Malý přibral kilo za dva měsíce

matyldik
14. kvě 2018

Ahoj holky,trochu mi znepokojilo,ze malý od 6.do8.mesice přibral zase kilo..už má 8,3 kg..a to jsme ještě měli rotaviry,takže něco shodil a teď zase raketove nabírá..zavedli jsme na noc kaši a v noci ho kojim stejně mate tak 2-3x..muže to být tím? Bojím se,ze nám doktorka opět vynada nebo si nějak rypne...

viridie
14. kvě 2018

Můj syn se narodil s vahou 4,5 kg a při plném kojení přibíral přes kilo za měsíc. Teď je stále tak z 80 procent kojen a v 10m váží 13kg...🙂 Je to bumbrlíček, ale Mudra je v klidu, kór když je živen převážně MM. Být Tebou, zruš na noc kaši-jsou to prázdné kalorie-na noc k ničemu. A hlavně si myslím, že Tvůj syn má váhu ok + nabírání se navíc postupně zpomalí. A taky radši více tuku než než nedomrlé dítě, co nepříbírá, to jsou teprve nervy..🙂

vanea
14. kvě 2018

A co tě znepokojuje?🙂 myslíš že je to moc? Nás malý se narodil 2,6kg a teď v 8m měl 8,5kg...doktorka naprosto spokojená, že váží tak jak by měl...navíc kojené děti přibírají skokově, tj nikdy nepřiberou "tabulkově" (ačkoliv už jsou na příkrmech, tak pořád je ti kojení důležité). Jestli myslíš, že má hodně, tak se neboj, až začne být aktivnější, tak se to zpomalí. Většina dětí okolo v podobném věku našemu Adámkovi váží v 8m okolo 9kg.

terezapetrova
14. kvě 2018

@matyldik ja jsem tedy mama od nedomrlych deti viz vyse 🙂🙂 ale i kdyz neuvadis výšku, bez niž váha vypovídající hodnotu nema, myslim si, ze spousty deti ma vahu jako vaše dítko a jeste vyšší v daném veku takze bych nějaké nepříjemné poznamky MUDr zkusila brát z humorem. Kdyz by něco říkala představ si ji jak sedí na záchodě a bude ti na duši lepe 🙂 Jinak jak již bylo napsáno přibirani se s věkem zpomaluje a dítka se více hýbou a vše OK. A nějak mi tedy nejde na rozum, ze tohle DR asi neví..

cuuza
14. kvě 2018

Přibral úplně v pořádku, žádný strach. Můj prcek přibral úplně stejně a to má o kilo víc a dr úplně v pohodě. Jen se směje, že nechápe jak mohl první měsíc mít problémy s nepribíráním

matyldik
autor
14. kvě 2018

Děkuji za reakce 🙂 měří 71-72 Cm,měřila jsem ho doma 🙂 kase na noc prave mu chutná a vydrží spinkat opět aspoň 5-6hodin v kuse,tak nevím,no...🤷🏽‍♀️
Prave den nám to zpomalilo už,ze přibral tak 300 za mesic a teď žádný přes půl kila,tak jen den bojim,aby zase neměla řeči a malej pak nevazil v roce 15 kilo👀

petrasipkova1
14. kvě 2018

Malej teď přibral 750 gr za 14 dní. Starší dcera měla asi 14 kg v roce, teď bude mít 3 roky a má 15,5 kg, a je to moc hezká akorát holčička. Jako mimino měla přírůstek taky kilo měsíčně, naše mudra za to teda pěje chválu. 😊

matyldik
autor
14. kvě 2018

Malinkej prave měl při porodu 2,4kg a pak to jelo-plne kojeny a 1-1,2 kila měsíčně...a doktorka,ze ho prekrmuju a takovým kecy

sassanca
14. kvě 2018

Buď v klidu! Krásná váha. Naše mela v 8 měsících 9kg a 74cm. To jen kojim. A doktor je v pohode. Jeste se směje jak prospívá hezky a co vic si přát. Však se ty děti daji ted do pohybu a ty přírůstky uz nemusí byt takové.

letadylkokane
14. kvě 2018

@sassanca to je husty. Dcera ma 23 mesicu, 80 cm a ma pod deset kilo. Je zdrava, basti jak zjednana, ale je po mne prte 🙂 PV byla 2,5 kg.

