Má moje batole velkou nohu? V 16 měsících má vel. 25

smejkyna
18. čer 2014

Ahoj ženy🙂 Můj synek má v 16ti měsících nohu vel.25. Na centimetry jsem naměřila 15,5cm! Jako zdají se mi veliké, ale řeším to až teď, když to slýchám i z okolí. Jinak má 92cm a 14kg. Díky za názory a krásný den!

elllenka
18. čer 2014

Myslím, že na jeho postavu je nožka tak akorát. Hold je větší, no. Na okolí nedej. Moje dcerka je drobek a 92cm měla ve 3letech a to měla nožku 25, ted má 3,5 roku, velikost nosí 98-104 a nohu má 26

mazula
18. čer 2014

Ahoj nemyslim moj maly ma 10mesiacov a 13.5cm a nosime 22 a 23.hlavne ze je zdravy,velkost chodidla by som neriesila 🙂

pavlapl
18. čer 2014

Pro srovnání dceři je 7,5 a má velikost nohy 30 a synovy je 3,5 a má 27. Výškový rozdíl je u nich 30cm. Je to velmi individuální.

ivasad.
18. čer 2014

Tak to je tedy velká noha, dcerka měla v 16m vel. 19 a synek 21. Hlavně že jsou nožky zdravé, ať už jsou velké jakkoliv 🙂

scvrcek
18. čer 2014

syn měl v tomhle věku vel 23...ale hlavně ani na dvou letech nemá těch 92cm na výšku, takže si myslím, že k té postavě je to naprosto akorát.... ale v 16m mít 92cm, to je teda extra dlouhán!!! To snad ani není možný!

smejkyna
autor
18. čer 2014

Je trošku delší...to dělá asi ten volejbal v rodině🙂 Ale stejně má na pohled děsnou hnátu:-\ Stejně mu je furt pusinkuju, tak je to fuk😀

sarusinek
18. čer 2014

Náš Ondra má teď ve 22 měsících 92 cm, 13 kg a nosí boty vel. 24. Takže si myslím, že k té výšce a váze je to odpovídající. Jenom je holt celkově větší chlapák 😉

verbalinka
18. čer 2014

Ahoj, syn je extra dlouhán a v 18 měsících měl 89,5 cm. Je úplně mimo grafy, ale já i manžel jsme hodně vysocí, ale i tak už jsem z toho lehce nervózní. Teď má 5,5 roku a má 128 cm, vypadá na 7-8 let 😅 První boty jsem mu kupovala kolem jeho 15 měsíce a byly vel. 23. Tvůj s 92 cm v 16 měsících je fakt dlouhej 😀 Radši si ho zadej do grafu, jestli roste stále stejně, ale je možné, že se kolem toho třetího roku trošku zpomalí. A jeho nohu neřeš 😉

hanuu
18. čer 2014

No má větší nohu než má většina dětí v jeho věku, ale tak je to celkem jedno ne? Syn má taky větší nohu než jeho vrstevníci, i když teda asi ne tak výrazně jak tvůj syn a občas je to nevýhoda při kupování bot, ale jinak je to úplně jendo.

latkovkybrno
18. čer 2014

Ahojky, tak to máme podobné děti, Hubert bude mít za chvíli 2 roky a v 16 měsících měl 94cm a 16kg, teďka má trochu více i na délku a asi o kilo více a nohu má 25,5, ale za měsíc chceme koupit nějaké pohorky a to už radši vezmeme 26. Buď v klidu, jsou to prostě velcí chlapíci 🙂

latkovkybrno
18. čer 2014

@verbalinka tak to náš Hubin je pak mega čahoun asi. Nosí oblečení aspoň 104, protože 98 jsou mu krátké a lezou mu záda. Má teď kolem 94-95 cm zhruba, od ledna jsem ho neměřila. Ale tak ještě, že jsou to chlapíci, vysocí chlapi jsou sexy 🙂 Kdyby to byly holčičky, mají to asi těžší jako žirafy.. ledaže, by to byly supermodelky nebo basketbalistky 😀

ivular
18. čer 2014

@smejkyna Chodidlo musí být přiměřené tělesné výšce, nikoliv věku 😉 A při výšce 92 cm není délka 15,5 cm žádný extrém 🙂

