Logopedie pro 3leté dítě. Musí být žádanka od pediatra?

jana31990
15. srp 2021

Dobrý den chtěla bych se zeptat jestli někdo neví jak to je u logopeda. Jestli musím mít nějakou žádanku od dětského doktora nebo mě vezme i bez ní. S tím popřípadě jestli se něco platí u něj platí bez žadanky nebo ne. Jelikož naše dcerka sice krásně rozumí všemu ale pořádně nemluví. Nebo teda spíš i blbě vyslovuje.
Jako například děda- didy , teta - tita a hlavně nám i přijde že je tak trošku líná mluvit pořádně

marcicek84
15. srp 2021

@jana31990 urcite zadanku od detske a je to zdarma.Taky pocitejte s dlouhymi cekacimi dobami,takze se klidne muzete dostat na radu ve skoro 4 letech a to uz urcite bude dite mluvit vice...

hanka_12345
15. srp 2021

@marcicek84 nas objednali temer hned, cekali jsme cca 2 tydny

lachipie
15. srp 2021

Záleží, zda má logoped, kterého jste vybrali, smlouvu s vaší pojišťovnou, nebo pracuje soukromě. Předchozí logopedka smlouvu s pojišťovnou neměla, takže žádanka nebyla třeba, objednala nás asi do dvou týdnů. Druhá logopedka, kam jsme přecházeli, smlouvu s pojišťovnou má, takže žádanka byla potřeba a čekali jsme asi čtvrt roku.

kocila
15. srp 2021

@jana31990 zadanku od lekare a objednat se-syn zacinal chodit v 3,5letech

marcicek84
15. srp 2021

@hanka_12345 u dobreho logopeda cekas od 3 do 9 mesicu,ano pokud si to zaplatis soukrome,tak je to mlzna lhuta kratsi,ale logopedie je na dlouhou trat,pri dochazeni 2* tydne zaplatis za mesic klidne 1400 Kc...

jana31990
autor
15. srp 2021

Děkuji všem za odpověď a já se zkusím v úterý kdy jdu k doktorce s mladším synem na očkování se ji zeptat jestli by mi mohla raději dát žádanku. A snad mi jí dá. Jelikož logopedie co je u nás nejblíž nevím jestli má smlouvu s pojišťovnou

marimanta
15. srp 2021

@jana31990 pokud o ni stojíš, nenech si to vymluvit. Dr. občas mají pocit, že na vše je čas. U všech dětí jsem s tím bojovala, hlavně u těch mladších (jiná dr. než u starších). Naposled jsem už přišla s tím, že tehdy a tehdy jsme objednaní a jdu si pro žadanku. Jinak bych ji neměla dodnes - a to malou na logo hnala psycholožka, neurolozka, raná péče...i sama logopedka, protože tak chodím se starším,tak nás zná. A stejně jsem viděla, jak se do toho doktorce nechce (asi ji zněním....)