Konzistence stolitolice 1,5 ročního dítěte

nuninka
22. říj 2009

Ahoj holky, chci se zeptat, nevim, zda tohle tema tady uz nekde neni, ale jakou konzistenci ma stolice vasich deti v tomhle veku? Mne se totiz zda, ze na to, ze ji syn jiz temer vse, tak ze ma stolici stale dost ridkou. V podstate nikdy to neni "sisticka" nebo "bobecek", vzdy je to takova konzistence jako huste michane vajicka, mozna o neco hustejsi. Ale moje mama me strasi tim, ze ja jsem mela od malinka vzdy "bobky". Jinak prospiva syn dobre, roste, sili. Nejedna se rozhodne o prujem, to by bylo vickrat denne a vyslovene ridke to neni. Dekuji za rady a tipy.

dankadina
22. říj 2009

nuninka to zavisí od toho čo bábo spapá, koľko mliečka alebo čajíku vypije. Ked ti vypije veľa tekutín tak sa aj stolica zriedi. Skus mu dat banany a budu aj bobky. Keby nebol malinky v poriadku tak neprospieva.

nuninka
autor
22. říj 2009

no on pije hodne, hlavne vodu, caje moc nechce a banan taky jime denne, tak snad je to ok., musim se zeptat doktorky, ale ona na me s kazdym dotazem kouka jak na blazna, tak jsem se chtela radsi zeptat nejdriv na Vase zkusenosti......

schwarzovka
22. říj 2009

nuninka...my máme bobek jen občas a opravdu závisí na tom, co malej sní...hodně pije, miluje jogurty a svoje mlíčko, takže podle toho vypadá stolice 🙂

anta
22. říj 2009

No jak kdy, když máme růst zubů, tak to máme takový docela napůl tuhý a napůl řidší. Když zuby nejsou, je stolice vesměs tuhá a v pohodě 😉

alusha
22. říj 2009

ahojky, nas maly ma tiez kasovitu stolicu, malokedy tvrdsiu

dididi30
22. říj 2009

nas nema este rok a pol, ale stolicu ma akurat...som rada,ze ho nezapeka (moje deti nevedia co je to zapcha) kaka aj 2x za den 🙂

kisska
22. říj 2009

u nas to byva tak, ze prva nakladacka je s par bobkami a zvysok redsi, druha nakladacka je uz len redsia. Pomaha, ked si da na ranajky jogurt s ovsenymi vlockami. Podla mna je pre deticky lepsie, ked je stolica viac plastelinova, nez bobkova 😉

zuza.m
22. říj 2009

no my bobky tak tiež nemame ,teraz idu malemu zubky a kaka teda vela krat do dna ale aj ked zubky nejdu tak kaka aspon dva krat denne ,nikdy to nieje nejake tvrde ale vždy to ma tvar ,teda ked sa vykaka do nočnička,v plienke je to hotova sračka 😅 .
myslim že to zaleži od spalovania dietatka a pravdaže od jedalnička mimča.ale aj tak si myslim že je to daleko lepšie ako keby mal mat problem vykakat bobček a byt zapečeny.pokial to nieje voda alebo uplne riedke čo vyteka z plienky a 8x denne že ej to v pohode.hlavne ak prospieva a nema bolesti bruška.

jjaanca
22. říj 2009

Píšeš že průjem by byl víckrát denně. Tak to ti musím odporovat. Dcera normálně kaká cca 3x denně (má normální bobky) a když měla průjem tak kakala 1x a někdy i vynechala. (Pak to ale stálo za to 😝 )

Ale zkus nějaká probiotika. Buď Probian mimi, nebo Dětský probioactiv to mu může jen prospět.

kulimka
22. říj 2009

Nám doktor poradil místo probiotik z lékárny - actimel.

jjaanca
22. říj 2009

Nám doktorka doporučila ten Dětský probioactiv a mléčné výr. přímo zakázala.

