Koupání dítěte bez plavek. Ano/ne?

theronnie
15. srp 2019

Ahoj holky. Za par dni nás čeká dovca v Řecku. Klasická pláž apod. Syn se nechce koupat v plavkách. Normálně mi řekl, když jsme je šli koupit, že se bude koupat bez.
Mám ho nechat ?

1eso1
15. srp 2019

@marcicek84 Myslim, že úchylů je pořád stejně. Jen je větší informovanost. Takhle je to skoro se vším

pratensis
15. srp 2019

Jen okrajová poznámka: mě naši jako dítě vždycky hnali, abych si po koupání převlékla plavky. Měla jsem dvoje, jedny vždycky v mezičase uschly. Přijde mi to jako dobré řešení, pokud dítěti vadí, mít mokré na tělo (mně to zůstalo, doteď se hledím po koupání převléct do suchého). Nebo mít jedny plavky a po koupání se převléct do slipů a na další koupání zase do plavek.

theronnie
autor
15. srp 2019

@1eso1 taky si myslím. Já jsem nikdy kolem naseho syna úchyla neviděla. Spis je teď těžký ho přesvědčit aby se zahaloval.

sudylichozrout
15. srp 2019

@theronnie Kdysi byval jeden u nas pred zakladkou. Schovaval se ve krovi a onanoval tam, kdyz jsme vsichni vychazeli ze skoly. Rekli jsme to kantorce, ta volala PCR. Pak uz tam nebyval. Takze setkani s prvozridnim uchylem mam. Obcas mi prijde, ze treba kdyz jsem s holkama na plavecaku, ze tam sem tam nejaky chlap (evidentne bez deti) nemistne zira smerem k detskemu brouzdatku, ale treba jsem hen paranoidni 🙂

theronnie
autor
15. srp 2019

@sudylichozrout tak to je drsný. No je fakt, že posledně na koupališti, venkovním kde bylo docela dost deticek bez plavek bylo v brouzdalisti podezřele moc chlapů a někteří žádný dítě neměli. Jeden se tam šel posadit a byl tam snad 3 hodiny v kuse a jen Koukal kolem. Ale jinak nic nedělal.

sudylichozrout
15. srp 2019

@theronnie Presne o takovych zevlujicich chlapech mluvim. Jsem presvedcena o tom, ze jsou to lidi, co se chodi koukat. Pokud dite nijak nekontaktuji a drzi si distanc, tak at, no... S tim asi nic neudelam. Ale tohle je presne duvod, proc uz ma nase trileta plavky, ktere v ramci mestskych bazenu pouziva. Kdyz jsme nekde u rybnika ci na piskovne, je to jine. Tam jsem si toho ani nikdy nevsimla a klisne ji necham koupat nahatou.

kittyy17
15. srp 2019

@theronnie můj chlap nesnáší mokré plavky, prý ho studí. Trpí na prostatu, tak to chápu. Oba kluci (5 a 2,5 roku) taky nemají rádi mokré plavky. Převlíkám do suchých trenýrek

sudylichozrout
15. srp 2019

@kittyy17 kdo by mel mokre plavky rad. Vzdycky je dobre se prevleknout do sucheho a mokre dat vyschnout na slunce 🙂

ajuse21
15. srp 2019

@theronnie ano i na zahradě ;) beru to že i sousedům nemusí být příjemné koukat na nahate děti.Proste jdou do bazénu,musí mít plavky.Kdyz jdou z vody,tak plavky sundáme aby je to nestudilo a berou si kraťasy 🙂

izz76
15. srp 2019

@theronnie Snad nechceš aby ti syna okukoval nějakéj pedofil.. V zahraničí vůbec děti bez plavek nevidam v žádném věku, u nás v ČR tak maximálně do 3let. Sedmilety kluk nemá co na veřejnosti lítat nahej.

theronnie
autor
15. srp 2019

@izz76 to nechci, i když tomu koukani. No když jenom kouká. Stejně nevím co na něm tak muže vidět, ale budiž... jenže on sám ty plavky nějak odmita, ale začalo to hlavně letos. Před tím byl bez plavek tak do 5 let. Pak je chtěl i sám a najednou je zas nechce.

caverina
15. srp 2019

@theronnie tak pedofil se diva na male deti...co tak asi na nich muze videt ze?...

theronnie
autor
15. srp 2019

@caverina no spis moje povědomí o pedofilech spočívá spis v jejich znásilňování než okukovani.

martiina_k
15. srp 2019

@theronnie jako jak nechce? U vás doma rozhoduje syn co se bude a nebude? Jako chápu, že děti můžou ovlivňovat okolí ve věcech, které nejsou podstatné, ale abych řekla, že nevím, jak syna přesvědčit o tom aby si vzal plavky.. Nejsou mu dva... vždyť už je to školák (nebo možná teprv bude od září)... tak má už nějaký rozum a měl by vědět, že jsou věci, které se doma dělat můžou, na veřejnosti ne...

