Kolik váží a měří 2 leté dítě?

poupe
16. únor 2009

ahoj vsem,zajimalo by me kolik vazi a meri vase deticky a co uz umi,diky

kinsli
29. bře 2010

holky myslím si, že se leila.sayy upsala, že to mělo být 15 kg 😉
vyděla jsem holčišku která má myslím 23 kg ve 2 letech a tedy to je opravdický kus dítěte 😀
od leila.sayy je holčička moc krásná a hubeňonká 😉

Jinak my máme 11700g a 88 cm 😉

kinsli
29. bře 2010

ježiš fůůj omlouvám se .... viděla 😅

lenkabu
29. bře 2010

cca 15 kg a 92 cm

maart
29. bře 2010

2 roky a 3 mesice.....84,5 cm a 11,3 kg 😅 😀 !

cimlik
29. bře 2010

88 cm a 10,4 kg 😅 😵

daluri
29. bře 2010

Tak my jsme na váze 14,38kg a výšce 89cm.
Taky si myslím, že se Leila.sayy spletla, mrkla jsem na fotky, nepřipadá mi, že by malá tolik vážila 😉

anngie
29. bře 2010

ahoj, nám budou 2 roky v květnu a malá má cca 14,5kg a 94 cm, kecá a papá jak o život 😀

daluri
29. bře 2010

Tak to jsem ráda, že se tu nachází holčičky s podobnou váhou..první dcerka měla třeba 12kg až ve 3letech, za to Ter ji měla o dost dříve 😀 A to už od mala takto přibírala, díky kojení...to si teda vyžadovala často..a kojíme pořád, ikdyž se to snažím už pomalu ukončit a moc se nedaří, ale to zase spadá do jiné diskuze.. 😉

evi3
30. bře 2010

2 roky 4 mesiace - 90 cm a 12 kíl aj s papučami 😉

onyx
1. dub 2010

přidávám naše čísílka: můj maličký(a to doslova-při narození 2300g) má 2 roky a 4měsíce, měří 88cm a váží 11,5 kg

bella.cullen.
2. dub 2010

moje malá když jí byly 2 roky měla 15 kg a na 2r a 4měs měla už 17 kg byla to macatice zato ted v 5 letech je hubená jako koza 😅

gilotek
5. dub 2010

ahojky, Martin 2 r. a 3 měsíce má asi 87 cm a 15,3 kg 😉

mishah
6. dub 2010

Ahoj,my jsme teda ve 2 letech a 4 měsících na cca 88 cm a 13kg 😉 .. a porodní míry byly:44 cm, 2170g 😉

ivarubi
8. dub 2010

ahojky, my ve 2 a čtvrt 14kg a 95cm

kalo
9. dub 2010

Ve 2 letech 10kg. Ve 2 a 3/4 má 11,3 kg 🙂 Jsme hold drobnější model 😀

cvalda
9. dub 2010

ahojda,nám jsou 2 roky a 8 měsícu máme 98cm a 12 kg 😉

cvalda
9. dub 2010

jo a porodní 3810g a 53 cm,je to dlouhánka odmalička.Dr nám říkala,že by mohla mít tak o 3kg více,ale bude asi drobnější. 🙂 přitom do 12 měsícu buřtík 😀

xaverov
9. dub 2010

Nase mala ulicnice bude mit teda teprve dva roky za tri mesice, ale ted ma 13kg a 88 cm (mereno vleze). Jak vlastne merite deti? Kdesi jsem cetla, ze do 2 let by melo byt dite mereno vleze, od 2 let vestoje. Je fakt, ze pokud ji merim ve stoje, ma hned o dva centaky min.
A jeste k tomu, jak se tu resilo, ze se nekde uvadi, ze vyska ve 2 letech x 2 = vyska v dospelosti, tak u sebe to nemuzu zkontrolovat, protoze s mamcinejma vzpominkama muzu bejt rada, ze vi, kterej den jsem se narodila 😅, ale manzel mel ve 2 letech 92 cm a v dospelosti ma 185 cm. Takze tam to pasuje presne. Ted je zase samo otazkou, jak a kym byl merenej. Co si budeme povidat, mereni u mimin a batolat je takovy jakoze plusminus nejakej ten centak...

