Kolik váží a měří 2 leté dítě?

poupe
16. únor 2009

ahoj vsem,zajimalo by me kolik vazi a meri vase deticky a co uz umi,diky

lenulle81
10. bře 2010

Lukášek bude mít 2 roky na konci března. Váží 13,5 kg a měří 93 cm.
Zatím při mluvení používá většinou slabiky, ale umí říkat mami, tati, babi, aha, bum..., umí zvuky zvířat. I když ještě neříká celá slova, už skládá věty typu mami po ta (mami pojď tam), pa do na(když paní doktorce něco podával🙂). Takže si rozumíme🙂))
Jinak pije z flašky z brčkem, nají se sám, teda polívku zatím dávám raději já. Rozumí naprosto všemu, takže už si musíme dávat pozor, co říkáme. Bez plen je přes den už několik měsíců, ale na spaní je ještě má.
Hraje si zatím taky nejraději s někým, prohlíží si rád knížky, ale nechce, abych mu četla. Nejraději pomáhá v kuchyni, třeba míchat těsto, omáčku a vyhazovat slupky od brambor🙂
Nemá problémy s komunikaci s ostatními, ale zatím má raději dospělé než děti. A taky už v pohodě vydrží pár dní u babičky bez maminky, což je mooooc fajn🙂))
Sám poskládá dřevěnou vkládačku.
Miluje písničky, ale ne dětské, ale nejraději s tatínkem poslouchá rockovou hudbu, vezme si vařečku a dělá, že hraje na kytaru.
Je to naše šikovné sluníčko🙂

fran
10. bře 2010

Tak Nela má 2 roky a 2 měsíce.

U nás teď období vzdoru, takže, co dělala dřív bez problémů, do toho se jí teď nechce.

pleny - na noc
dudu - na noc
nočník chodí sama, záchod začíná sama, ovšem když má náladu
svlékat se - moc neumí, není trpělivá a zuří. Když zkouší chodíme kolem po špičkách.
obékat se- sama neumí. Maximálně si nandá čepici. Hned zuří a že nejde.
jí sama příborem, pije z hrnečku, krmit nechce
používá hromadu slov, slovní spojení začíná (dvě slova), začíná skloňovat a používat budoucí čas (bude něco), často jí není vůbec rozumět
zpívá krátké písničky, baví ji říkanky
hračky uklízí(ela), teď je období vzdoru a nechce.

Jinak je to poděs. Skáče z metru, přejde po prkně nad zemí bez držení, dělá něco jako kotrmelce, ale křivě. Umí stát na jedné. Umí hrát na babu, říká "máš jí". Umí hrát na schovku, ale počítá jen jena, dva, či a už prostě jde.
Děti má ráda, chová se k nim hezky, zvlášť k mladším.

zubecek
10. bře 2010

Davi má 2 roky za pět dní. Měří 82 cm, váha 11 kg.
Bez plín přes den od léta, na ven do mrazu na delší trasy a na noc zatím dáváme. Mluvíme slova všechny, krátké věty: Kde je Dají (Dany), Mami po ven...Mami číst bum bum pú...Kde je pes...
Jíst chce sám, v podstatě všechno chce "sám", když mu něco nejde tak si řekne o pomoc. Je do všeho hrr, opakuje po starším bráchovi. Rád vaří, poslední dobou nejradši čte knížky.
Jenom jsou naši kluci asi trošku drobnější, s tím starším jsme byli na zápise do školy a učitelky se hrozily, že je malej (111 cm).
Ale známe tady holčičku, která má rok a půl a ještě nemá ani osm kilo 😕 .

safron1
10. bře 2010

Male je rok a trictvrte. Ma 13,2 kg a 89 cm. Má krásně dlouhé vlasy a všechny zuby 🙂
Sama se nají rukama, vidlička a lžíce ji jenom zdržují...polévkou krmím já.
Krásně mluví, používá celé věty, je jí nádherně rozumět. Nejradši volá na cizí lidi : "Halóóó, paníííí, pojď sem ke mně!"pozná všechna zvířátka co znám - i hrocha a nosorožce 🙂
Teď si pořád hraje na maminku, přebaluje, krmí, myje vlásky, vozí v kočárku.
Sama se sklouzne z velké skluzavky na hřišti, a točí se na kolotoči, umí se houpat sama na houpačce. Chodí pozadu, skáče po jedné noze.
Zpívá písničky a recituje básničky, vypráví o Karkulce. 🙂
S plínama jsme ještě nezačali, nechám to na tepleji. Neobleče si sama kromě čepice nic, sundá si boty, mikinu a ponožky. Je vzteklá po mně.

