Kolik váží a měří 2 leté dítě?

poupe
16. únor 2009

ahoj vsem,zajimalo by me kolik vazi a meri vase deticky a co uz umi,diky

astrane
16. únor 2009

roky bude mít v pátek 🙂
Váží 13kg,měří 91 cm.
žvatlá,ale nic moc... ☹ ,je přes den bez plín-asi 3 týdny 🙂 ,leze po žebříku,jí sám lžičkou a vidličkou a umí se vyslíct 😠 .Taky umí stavět z lega(duplo).Jinak mě nějak nic moc nenapadá,žádnej supertalent jsem u něj zatím neobjevila 😀

besinecek
16. únor 2009

ahoj my budeme mít dva roky v květnu, malá váží 13 kg, měří 92cm. říká tata, mama, pan,děti, holka, kluk, mnam, toď vše, bohužel. Lžičkou jí sama ale vše ji padá, snaží se. Jinak nic moc. Asi jsme trochu pomalejší.

j.a.n.u.s.
16. únor 2009

22mesicu, 12kg, 90cm
mluvi ve vetach(posklada 3 slova)-sklonuje(!), tuhe jidlo ji sama, polivku lzickuju ja, pres den bez pliny i o polednim spanku, namalovala "mrak" a dokonce mi rekla co to je...ona vic ale v hlave nez v pohybu, treba vubec netancuje...neskace, je klidna. 😎 ...jo a umi pocitat do tri, ale fakt...protoze si pokladala vedle sebe zviratka a rikala si k tomu ...raaaz, dvaaa, triiii...

no jsem na ňu moc moc pyšná 😉

vojtisek2007
16. únor 2009

Vojtík má dva roky - váží 11kg, měří 91cm, říká máma, mňam, tady, brambory,maso - to je vše - neskládá ani slova k sobě, ani věty, každýmu říká mami, jí sám všechno (polívku lžíčí, druhý jídlo příborem, ale maso mu nakrájím, jogurt lžičkou, z ovoce plive pecky), bez plen jsme od léta přes den i přes noc, dudáka stále máme, umí se sléknout i obléknout kromě ponožek, jinak je hodně trpělivej - skládá a rozkládá celý dny letadla

garfieldmail1
17. únor 2009

Lukášek má 22 měsíců, váží 12,5 kg, měří 87 cm. Říká snad všechno v dlouhých větách, postupně jen přidává nová a nová slovíčka, pusu nezavře, dokud neusne 😀 Jí sám, i když se ještě kolikrát pobryndá, momentálně odnaučujeme dudlíka, stříhám mu ho a on věří, že si ho takhle ududlal sám 😉 , pořád si ho ale bere do pusy, teda jen na spaní, a divím se, že ho ještě udrží v puse 😵 Něco si i svlékne sám. Plínky ještě máme, začnem s odnaučováním až na jaře, až bude teplo. Jo, teď spí přes den v pokojíčku ve velké posteli, v noci zatím ještě s náma. 😠 Počítat neumí, jen pozpátku - tří-dvá-jedná- teď! 😀

zabula
4. led 2010

ahojky,Luky má ve dvou letech 11kg,83cm,je to šikulka,vše hned umí a snaží se,jen s tím jídlem je diblík,pořád jen mlíčko. 😵

sju.v
11. led 2010

Eri má 23 měsíců 13,4kg, 89cm! Papá sám lžičkou a vidličkou, umí pít z hrníčku, ale občas s nehodou. učíme se na nočník, ale hlavní záběr chystáme na jaro jako ostatní-je zimík!:o) Říká asi 50 slov, ale neskládá věty. Jen jednu složil, řekl tátovi v autě, když jsme stáli na červené : "Jeď ty blbá"!! :o) - naše první souvislá věta!:o( Hrozně zlobí, zapíná troubu (včera jsem to zjistila před spaním a byl v ní štrůdl-naštěstí jsme nevyhořeli, ale štrůdl je kaput), dokáže vypnout pračku, vyndat prádlo, natáhnout si kalhoty, nasypat pejskovi jídlo, hrozně rád vysává a vytírá podlahu vlastním mopem. Ale taky rád vypíná televizi (už nám odchází), rozsvěcuje světla, sype hlínu z květínáčů a všechno pomalovává pastelkama, hlavně nábytek. No je toho hrozně moc. Jo a co jsme stále nepojedli je čokoláda, smažená jídla, sladkosti, tavené sýry a uzeniny- to asi jen přes mou mrtvolu, ale bohužel na to dojde!:o( Naštěstí milluje ovoce a zeleninu a zdravé věci, tak ať to vydrží. Kdyby jsme krmili takovýma věcma, tak se asi neunese, už teď je obr!.o)

