Křik namísto slov

sijane
17. srp 2018

Úvodem, neustále jsem si dělala starosti, že malá neustále křičí. Bylo by fajn, kdyby se mi namísto rad o trpícím dítěti dostalo a na toto téma podobné rady i prosté rady od lidí, že některé děti hodně křičí, protože neumí mluvit. Celou dobu jsem pátrala potom, proč mi mé dítě neustále ječí. Je to fakt o nervy, ta bezmoc...

Je to kolikrát na bednu. Malá na kdejaký podmět křičí a když se ji nevyhoví tak řve. Člověk vůbec neví, co to dítě jenom chce. Prý by už měla mluvit, resp. používat nějaká slova. Umí tak čtyři celkově.

Říkám si, jak je to s mluvou u hodně křičících dětí? Já sama mám vadu řeči, tak jestli to nemá na to nějaký vliv. Snažíme se na ní hodně mluvit a ukazovat.

svetlanalana
19. srp 2018

@emirateshills já nejsem autorka. Ale mám 20 měsíčního chlapečka a také křičí, beru to jako normu

valikalu
20. srp 2018

naše malá má zrovna 2 roky a taky křičí hodně,ale spíš to odkoukala od staršího bráchy,ten na ni víc křičí místo aby s ní mluvil :( ale je to o vyjadřování,ještě dcerka neumí mluvit (jenom pár slov) tak když pak něco chce,nebo se jí nelíbi tak křičí

hskpc
20. srp 2018

@sijane Jakou vadu řeči přesně máš, je to hodně výrazný? to by na to snad nemělo mít vliv.

kaja2016
23. srp 2018

@sijane Znám i dvou a půl létě děti, co řeknou jen pár slov a nepřijde mi to divný, pokud tam nejsou i jiný okolnosti. Ale myslím, že to může být pro takové deti frustrující. Nemůžou říct, co chtějí a oni v tomhle věku toho chtějí už hodne🙂 Takže jasně že budou vzteklejsi...