kvacka
27. pro 2009

Mila maminka,

normalna stolica ma byt tuhsia, formovana. V ziadnom pripade nie riedka. Som toho nazoru, ze treba vysetrit, ci dietatko netrpi neznasanlivostou alebo alergiou - a to bud na kravske mlieko, alebo na lepok - to su tie dve najcastejsie, pri ktorych vznika riedka stolica. Navyse pri neznasanlivosti lepku dieta moze dokonca vyborne prospievat niekolko rokov, jedinym priznakom moze byt napriklad chudokrvnost, a problemy nastanu nahle, ked telo prestane zvladat zataz. Takze stoji za zvazenie. Hovorim z osobnej skusenosti - moj syn je alergicky na kravske mlieko a trpi neznasanlivostou na lepok. Stravovanie je narocne, ale dieta je inak zdrave, co sa pred tym, ako sme to zistili, povedat nedalo. Vela zdaru

berenika39
27. pro 2009

nuninka, hodně to záleží na způsobu, jakým se stravuje. Je jasný, že když jí hodně maso,přílohy,pečivo,bude to jiný, než když jí v větší části ovoce,jogurty,zeleninu,polévky a hodně tekutin. I proto by mělo být jídlo v rámci dne tak nějak vyvážené, od všeho něco. Mezi námi,taky to nemáme přece vždycky stejně 😀 .

Petr teda tvoří krásný šíšy, ale když posnídá jogurt, zazdí to kusem pomela a k obědu je zelenina a na sváču mixlej anánjabkomandarinka a k večeři polévka zahuštěná vločkama, druhý den vstáváme jen kvůli fofru na wc o něco dřív 😀 😀 😀 .

Prolém by byl asi častý průjem, co se vsákne do plínky, ale pokud chodí pravidelně, bych se tím moc nenervovala.

syraell
27. pro 2009

My jsme na tom byli podobne - nase silena obvodacka nas taky desila vsim moznym, ale stolicka se upravila tak kolem druheho roku a ted mame vestsinou klasicky bobany, nebo kabely 😀

anke
27. pro 2009

tak ja se pridam s dotazem, pac mi to u naseho synka normalni neprijde ... musela jsem ho odstavit kvuli svym antibiotikum v 18ti mesicich a od te doby ma ridkou stolici a dost to smrdi (tak jako dospelacky), neni to prujem, ale je to takova patlanice ... predtim, kdyz jsem kojila, tka delal pekne bobiky ... problem je, ze po odstaveni odmita vsechny mlecne vyrobky, mliko vubec, syry, jogurty tez ne, propasujeme mu tak cca jeden Actimel do jahudkoveho dzusu tak,aby to nepoznal .... doktorka si vyposlechla, ptala se, jestli nemel virozu a pak to ukoncila s tim, ze vapnik je i v jinem jidle a ze by to nelamala pres koleno ... tak vam nevim ...

syraell
27. pro 2009

Je mozny, ze ma lehci nesnasenlivost mlecne bilkoviny...

anke
28. pro 2009

syraell - jako ze by to mel z toho jednoho Actimelu? nic jinyho do nej nedostanem ...

danka2612
30. pro 2009

ahojte.nas Jakubko ma zelenu stolicu,ako vianocny stromcek a tvrdsiu,smradlavu.vysledky z viteru su v poriadku.cez den papka aj jogurt aj ovocie aj vela pije a mlieko pije len rano a vecer.

pink_lady
3. únor 2011

ahojte, nikto tu davno nebol...snad sa najde niekto...od akeho veku by mala byt stolica teda formovana? moj krpec ma 17 mesiacov a zatial len vzdy plna plienka kaše, a ten smrad 🤐 ...doktor nas posiela na gastro, ale celkovo... mam pocit ze ci neotravujem s prkotinami 😝 kedze inak prospieva ...nema bolesti bruska ani pod...

