Máme 2 roky a stále se v noci budíme na mlíčko

pavca87
3. čer 2013

Ahoj maminky,naše Vendulka má 28měsíců a stále se v noci budí na mlíčko-sunar.Je to normální?Popřípadě jak si na noční buzení odvyknout?Děkuji za rady a názory 🙂

elinka222011
3. čer 2013

ahojky u nás je to to samé a jsou jí tři roky nevim co s tím taky 🙂

rumburacka
3. čer 2013

Ahoj mému synovi jsou tři roky,na flašce s mlékem úplný závislák.A teď posledních 14 dní nic a o flašku s mlékem nemá zájem,jen přes den to si řekne o kakao či mléko,ale večer nic.Jen jsem mu před tím řekla,že je velký na to,aby jí ještě měl,ani jsem ho nějak nenutila.Sama jsem z toho celkem v šoku,že to šlo takhle snadno,to bude takhle snadno i Vám 😉 ...

pavca87
autor
3. čer 2013

@rumburacka To doufám,že to půjde tak hladce,ale už aby to bylo 🙂

pismenka
4. čer 2013

@pavca87 my to udělali razantně - ze dne na den konec, dva dny neklidná noc,ale zbavila se toho. Nečekala bych jestli jí to přejde, je to jako s dudlíkem, vzít jí lahev a hotovo.

evulka25
4. čer 2013

U nás to trvalo taky do tří let, ale když byl u babičky nebo jsme spali mimo domov tak si ani nevzpomněl. Ukončili jsme to pak tak, že jsem řekla že nemám mlíko, že musím ráno do krámu nakoupit a pak si ani už nevzpomněl 😀

hav81
4. čer 2013

Moje švagrová nedávno řešila stejný problém,skoro 3 letý kluk se v noci budil a chtěl kakao.Jemu se rozbil hrneček z kterého kakao pil.Tak mu švagrová řekla,že nový už pro tak velké kluky v krámě nemají a byl klid.Teďka spí celou noc a na kakao si ani nevzpomene 😉 Já jsem zase takhle odstavovala dceru od kojení,byla jsem z toho vystresovanější víc než ona,jeden den jsem jí řekla,že už mlíčko nemám,že mám bolest na prsou a druhý den si ani na kojení nevzpomněla.
Určitě souhlasim tady s holkama,zkusit dítěti věc vysvětli a pokud to nepomůže,tak to utnout razantně.Ono se s tím dítě určitě vyrovná bez újmy.3 leté dítě už má rozum,to jen zkouší co maminka vydrží 🙂 🙂

zandanem
4. čer 2013

@pavca87 mi pijeme mlíko pořád a to má dcera 3, já su za to mlíko ráda, moc toho nepojí a tak aspon nějakou bílkovinu a vápník do ni dostanu 🙂 i když je to ve flašce... ale je to na spaní a doma 🙂 nevadí mi to ...

elastiq
17. čer 2013

Ahojky, malému jsou 3 a 3 měsíce a musím pít mlíčko v noci někdy i 2x. Mám pocit, že čím je starší tím je na té lahvi závislejší. Mlíčko ale už dávám normální kravské, malý moc nechce jíst tak aspoň to mlíko mu dá nějaké vitamínky. Takže si ještě nemusíš moc dělat starosti..já už bych měla🙂 malého nějaké řeči že už je velký a že už by neměl vůbec neberou..budeme to muset asi nakonec udělat najednou a bude kravál🙂

blahova_andrea
17. čer 2013

to jste mě holky moc nepotěšili, když to tady tak čtu. můj syn má teprve rok a půl a v noci stále vyžaduje 2x Um. jsem ráda, že do sebe dostane víc toho dobrého, co z jídla třeba tolik nelze, ale když slyším o mladších dětech, které dávno spí celou noc a mlíčko mají jen před spaním a pak až k snídani, tak jen tiše závidím. ono i pro můj spánek i pro mou peněženku by to bylo rozhodně pozitivnější 😀 pořád se uklidňuju tím, že do dvou let se to noční vstávání nějak zlehka odbourá. teda teď už tolik ne, co jsem nahlídla do této diskuse 😀

elastiq
17. čer 2013

Každé dítě je jiné, třeba mu to přestane chutnat a nebude ho chtít..můj mlíko zbožňuje, neochucené jen tak ohřáté..a nevadí mi to, myslím, že mu to neuškodí..ale některým dětem přestane chutnat a už ho nechtějí a spí celou noc🙂 ale u nás je to jak kdy a taky podle toho jak je malý unavený, s tím spánkem je to těžké, my se vyspíme asi až budou chodit do školy🙂

blahova_andrea
17. čer 2013

@elastiq U nás je od narození vyloženě závislost na UM. Vždy vyžadoval víc než ostatní, víc než by nutně potřeboval. Když někam jedu a nemá svůj režim a standard, tak bez UM si to ani netroufnu. Je to zaručený uklidňovák, když nic jiného nezabere.

baris
17. čer 2013

@pavca87 já bych to neřešila. Obě dcery byly jednu dobu v noci schopné vypít i přes litr čaje 😠 😠 . I přes mírný nátlak okolí 😀 jsem to neřešila a postupně se počet vypitých flašek snižoval. Teď si udržujeme tak 1 flašku za noc - místo mléka ale dávám čaj.

A mladší dcera 3roky a 4měsíce pije pořád 2-3x za den Bebu (a samo, že z flašky s cumelem). Je to takový náš malý závislák. Ve školce ale pije normálně z hrníčku 😀