Konzistence kakání u ročního dítka :o)

grisgot
27. dub 2008

Ahoj maminky, chtěla jsem se zeptat na takovou delikátní věc 😖
Kamarádka mě totiž dneska zvyklala ohledně kakání..říkala mi, jak její dcerka po zavedení příkrmů okamžitě začala kakat bobečky, jako pevný..a že je divný, že můj Štěpánek to kakání má spíš takový rozpatlaný až tekutější. Ale není to průjem, prostě jen ta věc nemá formu 😀
A tak by mě zajímalo, jestli tedy není něco špatně? ☹

amj
28. dub 2008

grisgot ahoj. bud v pohodě. Moje dítě - bylo ji 15 měs, má kakání pořád rozpatlaný. Chodíme i do motola, protože má něj. anomálii v konečníku. Bobečky většinou teda nemá,a když už tak je kaká s velkými problémy. Ne všechny děti jsou vyvinutý stejně, na každýho to působí jinak. My už jíme všechny jídla, i ty naše dospělácký uplně v poho, ale doktor mi tam řekl, že pokud to dítě víc pije - a to moje jako jooo, tak bude mit pořád mazlavý kakání. Prý je to normální a ustálí se to časem. My řekli...tak předávám. Kamarádky maj všechny děti s bobkama, já teda ne 😅

petule.h
28. dub 2008

od útlého dětství, co jsem přestala kojit začal mít pevnou stolici, jasně, občas taky rozpatlanou...to platí až doteď(2 roky), ale většinou už je tvrdší. nicméně moje kamarádka bojovala od malička u malého jen s prakticky průjmama a nikdy nikdo nepřišel na to proč to má, takže on sice uměl ve 3 letech čůrat a kadit sám, ale nezmáknul to s tím průjmem a trousil to po zahradě...no a nakonec to přešlo samo. takže to si myslím, že někde problém byla, ale u ročních dětí je to myslím v normě 🙂 Myslím, že doktorka ti řekne totéž.Záleží jaké příkrmy si také zvolila pro začátek a každé tělo snáší jinak jiný druh stravy 😀 to je jako u dospěláka

petraluk
28. dub 2008

Ahojky, tak my jsme ještě mladší, ale teď jsme byli u dr a taky jsem to řešila. Už měl normální pevnou stolici, ale pak jsem začala dávat mléčný příkrm a najednou měl zase řídkou a dr. mě řekla, že to může být nesnášenlivost toho mléka a nesmíme ani mléčnou kaši. Takže teď mam měsíc počkat a zkusit to zase. Řikala, že už by měl mít stolici pevnou, záleží na jídle, ale v 1 roce, když už jí skoro normálně, prý má být pevná 😉

petule.h
28. dub 2008

no záleží asi na tom, jak je ještě dítě kojené, ale tak od roku by se to mělo začít měnit 🙂

amj
28. dub 2008

no jak je vidět, každej doktor jiná rada...prostě zkoušet. Mě řekla dětská MUDr. něco jinýho, v motole něco jinýho...

nursik
28. dub 2008

Je to normální 🙂

petule.h
28. dub 2008

jsně, každá doktorka má jiný názor, ale určitě+ bych se toho neděsila, pokud nemá stále jen průjem 🙂 , to pak může být reakce na nějakou potravinu třeba 🙂

slevik
28. dub 2008

Ahoj maminy,
zrovna přemýšlím, jestli mám zkusit dr., bo se mi taky nezdaj bobíšci u naší Veru ☹.
Od tý doby, co přikrmujem, tak je to jednou tak, podruhý tak, tzn. že někdy tuhý bobky, jindy spíš průjem, několikrát za den... Ale teď poslední asi 4 dny má jen průjem ☹ Teda spíš, jak už tu bylo řečeno, to prostě nemá tvar... Nic novýho nejí, nic jinýho ji není.
Napadly mě zoubky (u prvních dvou měla 2 dny průjem), ale nic jsem nenašla 😒

