Má vaše dítě pravidelný režim?

cuma
8. srp 2012

Zajímalo by mě jestli vaše dítě chodí pravidelně spát po obědě a v určitou hodinu večer?nebo to necháváte jen tak jak to vyjde?Stačí odpověď ano má režim ne nemá.Děkuji Dcera má režim a všichni okolo se hrozně diví,proto mě zajímá jak jsou na tom ostatní.Děkuji

elgereta
8. srp 2012

ani jeden nemá pravidelný režim a mně to tak vyhovuje... pak je nepřekvapí, když třeba večer, když přijde tatka z práce jedeme k babičce 😉

zdezli
8. srp 2012

Ano, obe deti. Vytvorili si ho postupne sami a ja ho dodrzuji vzdy, az na vyjimecne udalosti 😉
@2hanah Take mam dve male deti, s rozdilem 1,5 roku a mam je oba doma - a dle me prave ten rezim zpusobuje, aby divocina nebyla. Rezim dava detem pocit jistoty a bezpeci.

lucyjanek
8. srp 2012

Ano, od malička ho má, přes den mu s ním můžu jakkoliv hýbat, ale večer prostě chce kolem 19 hod koupat, mlíko, pomazlit od maminky a spinkat

mifinka
8. srp 2012

Taktéž, oba mají svůj režim, dost podobný , co se spaní týče (samo menší spí častěji, teda občas 😅 ) pravidelné jídla, koupání, čištění zoubků.. Kdysi mi přišlo ujeté že bylo přesně ve 12 jídlo na stole..ale s dětma jsem to pochopila 🙂

xvitk101
8. srp 2012

Režim máme od šestinedělí. Samozřejmě se to někdy upraví, ale snažím se vše přizpůsobit malému - jídlo a spánek a koupání. Malé dítě potřebuje mít jistotu stereotypu. Pro rodiče je plus, že ví, kdy se dítko probudí a taky kdy je čas jít spát. U nás je klid po 20. hodině. Švagrová režim neměla a doposud nemá, a pak se v deset hodin večer diví, že jí holky lítají po domě. Dítě to určitě zklidní a dává mu to pocit bezpečí, navíc náš malý si na to krásně zvykl a vyžaduje to podle toho.

terkao
8. srp 2012

ano máme, pravidelně chodí spát jak odpoledne tak i večer. jakmile trošku přetáhneme, tak je protivnej a vyžaduje spánek 🙂

boobinka
8. srp 2012

ano, velmi pravidelný režim.... téměř na minutu 🙂 vyhovuje nám to všem 😉

jijitka
8. srp 2012

máme režim, ale teď už bez problémů podle okolností přizpůsobujeme. Když byl menší, snažila jsem se ho nenarušovat.

ange_de_la_morte
8. srp 2012

nemám zatím zkušenost ale názor mám na to jasný .... rozhodně mít režim, ale zase na něm teda nebudu trvat za každý okolností, jsou výjmečné situace ( návštěva, výlet apod.) a nemíním dopadnou jako kamarádka která se 2 předškolníma klukama nevyjde z domu na víc jak 3 hodiny protože by pak kluci museli spát jinde než doma, nesmí ani u babičky , to už je podle mně pak kontraproduktivní, místo vlastního voného času jsme otroci svých dětí

ined77
8. srp 2012

ano, máme režim...přes den dá se říct až na vyjímky neměnný...letos už si ale užíváme delší letní dny, takže večerní ukládání se pohybuje +- hodina 😉 .

antarres
8. srp 2012

My máme také režim a myslím si, že je to tak správné. Plno dětí u nás je ještě v 10 večer venku, malá chodí spát nejdéle v 9, ale to je jen výjimečně.

ruda
9. srp 2012

má pravidelný režim od mala, šla jsem brzo zpět do práce a dítě dávala manželovi a rodičům s "manuálem"co v kolik hodin dělá, kdy jí a spí a nestresovalo to ani jeho ani těch, co hlídali.Jsou vyjimečné situace, kde se hranice trošku hýbou,ale polední spánek se dodržuje a vše během dne taky, jen se to třeba časově posouvá v zimním a letním období a s věkem.Nedovedu si představit, že by režim neměl...líp si tak zorganuzuji i svůj čas a činnosti.

blahova_andrea
9. srp 2012

taky se snažím zavádět režim od miminečka, samozřejmě se upravuje, jak malej roste. přes den nám teda spinkání nevychází každý den stejně, to záleží kde jsme nebo jestli je někdo u nás, počasí atd...ale večer už jsme si navykli, že když neusne prcek do 21h, tak ho stejně šoupnu do postýlky, on si tam pobrble a pohraje se zvířátky a usne si a já mám konečně trošku klidu. myslím si, že děti režim potřebují a rodiče také. to, že má dítě daná určitá pravidla a návyky ještě neznamená, že nebude přizpůsobivé. nic se nemá přehánět. ani drezůra, ani samorost.

