Mám dceři dávat boty i doma?

mrsnikola
9. dub 2016

Ahoj holky, prave zaciname s botama, mala sama jeste nechodi v prostoru, ale pouziva co je po ruce, treba kocar 😄 tlaci a jde si. Premyslim nad tim, jestli treba nedavat boty i doma? Je naucena, ze boty jsou na ven a diky velkemu prostoru za domem, jsme venku skoro porad. Ale doma si beha s choditkem, ovsem stale vede presun po ctyrech... Tak co myslite? Dat boty i doma, aby mela duvod vic chodit a nebo to nehrotit a nechat nohy "na volno"? Diky za nazory

lucyp13
9. dub 2016

Já třeba nedávám na doma nic na ven capacky,preferuji barefoot obuti (tzv.bose obuti)

lucysmidkova
9. dub 2016

Mala mela doma papučky a na ven pegresky

suzina08
12. dub 2016

My když jsme byli v této fázi, tak jsme byli normálně na boso 🙂 Já osobně doma taky chodím nejradši bosa, ale nevím, jak to budu dělat až mi ten lump začne běhat po bytě, díky plovoucím podlahám to bude asi dost klouzat, tak uvidíme 🙂 Kdyžtak koupím nějaké bačkorky 🙂

formelina
12. dub 2016

@suzina08 Ponožky s protiskluzem 🙂

blondynka400
12. dub 2016

@mrsnikola podle toho jakou máte podlahu. Jestliže máte dřevěnou nebo lamino (plovoucí) podlahu, dlažbu tak to není přirozený povrch a není dobré, aby děti chodily dlouhodobě naboso. Ale v této fázi zase nožičku trvale "uvěznit" do botičky taky není dobré. Takže třeba na hodinku na dvě denně, v té době, když fakt "chodí, stojí" a pak nechat na volno. Čím víc bude chůze převažovat nad lezením, tak tím déle botičky nechávat. Ale ne nějaké bačkůrky, ale kvalitní kožené měkkoučké nízké sandálky s pevným opatkem, ale rozhodně ne kotníčkové. A čím měkkčí, tím lepší. Plus žádná vytvarovaná stélka, jak to některé rádoby orto boty mají....