cmulinko
3. únor 2011

@pink_lady moj maly ma tiez 1,5 roka a ma normalne formovanu stolicu.vela zalezi na tom,ze co papa.ked cez den vypije viac mlieka,tak stolicu ma redsiu.

maca_p
3. únor 2011

@pink_lady vysad synovi uplne mlieko a mliecne vyrobky uvidis zazrak. u nas detto to iste. aspon to na cas vyskusaj...

pink_lady
3. únor 2011

@cmulinko dakujem za odpoved, no asi nebudeme uplne v richtigu my 😝
@maca_p a vam aj nieco zistili? uz som skuala mlieko nedavat, len jogurty ale jemu staci ze to okolo mlieka len preslo a hned a vykadi ...asi teda bude ta diagnoza jasna... 😝

prezdivkos
3. únor 2011

Ahojky, tak já řeším podobbný problém už cca půl roku, malá udělá bobek jednou za uherský rok, ale má pořád hromady kašovité smradlavé stolice 😝 A chodí obden. . Ptala jsem se spousty doktorů a všichni mi řekli at počkáme, že nemá cenu takové dítě trápit nějakými vyšetřeními, když prospívá, tak nevím, taky bych nerada něco zanedbala, ale trápit se mi jí nechce ☹ Výtěry jsou vždy ok.

sssimi
3. únor 2011

Sarah mi tiež do 1,5 roka kakala skôr riedke, ale potom bola chorá a musela brať ATB, tak som jej kúpila probiotiká-zjedla síce len 2 tabletky, ale od vtedy má normálnu tuhú stolicu. Riedke ma iba ak za deň zje priveľa ovocia, zeleniny a vody.

pink_lady
3. únor 2011

moj papa probiotika tiez ale odvtedy je to este horsie 😝

ekka
4. únor 2011

ahojte, tak u nas je to podobne, mala ma 20 mesiacov a vacsinou ma riedku stolicu, vravela som to aj lekarovi a on vravel, ze je to uplne v poriadku, ze deti v tomto veku mozu mat taku stolicu, zalezi to od toho co jedia, tiez nam odporucil probiotika, ze sa tym zmeni, ale velmi to nebadam, podla mna sa netreba plasit, niektore deti maju skor tvrdu stolicu niektore zas redsiu, kazde dieta je predsa ine 🙂

bambi2
4. únor 2011

Stolica - je jeden z mala signalov o nasom zdravi. Je nutne mat stolicu kazdy den aj u deti. Mat pravidelnu stolicu je kriticke pre detoxikaciu nasho systemu.
Idealna stolica: bledo-hneda, konzistencia zubnej pasty, 10 - 15 cm dlha, pomaly pada na dno, malo plynov, slaby zapach.
Nespravna stolica: tmavo-hneda, tvrda ako kamen, rozsekana na kusky, nie kazdy den - znamena ze je clovek dehydrovany a nema dost vlakniny (zelenina).
Tekuta stolica a smrtiaci zapach znamena, ze je telo toxicke a prekyslene...

maca_p
4. bře 2011

@pink_lady som neodpovedala, treba uplne vsetko mliecne vysadit. nas po milaciku alebo jogurte bol do 20 min. pokadeny. probiotika mu tiez zhorsovali stavy, jedine prob. co mu teraz davam, je enterina a aj tu len pri liecbe antibiotikami (teda ked ma anginu, bronchtidu...) hylak, nutrolin b, bio gaia - katastrofa.
jaaaj a este som chcela dodat, maxovi robili aj test na alergiu na kr. mlieko, vysiel negetivne, no ale nasa prax overena empirickymi skusenostami a riedkymi kakanicami 5-7x za den nas presvedcila o tom, ze mlieko nenene 😒 .
je to na figu, lebo mliecny vyrobok mozes zaradit tak na ranajky, desiatu, olovrant ci veceru. ja musim vymyslat kadejake hovadiny a vobec ma to nebavi... alebo taka 250 ml flasa mleka a dve hodiny s jedlom pokoj, oj, co by som za to dala...