6miska4
14. kvě 2018

Naše holčička měla v 8 měsících také 8,3 kg. Narodila se s 2,7 kg. 🙂

ivuska1986
14. kvě 2018

@matyldik ahojky, a kolik mel maly pri porodu? Me se teda nezda, ze kilo za dva mesice je moc. Nase Ani mela porodni váhu 2970g, z porodnice nas poustely a mela necelych 2600g a ted ji bylo sedm mesicu a vazila 8680g. Jeji sestrenka mela porodni vahu o 300g nizsi a v nasem veku byla o kilo jeste těžší, fakt si nemyslim, ze se jedna o raketove pribirani, my za posledni dva mesice pribraly 1,4 kg.

78marcela
14. kvě 2018

@matyldik já mám dvě děti, každé úplně jiné. S první, dcera, jsem chodila na převažování, pořád málo vážila, dokrmovala jsem ji..v roce měla 8,7kilo.
Druhe dite, syn, jen kojen, pak od pulroku nějaký příkrm, přibíral od porodnice půl kila týdne, uz v půlroce měl 8,8kg a uz jsem myslela, že ho brzy neunesu. Ji velice rad, ale na množství to zas neprehani, to dcera jidavala víc.
Jak začal Lozit, zpomalilo se to, teď má skoro rok a ještě nemá celých deset kilo, je to krásný klučík..
Ale na nich dvou vidím, jak je každá dítě jiné.
Pokud měl rotaviry, potřebuje nabrat opět sílu..a 8,3 v 8 měsících je úplně normální váha..běžně mají děti v roce kolem desíti kilo. Takže žádný stres..

matyldik
autor
14. kvě 2018

Děkuji za reakce.mel 2,4kg-narozený o pět tydnu dřív..tak uvidíme,co bude za čtyři mesice,až můj bude rok👀 a co s tou kaši? Nedávat?

cuuza
14. kvě 2018

@matyldik Kaši davej, pokud chutná, tak není důvod nedávat.

whocares
14. kvě 2018

Já myslím, že je to ok. Je možný vyměnit tu kaši na noc, není to úplně ideální jídlo, samé sacharidy. Zkus třeba dávat zeleninové polívky, jestli už jí.

bbubble
14. kvě 2018

teraz neviem ci riesis ze je to vela, ale moj syn mal vasu vahu niekde okolo (skor pred) 3m... teraz ma 11m a uz tolko nepribera (ma cca 12,5kg). a to dokopy nic nezje, tak z 95% sa len koji :D priberal tak kg za mesiac, uplne zo zaciatku aj viac. takze klud. jak donho nepchas sladkosti atd tak by som sa nebala.

blackhole
14. kvě 2018

Syn taky do 10ti měsíců přibíral kilo za dva měsíce. Teď na desetiměsíční prohlídce mě překvapilo, že přibral pouze 100g, tak jsem usoudila, že se už prostě víc hýbe a zkouším zvětšovat porce. Doktorka byla ale spokojena, takže je zjevně normální, když se to zastaví. Nyní má 10,2kg a 76cm (vyrostl za 2 měsíce o 3cm).

78marcela
14. kvě 2018

@matyldik já jí dávám. Rýžovou, neslazenou. Ne teda denně, buď měl kaší nebo zbytek od oběda, takze kaše obden. Teď uz dávám i normální jídlo třeba chleba.

