Kolik váží a měří vaše 16ti měsíční dítě?

bedrasska
5. led 2012

Měla bych dotaz zajímalo by mě kolik vaše děti váží a měří v 16. měsících moje dcera váží 8,9 kg a výšku má přibližně 78 cm ale ta výška podle mě není Tak přesná. Mam obavu aby nebyla moc malinká :(

weri1
5. led 2012

malej má 17 měsíců a má cca 12,5kg a kolem 86cm ale my jsme oba vysocí, takže má být po kom a taky byl velikej při narození 4270g a 54cm

marcelkap
5. led 2012

@bedrasska My měli v 16ti měsících 8,5kg a asi 73cm, takže neboj, jsou i menší děti 🙂 A já si z toho rozhodně nic nedělám, aspoň neni tak těžká na chování, nevyroste rychle z oblečení. Já v tom vidim jenom pozitiva 🙂

bedrasska
autor
5. led 2012

Holky díky aspoň vidím ze opravdu každé dítě je jine. My s manželem nejsme právě žádný prckove Tak mě to trochu zarazi ze dcera je zatím takový drobek...

weri1
5. led 2012

tak je jasný, že každé dítko je jiné.....beníček vypadá navíc, a taky to neřeším 😉 a je to holčička aspoň nebude obřík

marcelkap
5. led 2012

@bedrasska Ona se může pak najednou vytáhnout a rychle vyrůst. Nic si z toho nedělej, na vejšku neni až tak malinká. Na holku myslim, že to jde.

bedrasska
autor
5. led 2012

Dík za podporu. Podle doktorky nevyhovujeme nějakým tabulkami tak jsem to začala řešit. 😝

weri1
5. led 2012

@bedrasska doktorky většinou jedou podle tabulek, nic si z toho nedělej

jasekd
5. led 2012

@bedrasska 18 mesicu, kluk, 10,3 kg, 81 cm, trochu podmiracek podle tabulek, asi 25 percentil... Holka je taky spis z mensich deti. Porodni vahu meli 3,75 a 3,6, si kolikrat rikam, proc nebyli prtavi od zacatku 😀

jancule79
5. led 2012

Naši kluci měli oba v 18ti měsících 87 cm a 12 kg (starší 13 kg). Při narození byli oba "tabulková" mimina - 50 cm a 3,5 kg. Jinak oba s manželem jsme vysocí.

vafle
5. led 2012

@bedrasska můj syn má v 15 měsících 72 cm a váží 8,5 a ať si kdo chce říká co chce mi se takhle líbí a že nevyroste.....to se nedá v tomhle věku poznat..........pokud bude pořád malý až to bud aktuální tak to budeme řešit.....přece jen to není nějak závažný problém a při nejhorší se dají růstové hormony...já z toho těžkou hlavu nemám........................akorát ti závidí každý by chtěl malé miminko ne? 🙂

weri1
5. led 2012

mě se líbí jak každej vidí to svoje....já jsem ráda,že malý mimi nemám 🙂

marton
6. led 2012

@bedrasska Ahojky,naše dvojčata mají 78 cm a 11kg a druhý 79cm a 10kg.Oproti dětem kamarádek jsou prťaví .Pravda,při narození měli 45cm a oba s manželem jsme menší.Naše doktorka říká,že výška se řeší až po druhém roku dítěte.A kdyby tě to moc trápilo,tak zadej dotaz na rustovyhormon.cz. 😉

trexx25
9. led 2012

@bedrasska malá má teď 15 a půl měsíce, měří 74cm a váží něco málo přes 8kg. Já jsem menší manžel vysoký, tak jsme byli na vyšetření na endokrinologii, ale zjistili nám jen málo železa, tak dáváme teď sirup. Prý asi moc vysoká nebude, ale to je jen odhad, nic potvrzenýho...doktorka koukla na mě a bylo to pro ni jasný. Nijak se tím netrap, každý dítě je jiný... 🙂

detatkojedar
18. zář 2015

Netrap se mám dceru váží8,150kg má16 měsíců a73cm,je prostě maličká ale čertík

editkaromana
26. říj 2015

Moje dcerka meri 80 cm a necelych 9 kilo a ma presne rok a pul , stale bojujeme s jidlem nezda se mi ze je malinka jen vyhubla a strasne drobna, chodime na ruzna vysetreni ohledne jidla ( strasne malo papa) tak snad to neni i Vas pripad, stale jeste nevime co je pricinou. :/ ale jak vidite kazde dite je jine je to individualni.

vrabcak0007
26. říj 2015

Nas maly mel 12kg a 86 cm...zase mirnej nadprumer...dcerka se muze jeste vytahnout...ake i nemusi..muze byt po nekom z rodiny 🙂 my s manzelem napr jsme oba od narozeni tmavovlasi..a synek je blondacek jak vysity 🙂)) oba v rodine sem tam mame nejakyho toho blondaka, tak se ty blo daty geny asi nekde potkaly 😉

1velrybka
26. říj 2015

@bedrasska Ja bych to neresila.Kazde dite proste neni tabulkove.Ale chapu te,taky jsem furt resila,ze mi mala malo ji.

