Měsíční chlapeček nechce spát, být v postýlce

majovka24
21. čer 2015

Ahoj, prosím o radu. Máme problém s usínáním. Náš měsíční chlapeček (za 6 dní měsíc) usíná jen u prsa a někdy v náruči, ale jakmile ho položíme do postýlky, tak se ani ne za deset minut probudí a pláče. V kočárku dokáže spinkat i 4 hodiny, v autosedačce taky, ale v postýlce je jen přes noc. Nevíme, čím to je a co mu vadí. Každý říká, že maminka svému miminku porozumí a pozná, co chce, ale já to opravdu nepoznám a nerozumím tomu :/. Chovám ho kolikrát i v zavinovačce, aby při položení do postýlky tolik neregistroval, že už není v náruči. Když má hlad nebo ho trápí prdíky, tak to poznám, ale nevím, proč v té postýlce nechce přes den být. V noci tam spí klidně 6 hodin, pak se probudí na krmení, usne u toho, dám ho znovu do postýlky a spinká. Ale přes ten den prostě ne. Máme i houpací lehátko, ale v něm vydrží půl hoďky, kouká, ale neusne a pak pláče, že chce ven. Nevíte prosím, čím to může být? Když ho do té postýlky dám a je vzhůru, ale je ospalý, tak tam vydrží chviličku, ale pak už zase pláče a neusne. Ani s dudlíkem.

Děkuju za vaše rady.

jinaja
21. čer 2015

@majovka24 Dcera to má stejně, neusne sama v postýlce...nevidím v tom nějaký problém, když usne jinde...v kočárku, v autě, v náruči...Koneckonců v noci v postýlce spinká, takže nevadí, že přes den ne...Jsou horší záseky miminek🙂Syn brečel i v kočárku i v autě...jediné místo, kde usnul, byla manduca🙂A ted je mu 3,5roku a od nějakého roku a půl usíná po přečtení pohádky sám v postýlce ve vlastním pokojíku..Po obědě taky bez protestů🙂Takže jsem si zvykla, žeb tyhle drobné trable s miminkama nikdy netrvají věčně a vše se rychle mění🙂

funnysunny
21. čer 2015

Preto sme my vacsinou kocikovali 🙂) Aj 3 hodky. To sa ale este po case upravi,neboj. A pride zas nieco nove :D

konidana
21. čer 2015

@majovka24 Dcera také přes den nespala v postýlce, snad nikdy. Jezdila jsem s kočárem nebo nosila v šátku. V autě také mohla spát, ale doma jen výjimečně. Radu jak to změnit nemám, já si z toho udělala výhodu - chodila jsem 2x denně na dlouhé procházky, kde jsem se skvěle odreagovala, vyčistila hlavu a protáhla tělo🙂

terezas4
21. čer 2015

@majovka24 třeba chce být u maminky, chce koukat, chce se chovat...pořid si šátek a dopřej mu to 😉

medakote
21. čer 2015

@majovka24 Synek byl to samé, v postýlce přes noc ne. Spal mi přes den poze v kočáře, a to maximálně jednou za den. Nikdy jsem nepřišla na důvod, za několik měsíců se to zlomilo a najednou tam začal po obědě spát, ale vydrželo mu to jen krátce, pak mi přestal spát přes den úplně.
Říkali jsme s mužem, že má postýlkový detektor, kdykoli a jakokkoli opatrně jsme ho spícího položili do postýlky, byl vzhůru. Takže bohužel neporadím, maximálně jen prostě se zařídit tak, aby ti to nějak vyhovalo a chvíli počkat, děti se vyvíjí rychle a za pár týdnů už to může být jinak.

