Koupání dítěte bez plavek. Ano/ne?

theronnie
15. srp 2019

Ahoj holky. Za par dni nás čeká dovca v Řecku. Klasická pláž apod. Syn se nechce koupat v plavkách. Normálně mi řekl, když jsme je šli koupit, že se bude koupat bez.
Mám ho nechat ?

leilinka1234
15. srp 2019

Na veřejnosti nenechám nahaté dítě ať je jak je velký nebo malý. Ani roční dcerku nenechám u rybníka běhat jen tak. Nevím, jakej úchyl kde sedí s foťákem.... A co pak nad těma fotkama dělá? Nee, ani roční dítě by nemělo v dnešní době běhat na veřejnosti nahé.

ajuse21
15. srp 2019

@zelenaesmolda me se to taky nelíbí,přijde mě to úchylný 😂

pabka
15. srp 2019

Mám sedmiletou dceru, na veřejných místech bez plavek vůbec neexistuje ze by chodila, doma na zahradě občas, ale jakmile přichází návštěva, obléká se.
Plavky nám mokré nevadí, pokud synovi ano, tak prevlekat, ale v sedmi letech bez plavek na hotelové plazi si ani nedovedu představit, nikdy jsem ani tak velké dítě na plazi nahate neviděla.

pribylovapetra
15. srp 2019

@theronnie Ja jsem diskuzi spis proletla, ale neni zakopany pes nekde jinde? Pisete ze do akvaparku si plavky normálně bere, takze asi chape ze na veřejnosti ma byt oblečený. Neni to tim ze se mu ty plavky nelíbí?

zelenaesmolda
16. srp 2019

@pribylovapetra
tak to by si je nebral ani na bazen ne?a v 7 letech uz snad umi rict,ze se mu nelibi...

theronnie
autor
16. srp 2019

@pribylovapetra na bazén musí protože jsou i všude cedule ze to bez nich nejde. Tak to bere. Ale normálně dřív s tím problém nebyl. Loni jsme byli v Bulharsku a ani ho to nenapadlo. Až letos zase nejakej vzdor nebo co. 🤷‍♀️ A plavky si mohl vybrat jaký chce. Jenže u toho dělal scény že žádný nechce.

marcellia
16. srp 2019

V 7 uz ne. A priznam se,ze i u mladsich klucinu me docela vadi,kdyz jsou na verejnem koupalisti apod. nazi. Kolikrat jim pindik stoji,ruzne si za nej tahaj a hrajou si s nim a vypada to proste blbe.

babanci
16. srp 2019

V 7 letech bych mu plavky vnutila. Mám tříletou vnučku a u rybníka jsem jí je nedávala. Strašně se jim bránila. Známí kolem mě ale pořád nabádali, ať jí je radši dám. Přijde mi to praštěné, jsou to malé děti, ale holt jsem jí je teda nacpala.

zelenaesmolda
16. srp 2019

Ja bych to udelala tak jak nekdo uz zminoval,bud si vezmes plavky nebo sed na pokoji ale na plaz bez plavek nepujdes.

zelenaesmolda
16. srp 2019

I kdyz kdo by ho na tom pokoji hlidal?zustat tam sam nemuze takze by zkazil dovolenou i vam.Takze pokud mate moznost,ze by ho treba hlidala babicka tak bych mu dala na vyber-bud budes na plaz nosit plavky nebo nejedes.Je to krute ale je to jeho svobodna volba,nikdo mu tu dovolenou neupira
@theronnie

ckei
17. srp 2019

@theronnie rozhodně plavky ano. Sama mám v tomto úplně jasný názor a je-li dítě kdekoli na veřejném koupališti,nebo se koupe kdekoli jinde, kde je to veřejný prostor a nejedná se o nuda či natur pláž, tak má mít plavky ať je dítěti kolik chce.

theronnie
autor
17. srp 2019

@zelenaesmolda to není úplně špatný napad. Nejhůř bojuju s jeho namátkou “ale táta mi to dovolil” Ale je to jasný už je velkej a tohle nejde.

kata267
17. srp 2019

@theronnie tak to je blby kdyz tatinkovi to nevadi, to by chtelo si s manzelem ujasnit co po nem vlastne chcete...

theronnie
autor
17. srp 2019

@kata267 už jsem s nim o tom mluvila. On si mysli, že je to přehnaný, ale snad to už uzná, že by tam byl nejspíš jediný dítě, kterymu rodiče nedali plavky.

zelenaesmolda
17. srp 2019

@theronnie
proc mu ty plavky tak strasne vadi?

theronnie
autor
17. srp 2019

@zelenaesmolda vůbec nevím. Tvrdí ze je mu v nich zima. No jenže to se dá řešit. Asi spis nejakej vzdor. I když teď to vypadá ze to konečně pochopil. Když sem se ho zeptala “chceš aby se ti zas všichni děti smáli?” Tak mu to snad došlo, jen to už jsem na nej šla možná moc drsne. Protože na tohle je citlivej.

zelenaesmolda
17. srp 2019

@theronnie
kdyz je mu v nich zima tak vylezt na sous,prevliknout do suchych i kdyz pochybuju,ze ve vedru na plazi mu v nich bude zima

theronnie
autor
17. srp 2019

@zelenaesmolda přesně tak. Jen si vymysli blbosti.

karlajasmine
17. srp 2019

Mně vadí nahý děti jakkoli starý, přijde mi to nehygienicky aby na veřejném koupališti/bazénu/pláži lítali nahý děti..a v mém okolí byl taky kdysi případ s pedofilem, který se ukajel při pohledu na malé nahé děti ve fontáne. Prostě máme nějaké společenské normy a podle těch bychom se měli řídit.

zelenaesmolda
17. srp 2019

@karlajasmine
co maji plavky spolecneho s hygienou obzvlast v mori?vis kolik lidi tam cura? :D

karlajasmine
17. srp 2019

@zelenaesmolda je to můj vnitřní pocit prostě 🙂 bohužel. Asi je to tím, že jsem dlouho žila mimo ČR, kde je nahota naprosto tabu.

zelenaesmolda
17. srp 2019

@karlajasmine
jako na bazene mi to taky prijde divne,ale v mori se stejne vycura kdyz bude chtit at uz ma nebo nema plavky 🙂

karlajasmine
17. srp 2019

@zelenaesmolda nemyslím to s tou hygienou jako že vůči ostatním, ale vůči tomu dítěti - že si sedne do písku a něco se mu dostane "někam" a chytne z toho zánět, nebo si sedne nahym zadkem někam do brouzdaliste na lavičku kde předtím seděl bůhví kdo..prostě mi to přijde stejný jako jist písek nebo olizovat lavičky - intimní partie těla by si dítě mělo trochu chránit.

zelenaesmolda
17. srp 2019

@karlajasmine
pravda,to me nenapadlo divat se na to z tehle strany 🙂

91katka
18. srp 2019

A co místo plavek obyč trenky nebo slipy? Malá místo plavek mívá plťata... určitě jí je v tom i líp, než v těch plenkových plavkách. Nikde zatím problém nebyl