Maminky "línějších" dětí, pomoc 🙂

schnee
21. únor 2016

Ahoj holky, mám skoro 4,5měsíční holčičku, která je trochu línější, na bok se otočila jen párkrát, na bříšku jí to nebaví, takže tam ani moc dlouho nevydřží, ke všemu začala na bříšku lítat 🙂, nechce ani moc zvedat nohy z podložky a já se ptám, co neuměly/neumí vaše děti v tomto věku a jak jste zvládly/zvládáte neblbnout z tabulek a ostatních "šikovnějších" dětí? 🙂

alboo
21. únor 2016

To co popisujes je uplne normální. Ve 4.5m ma cas na nejaky přetáčení, vetsina deti ktery se brzo pretaci to delaji blbe. Letadlo neni uplne dobře. Ale deti ho proste delaj.v urcite fazi snad vsechny. Důležitý je paseni a co nejvic davat na brisko

luciksima
21. únor 2016

Naše malá ve 4,5 měsících neuměla snad skoro nic...možná malinko na bok a hodně málo a držet hračku když jsme jí dali do ruky...jinak otáčet se na bříško začla až v 6m. do té doby polohu na bříšku ráda neměla...plazit se začla až po 10,a lézt až po roce ona byla rznej lenošek...a tabulky neřešit nesrovnávat s jinéma dětma...i když je to těžké,ale lepší než se pak trápit co umí a neumí..

schnee
autor
21. únor 2016

@luciksima a vaše mudra vás neposílala na rehabilitace nebo tak? Naše malá polohu na bříšku taky nemá ráda, vydrží tak pět minut a řve.

luciksima
21. únor 2016

@schnee jj na rehabilitace jsme chodili od 4m. malá byla totiž hypertonická a dráždivá takže jsme cvičili na uvolnění...,ale vojtovku vůbec kvůli té dráždivosti ona byla jen líná jinak v pořádku tak jí dávala rehabilitační čas..

schnee
autor
21. únor 2016

@luciksima nás poslala mudra právě kvůli prohábání do luku na rhb a tam nám dala cviky na posílení břišních svalů (mačkání reflexního bodu na hrudníčku), aby začala víc zvedat ty nohy z podložky, ale malá mi to po cca 14 dnech cvičení začala bojkotovat, strašně u toho řve, jakmile jí šáhnu na hrudník, hned řve. ☹ Tak nevím jestli cvičit dál nebo jí nechat. Jak se u vás projevovala ta drářdivost a hypertonie?

luciksima
21. únor 2016

@schnee naše malá měla zataté pěsti a byla pořád v křeči a hodně řvala skoro pořád takže rehabilitační stačilo jen malou viděla co jsme tam vlezli a řev a řev než jsme byli pryč tak hned řekla,že vojtovku určitě ne,že by to pak bylo mnohem horší...já bych to stejně s malou nedala to cvičit a aby u toho plakala...jí se někdy nelíbyli ani cviky na míčích co jsme měli tak jsme to moc nescvičili jen když malá měla náladu

katriona1
21. únor 2016

@schnee ahojky,já jsem s dcerou začala v jejích třech měsících chodit na cvičení pro miminka do mateřského centra, bylo to super, doporučuji knihu Něžná náruč rodičů od paní
Kiedroňové, jinak na to zdvihání nožiček dle naší cvičitelky je dobré nechat dítě chvíli nahé nebo aspon povolit plenku aby mělo volné nožky a třeba obléknou nějaké ponožky s rolničkou aby jí to motivovalo ke zdvihnutí, potom jsem dceři přes postýlku natáhla takové chrastítko a dcera do něj rukama a nohama mlátila http://www.eandilek.cz/2-727-chrastitko-do-koca...
taky pomáhá nezdvihat dítě kolmo nahoru, ale přetočit ho na bok a tak zdvihat a nenosit na hrudníku, ale tak přes ruku, aby musela zdvihat hlavičku a tím posilovat břišní svaly,tyto věci jsou popsané i v té knížce a jsou tam i fotky jak dítě správně držet, aby si přirozeně posilovalo svaly,nám to pomohlo, protože dcera taky měla na všechno dost času, ale nic jí neuteklo ted běhá jak malé šídlo 🙂 doufám že jsem ti trochu pomohla 🙂

