Majú 2 ročné deti nestrávené zvyšky potravy v stolici?

sisiska
28. led 2012

Mamicky, maju aj vase deticky este v dvoch rokoch nestravene zvysky potravy v stolici? Konkretne ma najviac zaujima napr. mrkva, ale aj ine...viem, ze je to normalne u malych babatiek, ale este aj v dvoch rokoch je to ok?

veruvojtkova
28. led 2012

@sisiska Ahoj, tak já nic takového u syna nepozoruju..a nemůže to být z toho, že vaše holčička to jídlo víc hltá než kouše? 😉

mates22
28. led 2012

@sisiska já se tím tedy neznepokojuju, malej má 2 roky za měsíc a má to tak a co si pamatuju, tak dcera to taky mívala a myslím, že je to normální i u dospělého, jen to prostě nezkoumáme..... tedy pokud jde fakt o kousíčky "tvrdého" jídla, jako mrkev, paprika, zrníčka z rohlíku..... a ne nějaký velký kusy

sisiska
autor
28. led 2012

@mates22 takze kludne u tvojho takmer 2 rocneho synceka najdes male kusky mrkvicky, ano?

prochajdak
28. led 2012

@sisiska Dcera mívá nestrávenou kukuřici, slupky rajčat a paprik, ale to je asi normální, to mají i dospělí.

sisiska
autor
28. led 2012

@prochajdak a mrkvicku nemava nestravenu?

sisiska
autor
28. led 2012

kukuricu, hrach, atd. mava aj nasa mala...mna vsak trochu znepokojuje ta mrkva a hranolky...to by uz predsa stravit asi mala, nie? hlavne tu mrkvu...

sisiska
autor
28. led 2012

@veruvojtkova neviem, mozno to s tym nejako suvisi...ty si u maleho nikdy nic podobne s mrkvou nepozorovala? ani ked bol mensi a zacal jest kusky mrkvicky? vzdy ju celu stravil?

veruvojtkova
28. led 2012

@sisiska teda abych pravdu řekla tak nevím, ale určitě ano, jak píše prochajdak, měl nestrávenou kukuřici, hrášek, prostě takové ty věci, co mají i dospělý, jen to beru asi jako samozřejmost, takže jsem se nad tím nijak nepozastavovala a určitě to má i teď, ale je to úplně normální a určitě je normální i ta mrkvička..ono jde podle mě o to, že jí třeba tvoje dcera nerozkouše ale rovnou spolkne, pak jí najdeš celou ve stolici a stejně tak i s tou hranolkou, já bych se tím vůbec netrápila, podle mě je to běžná věc 🙂

sisiska
autor
28. led 2012

@veruvojtkova kdesi som citala, ze mrkvu by uz mala stravit, preto zacinam panikarit, ci nema problem s travenim....viem, ze kukurica, hrach, supky z hrozna, atd. su v poriadku, ale mna stve prave ta mrkva...

mates22
28. led 2012

@sisiska no mrkvičku zrovna nejíme, ale třeba papriku tam mívá...takže nevím. Já bych se tím fakt moc nezabývala, ale kdyžtak se zeptej pediatra, až k němu někdy půjdete (ať už na kontrolu, nebo s nějakou bolístkou...). Jinak si ale myslím, můj laický pohled, že je to asi fakt o tom, jak velký kousek po rozkousání spolkne, jestli polyká větší, tak je pak možný i ten zbytek hranolky nebo mrkve.

bocinka
28. led 2012

Já to neznám vůbec, malá stráví vše, nikdy nemá kousky, ani z celých zrníček.... Ale sousedka to řešila s doktorkou u stejně staré holčičky a říkala jí, že je to normální 😉 😉 😉 Někteří dospělí to taky mají

lu777
28. led 2012

může se to stávat, já mám zkušenost tak do 3 let (a i u dospělých to může být)...
pokud toho není hodně tak bych se tím neznepokojovala... můžeš zkusit některé věci mixnout nebo víc povařit 😉 přidat nějaký dobrý olej (olivový, lněný, dýňový apod.)
to dělám hlavně u všech luštěnin nebo některé tvrdší zeleniny, líp se to pak tráví

a ta mrkvička nestrávená byla syrová?? pokud vařená tak si myslím že to je taky ok ještě... ale postupně by to mělo zmizet, třeba vařená mrkev je měkká a měla by být strávená pak už si myslím

některé děti mají hodně citlivá střeva (náš starší míval problémy s tvrdšími kousky dlouho, musela jsem hlídat např. kolik mu dám papriky a nesměl to mít každý den... to samé rozinky (namočit a i tak toho nemohl hafo i když moc chtěl), kukuřice, hrášek apod.).... když jsem třeba dělala něco hrubšího jako pohanku, jáhly, fazole, tak už jsem se snažila aby ten zbytek byl měkký... a dávala jsem probiotika

sisiska
autor
28. led 2012

@lu777 praveze ta mrkva je varena...surovu som jej este hadama asi ani nedavala...dokonca aj ked jej dam zeleninovo-masovy prikrm kupovany, kde je nadrobno nastruhana mrkva, aj tu najdem v stolici...

lu777
28. led 2012

@sisiska aha a to má takhle pokaždé když má mrkev?
hm, to se divím, že zrovna vařená mrkev, ta by měla být měkká.... a je i šetrná ke střevům dost, dyť se dává jako první příkrm a i při průjmech....
a jinak je malá zdravá, bez alergií a tak?

sisiska
autor
28. led 2012

@lu777 neviem, na alergologii sme neboli...ma suchsiu pokozku, ale vzslovene ekyem to nie je...inak neviem

lu777
28. led 2012

@sisiska hm tak snad to je normální.... starší syn má taky sušší kůži, koupu v Oilatum dote'd a mažu Excipialem mastný krém, v létě stačí to Oilatum ale v zimě máznu po koupání i obličej, ruce a podobně, ta kůže je tím topením a zimou vysušená...
pokud jinak tráví dobře (kaká pravidelně a nemá průjem nebo zácpu, nestěžuje si na bříško), tak bych to asi pokládala za normální v tomhle věku... u nás se fakt hodně věcí upravilo okolo 3 let... teď už jí prakticky cokoli a je v pohodě... ale teda nějaký přejídání nebo plácání všeho netoleruju 😅 ale nemusím ho prostě nějak extra kontrolovat jako dřív, ty střeva asi nějak dozrajou v určitém věku...

ale probiotiky podle mě nemůžeš nic zkazit 😉 ono se to projeví i na té kůži trošku

prochajdak
29. led 2012

@sisiska Asi ne, mrkev podle mě stráví. Jenže ona opravdu poctivě kouše, krásně rozkouše i mrkev syrovou.

fancy18
3. říj 2012

@sisiska ja si myslim ze je to ok...pretoze aj sama ked spapas kukuricu alebo nejakej suroviny vo velkom mnozstve najdes to vo svojej stolici. Je to uplne normalne

sisiska
autor
3. říj 2012

mamicky, a kakaju vam deticky aj zvysky nestraveneho jablka, ked si ho odhryzuju cele, cize nie postruhane?