a ona dva a takhle az do 12cti.má starší sestřičku tak to od ní okoukala, umí držet tušku jak prvnáček ale zatím namaluje jen kolečko. CHodit se naučila přesně na roce ale zato ze zoubkama si dala načas ted teda jich ma 12 uz má venku i všechny stoličky ,Všude vyleze a taky se na vše ptá co to je?Není vůbec stidlivá v čekárně u doktora se postavila před pána ukazuje na tkaničky u bot byli svítiví 🙂 a povídá co to je? no musela jsem se smát 🙂 mlíko teda bumbá ráno i večer před spaním (kravské) sunar odmítala už na roce. Umí se i nervovat vždycky když se jí něco nelíby- něčím háže vždycky řekne tři,dva,jedna,ted a uz to letí-)