danuskahe
21. únor 2016

Ahoj ja zrovna včera zakládala diskuzi,že moje 4m dcera je taky pěknej lenoch. Hračky jí nezajímají, polohu na bříšku nemá ráda a o nějakém přetačení na bok nemůže být ani řeč 🙂 takže jsem ráda za tvojí diskuzi protože jinak je všude spíš jen co všechno vaše děti už umí kde se maminky předhánějí v dovednostech dětí a já z toho pak měla akorát mindraky;)

schnee
autor
21. únor 2016

@katriona1 Ahoj, děkuju, knížku jsem zrovna pořídila, tak začnu studovat. Hambatou jí necháváme, líbí se jí to a je taky fakt, že u toho víc ty nožičky zvedá. Ale zase si říkám, aby si moc nezvykla a neměla jsem pak problém jí mít oblečenou. 😀

schnee
autor
21. únor 2016

@luciksima Tak zaťaté pěsti měla taky dost dlouho a stále občas mívá. S tím cvičením je to boj, jak říkám 14 dní jí to celkem i bavilo, nebrečela u toho, ale pak nastal nějaký zlom a řve jen co jí dám na ten stůl kde cvičíme, natož když jí šáhnu na hrudník. Rehabilitační řekla, odvést pozornost, ale to se fakt nedá, bych tam mohla zančit vzplanutá a ona by stejně řvala. Tak jí twď dávám oddech a věřím, že se to upraví samo. 🙂

schnee
autor
21. únor 2016

@danuskahe Jé, ahoj, to jsem si nevšimla, jinak bych tam už napsala. 😀 Tak jako naší hračky zajímají, to zase jo, ale to bříško moc nebere a ty nohy z podložky moc nezvedá. Na bříšku se snažím jí všemožně zabavit, ale jak začne brečet, už opět nic nezabere. A docela se vzteká, když jí nejde něco nacpat do pusinky.
Já jsem si to právě taky pročítala a přišlo mi, že většina dětí je spíš napřed, tak jsem z toho taky začínala mít celkem deprese a pořád malou sleduju, proto chci vědět, že v tom nejsem sama. 🙂) A hlavně, jak to holky zvládly nebláznit z tabulek 🙂

zabzulka
21. únor 2016

@schnee nejsi sama, mé dítě mi v tomto směru taky drnká na nervy. Na bříšku ječel tak do šestého měsíce, ve čtvrtém měsíci kvůli špatnému pasení neurolog a rehabilitace. To se pak spravilo. Na bok kolem pátého měsíce, otáčení na břicho cca půlrok. Teď má čerstvě deset měsíců, plazí se, péruje, zkouší sedět, ale zatím se mu to nedaří, neleze. Byl taky mírně hypertonický, ruce v pěst, prohýbání, to se zlepšilo, neustále jsem nosila v klubíčku až mi upadaly ruce, ve svislé poloze ho nosím tak poslední měsíc. Ostatní děti lezou, už skoro chodí a ten můj malý lenoch zatím nic. Je to dost náročné na psychiku, ale Mudra říkala, že musím neustále vidět pokroky, i malé, ale když tam ten progres je, tak je to dobře.

schnee
autor
21. únor 2016

Také stále nosíme v klubíčku, ale zase se snažím jí nechávat i na dece, aby nebyla pořád na ruce. Tak si pak říkám, jak to pospojovat dohromady, aby si stihla pohrát, zaklubíčkovat, být na bříšku a spát, zatím vydrží tak dvě hodinky vzhůru, pak už je protivnější a chce spát. Jak to tedy poskládat 🙂)))