1velrybka
26. říj 2015

@editkaromana My taky s jidlem hodne bojujem
Muzes mi prosim pisnout do zpravy priklad vaseho jidelnivku,at muzu porovnat? Na vysetreni vas poslala doktorka,ze se ji to nezda,nebo jste chteli sami?

jujatko
26. říj 2015

Moje dcerka 77 cm a 12 kg 🙂. A proti jinym detem basti hodne malo, ale hold geny jsou geny 🙂 . Na obou stranach zrovna zadni drobecci nejsou. Sousedovic malá má ve dvou letech 8,5 kg. Vysku nevim.

majkoz
26. říj 2015

Holky..a měřeno vestoje nebo vleže? Náš nejmladší je nejedlo(10 kg) a na to,že nemá být po kom malej,tak je to pinďa.V leže má 84,ve stoje 79. 18 m

lucymalicky
26. říj 2015

Hlavně nesrovnávejte své dítě s jinými. Dokonce i sourozenci můžou být ve všem naprosto odlišní. Já jsem z duše alergická na porovnávání dětí v tabulkách. Celý život jsem mimo ně. Je mi 23 let. Bez těhu vážím okolo 45 kg a měřím 156 cm. No a? Nic mi nechybí. Jsou to jen čísla. Moje dcera je naprostý opak mě. Obr po tatínkovi. Nyní 22 měsíců a má 14 kg a 90 cm. Každý je jiný. Oni to doženou.

verca222
26. říj 2015

No Martin měl asi tak cca 9kg a 78 cm. Každé dítě je jiný. Klid.. Nekoukej na internet a tabulky !!!!! 😀

majkoz
27. říj 2015

Sorry ženy, ale ještě jednou-jak měříte,bo MUDr měří Vaše ratolesti.Mě zaráží,že ve stoje naměřim o ca 4 cm míň než v leže....

xoriska
28. říj 2015

Dcera 17 měsícu 85 cm 12,3 Kg. Jen nevíme po kom je tak velká, s manželem máme oba 170 cm 😀

editkaromana
28. říj 2015

@1velrybka mam napsat primo zpravu, nebo bude stacit kdyz to napisi sem?

1velrybka
29. říj 2015

@editkaromana klidně sem 🙂

editkaromana
30. říj 2015

Takze rano kdyz vstane 7-8 dostane krajic chleba s oastikou nebo syrem, pokud neji tak jogurt kolem 10 sni jen mlecny rez pote mezi 11- 14 jde spat na spani dostava dve presnidavky do flasky (jelikoz mi neji mleko tak aspon ty presnidavky) vzbudi se kolem 2 dostane obed omacku, polevku nebo spagety , toho sni jak kdy nekdy cele nekdy ani ne lulku potom kolem 16-17 h zkousim davat jogurt ten nechce a sni mi kousek taveneho syra a vecere 19-20h zbytek z obeda to ji malokdy ale jsou i dny kdy sni skoro celou misku ale vetsinou si toho jen ďobne a tot vse a lak nasleduje spanek a to ji davam znovu presnidavky do flasky a v noci kdyz se vzbudi dam ji MM mam ho velmi malo takze ji ho davam v noci kdyz se probudi nekdy ani to ne podle toho jak se budi... Tot je nas jidelnicek

editkaromana
30. říj 2015

@1velrybka a podotykam ze vsechno musi jist sama jinak se vzteka, a vzdycky kdyz ji sama bud trosku ji a pak necha anebo vetsinou si toho jen ďobne a jen si s tim jidlem hraje to potom do ni nedostanu absolutne nic...

kacenkavolfova
1. lis 2015

Můj syn 15 a půl měsíce váží cca 8,8 kg a výšku teď momentálně nevím (musím ho ráno změřit 🙂) Váhově jsme ale fakt drobci. Moje doktorka to od 7 měsíců dost řeší, hnala nás do nemocnice na pozorování a testy, aby se vyloučily nějaké metabolické poruchy. Od té doby jsem hrozně tou váhou stresovaná. Naštěstí se tedy žádné poruchy nepotvrdily. Osobně si myslím, že syn má po mě rychlé spalování (já se můžu nacpat čokoládou i o půl noci a na váze to není znát). Přemýšlím o tom, že změním i doktorku, protože jsme pořád chodili na převažování a koukat na ty její ksichty, když koukne na váhu, je fakt hrozný. Ona miluje tabulkové děti a to mi opravdu nejsme. Nejhorší je, že já blbka se tím nechám vždy vystresovat a snažím se do syna jídlo cpát, ale on samozřejmě pak nechce. Jsem ráda, že tu čtu, že jsou i takový drobci jako my a nejsme nějaký unikát 🙂

editkaromana
1. lis 2015

@kacenkavolfova jestli muzu poradit, nenechte se vubec vystresovat od doktorky, prozivam to stejne, ale uz to beru s rezervou, protoze jsem z toho byla cela spatna, porad jsem na to myslela, oplakavala jsem to, ale kdyz vsechny testy vysly dobre, (krom moči, ve ktere ma strepkokok) a jeste nas ceka jeden, tak si rikam ze to tolik hrotit nebudu. To bych se musela zblaznit. Takze nenechte se tim vyvest z miry, doktorky se ridi podle tabulek take to nemam rada. Jinak moje 18 mesicni dcerka meri 80 cm a vazi 8800 kg take je to strasny drobek a celkove byla pozadu, doktorka uvadi ze o pul roku, ale to myslim ze dozenem. Snad vyrostem a zacnem bastit vice a vice. Drzim Vam take palce. At jde vaha jen nahoru.