Má moje batole velkou nohu? V 16 měsících má vel. 25

smejkyna
18. čer 2014

Ahoj ženy🙂 Můj synek má v 16ti měsících nohu vel.25. Na centimetry jsem naměřila 15,5cm! Jako zdají se mi veliké, ale řeším to až teď, když to slýchám i z okolí. Jinak má 92cm a 14kg. Díky za názory a krásný den!

snazilkabara
19. čer 2014

@blondynka400
@ivular my jsme se o té předčasně pubertě bavili s odborníky v Motole , zejména kvůli holce, ty ta výška v dospělosti vázne vychází kolem 2 M a řekli mi, ze by to nedoporucovali, jsou z toho i hormonální druhy nádoru v prsu a na vajecnikach, takový ten nejslabší druh rakoviny, spis maximálně hodně malým klukům to doporučuji, ale asi ani tak bych do hormonu nesla i kdyby mely moje deti opačný problém. Mrzí mě to, ze bude asi dcera až tak vysoka aby nemela mindraky a deti se ji nesmaly, co se dá dělat....

snazilkabara
19. čer 2014

@slunicqqo tak jste jako my, obe deti 🙂 dceři tedy jsou tři ale ma 106 cm ted a kluk jako vy. Na jakem percentilu je vaše dcera? Jsem rada, ze ma nekdo také tak vysokou holčičku, nemyslím to zle, ale jsem rada, ze není ta naše uplne jediná výjimka jak mi stále okolí říká 🙂

blondynka400
19. čer 2014

@snazilkabara ahoj kočko, taky žiješ jo? 🙂 U nás ve 3 letech 106. Botu myslím 28, to si už moc nepamatuji....
Co se týče info o té předčasné pubertě, tak to je pravda, proto bych do toho nešla.... Každopádně co jsem si zjišťovala, ono vysoká výška v dětsví až zas toilk zmanenat nemusí (jako malý asi nebudou to je jasné). A ono je víc pramenů, z které se to určuje... Záleží kolik je růstových chrupavek, jak rychle se vyčerpávají,kolik se v kterém věku produkuje růstového hormonu, není to tak jednoduché a krátkozraké, jako jsou růstové percentily. Ale taky je fakt, že každý "odborník" se na to kouká jinak. Ad ty 2 metry, u nás po přepočtení všech známýh parametrů vyšlo 184 cm, což si myslím, že je tak akorát a odpovídá to třeba i progamu růst od csú....

snazilkabara
19. čer 2014

@blondynka400 tak spis přežívá a prožívá. Kdo říkal, ze deti rok a kousek jsou supr a jak si hrajou? 🙂 Marecka ted učím na nocnik, furt někde vytiram, hezky už spojuje slova máma hačí, máma váží, tady je ďuďu a tak 🙂 jen se furt o něco perou, někdy si tedy hrajou, teď je trochu líp, ale před půl rokem jak jsme dokončovací stavbu jsem už mlela z posledního, ale to jsem holt já a ta moje pitomá povaha, furt si musím něco dokazovat jak to zvládnu a udělám a tak 🙂 prostě lempl. Co u vás nového?

blondynka400
19. čer 2014

@snazilkabara já na nočník kašlu, času má dost... Až bude zralá, zvládne to bez počůrávání a vytírání. Holt liná matka no 😀 U nás se taky mluví o sto šest a ani se moc nehádajá, nějaké praní už vůbec 🤐 , ale on ten rok a půl navíc je hodně znát.... Jen měly obě neštovice, ale jinak pohoda....
Takže už máte dokončeno úplně?

snazilkabara
19. čer 2014

@blondynka400 jojo už bydlíme, chybí ještě chodníky kolem domu a terasa, ale nejsou peníze. U nás je to tak, ze Mareček Emu tak jako pofackovava nebo poplacava když chce to co ma ona v ruce, jinak to neumí říct 🙂 naštěstí ted to jde trochu do lepšího, Ema mu dává úkoly typu: stekej, skakej a on je rad, ze je zabavenej, taky si už začíná trochu kreslit takže kreslej spolu no a v kočárku už moc taky nechce byt 🙂 jinak. Emu nevzali do školky, triletaky ne brali skoro vůbec takže mě to mrzí, ted chodí na jedno dopo lok a moc ji to baví, ona rada striha a kreslí, tak mě to kvůli ni mrzí... A taky jsem myslela, ze budu mít víc čas na Marka s nim začít různé číst, on rad a hezky zpívá, kreslit a tak, takhle to bude stále duo a na oba čas napůl. Ale do práce nakonec v říjnu nejdu, řekla jsem od 1.4.2015.

slunicqqo
20. čer 2014

snazilkabara - percen. nevím. všichni si ale myslí, že už půjde do školy a ona půjde teprve do školky 🙂

saralinda
20. čer 2014

Ahojky, nas syn 17m, cca 11kg a 83 cm, takze zadny velikan a ted jsme kupovali boty c. 26. Ma hodne dlouhy palec.

katkacim
20. čer 2014

:D :D :D to nas prcek ma 26M a teda vaha cca 15 kg... 89 cm na vysku a nozicku ma skor asi po mne... nosime velikost 24... ma taku peknu mini nozicku... :D :D :D

zelva
20. čer 2014

To máte velkou nožičku, ale myslím, že je to úplně fuk, ne? Náš má 2,5 roku a nosí vel. 24 😉

verbalinka
20. čer 2014

@blondynka400 já jsem s tím neměla nikdy problémy (taky podpatky a jak ráda 🙂 ), ale postupem času jsem to začala vnímat jako handicap, ale je to jen osobním nastavením. Musím se zase přenastavit.
Jinak jsem toho o předčasné pubertě nezjišťovala. Pokud je to opravdu taková sv.ňárna, tak to radši 190 😀

@snazilkabara syn měl ve třech to samý, co tvoje dcera. Teď má 5,5 r. a 128 cm. Ale u holky je to ještě výraznější, co? Já taky byla vždy vyšší a co se dalo dělat... Akorát dítě pak vypadá vždy starší a očekává se od něho víc 🙄

blondynka400
20. čer 2014

@verbalinka tak se přenastav 😉 Já naopak to vidím fakt jako plus.... Ještě mě napadá jedno negativum, občas v práci, někteří chlapi mají evidentně nepoleonský komplex 😝 😀
@snazilkabara ona na to přijde... U nás věšinou zahlásí dej. Jako jo, občas se taky o něco hádají, ale jde to, už umí obě ustoupit. A dost věcí projistotu kupuji dvakrát 😝 Té školky je škoda, u nás by bez ní trpěla šíleně... Já s prací stále nějak nevím, zatím dělám většinu home office, ostatní je jednou za čas...