amj
28. dub 2008

no, tak zas je rozdíl, jestli je to průjem - a uplně to teče 😒 a nebo je to beztvará placka - ne bobek. Průjem určo normální není, placky a bobky jooo 😀 hodně záleží kolik toho mrně vypije. teda mi aspon říkali... tak nevim. Já MUDr. nejsem 😎 vzhledem k tomu, že dneska už vylemlala 3krát 260 čaje, předpokládám že zítra bude opět kaše 😅

grisgot
autor
28. dub 2008

Díky za příspěvky! Štěpánek je kojený, ještě teď kojíme ráno, večer a v noci. Ta kamarádka má ale holčičku taky kojenou a má kakání normální..s tou nesnášenlivostí mléka mě to taky napadlo jak píše petraluk, protože když jsme měli průjem a vynechali Sunar, tak měl pevnou..ale zase měl taky celkovou dietu..rýži a tak..je to složitý ☹
A s pitím to nemáme slavný..asi se raději zeptám Mudry na roční prohlídce..

lenerka
3. kvě 2008

ahoj

my taky ,když začli s příkrmama tak jsem si myslela,že budeme mít pevné bobíky,ale prd 😝
ještě jsme dost kojili tak to bylo řidší
teď je malý 16měs.kojíme ráno a pevný bobíky stále máme jen minimálně,ale není to nic na závadu podle naší Dr.hlavně,že kadí a pravidelně
😉
bobík má když to stihne udělat do nočníku,ale to je hodně málo kdy
a placku jak píše amj tak tu máme teď často 😀

lenerka
3. kvě 2008

amj ahoooooj
dej mi prosím typ jak dostat do naší Kačky tolik tekutin jako ty do tý vaší šikulky
Kačka vypije sotva 300ml a ráno moje mlíko

amj
3. kvě 2008

lenerka - jak? střídám asi 10 druhů čaju, kupuju ty nezdravý 🙂 štávy, míchám co jde, občas ji dám i vodu, nebo džus naředěnej, koza - chce pít vzdycky když piju já, tak já piju každou chvilku a ona se opičí 😀 dneska jsem koupila v kauflandu dětskou štávu - 0,5 litru za 16 kč, a je od sun gold, bych řekla, že podle složení celkem dobrá, tak dostane 1/5 štávy, a zbytek vody, hlavně že je to barevny... a když je to barevný víckrát za den a pokaždý jiný tak pije a pije
joooo, k těm plackám - placku má vždycky, když si hraje a já to nevychytám na nočník 😀 😀

gandy
22. črc 2008

Ahojky holky tak koupám že to taky řešíte... My když jsme začali s pevnou stravou, tak měla bobíky, kolikrát jí to dalo hodně zabrat aby se vykakala. Pak jsem jí začala dávat víc pít a z pevných bobíku je taková blemcanina... Kakáme tak 2-3 x denně. Nevím zda je to moc?? Jak kakají vaše?? No ráno má tvrdší a odpo už je to takový hustší kaše.... Myslím že je to i tou stravou.. Po mlíčku má asi řidší a po obídku tvrdší... DR. říkal že nesmí mít nestrávené kusy, ale občas po mrvičce má malinkatý nestrávený kus mrkvičky??? Mají to vaše taky?????

artuse
22. črc 2008

holky, naše malá má taky občas bobíky a občas tu placku jak píšete 😀 ja myslím, že to není nic neobvyklého, pokud to fakt není vyloženě průjem, že to teče...naše malá kaká většinou 3x denně a kolikrát je toho plná plína 😕 tak se říkám, jestli to není moc 😕 s pitím teda taky bojujeme, vypije cca 150 ml vody a ráno a večer mlíko, někdy ještě dopoledne má mlíko...

grisgot
autor
23. črc 2008

gandy - máme to stejné, 2-3x za den a blemcanina a ohledně nestrávených kousků? Co ti přesně řekla Mudra, protože my je máme, co to znamená? 😢

artuse - kojíte? Já jen, že mě začal Štěpí pít až když jsem přestala úplně kojit..teď vypije tak 500 ml..