verbalinka
18. čer 2014

@latkovkybrno ono i pro chlapa je nad 2 metry už moc 😒 Syn se právě začal pohybovat nad grafem, tak hlídám, aby nelezl ještě výš a pak radši proběhneme doktory. Jinak má teď boty 34 (noha 32-33) 😀 Kupujeme chlapecké boty, dětské se už tak velké nevyrábějí 🙄

latkovkybrno
18. čer 2014

@verbalinka Já se přiznám, že chlapi nad 2 metry mám nejradši 😅 Jako jasný, že 2,2 metru je už mazec, ale osobně mám pro vysoké statné muže opravdu slabost 😎 Vím, že je s tím trápení (boty, oděv apod), nicméně každý máme svoje tempo. No ale Hubert asi tak vysoký nebude, manžel má 189cm, já 171cm, takže bude asi vyšší, ale přes 2m nepůjde si myslim.

verbalinka
18. čer 2014

@latkovkybrno předpokládaná výška se dá zjistit už teď. Nakresli si do grafu všechny jeho výšky a to ti dá jasný percentil a tak bude i jako dospělý. Willík má konečnou kolem 195 cm, ale teď se nějak zrychluje, tak možná bude mít i víc.
Mně se taky vysocí chlapi líbí, ale ti extrémní opravdu ne a zrovna tvůj syn na ten extrémní aspiruje. Ale on se asi zpomalí 😉

luciesofi
18. čer 2014

Dceři je 23 měsíců a nohu má velikosti 24 - na léto jsme už kupovali sandály vel. 25. Měří cca 90 cm a váží ke 14 kg. Já mám 162 cm a nohu 37 a muž 185 cm a nohu 45. Asi bude mít ladnou nožku po tatínkovi 😀

latkovkybrno
18. čer 2014

@verbalinka Uvidíme, moje maminka má 155 cm a táta 178cm a můj bratr má taky 186cm.. já 171cm. No a u manžela - tchán kolem 175cm, tchýně asi 158cm maximálně a manžel 189cm... nechme se překvapit. Víš jak to je, milovat ho budu i kdyby se zasekl a měl jen 150cm, ale i kdyby vyrostl a měl přes 2 metry.. Už odmala hodně rostl a doktorka nás upozorňovala, že bude kus.. Ze začátku hodně nabíral, teď už spíše roste do výšky, ale statný je taky dost.. Je pevný, hodně běhá, uvidíme co z něj bude.. smějeme se s mužem, že bude postavou jako Jarda Jágr 😀

blondynka400
18. čer 2014

@latkovkybrno moje starší holčička měla ve 2 letech 97 cm 😀 Teď tedy začala maličko zpomalovat (4,5) a dostali jsem se asi na 97 percentilu 😝 😀 Mně to tedy nějak extra nevadí, nemá být po kom malá... Já sama mám 180, denně nosím vysoké podpatky a nikdy jsem to jako handicap nebrala, naopak 🙂
@verbalinka jenom pro zajímavost, měl vždy křivku pravidelnou a nebo ne? Já bych to zpomalení teď maličko brala, ten pohled mimo tabulky je nic moc 😝

verbalinka
18. čer 2014

@blondynka400 jo vždy měl, ale teď už právě přeskočil 97 perc. a jede výš, což mě znervózňuje. Do cca 3 let si prý dítě hledá svoji "dráhu", ale poté by mělo jet dle ní. Pokud by moje holka jela kolem/ nad 97 perc., tak už řeším nastavení předčasné puberty - u holek s prognózou nad 185 cm v dospělosti, se dá navozením předčasné puberty zmírnit nadměrnou výšku 😉

blondynka400
18. čer 2014

@verbalinka já vím, že se to takto dá řešit. Ale to by bylo pro mne až řešení krajní nouze, tedy že by to vypadalo, že bude mít víc jak 190. Ono to má bohužel i hodně negativ... Navíc teď fakt lehce zpomalila. A já třeba mám od 12 let svojí výšku, tedy 180cm. Dlouho jsem všechny přečnívala o hlavu... Ono ty křivky a odhady výšky, ono je to hodně individuální.