kim
12. led 2010

Daník má 2 roky a má metr a 17,7kg
Přes den bez plín, tu jen na spaní a na ven to je asi 2 měsíce a měsíc totálně bez dudlíka, ani na spaní nee.
Umí hodně slov, skládá i tři k sobě, ale neskloňuje!!!!Umí počítat do tří, ale když vidí 3 věci u sebe neřekne, že jsou tři!!!Umí barvy - červená, modrá, žlutá, zelená, fialová, hnědá, černá, oranžová...tancuje, má náznaky zpívání, ale zase nemaluje, jen čáry a kola.Oblékat se nechce, svléká akorát rukavice a pečici 😀 = čepici 😀 sám se snaží smrkat, ale krmit se nechce, trvá to dlouho a on je veliký jedlík 😀 umí 7 značek aut, myslím jak vyjmenovat, tak správně venku určit, podle znaku - Renault, Škoda, Audi, Citroen,Kia,Mercedes,Ford - ten uměl jako první.Víc mě nenapadá...jo je šílený na pořádek, pořád sbírá ze země drobečky, dokonce dojde pro smetáček a lopatku a zametá 😀 snad mu to vydrží..

helcenka
12. led 2010

Ahoj, malýmu byli minulý týden dva. Měří 90cm a váží 15kg. Mluví ve větách, skloňuje a časuje. Určí správně všechny barvy (včetně fialové, růžové, šedé, oranžové......). Maluje čáry a klubíčka, nemaluje jinam, než na papí, zato je mu jedno, jestli je to formulář, leták nebo čtvrtka... Dudlíka máme pořád, ale jenom na spaní. Plenky se snažíme odnaučovat, takže se mu teď i povede, že se nepočůrá. Jinak chodíme na malé prkénko na záchod, kam kaká, do plenky se už rok nepokakal. Rozepne si zip, sundá si rukavice, čepici, boty a ponožky s pomocí. Jí lžičkou, polévka mu tedy zatím moc nejde. Pijeme z brčka a hrnečku se dvěma oušky, občas se pobryndá. Doma vysává, utírá prach, zapíná pračku, vyndavá prádlo z pračky, zapíná a vypíná televizi a PC, zametá, spravuje dětským nářadím. Hraje na piánko a tancuje k tomu. Hodně ho baví knížky, které zná nazpaměť, má rád pohádky (ne v televizi, ale když mu je někdo vypráví). Umí i některé písničky, ale jen je odříká. Má rád ve všem řád, takže co se jak naučí, tak to vyžaduje pořád (včetně toho, že věci patří na určité místo a když je přestěhuju, to je pak celý vyjevený a stěhuje je zpátky). A umí spoustu dalších věcí. V pohybu je trochu brambora, sice pořád lítá, ale neumí se trefit do míče a ani ho to moc nebaví. A teď nám trvalo asi tři dny, aby se nebál projít se ve sněhu, zato teď ho z něj nemůžeme dostat... 😉

kim
12. led 2010

Helcenka, no jo, to je celý kozoroh 😉 taky ho mám doma 😀 😀 ten řád, to fakt sedí!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mkr
13. led 2010

12,5 kg a 93 cm, nají se sama polévka, jogurt, pije z hrníčku při jídle, přes den bez plín někdy i na spaní po o, poměrně už pěkně mluví spojuje, některá slova časuje i skloňuje, umí i jako moje tvoje, já, ty, my, celá se dokáže svléknout, dudlík máme jen na spaní, pomáhá doma zapne myčku, pračku - vytáhne oblečení, televizi, so přepíná i sama, krmí a pouští psa ven 🙂 hodně chodíme mezi děti, ráda tancuje pouštím jí cvičíme s Míšou, ráda se vším pomáhá, hlavně malým dětem, je to taková ochránkyně, ráda si prohlíží knížky, u toho ztráví třeba hodinu, je samostatná, když jsem nemocná, skoro se oni celý den nemusím starat, jen jí dám co má sníst, sama si dojde na nočník a hraje si, je to šikulka, myslím si, že toho umí dost, ikdyž manžel pořád, že by měla umět víc

listicka20
7. bře 2010

Ahoj děvčata, zajímalo by mě, jestli jste některá slyšela o tom, že když se výška ve dvou letech vynásobí dvěma, vyjde vám výška, jakou bude mít dítě v dospělosti? Zajímalo by mě, jestli je to pravda nebo nějaká fáma 😀 moje beruška by tak byla pěkná rozhledna, ve 2 letech měřila 90 cm 😝

