Maminky, poradíte jak nejlépe odnaučit dítě od plenek?

class
23. říj 2015

Mám tři děti u dvou nebyl problém odnaučit od plenek,ale s dvouletým synem to zkouším už půl roku a žádná má metoda nezabírá.

jihlavanka
23. říj 2015

U nas zabralo nechat bez pliny a po 20-30 minutach posazovat na nocnik, nekdy jsme to nestihli, ale za 14 dni byla plina pryc... Hlavne bud v klidu, kazde dite je jine, na kazde zabira neco jineho. Dej mu cas, treba jeste uplne nevyzral. 😎

86radka86
23. říj 2015

u nás nepomáhalo vůůůůůůůůůůůůůůůůbec nic... 3 měsíce po druhých narozeninách si z ničeho nic začal sám říkat na záchod, ale plenky na spaní má furt 😒 🙂

sara84
23. říj 2015

Netlacit, 2 roky neni moc, az bude spravna doba,tak to sepne! U nas fungovaly bonbonky, malicke gumitky za snahu, ale az v pravou chvili 🙂 to mel 2 roky a 2 mesice.Na noc bohuzel az do 3 a 3/4 , ma divoke sny!

hanyzka11
23. říj 2015

no i já se začínám smiřovat s tím, že pokud to nemaj v hlavě, nic nenadělám. Snažím se už aspoň 5 měsíců a jaksi nic moc. jen počůraný všechno, koberce, postýlka, lino. Klidně se vydělaj 2 metry od nočníku a přitom řeknou, že aaa se dělá na hlniček. prostě to asi přijde 🙂 Malej dnes svlíkl plínu při odpoledním spaní a měl vysypaný bobky v postýlce. no prostě idylka :D

luciksima
23. říj 2015

nepomohlo nic dozrála k tomu uplně sama v 28m 🙂

nonacek
24. říj 2015

Nám pomohlo,ze jsem snim chodila na WC spolecne 😀 a když se vyčural . 😀 tak jsme slavili volali hip hip hurá. ....😉

siiia
24. říj 2015

v 19.měsících jsem ji prostě ty plenky sebrala a dávala jen na spaní, nic si z toho nedělala, že si čůrala na nohy, ale brala jsem to formou hry, jak začala čůrat, tak jsem na ní se smíchem volala - honem, honem na nočník a ona vždycky utíkala si na něj sednout, co nejrychleji i když čůrala za pochodu... díky tomu rychle pochopila spojitost čůrání a nočník... odplenkovaná byla za 3 dny... na spaní necháváme dál, protože je zatím zvyklá usínat s flaškou čaje v puse... nejhorší bylo vytrvat, 3 dny jsem jen lítala s hadrem a neustále utírala a sušila a prala.... dcera hodně pije, takže čůrala snad co 10min, ale vyplatilo se... dnes na nočník lítá různě, někdy vydrží hodinu, někdy jde i 4x za hodinu 🙂 zkusila jsem to s ní půl roku ještě před tím, ale chytala záchvaty, když jsem ji na nočník posadila, takže nebyla připravená a o půl roku později už to šlo 🙂

jasupeso
24. říj 2015

Presne jak pise jihlavanka 🙂,taky jsme to tak meli

kanka80
25. říj 2015

Prý u kluků to trvá dýl 😉 Dvěma kamarádkám kluci ve věku skoro 3roky pořád kakají do gatí 😲
Naše malá to pochopila během týdne, měsíc před 2.rokem 😉 ale na spaní ji bude mít ještě dlouho, protože hodně pije 😅

pemeva22
5. lis 2015
Uživatel pemeva22 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od pemeva22.

vyndej mu dudlik 🙂

290388
10. lis 2015

maminky, nemáte někdo e-knihu Jak naučit dítě na nočník? v programu “Na nočníku raz, dva, tri” již dnes!
stojí za to si to stáhnout a zaplatit, nebo ne?

tinka2013
15. únor 2016

nám pomohly trénovací kalhotky .. nakoupila jsme je dost a tak nam nejaky zbyly... https://www.modrykonik.cz/market/detske-spodni-...
Vhodné při odnaučování od plenek. Jsou 3- vrstvé. Na povrchu bavlna, uvnitř příjemné froté. Mezitím je pull vrstva. Vhodné pro malé nehody , na cesty, odnaučování od plen, neprotečou až na kalhoty. Nenahrazuje běžnou plenu. Při ucvrknutí dítě cíti vlhko a začne mu to vadit. Kalhotky jsou nepoužité, zabalené. Nestihli jsme všechny vynosit. Fakt topomohlo... zacalo ji vadit to mokro. Kdyz mela plinu, tak ji to vubec nevadilo.

terka_85
15. únor 2016

Syn se to naučil v 2,5 letech. Předtím měl hrozné hysteráky jen při zmínce o nočníku. Sundala jsem mu plínku. První asi 3 dny se počurával, pak to pochopil, sám si začal říkat a během týdne byl bez plen. Během dalšího týdne byl bez plen i v noci 🙂

zuzineckah
15. únor 2016

náš syn se odplenkoval během dvou dnů u moře. Jednoduše nesnesl koupací pleny, bez nich jsme ho do vody pustit nechtěli, tak se začal sám ptát na záchod 😀 On návyk měl, hučeli jsme do něj déle a posazovali ho na nočník od jara, učili čůrat do záhonků a pod.... občas se podařilo, ale jinak na to s přehledem prděl. Až když na dovolené pochopil, že buď bude mít tu pro něj nepřijatelnou plenu, nebo prostě nepůjde do vody, tak najednou to fungovalo bezvadně. Ale byli jsme opravdu neoblomní. To bylo v červnu. Bylo mu 26m. Od té doby bez problémů, pleny má jen na noc a to se chystám tady co neviděl odbourat.

jetynka
15. únor 2016

Holky urcite na dítě netlacte, nenutit ale inspirovat a připomínat na co je nocnik, WC a proč plinu ne. tomu ditku tomu musí samo cvaknout v hlavě a pokud se tak nestane neudelate nic, pokud budete nutit tak akorát si dítě vypěstuje k WC a nocniku odpor.
navíc každé dítě je jiné.
pro srovnání první dcera, nocnik 2.5let a WC 3roky, plina na noc do téměř 4let.
syn 2roky přes den bez pleny, na noc do 4let.
druhá dcera 18mes den i noc bez pleny.
teď uvidíme co nás nejmladší časem jak na tom bude, teď je ještě malinky.

ivetinka1
6. dub 2017

Zdravím,
náš syn 2 roky a 3 měsíce - nemá problém se vyčůrat do nočníku nebo do záchodu, dokonce i na velkou si je schopen sednout na záchod, ALE jen když ho stihnu odchytnout. Jinak prostě vždy do plenek nebo když je bez plenek, tak do tepláčků.....taky už jsem zoufalá. Zkoušíme i odměny za to když si sám řekne a ani to nepomáhá. Většinou si řekne, když už má mokré gatě.
Začínám si taky zoufat ☹