Malé jsou 2 roky, jak a kdy ji přihlásit do školky?

kd24
13. únor 2017

Ahoj 🙂 chtěla bych poprosit o radu. Malé jsou teď 2 roky či-li , 7. února 2017 . Chtěla bych se zeptat jak a kdy jí přihlásit do školky ? Jak jste postupovali vy ? V těchto letech Vašich dětiček. Za každou radu moc děkuji 😍 !

1lenuska1
13. únor 2017

@kd24 To zalezi na vas, kdy nastupujete do prace nebo kdy chcete, aby do skolky sla... jestli chcete aby sla v pristim skolnim roce, musite jit k zapisu letos (cca kveten). Jestli nespechate, tak az za rok. To je k statnim skolkam. Jestli chcete do soukrome, tak je to asi jedno uplne.

kd24
autor
14. únor 2017

@1lenuska1 : Dobrý den, děkuji za Vaši odpověď. Ano chtěla bych aby šla od příštího roku kdy jí budou 3 roky 🙂

terezapetrova
14. únor 2017

@kd24 pokud chcete státní školku a jsou u Vás místa asi je šance, ze by ji od záři vzali pak jdete j zápisu teď. Pokud u Vás nejsou místa s největší pravdepodobnosti se jako unoroví od záři 17 do školky nedostanete. To se týká statnich. U těch soukr je to často jedno kdy nastoupite záleží na tom od jakého veku berou. Vyber si konkrétní školky a pak patrej. U nás by od záři s věkem cca 2,5 roku do státní.. na 99% nevzali.

alcar
14. únor 2017

@kd24 zjisti si, od kdy vase skolka bere deti, nektere skolky uz od 2,5 let, tzn. ze by mphla nastoupit uz letos v zari a nektere striktne az od tri let. Takze na zapis tak jako tak urcite letos. 😉

terezapetrova
14. únor 2017

@kd24 většinou se nastupuje na zacatku záři, teď jsem se zmatla jestli chcete nastoupit záři 18 tak pak k zápisu příští rok na jaře to bys ještě měla dost času na reseni

liska01
14. únor 2017

To záleží na školce. V našem okolí se nastupuje do státní školky v září a berou až od tří let. Dcerka je březnová, takže do státní bude mít šanci nastoupit až ve 3,5 letech. Prostě to chce si do školky zavolat a zeptat se přímo tam.

alcar
14. únor 2017

Jinak u nas se zadost hodnoti bodovym systemem - trvale bydliste, jestli jde matka do prace a neni treba tehotna nebo s druhym ditetem doma, kdy je dite narozeno (pokud je treba az v breznu, tak uz ma o pul bodu mene), jestli bude dite chodit na cely den atd.

alcar
14. únor 2017

@liska01 mne vzali malou presne ve trech letech, nastupuje ted od brezna. Ale bydlime na vesnici, kde nebylo moc uchazecu. Pokud nastupuje maminka do prace, tak vychazi vetsinou vstric a necekaji s prijetim az od zari ve 3,5letech. Samozrejme jine to bude v Praze a jine nekde v male vesnicce na Vysocine.

liska01
14. únor 2017

@alcar Jj, jsem z Prahy, tady je to beznadějné. Holt člověk chvíli vydělává jen na soukromou školku. ☹

alcar
14. únor 2017

@liska01 jo, tak ta Praha je jasna. Tam je vubec problem nacpat dite do jakekoliv skolky, vc. tech soukromych. Zlata vesnice u Opavy... 😀

kd24
autor
14. únor 2017

Děkuji všem za odpovědi. Mě jde o to, že malé budou 3 roky , 7. února 2018 . A jde mi o to aby nastoupila do školky od toho února a já mohla do práce. Takže jestli jí přihlásit letos u zápisu nebo to nechat na ten příští ?! 🙂 Protože tady u nás berou od 3 let, pokud to teda není soukromé . 🙂

alcar
14. únor 2017

@kd24 zapis bude probihat na "skolni rok" 2017/2018 a to chces, aby nastoupila, takze bez urcite letos. 😉

betelgeuzz
14. únor 2017

@kd24 jestli má nastoupit v únoru 2018, tak musí k zápisu už teď (zápisy bývají tak březen - květen), pokud ji přijmou, tak budeš muset od září platit školkovné.

blahova_andrea
14. únor 2017

@kd24 běžná praxe je, že půjdeš k zápisu teď a pokud ti dítě vezmou, tak budeš od září platit školkovné, ale dítě do ní fyzicky nastoupí od úderem třetích narozenin. aspoň takto to bývá nejčastější. jak je to přesně u vás se musíš poptat ve školce, kam chceš dítě hlásit 😉

kd24
autor
14. únor 2017

🙂 Dobře, moc vám všem děkuji za ochotu ! Už je mi to jasné ! 🙂