iloha
8. bře 2010

listicko = to je pěkná blbost, mám pocit, že si to snad lidi už vymýšlí - nedovedu si představ, že v roce tvrdí to samé, co ve dvou atd....
v roce jsme měli 75 cm - takže by měřila 150 cm
ve dvou 86 - 172 cm..........
první dcera měla v roce 75,5 cm - ve dvou 88 no a měří 160 cm
spíš jde o výšku rodičů, prarodičů, jestli v rodině nebyly velmi malý nebo naopak velmi vysocí..........
takže pokud ty máš 180 cm a manžel třeba 205 cm, tak pak asi i vaše dcera bude vyššího vzrůstu, ale rozhodně neplatí výška ve dvou letech x dvě 😀

iloha
8. bře 2010

když tak si zkus vyplnit růstový graf 😉 http://www.rustovyhormon.cz/rg/grafy.php?graphT...

iloha
8. bře 2010

a ještě jeden grafík - možnosti nejnižších a nejvyšších hodnot http://www.mamaaja.cz/index.cfm?module=Calculat...

eppik.m
8. bře 2010

výška cca 89 cm, váha cca 13,5 cm Míša umí zhruba toto:
- pije sám z normální skleničky
- používá příbor (vidličku, lžičku) sám se nají
- když se pobrindá, hned hlásí že chce utřít
- bez plen je od 18m., (na odpolední spaní a v noci je nosí)
- řekne že chce na záchod, používá normálné WC s redukcí
- uklízí si své hračky
- umí si vysmrkat nos
- zavolá na mně když potřebuje s něčím pomoct
- zná knížky na zpamět, cokoliv mu řeknu ukáže, i když nemluví jen pár slov
- komunikuje, co vidí to pojmenuvává svojí řečí, kde nestačí slova používa gesta
- samozřejmě mi ze vším pomáhá, luxování, praní, věšení prádla, utírání prachu...
- je bystrý zná kdo co používá ... ukáže na můj hrníček - mama, slipy - táta ...
- ví kde bydlí babička, trefí tam sám, ví kde najde v krámku Bobíky ...
- rád maluje a dokonce bude nejspíše nadaný protože umí nakreslit "mámu" (obličej) a to ho nikdo neučil, auto ...
- projeví svojí lásku, pohladí mně, obejme, dá mi pusu
- umí zapnout TV, PC
- sám si otevírá dveře, umí je odemknout ...
- chodí rád do schodů ze zábradlí , ze schodů už hůře
- nejraději si skládá lego duplo, miluje auta všeho druhu ... 😉

eppik.m
8. bře 2010

jěště rád zpívá a tancuje do rytmu ...

listicka20
8. bře 2010

iloha - díky 😀 mně to bylo podezřelý. Podle toho grafu, cos poslala, by měla malá měřit 167, stejně jako já 😎 tak uvidíme.

pismenka
9. bře 2010

nám budou za 2týdny 2roky a máme 8kg,výška 92cm, plenky máme pořád,dudlíka občas - na spaní pořád. V noci se budíme na mlíčko (jak kdy)
je moc hodná (ale od mala jí docela péruju - s láskou,ale nechci mít rozmazlené a uřvané dítě) tak že kamkoliv jdu,tak je odmalička zvyklá - nedělá scény,je opravdu moc hodná,sama si vyhraje,najedla by se sama (částečně) ale ještě jí pomáhám. Zítra jdeme do školky na zápis. Od září ji chci dát na 5dní v měsíci.

rimmel
9. bře 2010

wow baby a neviete naahodou ako je to s priberanim v druhom roku? lebo co vas citam zdaju sa mi babatka nejake lahke 😅 🙂 moj ma rok a ma cez 10 kg, nejak sa mi nechce verit ze za dalsi rok priberie iba napr.3kg?? 😕 🙂

pismenka 8kg!

rimmel
9. bře 2010

aha uz som si pozrela tabulky co tu mate popisane tak dik 🙂

iloha
9. bře 2010

rimmelka, u nás se přibere za rok cca 2kg 😉

rimmel
9. bře 2010

fiha ja neviem co som cakala 😅 asi ze priberu co ja viem dobrych 8-10kg 😅 😀 😀

iloha
9. bře 2010

ale bude to individuální, tak jako růst 7-12cm za rok 😵

kijonkova.k
9. bře 2010

Karolínka má 92 cm a asi 12 kg.Je to hubeňour.

