Mateřské školky v Turnově - máte zkušenost?

patty1
17. dub 2013

Ahoj maminky. Chtěla bych poprosit o radu, zda máte někdo jakoukoli zkušenost s mš v Turnově, nedávno jsme se přistěhovali a přemýšlím, kam dcerku zapsat, zatím jsem nikde žádné zkušenosti nenašla.. Další problém mám, že je narozená 19.5.11, takže 3 roky jí budou příští květen, počítala jsem, že nastoupím do normálně práce, ale už ve dvou školkách mi řekli, že ji určitě nevezmou, až možná, možná od září. Hlídání babiček nemám, nebo minimální, takže shánět někoho na hlídání, a to se obávám, že se mi práce ani nevyplatí.
Nevíte, zda jde dát přihlášku do víc školek najednou? Nechtěla jsem se radši ptát v mš, ale někde jsem četla, že by nás pak mohli kvůli tomu nevzít nikam.
Ještě se zeptám, jak dlouho jste dítě zvykali - na pár hodin, méně dní v týdnu a tak, než tam bylo celý týden...Taky nemůžu nastoupit do práce a pak si brát hned volno, že, oni budou stačit ty nemoce.. Děkuji za příspěvky 🙂 .

stavba
17. dub 2013

@patty1 ahoj, bydlím kousek od Turnova, ale zkušenosti se školkama zatím žádné nemám. Syn je o 2 měsíce mladší než Tvoje dcera 🙂, takže nám to taky vychází blbě. My teda máme školku přímo u nás v obci, takže doufám, že mi ho hned po prázdninách vezmou, protože s hlídáním babiček také nemůžu moc počítat.

patty1
autor
17. dub 2013

@stavba Ahoj, a odkud jsi? my taky nejsme primo z Turnova, ale z Rozumova. Po prazdninach - no doufala jsem, ze tu bude situace se skolkami priznivejsi..no tak taky doufam, ze od zari uz nas nekde vezmou..

stavba
17. dub 2013

@patty1 Já jsem z Jenišovic, to je cca 7 km od Turnova směrem na Frýdštejn.

marton
18. dub 2013

@patty1 Ahojky,to je pěkné číst příspěvek od někoho z mého rodiště 🙂 .Sice už léta v Turnově nežiju,ale mám tam celou rodinu.Přihlášku si můžeš dát do více školek a nejlepší máš se zeptat ředitelky,jak to v Turnově dělají.Někde se totiž po zápisech ředitelky ze všech školek sejdou a děti přehazují,jelikož můžou být duplicitní.Jinak já jsem chodila do školky u nádraží v sídlišti 🙂 .Tam je to fajn,včetně velké zahrady.Ale je to už dávno ☹ .Spíš to chce vědět jaký je personál.

patty1
autor
18. dub 2013

@marton Ahoj, diky za odpoved, no mne to prave prislo puvodne trosku "divne" ptat se na to primo ve skolce, kam bych chtela, protoze na dno otevrenych dveri tam kazdy spis vystresovane resil - vubec se nedivim, taky budu za rok vystresla - zda tam to jejich ditko vezmou, ze nikam jinam nechteji apod.
Ale presne, jedna pani tam rikala, ze se po zapisech reditelky schazeji a pripadne si deti premistuji, a nekdo rikal, ze v pripade vice prihlasek pak dite uplne skrtaji 🤐 - ale myslim, ze to je snad nesmysl, vzdyt je to logicke, dat vic prihlasek, co kdyz me prvni skolka nevezme.. Ale pristi tyden se v jine skolce zeptam, jak to je..
Nechapu, ze kdyz se pak mluvi o nejakem bodovem hodnoceni rodiny jako kriterium pro prijeti, tak ti reknou, ze to holt ty body nejsou nikde napsane ani dane, je to dost netransparentni 🙄 ..

marton
18. dub 2013

@patty1 Podle mě je naprostá blbost,aby dítě vyškrtli.Vždyť ti i musí poslat vyrozumění.Já jsem si u nás ředitelce zavolala.Velice ochotně mi vše vysvětlila,dala jsem přihlášku do 2 školek a jelikož budou klukům v srpnu teprve 3,tak nás nevzali ☹ .Přihlášek 188,brali 46,my byli 133.Dobrý co?A nikoho nezajímá,že 20.8.nastupuji do práce,kde jsem od roku 1990.Jinak bodové kritéria dává ředitelka školky na internet i by mělo být vyvěšeno na školce.