evi3
9. dub 2010

Hm, odkedy sa vedela postaviť, iné meranie ako postojačky sa stalo nemožným 😀

xaverov
10. dub 2010

Pri pouziti nasili se da vsechno 😅

lu777
2. kvě 2010

tak Matýskovi jsou 2 roky a 3 měsíce... má 86 cm a 12.5 kg
jde mu jak co...
- na mluvení je nadaný, mluví pořád 😝 😅 a to česky a anglicky (tatínek je Američan)... skloňuje, občas časuje.. každé nové slovo hned opakuje, i sebetěžší... ovšem huhlá... ale zas rozumět mu je
- sám se nakrmí, ale většinou u toho dost nadělá, bez bryndáku a někdy i ubrousku na kolenou ani ránu... jí vidličkou a lžičkou.... jí z plast. misky nebo talířku, porcelán jsme se neodvážili ještě
- pije z brčka, s pomocí z láhve, teď začíná pít sám z hrnečku, poleje se, ale spíš schválně jak jsem vypozorovala
- chodí po schodech nahoru a dolů, ale potřebuje zábradí nebo trošku pomoct...
- bez plenek je doma, teď začínáme na ven (na spaní plenku nosí)... má velké výkyvy, jednou hlásí a drží čurání dost dlouho (dokonce i přes se to už stalo), jindy se počůrá dvakrát za dopoledne a ani nic neřekne..
- umí moc pěkně uklidit hračky kam patří
- docela si vyhraje sám pokud má dobrou náladu....
- má dobrou paměť, pamatuje si kde co viděl po městě nebo že např. na určité zastávce tramvaje je přestup na metro, někdy i jak jdou zastávky za sebou nebo co mají v jednotlivých obchodech... pamatuje si který den chodíme na kurz nebo který den je táta doma z práce...
- umí všechny barvy (včetntě např. světlemodrá nebo tmavěčervená), pozná pár písmenek
- jakžtakž si vyčistí zuby (poslední asi měsíc se to dost zlepšilo)
- rád si myje ruce
- svléknout si umí kalhoty a slipy a ponožky... snaží se obout někdy ale to mu nejde... pamatuje si jaké boty jsou do jakého počasí a že když prší tak je potřeba deštník nebo pláštěnka
- říká pěkně Prosím... a ví jak se jmenuje a kolik mu je roků (ukáže to i na prstech)...
- umí trošku počítat, tak do deseti... a občas zahlásí nějaké číslo jako třeba 58 teď pořád 😅
- začíná kreslit kolečka a čáry, já nakreslím část věci a on domalovává např. oči, kola, vlasy apod.
- rád brnká na piáno a na kytaru
- zná hodně básniček i písniček v obou jazycích.. někdy doplňuje konce slok, někdy si to říká celé (většinou když neví, že ho pozorujeme)
- některé věci mu nejdou a nejdou ať děláme co děláme: např. neřekne si o hračku, vytrhává dětem neustále věci z ruky 😝 .... bere všechno co najde, nikde nic nemůžeme ani na minutu nechat, í i když ví, že nemá, je jak chobotnice, k neuhlídání.... dělá nebezpečné věci, např. dává si do pusy malinké věci, chodí nám to ukazovat a komentuje že to je nebezpečné 😠 ....

sylvka
5. kvě 2010

máme 20měsíců 15 a něco kg a cca.91cm,my máme zase tlusťocha doma 😉

sylvka
6. srp 2010

máme 23 měsíců 18kg(!) cca,105cm 😒 strašně mi za ty tři měsíce narostl a přibral-budu to asi muset řešit s dr.ale jak,že??????

jmalko
15. pro 2010

Náš malej je na svůj věk taky "velikej" ...máme 96 cm a 16,4 kg 😉 Jsem ráda, že jsem tu objevila i děti podobného "ražení" - protože vrstevníci co jsou kolem nás jsou o mnoho menší a okolí má pořád nemístné narážky. 😒

zuzik24
1. únor 2011

Ahoj holky, jsem ráda, že jsem natrefila na toto téma. Mám 21měsíční holčičku a její míry jsou 92cm a 16kg. Na kontrole v roce a půl (v říjnu) měla 90cm a 14,3kg. Myslíte, že je to normální váha? Tlustá teda není, má hodně festovou postavu, rozhodně to není žádná křehká květinka. Každý na ni kouká jak na tříletou a diví se, že nemluví. Doktorka na to nic neřekla, já doufám, že až se oteplí a vyrazí na hřiště, tak něco vyběhá.

prezdivkos
2. únor 2011

@zuzik24 Ahoj zuzik, tak my na tom v 18.měsících byly stejně,jen má ještě o cca 2cm víc a váha taky 14kg. A taky se každý divý, že je jí teprve 19 měsíců.. Už to nějak neřeším, je prostě veliká a pěkná, ale tlustá teda ne, jen má bříško, ale v tom je po mně, byla jsem cvalík do 3 let a pak až doted vyžlátko 🙂) takže co bych chtěla.. Jen mě děsí ta výška, protože mám strach, aby neměla problémy z páteří, já trochu měla a není to nic moc :(

sylvka
2. únor 2011

ahojky,holky vždyť je to dobře,že jsou naše děti takové pěkné 🙂 martíek byl teď cca. měsíc nemocný a ze skoro 20kg mi spadl na 17,teď to pamalu dohání a já jsem vděčná že je takovej macek.kdyby měl 13kg a spadl o tři bylo by to asi horší.takže hlavně že mu chutná,víc neřešim.

mamkamarketa
2. únor 2011

@sylvka tak to mas teda velkyho dlouhana 😉
tomasovi jsou 2 roky a mesice ma asi 91cm a 13,5 kg rekla bych ze je co se tyce tohohle prumer 😎
mluveni podprumer,ale sme dvojjazycna rodina, tak se to da cekat. co se tyce pohybu to je zase na tom asi o trochu lip.

sylvka
2. únor 2011

@mamkamarketa no jo.u nás mluvení jednička s hvězdičkou,řekne i víc než bych chtěla,ale pohyb-škoda mluvit.strašnej lenoch,1km je u nás otázka hodiny a půl chůze,přemlouvání 😝

zuzik24
2. únor 2011

@sylvka Tak to mě mrzí, že takhle spadnul s váhou, tělo asi dostalo na frak ☹ Máš pravdu, je fajn, že jsou takhle pěkné, ale já mám strach, aby nedopadla jako my s tatínkem ☹ Na výživu fakt dbám, dobroty jím až večer, kdy spí, aby mi je neloupila 😀 Dneska jsem jí měřila v pase kvůli kalhotám, co jí chce babi šít a má 64cm 😕 Když si vezmu, že to mají modelky ve dvaceti, tak teda nevím, nevím ☹