zuzul1310
10. bře 2010

Čítam tu tie váhy a výšky detí, sila, môj Danko má 17 mesiacov a má 84 cm a 15,8 kg, vie povedať ako robí ktoré zvieratko (krava, ovca, koza, koník, prasiatko...), hovorí : Dani, Danko, Dando, dudul (cumeľ), mama (stará mama), mami (ja), tato (starý otec), tati (otec), bác (ked spadne), piť, ham, mňam, baba (babka), dedo, ato (auto), brm brm, haja (spinkať) a snaží sa všetko zopakovať. Rád kreslí, nakreslí kruh, ked napíšeme D tak povie že je to D. vie ako letí lietadlo, je zbláznený do áut a lietadiel, miluje knihy, zbožňuje rozprávky v telke (Mickey mouse clubhouse), vie zapnúť, vypnúť a prepínať telku, zapína a vypína PC aj notebook, píše tatovi cez ICQ 😀 , vie plno vecí, je šikovný a vnímavý na svoj vek, veľa behá, ale skôr je zameraný intelektuálne ako pohybovo. Plienky ešte máme ale teraz na jar sa začneme odúčať, občas ho dám na nočník od roka aby si zvykal. dudulku sa snažím dávať len na spanie, ale občas sa nevyhnem dať mu ju aj cez deň, alebo si ju nájde sám 🙂 . Učí sa papať lyžičkou, z chlebíka mu nakrájam vojačikov a to papá sám rukami, banán tiež papá sám, inak ho ani nechce a piť sa učíme z pohára.

zuzul1310
10. bře 2010

...a ešte, od ôsmich mesiacov spáva sám v detskej.

rimmel
10. bře 2010

zuzul mne tiez tie vahy pridu sokujuce ..my mame rok a na rocnej prehliadke nas vazili a ma 9.7kg a ozaj si neviem predstavit ze za cely rok priberie cca 3kila 😀

martimarti
10. bře 2010

Zuzul1310...ještě ve tvém výčtu chybí, že Danko čte v originále Shakespeara 😀 😀

jakoubka
10. bře 2010

rimmel-Kubík měl v roce 10,5 kg
v roce a půl 11,460g
ve 2 letech -cca 12,3kg
a ted ve 2 a půl-cca 13kg (váženo doma na digi váze)

rimmel
10. bře 2010

jakobuka aha...no fakt mi je to cele zvlastne, ale verim ze je to ok..len sa mi to nechce verit, budem musiet uvidiet na vlastne oci o rok 😀

jakoubka
10. bře 2010

pro mě to taky bylo nepředstavitelné 😅 a ono fakt 😅 ,nezlobila bych se kdyby Kubík vážil tak o kilečko víc 😀
žebra mu spočítám 😅
podle mě hraje roli i genetika,u nás to vypadá,že malej bude jak "reklama na hlad" po tátovi 😉 😅

zubecek
10. bře 2010

ony ty děti opravdu v druhém roce moc nepřibírají, prý se říká, že proto jsou kolem 1. roku tak buclaté 😀 ?!prý to jsou zásoby a pak už se jen vytahují do výšky 😉
u nás: Dany 1 rok- 10,20 kg, 2 roky - 12 kg 🙂 Davídek 1 rok - 8,70 kg, 2 roky - 11 kg.

rimmel
10. bře 2010

no moj buclaty teda neni 😀

jakoubka
10. bře 2010

Kuba byl buclatý ve 3 měsících 🙂 bez pár gramů 7 kg 🙂

ygreen
10. bře 2010

Tobiáš má ve 21 měsících 95cm a 16kg a je štíhlý 😉 v roce měl 12kg a 83cm

lusi80
10. bře 2010

jakoubka tak ani bych neřekla že je malej reklama na hlad,starší syn měl ve 3 letech při preventivní prohlídce 11,4kg a ve 5ti letech 15,6kg,a do teď je hubeňour 😒 ,sice za rok a čtvrt přibral 3 kg ale i tak,ten mladší má teď ve 2,5 letech skoro 14,5kg,žebírka mu teda nespočítám,to spíš teda tomu staršímu 😀 ale nic s tim nenadělám,jak začnou chodit do školky nemám přehled kolik toho sní,když se v tom rýpou tak jim to učitelka vezme a je to,a pokud nemá fakt hlad tak neprostestuje,on mi tvrdí že ve školce jí,učitelka že ne,ale stěžuje si každymu ☹
zubecek-náš malej teda přibírá pořád a po všem 😀 ten mladší je asi po mě,nepřibere z ničeho 😉

jakoubka
10. bře 2010

lusi-jako obličej má vcelku vypapkanej,ale noženky jak pavouček 😅
Já tu váhu beru podle jeho vrstevníků v okolí,to mají okolo 15 kg 🙂
Já se s tím smířila,že je to můj somáleček,ale hlavně ,že je zdravý 😵

sisstin
10. bře 2010

lusi: tak to na tom asi budeme podobně, syn 28m a 10,4kg a asi 86cm 😅 za rok a 4měsíce přibral kg 😝

zubecek
10. bře 2010

taky neznám moc buclatých ročních dětí 😀 spíš naopak, to víte stará moudra 😠
lusi80 - tvůj Danielek je teda asi ještě větší drobeček než náš, chodí už do školy?