caverina
15. srp 2019

@theronnie no tak to je snad jedno ne? Vubec mi cela tahle debata prijde fakt absurdni🙂 proboha je to sedmilety kluk...🙂 ja videt sedmileteho kluka na verejnosti bez plavek tak promin ale neco bych si pomyslela o dusevnim zdravi jeho rodicu...

martiniquest
15. srp 2019

Pro me je prijatelne koupani nahatych deti do cca 3 let. Se starsim uz to clovek vykomunikuje.

theronnie
autor
15. srp 2019

@martiina_k nechci ho traumatizovat. Tenhle rok zažil hrozne hnusnych věci. Takže se snažím na nej jít hodně s citem. Diagnóza: posttraumaticky stresovy syndrom. Takže teď to i vypadá ze u nás rozhoduje, ale je to jen proto ze nechci aby si myslel ze ho nemáme rádi.

theronnie
autor
15. srp 2019

@caverina chápu, taky budu usilovat o to aby byl v plavkách. Trochu to Kazi manžel, který si mysli, ze je to normální.

peggy_5
15. srp 2019

@theronnie jako takhle, pokud se vam libi predstava, jak si nejakej zamastenej uchyl v rohu honi a predstvuje si u toho pindika vaseho syna tak ok... ale ja bych se s tim asi nesrovnala...

caverina
15. srp 2019

@theronnie cim ho budes traumatizovat? At se chova podle nejakych pravidel? A kdyz ti v zari rekne,ze nejde do skoly tak udelas co?

martiina_k
15. srp 2019

@theronnie tak jasně, pokud má nějaký psychiatrický problém, tak chápu, že se můžete chovat nestandartně, ale i tak si myslím, že vy jste rodiče... blbé je, když je to manželovi jedno.. pokud to i vyjádří před synem, máš blbou pozici, ale já bych v určitých věcech s dětma nediskutovala. Nemyslím si, že zrovna to, že budeš vyžadovat chování v rámci slušných norem, je traumatizace dítěte. Ale ty jsi matka a jen ty víš, co máte za sebou...

makronka222
15. srp 2019

Plavky ano, jizani detem plavky davaji. Nahaty jsem videla jen cesky deti. U holek minimalne spodek. Ve Spanelsku, Italii, Recku jsem videla snad vsechny v plavkach

zelenaesmolda
15. srp 2019

@peggy_5
tak to si muze predstavovat i kdyz ty plavky bude mit :D

jitkaem
15. srp 2019

V dnesnim online svete jsem na nahotu deti na verejnosti opatrna. Staci, aby nekdo vyfotil a dal na internet... A uz se to veze ...

apacheee
AMBASADORKA
15. srp 2019

Do Řecka jezdíme už mnoho let a jediné nahé děti na pláži, které jsem kdy viděla, byly vždy jen Češi. Osobně mi to dost vadí, hlavně u kluků a je mi to strašně nepříjemné mít někoho takového v zorném uhlu. Mým dětem dávám plavky od doby, kdy přestaly nosit plavací plinu a považuji to za samozřejmost, že jsou na veřejnosti oděni 😁

A 7 letej kluk by se už měl umět řídit pravidly, fakt 7 už je hrozně moc, aby běhal nahatej. Hezkou dovcu 😊

peggy_5
15. srp 2019

@zelenaesmolda jasne... ale proc nekoho takovyho zbytecne provokovat tim, ze to dite bude nahaty... to je jak kdybych si po zachode neutrela zadek s tim ze prece zase pujdu a je to teda zbytecny.. proste jsou veci, ktere se z nejakeho duvodu delaji a strkani obnazenych deti pod nos kdo vi komu mi neprojde rozumne.. nemluve o hrozbe fotek takoveho ditete a internetu.. nikdy nevis kam se to dostane.. treba prave k budoucim spoluzakum a pak teprve bude mit trauma..

zelenaesmolda
15. srp 2019

@apacheee
proc jsou ti neprijemne nahate deti?

pavcatko
15. srp 2019

Ne nenechala, dcerka vždy plenu nebo ted plavky. Jezdím po akcích jako lektorka a tolikrát jsem viděla velké nahate děti a fakt se mi to nelíbí, nikdy nevite, kde se kdo kouká :(

dk123
15. srp 2019

Já za svůj život už pár úchylů zažila, jeden si mě dokonce u rybníka fotil, když jsem se šla koupat. A to jsem plavky samozřejmě měla. Kamarád mu dal přes hubu a donutil ho fotky smazat. Takže dítě bych určitě oblíkla. V sedmi letech bez diskuze. Nechceš plavky? Ok, nemůžeš se koupat. Mám taky dceru, která když si něco umane, tak ztropí scénu i v pěti letech, ale toto prostě neexistuje, že by chodila někde bez plavek. Ani když byla maličká, tak na veřejnost bych ji nahatou do bazénu nebo k moři nepustila. Leda doma na zahradě, to je ok..

kata267
15. srp 2019

Doma at si dela co chce a chodi klidne nahatej pokud to nikomu nevadi, ale na verejnosti plavky a hotovo i nehlede na potencialni uchyly...je uz dost velkej musi to pochopit 😉 a pokud mu vadi mokro tak prevlict a mit nahradni