schnee
autor
21. únor 2016

Tak co mamky, najdou se tu ještě nějaké maminky "línějších" drobků? 🙂

skvisha
21. únor 2016

@schnee Tak nás naprosta pohoda jazz, král pohodaru a lenochu. Polohu na břiše nenavidel, nejradši na zádech, leharo, hrát si s nožkama a vším moznym. Poprvé jsem zpozornela, když se me pediatr ptal, jestli chci zkusit rehabky hned, nebo dame šanci do příští kontroly. Nikdy jsem na nem žádný zatinani, ani jiný problém nepozoroval, tak jsem to hned vyhodnotila jako lenost a nechala nám ještě čas. Ale doma hned Google a zjišťování, jestli náhodou není nějaký pruser, hned radeni se známou z rehabky apod. Nakonec jsem si nechala na doma ukázat pár cviků, nosila ho na ruce a ruzne motivovala. ..no pokroky asi takový, že se první naučil přetáčet z břicha zpátky na záda, jak ho to prudilo 😀 a doktor zase z toho vedle, že takhle ne
abych to zkrátila, jak zjistil, že na břiše se líp zmocní ovladače, nebo mi líp prohrabne kabelku, tak mu to ze dne na den přestalo vadit a začal se snažit, prostě musel v tom začít vidět výhodu a má to tak dodnes, nektere věci sabotuje a jine umi mnohem dřív, ale na začátku mi z toho všeho a hlavně tabulek a doporučení šla hlava kolem 😀

shine2015
21. únor 2016

@schnee ber to jako trenink...bude se resit jeste kdy poleze,zacne chodit,zacne chodit na nocnik,prestane mit pleny na noc...vaha,vyska a rec - zda nepotrebuje logopeda 🙂))))

Nase vsechny tri deti nic moc...dcera zacala lezt az na roce,chodit prvni krucky na 15mes...druha podobne...a to spaly na brisku....syn taky na brisko nechce...holky i ted sy je velice casto na rukou......mozna to je tim. Dnes je holkam 3 a 4r a behaji o 106....hlavne zadne trendy typu Vojtovka,pozdeji pedagogicko psychol.poradna a logopedoe atd atd...chce to srlsky rozum,i to jak to ty jako mama citis....asi kdyby bylo diteti rok a pul a na nohy se nepostavil vubec tak reknu neco je bbe...ale takhle....zadny stres ;) jo a meli jsme jit s dcerou na 2letech na ocni ale ona by si nenechala vykapat oci....kontrola probehla na 4letech a v pohode. Hlavne nestresovat ani sebe a ani dite....jo a k zubari chodime i jen tak a pani zubarka je bajecna - sveze je na kresle nahoru dolu,ukaze zrcatko....aby se v budoucnu nebaly ;)

schnee
autor
22. únor 2016

@skvisha Když ona si právě ani s těma nohama nehraje, moc jí netankujou, má je pořád našponovaný. A zatím tedy nepřišla ani na žádné plusy polohy na bříšku, a že se snažím jí všemožně tam zabavit. 🙂

schnee
autor
22. únor 2016

@shine2015 😀 To zešílím. 🙂)My právě na rehabka chodíme, máme cvičit dva cviky z Vojtovky, ale jak už jsem psala výš, ze začátku jí to nevadilo, ale postupně jí to začalo víc a víc vadit, že to dopracovala až tak daleko, že začala řvát jen po položení na ten stůl a další hysterák následoval po šáhnutí na hrudník. Tak jsem si řekla a dost, chvilku tomu necháme, nechci aby se mě má dcera bála. ☹ Jenže zase nevím, jak jinak jí to nahradit, aby měla tendenci si ty břišní svaly posilovat. 😖 Necchi tím, že nebudeme cvičit něco zanedbat. ☹

schnee
autor
22. únor 2016

@danuskahe Tak jak válčíte? Nějaké pokroky? 🙂

cachenka
22. únor 2016

Tak to je jeste cas...my cvicime vojtovku a nejaky otaceni na bok a pretaceni az v sesti mesicich a podle doktora je to v poradku. Takze klid 🙂

schnee
autor
22. únor 2016

@cachenka Kvůli čemu jí cvičíte a jak to snáší? A kolik je prckovi? 🙂

skvisha
22. únor 2016

@schnee no neprestavej se urcite snažit, mala te muže svým pokrokem překvapit kdykoliv, důležitý je pro ni to posilování svalů a protahování
pamatuji si, jak nechtěl a nechtěl, tak jsem ho jednu chvíli nosila furt na těch rukách, to bral jako chování a ja je mela jak opice az na zem 😀
ale je takový a je svuj, našli jsme si svou cestu časem, jak na tyhle věci, každý miminko má sve tempo, pokud není nějaký zdravotní problém a každému vyhovuje jiný způsob, ty ho v tom vývoji jen pěkně podporuj 😉.
Podobne mi pak třeba sabotoval sezení, jakmile si ale sedl, tak druhý den si rovnou stoupl a začal obcházet nábytek, ja se přitom chystala na další motivační vlnu, dneska lita jak cert
pokroky fakt muzou přijít z ničeho nic, jen výdrž 🙂

