Kolikrát za den kaká vaše 15-měsíční dítě?

janeses
20. črc 2008

Ahoj holky, chci se zeptat, jen tak pro porovnání, jak často Vám děti kakají...Naše malá v poslední době, 3 denně, tak nevím jestli to není nějak moc...Přitom průjem nemá vůbec, jsou to normálně tuhé hovínka...díky moc 🙂

ria80
20. črc 2008

Myslím že to není potřeba řešit.Každý má potřebu jinou.NBěkdo chodí 3x denně a někdo jednou za 3 dny.Když chodí bez problémů,tak co.
Michalka taky kaká 3x denně.Aspon ji není těžko ,že.A když je to dítě kojený,tak to taky má trochu projímavý učinky.

lenerka
20. črc 2008

ahoj janeses

jo jo Ria má pravdu
já kojila do 16měs.a kačka kadila pořád 3-4x denně
ted nekojím ani nepije Um,ale kadí stejnak 2xdenně má jablíčka nektarinky okurky rybíz prostě to vše ocutnává tak to kakání podle toho vypadá
buď ráda,že kaká 😉

kalo
21. črc 2008

Podle mě kolikrát kaká, závisí na množství tekutin...syn mé sestry kaká naprosto po každém jídle..takže až 6x denně! Protože vypije minimálně půl litru čaje denně.... 😎

janeses
autor
21. črc 2008

Holky díky za odpovědi...Nellinka už kojená není, pije UM 2x denně. No asi to je normální, ještě mě napadlo, rostou jí zrovna zuby, tak jestli to nebude tím.

lennis
22. črc 2008

Je to dost možný, že je to zubama. My kadíme 2x denně pravidelně, málokdy 1x denně. Je stále dost kojený. Neměj strach, hlavně, že to jde ven 😉 . Přčítala bych to k zubům

artuse
22. črc 2008

janeses: my teda ještě nemáme rok, ale malá taky kaká většinou 3x denně, kolikrát je toho plná plena, někdy i 4x, už také není kojená, pije UM, myslím, že pokud to není průjem, je to normální 🙂

majaaita
22. črc 2008

Jirka je taky na UM, nekojím už dlouho. Kadí cca 3x denně, občas 4x. Jí hodně ovoce, vypije cca litr vody (když je zima o něco míň).
Se zubama to souviset může.

janeses
autor
22. črc 2008

Nellinka jí taky docela dost ovoce, vlastně ona jí dost všeho, ráno mlíko, dopol. jogurt nebo pribináček, na oběd polívku i druhé, kolem třetí po spaní si vypije zase mlíko, kolem 5 hod. přesnídavku, no a večer v 8 má kaši zase s ovocem, přes den jí ještě křupky, sušenku, nebo nějaké ovoce, maliny ze zahrádky. Vypije taky dost, nejméně půl litru, takže podle toho to kakání asi i vypadá...Dneska a včera kakala jen 2x. za den. Všechno to vyběhá, lítá od rána do večera. Teď v 15.měs. má přes 10,5 kg, myslím, že to není ani moc, ale ani málo, co myslíte? 🙂

koule
13. bře 2009

Ahoj j holky, chci vás poprosit o radu, jestli se mám nějak znervózňovat. Naše malá 15 měsíců už 4 týdny kaká tak 4-5x denně, stolice není ani tuhá ani řidká, něco mezi. Kojená není,pije UM 2 x denně. Čajíku vypije tak 300-400 ml.
Dokotrka mi dneska povídala, že nám udělá test na alérgii na lepek, tak jsem z toho nějaká přešlá.
Díky moc za názory

timbouctou
13. bře 2009

no já nevím, nemám s tím zkušenost osobní, ale podle mě by při alergii na lepek měla být stolice řídká, přece nedostatek toho hormonu způsobuje leptání střev lepkem. Teda spoň tak mi to říkali... Co zuby? Náš malej taky kadí víc když mu lezou.

koule
13. bře 2009

Ahoj timbouctou, zuby nám začaly právě prřd těma 4 týdnama, ale už to nevypadá,že by tam ještě nějaký se klubal. To jsem nevěděla, že na lepek je jen řídká stolice...hm, tak aby nám nezjistili ještě něco jinýho. protože mě teda nepřijde normální,aby mi po každém jídle hned kadila. Dneska úplně po každým jídle do pěti minut to měla venku. 😢

timbouctou
13. bře 2009

Taky může být trochu nastydlá, uvidíš, podle mě to nic hroznýho nebude. S tím lepkem to nevím jistě, třeba mám mylné info, ale bylo by to logické

koule
13. bře 2009

Nastydlá myslím, že není, no snad to nic nebude. S tou stolicí s tebou souhlasím 🙂

akzeret1
13. bře 2009

3 až 4x denně

koule
13. bře 2009

Akzeret1, a můžu se zeptat, jakou máte konzistenci? A máte to takhle často pořád nebo je to ted u vás taky jen období?
Díky

akzeret1
13. bře 2009

koule:do těch dvou let to bylo hodně objemný spíš kašovitý,ted má teprve bobíky 😀 a podle mě kadila možná i 5x takový nálože.Ona ted nejí vůbec jogurty a ovoce tak si myslim,že je to tim a taky vůbec nepije