krmv
18. čer 2014

hlavne ze je zdravej preci

slunicqqo
18. čer 2014

my máme - syn 16 měs. 13 kg, as 90 cm, ted jsme kupovali boty 24, dcera- 4 roky , 21 kg a 115cm, bota 31

verbalinka
19. čer 2014

@blondynka400 já taky byla vždy vyšší o hlavu a od těch cca 12 mám taky 180 🙂 To jsme jak přes kopírák 😀 Ono je blbý, že na úpravu výšky je v těch dvanácti pozdě. A já vím, jak je pro holku výška omezením, i když pár kladů to má. Dcera je zatím normálně průměrná a nejdřív mi to přišlo divný, ale teď jsem ráda 🙂

white_tie
19. čer 2014

Dcera má 18m a má velikost 22. Syn má 5 let a má velikost 27.

blondynka400
19. čer 2014

@verbalinka 😀 😀 Schválně jaké jsi měla omezení? 😕 Já právě žádné nikdy moc nepociťovala, spíš naopak samé plusy, takže na větší výšce nevidím žádné velká negativa, proto ani moc o nějakém řešení neuvažuji. Jedině možná oblečení, ale s tím se dá žít 🙂 U nás druhá dcera se pohybuje někde kolem 70 percentilu, takže taky o dost méně... Přiznám se, že mi to na začátku taky přišlo divné, ale zvykla jsem si 🙂

blanches
19. čer 2014

oba kluci začínali nohou 23, dneska 4letý velikost boty 32 a 2 letý velikost 25 a začíná být malá takže 26 bude přesnější, hlavně ať je dravý 😀

ivular
19. čer 2014

@verbalinka Jestli má tvůj syn předpokládanou těl. výšku 195 cm, tak to ale kousek nad tím 97. percentilem je 😉 V 5 letech a 6 měsících by měl mít nějakých 127 cm, takže odpovídá 🙂
A abych pravdu řekla, do hrátek s předčasnou pubertou bych osobně nešla. Resp. určitě ne jenom proto, že má dcera vysoké rodiče.

verbalinka
19. čer 2014

@blondynka400 třeba výběr chlapa 😀 A vadí mi, že nejsem vedle muže malá drobná. Manžel má lehce přes 190, ale rozdíl 10 cm není moc. Jinak to má samozřejmě i klady 😀

@ivular jo jo, on jel přesně na 97 perc. a poslední cca 3 měření přelezl a zdá se mi, že se ještě posouvá výš. Ale pořád lepší, než aby měl 160 😀
Jinak žena nad 185 už je opravdu velká a tam bych o tý pubertě uvažovala... Ale asi se nás to týkat nebude. i když já byla vždy vyšší, syn jede dle mě. Manžel byl vždycky mrňavej a vyrostl najednou až po 9.třídě na ZŠ, tak aby nás dcera ještě nepřekvapila 🙂

blondynka400
19. čer 2014

@verbalinka tak chlapi mi nikdy nevadili.... Vysokých jich je dost a mně se ti mnenší nikdy nelíbili, takže to jsem jako problém nikdy nenímala... A to že když nosím podpatky je většina maličko menších mi taky nějak nevadí (standart je u mne cca 10cm podpatek). A ta drobnost, žje fakt, že občas si člověk vedle někoho přijde jako žirafa, ale třeba u toho chlapa to podle mne není jenom o výšce ale celkové konstituci. Manžel má 187 cm ,ale extra široká ramena a celkově je ho kus a vedle něj jako droběna celkem i připadám 😀
Moje ségra má třeba 183 cm dokuď byla hubená, byla to pohoda, teď má tak 130kg a je to šílenost 😒
@ivular mně se nějaké hrátky s předčasou pubertou taky vůbec nezamlouvají.... Nehledě na to, že o u někoho vůbec nezabírá, ale naopak jí můžeš zařídit neplodnost a další problémy 🤐

snazilkabara
19. čer 2014

@blondynka400
@verbalinka Holky, vy jste mi udělaly takovou radost ani nevíte. Řeším to samé s oběma detma. Dcera měla ted ve 3 105,5 cm docela vysoko nad 97 percentil em a syn měl ted na 18 měsíční 89 cm takže taky dlouhým. Jinak holka ma ve třech tedy botu 29 a kluk v 19 m 25ku