audri
9. bře 2010

Moje mala Kájuša má 22 měsíců.. a nic moc..
výška 84 cm, váha 11,7 kg
a umí jakžtak se sama najíst, když potom uklidím, co uniklo vedle. Taky umí hezky smrkat, hezky a schválně nás zlobit.
Umí doříkávat známe básničy a ukazovat si podle nich. Hračky si uklidí jen nuceně a s naší spoluprací.
Nočniček se jí zachce jen 2-3x denně a jsem rádi i za to.
Použije asi 80 slov.. některé bizarně seskládává do vět...až se divíme.POzná, že je to tatínkovo, maminčino, maminkovo, Kájinkovo... :o)babiččino, tetovo :po)
Umí se omluvit - pomiň, pohladí malá a da pusinku... a má problém vyřešen.
Umí hospodařit s pračkou, čehož se děsíme..
Ještě že se nehrne do želhlení.
Tak normálně, žádné supermanovskédítě nemáme.
Jo, jestě, tak umí říct jméno, příjmení, kolik je jí let a odkud je. (což občas dopadne, Kájinka Mikuš (to je její kamarád), jeden.. ale ukazuje tak dva až tři prsty a tení, což má být vesnice..no..myslím normál)

iloha
9. bře 2010

.........Tak mi máme 3 roky - 95,5 cm, 12,3 kg........... ve dvou letech měla deset a půl kilo a asi 86 cm. ...... a slovní zásobu jak školní dítě, mele o sto šest, zpívá, vymýšlí si všechno možný, bez plen úplně i v noci, bez dudlíku, docela se i oblíkne 🙂, zapne a rozepne knoflíky, rozpínací zip jí ale nejde zapínat 🙂, nají se bezproblémů docela už i příborem ...........
když jdu uklízet tak mi luxuje a snaží se tu vytírat, pračku mi taky chodí zapínat, takže když chtěl prát manžel tak ho to učila, co má dělat a kam to dávat 😀
Jinak si běžně klidně pustí dvdíčko což se mi vůbec nelíbí......................

jakoubka
9. bře 2010

Kubík 2 roky a 7 měsíců
je taky takový hubený "záchodový pavouček"-cca 13 kg a 95cm 😅

-sám se nají(lžička,vidlička)
-umí pít i z hrnečku
-bez plen(teda na spaní má)
-obleče si-slipy,ponožky,kalhoty,čepici,nazuje papuče nebo boty,
-sám si čistí zuby pod mým dohledem
-hračky uklízí,ale s naší asistencí
-mluví hodně,někdy žasnu nad hláškama 😅 ,výslovnost teda není u některých písmen 100%
-říká básničky
-barvy pozná všechny
MÁ dudlíka na spaní 😒 😅
-poděkuje,poprosí
-sám smrká
-mydlí se sám
-zajímají ho knížky a pořady se zvířaty
-rád se vzteká 😠

kladenacka
9. bře 2010

Honzíkovi budou 2 roky koncem března. Váží 12 kg a měří 86, je prcek po tátovi.

- zatím nosí plíny
- jí lžičkou a občas vidličkou
- rád se sám sprchuje, dává psovi za pomoci obojek a postroj a rád ho drží na vodítku
- je hrozně upovídaný. Nejčastěji používá věty typu, Kdyby nebyl v zásuvce kabel, tak by nefungoval počítač, kdyby byla venku tma, tak by svítily lampy, atd.
- u čtení pohádek nevydrží, ale u televize ano, nejraději má krtečka, štěňátko, Dorotku , přičemž si díly již pamatuje a předem říká, co se bude dít...
- rád doplňuje jednoduché říkanky
- hračky si také uklízí, jen s naší existencí
- je dost vztelký, když mu něco nejde, anebo mu není něco dovoleno
- zatím si neumí hrát sám , pořád potřebuje asistenci někoho
- rád zametá a luxuje
- taky už říká, jak se jmenuje a kde bydlí - to ho naučil tatínek
- jeho oblíbenou činností stále zavírat a otvírat dveře a zapínat a vypínat světlo

ria80
9. bře 2010

Michalka 2 roky 7 měsíců.
Nic moc,má asi 91 cm a 11 kg. ☹

Celkem se nají,ale je radši,když ji krmím.
Nedávno jsme se zbavili flašky a pije z hrníčku s pítkem,normální jsme ještě ani nezkusili,jsme štastní,že už nemá tu flašku.
Mluví krásně,i když výslovnost není uplná,ale je dobře rozumět.
Ríká básničky celé
Snaží se zpívat písničky,celé (ted vede "pan Šmajda" a Cest la vie 😀 )
Hraje "divadlo",jakože scénky z našeho rodinného života pomocí zvířátek
Maluje hlavonožce
pozná většinu písmen,tiskacích teda
zpočítá,kolik čeho kde vidí,do 10,když není unavená
nechce uklízet hračky
oblíknout a svlíknout se neumí,jen máloco,třeba ponožky
nezvládá komunikaci s dětma
plíny máme na spaní
kojí hračky
ptá se PROČ? - to začlo před pár dny
Když někam jedeme,tak zase: Už tam budem?