kvakuska
21. čer 2015

@majovka24 ... a když ho dáš do tvé postele, tak ti tam usne? Pokud ano, dávala bych ho nějakou dobu spát tam a postýlku bych zkusila třeba za týden, ono se to u takhle maličkých dětí rychle mění ... nemá třeba v postýlce něco, co by ho ve dne mohlo rušit? Hodně osvětlené okno u postýlky, odraz světla z nějakého obrazu, výhled na něco co se mu nelíbí? Pokud máš nebesa, můžou mu vadit, pokud je nemáš, zkus je dát, třeba chce uzavřenější prostor, chce to zkoušet . Dcera třeba byla zlaté miminko a krásně spala, ale i jí se spací návyky několikrát změnily. Určitě na něco příjdeš 😎

jitavrtule
22. čer 2015

@majovka24 Naše Ela pokud usne u prsa, probudí se vzápětí a ono tam není, tak pláče teda taky. Asi jsem nešika, ale pokud kojím v sedě, jakýkoliv transport nebo manipulace po vytuhnutí mi ji většinou probudí, zavinovačka-nezavinovačka. Takže pokud chci, aby si pěkně pospinkala, kojím v naší posteli nebo na gauči vleže a po usnutí už s ní nijak nehýbu, jen se tiše odplížím, to jí nevzbudí.
Že nechce být dítě samo vzhůru v postýlce mi moc divný nepřijde, vzhledem k tomu, kolik toho teď ještě naspí - taky bych v době bdění nechtěla být sama někde odložená a trpně koukat do stropu.
Elda spí v postýlce taky vlastně jen v noci, zhruba od půlnoci do 6, pak už s náma v posteli.
Přes den v postýlce vydrží vzhůru bez pláče jen chvíli, i když postupně se ta doba prodlužuje, jinak pokud je vzhůru, chce být buď v náručí nebo nějak bavená 🙂 Ono se to dost možná změní až ještě trošku povyrostou - pak je třeba už budou zajímat kolotoče nebo hračky...sice píšeš měsíční chlapeček, ale reálně jsou mu tři týdny, to prostě pokud je vzhůru tak ještě z hraček a pod. nemá nic, jediný, co chce a co ho baví je maminka/prso...

anezka1
23. čer 2015

Je desne malinkej na nejaky zavery....porad jste v sestinedeli,ano,za chvili muze byt vsechno jinak. Pozna,kdyz ho das do studeny postylky z tvoji teply naruce.Muze mit pres den lehci spanek,vecer uz muze byt unavenejsi,proto tam treba vydrzi spat dyl.Uz i rozezna svetlo a tmu.Zkus mu pustit byly sum,tzn.zvuk fenu,vysavace apod (uspavac.cz),treba ho uklidni toto,miminku to pripomina dobu,kdy byly v brise.

mahi
23. čer 2015

Ahoj,měla jsem podobný problém. Zjistila jsem,že se dcerka v postýlce necítí dobře kvůli velkému prostoru kolem ní. Do postýlky jsem přivazala velkou plyšovou hracku-spi mezi jejíma nohama a od té doby spí i celou noc,tak to zkus,třeba i tobě to pomůže. 😉

funnysunny
23. čer 2015

@majovka24 Este mi napadlo,ze mozes skusit dat nieco k tvaricke,k comu sa moze pritulit.Nasa ma takeho maleho medvedika tulka,ked sa narodila, davala som jej k licku a ruckam taku hebunku plienocku bambusovu.Ked sa este nepretacala,spala rada na gauci v obyvacke a super sa jej spinkalo,ked bola zapnuta mycka 🙂

annaluciapetrzel
23. čer 2015

@majovka24 ahoj, u nas pomohla hacka http://www.branakdetem.cz/hacka-pech.htm, jinak ja jsme to vzala, dcera uz ma rok a postylka ani tuk. proste hacka anebo se mnou

ladie
23. čer 2015

@majovka24 syn začal spát přes den v postýlce až v 10 měsících. Dcera (má půl roku) v postýlce přes den ještě nikdy nespala.
Syn spal v kočárku nebo houpacím lehátku. Dcera spinká jedině v hacce/hojdavaku/závěsné kolébce (každý tomu říká jinak) a já v duchu líbám ruce tomu, kdo ji vymyslel. Právě spí jako andílek 🙂

annaluciapetrzel
23. čer 2015

@ladie presne. ja jsem vzdy dekovala vynalezci hacky, ze neco tak uzasneho existuje 🙂

ladie
23. čer 2015

@annaluciapetrzel a když si vezmu, kolik by mi ušetřila nervů, kdybych ji měla už na syna... 🙂