saaralota
22. únor 2016

@schnee pokud je vidět, že dítě se vyvíjí, dělá (svým tempem) nějaké pokroky, je čilé atd... tak bych se tím vůbec nezabývala. Syn se neotáčel ještě asi v 8 měsících, po čtyřech lezl někdy po roce, asi v 15 měsících seděl a v 16 měsících chodil... dr. nás pro jistotu poslala do rizikové poradny, ale tam nepřišli na nic jiného, než že je prostě lenoch 🙂. Žádné speciální cvičení ani rehabilitace jsme neabsolvovali. A tabulkama a zejména ostatníma dětma bych se vůbec nezabývala, to vaše dítko zase třeba bude dřív mluvit atd... žádný stres 🙂.

skvisha
22. únor 2016

@schnee a ještě jsem si vzpomněla, že jsem ho pak pokládala na břiše na okraj stolu, bavil ho ten výhled, ale hlavu si opřít nemohl, vždycky jsem si ho tak dala pravidelne na par minut, docela to na rozjezd pomohlo

schnee
autor
22. únor 2016

@skvisha Právě, nejhorší je na tom to čekání, kdy na venek není znát nějaký pokrok. Tak jsem z toho pak trochu v nervech. 🙂

schnee
autor
22. únor 2016

@saaralota Tak a teď mi ale řekni, nebláznila jsi z toho taky tak trochu nebo jsi to hned brala v klidu? Já si vždycky říkala, že budu prdět na tabulky, ale prostě v tom teď lítám.

saaralota
22. únor 2016

Nijak zvlášť jsem to neřešila. Spíš mi to přišlo vtipný, že máme takového lenochoda, který se prostě nepřetrhne🙂 mě drželo nad vodou, že byl veselý, rád si hrál s hračkami ( na ruce byl šikovný), celkově dělal v rámci svého tempa pokroky, takže jsem tím byla v klidu, že není nějak nemocný, zaostalý... ale je to jen velký pohodář🙂 spíš jsme si z toho dělali legraci. A dodnes to není žádný sportovec, ale miluje cokoliv montovat, dělat rukama... Takže ty dispozice už tam byly asi od narození🙂

evcann
22. únor 2016

@schnee uplne v klidu, my mame doma tezsi miminko (v 1/2 roce má 11kg) takze se rozhodne taky nepretrhne. Hlavicku zvedat nechtel, rval jak tur jakmile jsem ho dala na bricho. Pak jsem s nim zacala cvicit na gym balonu a to hodne pomohlo. Otace se zacal poradne az ted v 7 mes., ale ted uz mu to jde krasne. Doktorka to nehroti, rikala, ze je tezsi a taha tezsi vahu takze ho nechame. Rikala kdyz se otoci do konce 7 mes. tak ho nechame kdyz ne tak, ze nas posle na Vojtovku, ale stihnul to. To jsem s nim taky trenovala specialnima cvikama na posileni sikmych svalů. Takze holky klidek, oni to dozenou 🙂 Zase je rychlej v jinych vecech, ve 3 mes. mel 2 zuby 🙂

skvisha
22. únor 2016

@schnee jo to uplne chápu, ale to si zvyknes na to jeho tempo 🙂
ty ho vidíš každý den, tak to vnímáš jinak, ale pokroky urco budou a zase jsi jeho máma, znáš to mimco nejlíp, to by si poznala, kdyby něco bylo spatne
me jen vždycky pobaví ten zákon schválnosti, aspoň u nás to tak bylo, že když je prcek proste ten lenoch, tak ne že by v okolí byl aspoň ještě jeden, nebo dite s tabulkovym tempem, oni jsou kolem nás jen samé extrémy super rychlých deti, tak to je na palicu 😀

danuskahe
22. únor 2016

@schnee včera si poprvé začala hrát s hrazdičkou takže já radostí div neskákala do stropu🙂 dokonce se i z bříška svalila na záda ale to byla spíš náhoda jelikož se prevazila hlavičkou a podruhé se jí to ještě nepovedlo ale i tak mě potěšila 🙂 ve čtvrtek máme 4M kontrolu tak snad bude vše v pořádku 🙂