lusi80
10. bře 2010

zubecek-tak já měla třeba v roku 13kg a jak jsem začala chodit do školky tak byl konec,mama říkala že jsem se vytáhla a byla hubená,ani jsem moc jest nechtěla,ten mladší nemá problémy s jídlem,s ní na co přijde,a pořád,on se naobědvá,pak vidí jak jím já a říká "moje" a chce taky,manžel jak přijde z práce večer tak večeří svoje i tatínkovo 😀on se nají i kokin a večeří v pohodě, Dan tak s tim je to horší,doma teda mi o víkendu musí sněst co mu dám,ve školce asi ne,v tom bude asi po mě,i když manžel seděl prej kolikrát u oběda hoooooooodně dlouho 😀 a váhu v roce přes 9kg měl taky v roce,manžel teda stejně jak Dan,jinak do školy půjde v září,nedovedu si ho představit teda s taškou na zádech 😀 ale doktorka říkala že je zdravej a posílat někam na vyšetření ho nebude,sice ve 3 letech byl myslím pod normou,to chtěla řešit ale pak říkala že je to zbytečny,doma mi jí a ve školce to neovlivním,bohužel 😖

anta
10. bře 2010

KIM - zrovna jsme s manželem obdivovali tvýho chlapáka - malýho 😀 , no teda, je to kusanec a moc krásnej, to bude velikán!

lusi80
10. bře 2010

tak já zkoušela na tété stránce http://www.rustovyhormon.cz/rg/grafy.php?graphT... jak na tom budou moje děti v dospělosti,a vyšlo mi i že budou mít oba 176cm což nejsou žádní prcci 🙂 a podvýživeni nebo tlusti nejsou,odpovídalo mi přesně i kolik mají let 😀 takže jsou na tom asi dobře

ygreen
11. bře 2010

lusi: mě vyšlo že syn bude mít cca 195cm a v 18letech 90kilo 😀 nás (180cm) přeroste asi ve 13 letech 😅

zubecek
12. bře 2010

lusi80 - tak jsem taky zkoušela ten graf, vyšlo, že budou mít kluci 178, což je docela dost,teď jsou na spodní hranici 3-25 percentilu, tedy velmi malí. Ale takových je určitě víc...S tím jídlem je to u nás úplně to samé, malý sní všechno, jí s každým a pořád chce ještě, větší Dany nad vším vymrčuje a ve školce žalují už celé tři roky. Ale nejí málo, jenom se musí nutit do obědů. Do školy jde právě taky v září, ale chodíme do tancování,kde je stejně vysoký jako ti čtyřletí. Dr. se nad tím taky nepozastavuje. S tou aktovkou to vidíme úplně stejně 😀 na těch malejch žebírkách dost děs. Sousedka, která je naše dětská sestra, má taky drobnějšího kluka, do školy šel normálně, ale prý měli velkej problém vybrat aktovku... 🙂

ygreen
12. bře 2010

syn zase naopak od narození je na úplně nejvyší příčce růstového grafu, občas jí malinko překročí.

zubeček: moje sestra kupovala neteři takovou tu aktovku alá kufřík i s kolečkama. Ideální je se domluvit ve škole, zda by si tam mohl nechávat některé učebnice.

leila.sayy
15. bře 2010

Karolínce byly ted 2 roky a má asi tak 25kg a snad už 98 cm... je hroznej obr... ale tlustá není 😀

lusi80
15. bře 2010

leila.sayy-dvouleté dítě a 25kg 😲 není to moc???????můj syn má skoro 6,5let ten starší a nemá ještě ani 20kg,to nevím co by mi naše mudr,na to řekla,kdybych měla dvou letou dceru a tolik kilo,některé mudr,mají problém když má dítě v roku 13kg,jednu takovou znám,ale pokud jí dítě tak jak má a nepřejídá se zbytečně,tak potom jo,sice každej řekne že to vyběhá ale není to pravda

zubecek
17. bře 2010

ygreen - dík za radu, najdu si tady na to nějaké téma 🙂 není to zrovna k dvouletým 😉
leila.sayy - zkus radši malou znovu zvážit, né, že bych nikdy neviděla abnormálně velké dítko, ale na holčičku mi to taky nepřijde 😀 náš starší bude mít šest a má 18 kg

knobloska
17. bře 2010

Leila, jestli vážně váží tolik a je tak velká, měl by jí asi někdo vidět, přece to je moc

romana29
20. bře 2010

já myslím, že s ní leila určitě šla na dvouletou prohlídku a doktor nebo doktorka jí řeknou co a jak a jestli je to třeba řešit...Je fakt, že my máme už od dvou let 18-19 kilo a měříme něco kolem 93 cm a jsme v pohodě 😀