andelka
9. srp 2012

Starší má režim, který se ovšem občas změní - kolem 1roku spal 2x, teď spí 1x. ale budí se ráno +- stejně, chodí po obědě spát a večer se ve stejnou dobu koupe a jde spát.
Mladší režim má jakž takž. Koupe se společně se starším, pak se kojí a usíná (trochu později než starší). Většinou usne na chvíli dopoledne a pak spí zhruba ve stejnou dobu jako starší. Odpoledne usne jen sem tam.
Takže režim mají celkem podobný, starší dřív vstává, asi o 2h.

klaraemma
9. srp 2012

i naše holky mají režim, taky si myslím, že to je pro děti i pro rodiče správné. Je pravda, že ta starší má teď, o prázdninách některé večery volnější, když třeba griluejme, ale není otravná, dá se ní v pohodě večer posedět, ona si kreslí, hraje, ale když řeknem, tak jde spát. Když chodí do školky, tak v 7 vykoupat, animáček a pak do postele, někdy vytuhne už během pohádky. Nikdo mě nepřesvědčí, že režim není postřeba a je na nic.

nerreidda
9. srp 2012

ano,máme režim a je to fajn.

dana3262
9. srp 2012

Mladší ma režim, ale nechávám to na něm, sám si ho nastolil. Starší ani nahodou, nikdy Ho neměl, ani Kdyz jsme se snažili a asi Ho nikdy uz mit nebude. Je to dost na prd pro všechny kdyz režim není. Do jistě míry to dítě uklidňuje, dává mu to pocit bezpečí. No, mozna ze jeste horší varianta nez nemít režim je, ze jeden Ho vyžaduje a druhej Ho bojkotuje 😅

lucy.l
9. srp 2012

Obě děti mají režim, tak jak jsme jim ho nastavili my rodiče a zdá se že je spokojenost na obou stranách. Ani já nesouhlasím s dětmi po nocích na grilovačkách atd.

jantarka
10. srp 2012

Ano máme režim a je to opravdu fajn. 🙂

papuellka
10. srp 2012

Snažím se, asi bych nesnesla, kdyby mi dítě ještě v 23. běhalo po bytě, dítě se naučí a kolikrát si už sám i řekne, že chce spinkat. Samozřejmě, nijak nehrotím, když jednou za sto let máme grilování např. u kamarádky, ať si malej užije s dětima.🙂

medvide1
10. srp 2012

Ani mame režim u obou dětí, chodi spát pravidělně po obědě a večer take vesměs ve stejnou dobu plus minus 5 min ale to si myslim že nehraje roli, určitě režim ano je to fajn ale i v něčem naprd...když pak chcete na výlet a mate spici děto po obědě tak je to horší a holt jednou za čas ten režim narušime ale pak neni problem se navrátit zpět 😉

pehaka
10. srp 2012

starší ano - ale občas ho nabouráme a uděláme vyjímku / nespí po o, prodloužená večerka/ mladší 8 týdnů zatím moc ne - není přiliš spací miminko..ale to má čas 😉

popellka
10. srp 2012

taky máme režim, který podle věku upravujeme 😉

katyxq
10. srp 2012

Režim nemáme ani náhodou v kojení, spánku, jídle ani v koupání, malá je už od narození bezrežimové miminko, na kojení si říká po různě dlouhé době a časový rozvrh si vnutit nenechá, dává to víc než důrazně najevo 😉.

hamma
11. srp 2012

Nemáme režim a máme klidné a spokojené dítě. Jí, když má hlad a spí, když je unavený.

kristi
11. srp 2012

nema a nikdy nemela. Od mala se prizpusobovala nam a ne my ji, tzn. chodilo se ven, jezdilo na dovolene, cestovalo po republice, usinala v kocaru kdekoliv a kdykoliv a ne abychom museli jit domu kvuli tomu, ze by mela spat v posteli a funguje to skvele dodnes. Sice nechodi spat po vecernicku, ale tak v pul 10, nicmene nam to vyhovuje, protoze kdyby chodila v 19h, tak se kolikrat s tatou ani neuvidi. Kazdej to mame jinak, ja jsem v tomhle liberalni a zatim se mi to vyplaci, mam naprosto pohodovy dite 🙂

rebelie
11. srp 2012

Ne, nemá... Jsou období, kdy je sám od sebe trochu pravidelnější a předvídatelnější, a pak je to zas totální chaos... Neumím dítko vpasovat do nějakého režimu a asi ani nechci. Ale chápu, že třeba při více dětech už to asi člověk musí trochu víc řídit...

cutce
11. srp 2012

ano od 8 mesice 🙂

coxa
11. srp 2012

Ano, oba kluci mají režim od malička a neumím si to bez něj představit. 😉 Upravujeme ho podle věku, prázdnin apod., ale základy pořád zůstávají.

mpavlinka
11. srp 2012

Režim od miminka. Vykoupat, napapat, spát v pravidelnou hodinu. Vyjímkou je dovolená.