Má vaše dítě pravidelný režim?

cuma
8. srp 2012

Zajímalo by mě jestli vaše dítě chodí pravidelně spát po obědě a v určitou hodinu večer?nebo to necháváte jen tak jak to vyjde?Stačí odpověď ano má režim ne nemá.Děkuji Dcera má režim a všichni okolo se hrozně diví,proto mě zajímá jak jsou na tom ostatní.Děkuji

ia.
11. srp 2012

obě děti mají od 6N režim, vyhovuje to celé rodině a hlavně jim. Pokud něco porušíme, jsou nevrlé, vykolejené a nesvé. Nevadí nám, že se brzo vstává, důležité je, že máme večer od 20h čas s manželem jen pro sebe. Velké plus režimu jsem poznala, když šel starší do školky. Aklimatizoval se ihned, narozdíl od dětí, které měly problém s ranním vstáváním, obědem ve 12h, apod....Myslím že jim to prospěje i do budoucna, až budou starší, budou vědět, že v životě by měl platit určitý řád. Na druhou stranu existují opravdu tak hodné děti, které můžete kdykoliv kdekoliv uložit, usnou vám prakticky kdekoliv, to obdivuji. Byli jsme na dovolené s rodinou, kde děti režim nemají, chodí spát podle toho, jak to vyhovuje rodičům, přišlo mi, že rodiče byli unavení, protože děti byli protivné, uplakané, unavené a přetažené, celý den rozhozený, děti běhaly do jedenácti a my si dohromady ani nestačili večer sednout na dvě deci..

cbabu
11. srp 2012

Od miminka jsme učili pravidelný režim a krásně nám to všem vyhovuje, bobik si už kolikrát říká sám, ale dovča se musí překousat no snažili jsme se ale ne vždy se to daří ten režim je na dovči celkově jiný, ale jde ve směs o pár dní.

darushka
11. srp 2012

Máme režim od narození co jsme přišly z porodnice..malá úderem 8 leží v postýlce a spí do rána bez probuzení..
😀

petrusew
11. srp 2012

ano máme režim od příchodu domů

kamimik
11. srp 2012

Ano, režim jsme zavedli už od malinka a vyplatilo se to. Aspon vime, kdy si muzeme co naplanovat. Vim, kdy pujde spat a kdy se vzbudi🙂 Maximlane nam to vyhovuje. A kdyz je dovolena nebo vylet, tak se rezim trosku narusi. Aspon se nauci, ze ne vse je podle nejake sablony 😉

pejtho
12. srp 2012

Malé je rok a režim máme cca od 8 měsíců-nicméně za každou cenu netrvám na jeho dodržení, takže v případě dovolené, návštěvy,výletu apod. to nijak nehrotíme.

apollo11
15. srp 2012

Ano, má, ale nijak zvlášť jsem na něm nelpěla - ona sama si ho vždy vytvářela, jako by měla nějaké vnitřní hodinky. Na jednu stranu je to fajn, ona ví, jak den běží a my víme, kdy nastane pohov 🙂 na druhou stranu je to někdy komplikace v takových případech jako píše kristi, musí se moc plánovat a to je zvlášť teď ve spontánním a děním nabitém létě trochu překážka. Takže odpo spánek je teď takový všelijaký, večer je to víceméně pořád stejně. jsem pro režim, ale mírný 😉

lluciferek
17. srp 2012

Náš Daneček má taky od narození pravidelný režim. Akorát jsme posunuli dobu,kdy chodí spát,ale rituálky zůstaly stejné. Když to sleduji na mém okolí, tak jsem moc ráda za tu pravidelnost a určitě nepolevím. Mám kolem sebe maminky které tu pravidelnost nedodržují a bojují pak se spánkem atd... Já Danečka položím do postele, popřeju mu dobrou noc a on do 10min. usne a ozve se až ráno po 7hod. Tak samo to je s poledním spaním, i když ne vždy to jde aby chodil spát v pravidelnou dobu, zvláště v létě, když cestujeme.Takže se nám to občas naruší a pak pár dní trvá to vrátit do normálu.

