Malá 10 měsíců odmítá jídlo

kaculekacenka
28. čer 2018

Maminky poraďte
Malá která má necelých 10 měsíců odmítá jíst. Ráno když vstaneme vypije flašku mléka. Pak si dá jogurt a jde spinkat, ale pak je oběd a to je boj ☹. Plive to po mě a sni sotva pár lzicek. Pak si dá presnidavku a večer před spinkanim mlíko. Trvá to asi 14 dní.Pritom byla vždycky takovej jedlik. Snažím se k večeři do ní dostat kasi ale tu nesni bohužel ani z flašky protože když je ve flasce cokoliv jiného než mlíko tak to nechce. Myslíte že je to Ok? Mohlo by to být od zoubků? Nebo prostě jenom nemá hlad ? Nebo zbytečně hysterčím?😁

zdenkaell
28. čer 2018

@kaculekacenka to posledni 😀

sassanca
28. čer 2018

Ja kdybych nekojila, tak to moje dite pojde hlady 😆Někdy je to lepsi, někdy proste nechce. Taky ma 10 měsíců a zrovna ji trápí zuby jeste k tomu

mku
28. čer 2018

Kazde dite chvili ji a chvili ne 🙂 nas treba do ted nechtel kase a najednou se jich muze ujist.... ale musim stridat minimalne ctyri druhy, jednu furt dokola nebude... a masozele ji jenom kupovane... moje ani nahodou... a to jeste pouze, pokud do toho pridat navic prilohu ala ryze, nudle, kuskus a dochutim to olivovym nebo repkovym olejem... a vsechno ji jenom ze lzicky, z lahve da jenom vodu... zkus nabizet cokoliv te napadne 🙂

bartakova_veronika
28. čer 2018

určitě to může být od zoubků ... máme to teď podobně .. ne že by to tedy po mě plivala ale zatne pusinu a nechce ... nemá ještě žádný zoubek, ale na 8. měsíční preventivce říkala že už má hodně naběhlou nahoře dásničku tak čekáme .. malé bylo v neděli 8 měsíců 🙂 ale co se týká třeba kaší tak to máme stejně jako u @mku ze začátku je nechtěala, když jsem jí je zkoušela dávat od 4 měsíců .. teď cca měsíc až dva baští krásně kašičky večer ale jenom na lžičku .. v láhvi jí nechce ... a to baští ty pro první kašičky od 4 měsíců .. z láhve vypije akorát mlíčko a čajík ... na Um je plně cca od 3,5 měsíců ...

mku
28. čer 2018

@bartakova_veronika bud rada, ze ma aspon mliko 🙂 nasemu je 11m, mliko nepije od 3m 🙂 a zuby taky jeste nema 😱 ale mlsnej je nevim po kom... ted treba je nejvetsi mnamina kozi jogurt s domacima malinama 🙂

bartakova_veronika
28. čer 2018

@mku tak UM má už od narození ale je pravda že poslední dobou ho odmítá .. teď už si ho dá jenom k snídani a k večeři dopíjí mléko protože kaši sní pouze poloviční dávku a víc nechce takže jí prostě rozdělám jenom půlku toho co tam píšou 🙂 když nestíhám a chci jí ho dát občas večer ke svačině tak si někdy vezme ale někdy také odmítne tak musím rychle alespoň vyndat z ledničky přesnídávku nebo jogurt a vychladit na pokojovou teplotu ... ale co miluje nejvíc tak je pudink s jahody, nebo borůvky to má ke svačině nejraději .. občas ale taky odmítá i oběd tak jsem ráda že do ní dostanu alespoň to mlíčko .... já si ale myslím že teď je to vše právě díky zoubkům že začala odmítat i jídla co běžně jedla ...

mku
28. čer 2018

@bartakova_veronika davkama na krabici se vubec nerid... dulezite je, zda da aspon 100g/ml na kg/den... nas ma necelych 7kg, takze to je cca 700g za den a k tomu voda samozrejme... muj kdyz sni neceho 150g tak je to uspech, kase da max 130g...

xcassiopea
28. čer 2018

Ahoj, u nás to bylo od zoubků, dávala jsem ovocné přesnídávky a pak mixované brambory s mrkví, to plivala nejméně. Jestli vypije příkrm, nic jí nechybí a není to problém, za pár dní to přejde, hlavně hodně tekutin

bartakova_veronika
28. čer 2018

@mku mala ma pouze 6,5 kg 😀 byla malinkata a porodni vaaha byla jenom 2,15

slimacikmia
29. čer 2018

@mku odkiaľ to máš prosím tieto gramáže ? To znamená, že 60kg žena má zjesť 6 kg jedla na deň? To mi príde teda trošku mnoho 🤣

mku
29. čer 2018

@bartakova_veronika my porodni vaha 2080g 🙂

mku
29. čer 2018

@slimacikmia u dospelych to neplati... takto se to pocita v nemocnici pro kojence, chodim se synem do motola, prave kvuli vaze a odmitani mlika a vzdy resi kolik sni ke sve vaze

slimacikmia
29. čer 2018

@mku njn, keď tak počítam, mladší syn má 8 týždňov, 6kg, to je akoby 6x za 24h vypil 100ml MM, čo nie je tak nepravdepodobné 😁

mku
29. čer 2018

@slimacikmia tyhle malinky deti maji mit dokonce 120-150ml/kg... az po pul roce se to prevraci na min 100ml/kg

renatka16
29. čer 2018

dcera má taky 10m a je jen kojená, sní tak maximálně křupky. na oběd si dá tak 5 lžiček a to je za celý den vše. jen prso , prso , prso :D zatím neřeším, ono to příjde....

eshly28
29. čer 2018

@kaculekacenka maly mi taky nechce jist "svoje" jidlo, ale co mam na taliri ja i vylize😀 tak si rikam, ze se to spravi, jakmile bude papat s nami. K snidani si davam to, co muze i maly, takze jogurt, chleba s maslem apod. K obedu zkousim prikrmy, ale stejne zblajzne moje brambory, nebo co zrovna mam, ovoce miluje, kdyz si ho muze drzet, sni i cely banan, hrusku... a kdyz ma hlad, sni i presnidavku. Vecer davam kasi a tu mi zacal jist az kdyz ji dochutim presnidavkou. Jinak kojim a deti do roka hlavne ochutnavaji nez jedi😉

ahanka
12. črc 2018

Taky jsem měla senzačního jedlíka anajednou měsíc a puĺ jen mlíko a hlavně nic na lžičce. Jedla jen rybu. Ani nevím, proč to tak bylo. Mohlo to být více věcí - zuby, bříško, jiné...? Na něco nakonec zabere. Ta moje malá prostě nakonec chtěla jíst jako dospělák. A taky pomohlo, když jsme začaly vařit spolu, tedy viděla, co dělám, já jí vše popisovala, dávala ochutnávat. Rozjedla se opět nádherně. Každý je individuální. Vždy mají svůj důvod, proč něco dělají nebo nedělají. Musíme je vnímat no 🙂

hanka_12345
17. črc 2018

@sassanca moje taky 😂