78marcela
14. kvě 2018

Ještě s tou kaši..jsou odpůrkyně kaši na noc, jakože je to hnus zatěžující žaludek atd..já je první dceři nedávala, protože byla na UM a stačilo jí to a spala celou noc.
Ondra z láhve mléko nepije, samotné kojení mu nestaci, kaše mu chutná a lehka neslazena rýžová kaše..proč ne.
Lepší jak se nevyspat ty i malej, bejt unavení, podráždění..
Ty znáš svý dítě nejlíp a sama víš, co mu vyhovuje.

sarkoc
14. kvě 2018

dcerka přibírala 3/4 kg až kilo za měsíc a nikomu nebylo nic divné..je pravda, že ona se hodně táhla do délky (vždy byla spíše hubeněší než cvalík)...a ted v dubnu jí bylo 2.5 roku a má cca 102 cm a 15 kg, takže úplně normální, fakt se to zastaví 🙂

biedronka10
14. kvě 2018

Aha tak to bych asi mela byt ve stresu? Moje mala mela v 8 mesicich 9,8 kg.... A to ji na noc zadne kase nedavam. Ma jen prikrmy a kojeni. Ted ma 10 mes. Kolik kg nevim, uvidim u dr, poznat to na nic moc nejde, nema miselinky, vytahla se spis do delky. Ale nijak to neresim. Doktor rika ze je ukazkova a vzdy pribirala ruzne. Narodila se se 4kg a 52 cm, hodne v porodnici spadla, neslo mi kojit. Ze zacatku spatne pribirala, byli jsme po 14 dnech znova v nemocnici a pak behem dalsich mesicu naiednou v rozmezi 3 tydnu i 1,5 kg, od pul roku se pak prirustky snizovali.

meesha
14. kvě 2018

Uz se na to vybodni, nestresuj se, uzivej si. Mas normalni mimino a prdlou doktorku.

maudd
14. kvě 2018

Bud ráda, ze ti jí a přibírá 🙂 resit nejedlika je horsi. Užívej si mimco a prď na doktorku

sonislavab
14. kvě 2018

Můj syn přibíral kilo i víc měsičně až do 10měsíců. To měl 11kg a 76cm a doktorka ho pochválila, že je to sice kus chlapa, ale spokojena. Zato dcera má 4roky a jen 13kg.

matyldik
autor
15. kvě 2018

Holky...zážitek z dnešní procházky-potksla jsem známou a samozřejmě hned koukla do kočáru a hned:No teda,kdepak jsi k tomu přišla? Taaaaakovej cvalda 😡

rubika
15. kvě 2018

Mám holčičku a v osmi měsících měla 8590 a 72 cm. A žádné faldíky na sobě nemá. Tak můžeš být klidná. Řekla bych normální váha. V roku teď čekám tak 10kg. Už je neposedná a pořád v pohybu takze přibírá tak 200-500g měsíčně.

alishka111
15. kvě 2018

@matyldik no já nevím, nás syn má v 8mi měsících 9.250 g, 70 cm a je to naprosto standardní dítě. Nejen pediatra, ale nikoho nikdy nenapadlo že by byl tlustej. Začínal sice na porodní váze 4 kg, ale tak to by nemělo mít vliv na to jak se na ně dívají teď...

matyldik
autor
15. kvě 2018

Holky,možna si to moc beru-kojení mi leze na mozek 🙂 😁

dominikaromanova
15. kvě 2018

@matyldik, nás maly se narodil v lednu 2018 s porodní vahou 4kg, teď bude mít 4 měsíce a váží 8kg a měří 68 cm. Takže bych byla na Tvém místě úplně klidná. 😉👍

malinkovamichaela
2. led 2022

Můj syn má skoro v 10 měsících mezi 7-7,5kg houpe se to a teď to zase shodil mám strach aby nebyl podvizivenej když jsme byly v 8 měsících na kontrole tak malý vážil 7150g a měřil 68 a doktorka byla spokojená a teď mám strach že spokojená nebude 😔 mlíko do něj dostanu bez problémů jogurty taky kaše jakštak taky ale nic víc co mám dělat poraď té mi prosím