mapurka
19. srp 2012

myslím, že si pravidelný režim vytváří děti samy, stačí jen naslouchat a pozorně sledovat.Rozhodně netrvám na tom, že musí být děti v 8hodin všechny v posteli, abych měla klid. Záleží podle náročnosti dne, podle únavy, podle zdravotního stavu....Takže u nás režim spíše ne a vyhovuje 😉

verundost
19. srp 2012

Ano. Obě děti, mírný režim. Když jedeme třeba na výlet, tak na tom netrvám, pokud to nejde. Prostě se přizpůsobíme situaci a doma je pak zase všechno při starém 🙂 Myslím, že nám všem to vyhovuje, děti se lépe orientují během dne a hlavně nemají problémy se spánkem.

rennu
26. srp 2012

Ano máme režim, pro nás velmi důležitý už od miminka 🙂 Dnes ve 2 letech, chodí spát po obědě i večer plus minus 30minut, každý večer přes spaním koupel, namazat, zuby, pusinku...rituálky prostě 🙂

janakkk
26. srp 2012

Ne, nikdy se mi nepodařilo režim zavést, usíná podle toho jak je unavený...nevstává každý den stejně, nedělá přes den pořád stejné věci, když máme kroužky nebo plavání, tak je jinak unavenej (a celý den probíhá jinak) než když jsme doma, když někam jedeme, tak v autě usne skoro vždycky bez ohledu na hodiny....jí podle toho, jak se vzbudí, ne podle toho kolik je hodin....

ladybugie
26. srp 2012

Mám tři děti brzo po sobě ( 22 měsíců a další pak 15 vteřin 😀 ) Bez režimu bych si to nedokázala představit. Zajel se sám, podle potřeb mých dětí a funguje nám to skvěle. Když se to někdy nedodrží, tak jsem z toho na tabletky i já, nejen mé děti. Já jsem jednoznačně pro režim podle potřeb dětí. Ne rodičů!

Režim jsme nastavili ihned po příchodu domů a to včetně samotného usínání v postýlce. Po pohádce odcházím. I u dvojčat. A nikdy nebyl s usínáním problém.

mafeska
6. zář 2012

Na režimu pracuju, většinou ráno když se vzbudí tak je se mnou v obýváku a věnuju se jí. Dopoledne usíná v postýlce a odpoledne přibližně ve stejnou dobu chodíme ven na procházku, večer mezi 18-19 vychází koupání. Do postýlky ji ukládám už v polospánku 🙂

white_tie
6. zář 2012

Náš malej má režim hned od návratu z porodnice, i teď, ve třech letech, neustále. Sice ho někdy porušíme (na dovolené, apod.), ale vážně jen občas, jinak ho striktně dodržujeme. Plánuju to tak i u malé. A abych pravdu řekla, malej ten režim i sám vyžaduje.

gilotek
6. zář 2012

ano, se 3 dětmi režim být musí

zanet2009
6. zář 2012

Obě děti mají pravidelný režim už od narození a vyhovuje to jim i nám rodičům. Myslím, že děti by režim mít měly.
Jsou vyjímky, kdy protáhneme třeba večerku do 8 nebo půl 9(u starší dcery), ale to je max. 4 do roka.

llluckaaa
6. zář 2012

Ano, režim máme a snažíme se ho dodržovat. Ale jsou vyjímky jako třeba když jedeme na výlet nebo dovolenou. Dětem i rodičům to vyhovuje.

janca_dobi
6. zář 2012

Tak u nás absolutně žádný režim není. Vstáváme každý den jinak, od toho se odvíjí i jídlo, někdy chce dcera spát chvíli po snídani, jindy jde až po obědě. Ven chodíme pokaždé jinak a domů se také vracíme také pokaždé jinak. Hodně cestujeme, buď k našim, nebo na nákupy, nebo když manžel má nějaká vyřizování, tak někdy jedeme s ním... S naším stylem života režim není možný. 🙂

alysia
13. zář 2012

Ano ma, a nikdy bych nemenila, jiz tak od ctvrteho, pateho mesice, ponohla mi knizka kazde dite umi samo usnout. Samozrejme cim, je starsi, tak neni jako svycarske hodinky, ale i tak je to fajn, vi, kdy co a jak bude.

