Mají potničky ještě i 18ti měsíční děti?

basice
2. črc 2009

Ahoj maminky.Všude se píše, že potničkami děti trpí většinou v kojeneckém věku, ale naše málá (18.měsíců) už má pár dní potničky...tedy alespoň doufám, že to potničky jsou.Má je jen vzdadu na krčku a trochu i za ouškama.Jako malá měla atopický ekzém, tak když vidím nějakou vyrážku, tam mám vždy strach, aby se jí to nevrátilo.Jsou to však jen malé pupínky, které nejsou moc vidět, jen když se na ně podívám hodně z blízka a nejsou ani moc červené a začali se jí dělat, když se oteplilo.Máme některá z vás děti, které taky v tomto věku mají ještě potničky?Děkuji za vaše odpovědi.

nadik
2. črc 2009

Ahoj já to zrovna řešila ráno, celý krček ze zadu plný pupínků potniček tedy doufám, je to z toho tepla určitě až se ochladí tak to zase přejde. My jsme taky od včera poštípaný, chudinka má jich snad deset těch bodanců po ručkách a obličeji.

basice
autor
2. črc 2009

Tak to jsem ráda, za tvoji odpověď.Malá má ještě ke všemu trochu delší vlásky, takže se jí potí hlavička a když jde spát, tak má po chvíli mokré vlásky.Když bylo chladněji, tak žádné pupínky neměla.Snad ty vedra brzy přejdou a s nimi i ty potničky.

scharfinka
2. črc 2009

Synovec má sice 16 měsíců, ale dost se potí už od narození a s potníčkama bojují do teď. Jak je pár dní teplo, tak je má...Jeho máma mu je pudruje, aby to nekousalo a mal ý je v poho, nijak ho to netrápí....

ina.b
3. črc 2009

Teď jak jsou vedra, tak se malá budí s obsypanýma zádíčkama a krkem. Mudr. poradila, koupat v heřmánku nebo potírat heřmánkem. Do dvou dnů tečky zmyzely, ale stejně jak se zapotí, tak zase vyskáčou.

ina.b
3. črc 2009

oprava ZMIZELY

tomasek06
3. črc 2009

Basice jestli měla atopický ekzém tak ten je navždy. Já ho mám od malička a ten nezmizí nikdy. Může se pouze na nějakou dobu ztratit, ale vždy se objeví.

basice
autor
5. črc 2009

Tomasek, tak to jsi mě moc nepotěšila s tím ekzémem, ale na druhou stranu znám i pár lidí, kteří to měli jako miminka, vyrostli z toho a už se jim to nikdy nevrátilo.Asi není ekzém jako ekzém.

tomasek06
5. črc 2009

No to je fakt je strašně moc druhů.

maruska39
6. črc 2009

Ahojky,
malý jako novorozenec až do 2 měsíců trpěl na potničky a pak se to ztratilo (asi taky protože přišel podzim 😅 ) no a teď jak je opět teplo a léto tak je má zpátky,celé zádičky,ve vláskách (má je delší,po 1 roku jde ostříhat,či-li za týden) hrudníček a pod krčkem,už nevím co na to hodně zabírala holtova mast(smrdí jak bolavá noha,ale pomáhala) anebo obklady v černém čaji,ale teď už fakt obklady nestačí budu ho muset v tom černém čaji asi vykoupat. Exém nemáme zatím,ale jak vidím jeho věčně opotničkovanou pokožku tak si myslím,že exém se dřív nebo později projeví.
Tak nevím no,ale u nás neplatí,že potničky jen v novorozeneckém období,máme je i v batolecím období 😔

basice
autor
6. črc 2009

Tak to jsem ráda, že nejsem jediná, kdo má tento problém.Já ty potničky zatím nijak neléčím - někdy to je lepší, někdy horší a pokud budou tyto vedra, tak se toho stějně nezbavíme.

maruska39
6. črc 2009

To je pravda nezbavíte,já už taky nad tím zlomila hůl,teď malý spinká a je jen v tílku a plínečce a je opět celý mokrý,prostě se hrozně potí a neudělám nic,potničky jsou a budou celé léto ☹