mkr
13. bře 2009

ahoj, jde o to jak kadíte, když se malá v klidu ráno nevykadí do nočníku, tak to pak kadí třeba i 4 x do plínky, málo kdy se stane, že kadíme 2x, takhle velký děti by už asi neměli mít řídkou stolici, tedo to si myslím, a poku pije UM a ne MM, tak kor

koule
13. bře 2009

Akzeret, díky moc, tak to jsi mě aspon trochu uklidnila,že nejsme jediný, že i ostatní děti mají takovouhle ppotřebu se vyprazdňovat, mě hlavně vystaršila dnes ta naše doktorka, tím, že nám budou pro jistotu dělat test na alergii lepkem.
MKR: Kadíme úplně bez problémů, jak jsem psala je to něco mezi, ani řidous ani tuhoň, spíš taková mazlavá kašička 😀 , nebo nevim, jak jinak to popsat. 😲

mkr
13. bře 2009

to máme taky někdy, teda podle stravy, když jí dám kuskus a tak pak to je tuhoš 🙂,

kim
14. bře 2009

Ahojky
tak já to právě taky řeším s tím lepkem!!!!Malej mi už 4 týdny kadí taky tak 3-4x za den a je to taková fuj kaše 😝 ale pak se i stane, že tám má bobík, ale to řídké je z 90%,my teda ještě měli lehkou intoleranci laktozy, ale po přechodu na UM bez laktozy to bylo dobrý, už mám vypozorované, že po normálním laktozovém jogurtu či lipánku to řidší je, ale on mi tak kadí, i když nic takového za den nedám..takže mě taky lepek napadl, byl celý den bez lepku a druhý den opět ta kaše v plínce, zuby ho teda evidnetně zlobí, takže to přičítám teď tomu a doufám, že to lepek není!!!Ono snad s tím lepkem je příznaků víc, neprospívání na váze, nechutenství, může být i exém..

petrana78
14. bře 2009

Čauky 😀 ,
tak s "kakáním" u nás není žádný problém (ale raději zaklepu na dřevo!)... zadaří se tak 3x denně... vypije hodně čajíku nebo šťávičky, klidně 0,5 litru 😀 .

mkr
14. bře 2009

tak půl litru tak je šikula my dáme sotva 200 ml ☹

kim
14. bře 2009

A holky vy myslíte, že na to kadění ,na četnost i konzistenci má vliv i to pití???my taky pijeme kolem půl liru čaje + ještě půl litru mlíka...

timbouctou
14. bře 2009

no my pijeme asi tak 300 - 500 ml čaje nebo vody normálně, před spaním kojím, k večeři ještě dostává pro doplnění decku UM a kadí většinou jednou, maximálně dvakrát denně. A dost se při tom nadře, chudinka, vždycky je celý rudý 😀

koule
14. bře 2009

Ahoj holky,
Kim, já jsem taky zkoušela celý jeden den bez lepku, a žádná změna. my tuhý nemáme vůbec, to mě zaráží nejvíc. Nám se ekzém objevil, ale doktorka nám říkala, že je to asi reakce na očkování na 15. měsíci, nechutenství ani úbytek váhy nemáme.Dneska jsme kadily 3x, ale do tuhoně to má hodně daleko. Jsem z toho pěkně nervózní. Pak mě napadlo, holky nemůže to být tím, že má pořád 2x denně mléko- že je ta stolička řidší?.čaje vypije tak 300 ml, když pije hodně tak max. 400ml 😢 , nicmoc 🙄

petka80
14. bře 2009

Koule, já 2x denně kojím a stoličku máme tuhou. Nebo jsi myslela UM? Tak to neporadím.
Myslím ale, že vysadit lepek na jeden den nestačí, abys mohla vidět nějakou změnu, chtělo by to na dýl.
Hele, neboj, aspoň budeš mít jistotu po tom testu, jak jste na tom s tím lepkem. A určitě to bude v pořádku.
Já zas když byla dcera malá, tak jsem se pořád stresovala, že kaká zeleně, no nakonec to přešlo a nic to nebylo.

koule
14. bře 2009

Jo,jo, myslela jsem UM. Sna dmáš pravdu, když mě se to zdá strašně moc 4x denně, 😢 , taky doufám, že to nakonec přejde a budou to jen ty zuby 😲 .

kim
15. bře 2009

Koule, malej má taky 2x denně mlíko..já nevím no, taky jsem si říkala, že asi nestačí jeden den vynechat vše s lekem, ale co mu dávat??? 😕 Tak jedině upéct doma pečivo bez lepku...taky jsem celkem nešťastná, ale pořád si říkám, že je to určitě zubama, když občas je to tužší!!!

koule
16. bře 2009

Ahoj holky, chci poděkovat za rady. Změnila jsem stravu, doted jsem dávala převážně ještě kojeneckou- hodně mixovala, přesnídávky a samotné jogurty. Včera jsem to změnila, dala jsem dospělácká jídla a vynechata ty tekutý přesnídávky, a dneska úspěch- stolice jen 2x, pořád kašovitá, ale aspon už ne tak častá 😉 . Tak ve finále byla zřejmě chyba ve mě a ve stravě jakou jsem podávala 🙄 , ach jo...
Díky moc 🙂

terry2
21. bře 2009

dceru už nekojím a kaká 2x,vyjímečně i 3x za den 🙂