andy80
13. zář 2012

ano, obě děti od narození a teď si za to můžu sama sobě poděkovat, že jsem to zavedla, protože nemáme problémy se vstáváním do školy, školky, večerní usínání apod. Samozřejmě na dovče režim nedodržujeme, to děti chodily spát i o půlnoci, protože tam měly animační programy od C.K. Ale mě to zase vyhovovalo, protože jsme si zase ráno přispali 😀 . Ale ihned po návratu jsme najeli do starých kolejí.

abecedka
13. zář 2012

ano, od 4m a nemění se žádný den. Mně pomohlo Spánek v otázkách a odpovědích. Jedině díky pravidelnému režimu spí. Také cestujeme, jezdíme na dovolené, na chatu co druhý víkend. Ale režim se nikdy nemění, vždy je holkám přizpůsoben. a že vím o čem mluvím, sladit režim dvou odlišných osobností. ale jde to.

dommonvoj
26. zář 2012

U prvních dvou dětí jsem ho vyloženě vyžadovala,a docílila jsem toho,že jsem byla jen vystresovaná z toho,že už musí svačit,teď musím včas uvařit,svačina,v šest musí být ve vaně a v sedm v posteli.Nevěřím vůbec tomu,že je dítě klidnější když ví,co bude následovat.Děti hodiny v nízkém věku nepoznají a dělat z nich malé roboty je nesmysl.Třetí dítě se mi narodilo těsně před 40,a světe div se,konečně jsem vše pochopila a přestala blbnout a stresovat sebe i dítě.Samozřejmně,že musí do jisté míry věci fungovat,jíme pořád ve dvanáct oběd 🙂 ,ale to je tak zhruba vše.Ostatní se více méně točí kolem malé,je jí dva a půl a nestresuju ji,aby byla v šest ve vaně.Klidně se jde koupat v pět nebo v sedm večer.Po obědě nespí skoro od roku a půl.Klidně jí nechám,aby se rozhodla sama.A tak se občas stane,že spí po obědě i tři hodiny vkuse a někdy nespí celý měsíc. 😉

myska84
26. zář 2012

Má, ale stejně si ho upravuje sama (cca 3 měsíc, 6 měsíc, 9 měsíc.....), já se ji to jen snažím trošku hlídat (hlavně spaní, protože je schopná přes den nespat), ale ze začátku jsem na tom lpěla a dodržovala, ale stejně.... Ono to má svoje pro i proti 🙂 🙂.

romcovaklarka
26. zář 2012

Máme tak plus mínus autobus 😀 (asi hodina a půl sem-tam), podle ospalosti nebo jestli se někde zdržíme apod. Nenutím ho jít spát, když vidím, že je čilej, naopak ho dám i o něco dřív, když si mne očička a je unavenej.

very
26. zář 2012

Máme a jsem za to ráda.. 🙂

sarihy
27. zář 2012

Režim mají holky od narození, ale u obou to vyplynulo tak nějak samozřejmě - ta starší si to nastavila tak nějak sama, ta mladší se tak nějak přizpůsobila. Přes den jsem ochotná dělat kompromisy, ale večeříme v 17.30, a přes to vlak nejede. Holky teď chodí už spát spolu, ta starší má dovoleno prohlížet si v posteli knížku, ale stejně tak do 15min usíná. Vyhovuje to nám všem - holky jsou v pohodě, klidné, spokojené, a my rodiče jakbysmet. Přizpůsobování režimu dětí neberu jako oběť, ale jako samozřejmost. Až bude ta malá starší, tak to už bude zase jiné, ale teď to takto považujeme za nejlepší.