annaluciapetrzel
23. čer 2015

@ladie uplne se smeji jak si pamatuji, jak mi ji kamaradka nutila a ja ze neeee, ze bude postylka. Hahahaha. Postylka nebyla. Jinak kamaradka mi rekla totez co rikas ty, kdybych ji mela u prvniho syna, to bychom se vyspali 🙂

zo_ja
23. čer 2015

Vždyť je malilinkatej... Jeho jistotat je Tvoje teplo, Tvůj dech, Tvůj tep, Tvoje vůně, Tvoje blízkost.... Být sám je pro miminko strašné, cítí se opuštěné, ohrožené...
Zkus si s ním lehnout do svojí postele, klidně tam spi s ním, a i když odejdeš, tak v tom pelíšku se bude cítit lépe, protože tam je "hnízdo", bezpečí, Tvá vůně, jeho jistotat...
Miminka nejsou připravená být ve světě sama.

lani1
23. čer 2015

pridavam se!dnes v noci budeme mit 3 tydny a pres den vubec nespime!Nastesti spi mala aspon v noci, ale s nama v posteli. Pres den jsem ale hotova, usne jedine v kocare, ale musi se jezdit ajezdit, coz moc nezvladam, od tehotenstvi me boli chodidla, asi z padajici klenby, takze ujdu max hodku. Nevadi mi, ze nespi, ale ze rve, pokud neni v hacce a hodne s ni nehoupu nebo v tom kocare nebo v aute.. v nositku taky musim chodit, jinak se zacne vzpirat..za 3 tydny jsem doma neudelala vubec nic, max dam pliny do pracky a jak prsi a nemuzem aspon s tim kocarem, tak to je uplne hotovo😀a hlavne kdyz uz nahodou usne, tak nikdy na zadech, dela u toho divny zvuky a je strasne neklidna, usne jedine na boku, to je jak vymenena-mnohem klidnejsi. Jo a to i zavinujene a poustime bily sumy a nic..max 5-10 min kouka a nerve anebo i zavre oci ale pak zas zacne. Nevim, jak mam takhlefungovat

kaaaczenka7
23. čer 2015

Měli jsme to stejně, dcerka přes den v postýlce nespala, jen v kočárku, tam vydržela v kuse spát 4-6hod.,
jak kdy - a tak jsem každý den jezdila naším městem křížem-krážem, dokud spala (i v dešti, sněhu apod.). Když to z nějakého důvodu nešlo jít ven, tak spala mě u prsu nebo přímo na mě, či babičce nebo manželovi 🙂 V noci problém nebyl to spala pěkně v postýlce, jen ty dny... Samo se nám to obrátilo, když začala sedět - cca v 8 měsících, to už přes den v kočárku neusnula, ale bylo na ní vidět, že je unavená, tak jsem to prostě zkusila dát ji doma do postýlky přes den (zazpívala jí pár písniček...), a od té doby spí bez problémů , přes den v postýlce-teď v červenci bude mít 2 ročky 🙂 Zatím se mi vždy vyplatilo nechat to čistě na ní... a navíc, strašně jsem si miminko přála, takže jsem si to spaní na mně nebo u prsu, i ty procházky s kočárkem nesmírně užívala, a někdy se mi po tom i stýská... 🙂

majovka24
autor
26. čer 2015

Moc všem děkuju za komentáře a rady 🙂. Ano, já si také užívám, když spinká na mě, je to příjemný a pěkný, ale šlo mi o to, že právě mi to přišlo zvláštní, že v noci v posteli spinká a přes den ne. Ale musím říct, že teď už je to lepší a lepší. Chovám si ho často a když už vidím, že se mu chce spinkat, tak ho mám ještě na sobě, on usíná a pak ho dám do postýlky. Když se v ní třeba za tu půl hoďku probudí, tak mu pouštím na youtube uklidňující zvuk - vysavač a on během chviličky je klidný a zase usne třeba na hoďku 🙂. Jinak samozřejmě když se třeba večer díváme na film, tak malého nechávám spát v mé náruči, aby byl s námi a ne sám v pokoji 🙂.