Měsíční miminko má problém si odříhnout

anieb
17. črc 2015

Ahoj Maminky, chtěla jsem se zeptat..mám doma měsíční dcerku a ta po kojení má problém si odříhnout. Klidně i probrečí 2hodiny než si odříhne nebo usne vyčerpáním. Zažívala jste něco podobného? Zkoušela jsem tygříka, ale bez úspěšně a opřít o rameno taky moc nezabírá. ☹

manelle2
17. črc 2015

@anieb Ahoj 🙂 Nám pomáhalo natáhnout mu ručičku do výšky,poradili mi to i v porodnici,tak vyzkoušej 😉 Držím palce 🙂

josefina79
17. črc 2015

Opřít o rameno, ale u toho si "pololehnout" na gauči. Prostě si sedneš a trochu se sešoupneš zadkem dolů, takže pololežíš. Žádné chození, natřásáání, nic ... Do 2-3 minut si odříhnul.
Třeba to zabere.

anieb
autor
17. črc 2015

@manelle2 děkuji, vyzkouším 🙂

anieb
autor
17. črc 2015

@josefina79 vyzkoužím a děkuji 🙂

anieb
autor
17. črc 2015

@manelle2 ještě jsem se chtěla zeptat, mám jí nechat u toho ležet jak jí budu natahovat ručičky?

petrasipkova1
17. črc 2015

taky by mě to zajímalo, mě malá po kojení hned usíná, za celý týden se mi nepovedlo ji odříhnout, nevim co mám dělat, když jí budim po kojení tím že jí nosim, tak pláče ..... jinak sednout si sní jen tak v klidu taky nejde, hned brečí .... jo to šestinedělí bude náročné hodně než se mi uklidní hormony .... ☹

anieb
autor
17. črc 2015

to když malá usnula při kojení, tak pak bublinky šly ven prdíkami, ale musím říct, že někdy úplně vpohodě a jindy se u toho bobišek šíleně kroutila.

manelle2
17. črc 2015

@anieb Ne,já ho měla normálně v náručí,jako na odkrknutí a pak jsem mu tu ručičku natáhla 🙂

petrasipkova1
17. črc 2015

jo, to máme asi taky, vždycky okolo páté je krize kdy pláče, kroutí se, a pak se vykaká a vyprdí a je klid. No nevim, ach jo, v porodnici říkali zkoušet odříhnout 5 minut, když nic, tak položit na bok a neřešit .... ale spinká tedy krásně, na kojení se budí po 3- 4 hodinách, někdy jí budím i já, v noci spí 5 i 6 hodin v kuse. Vycucne si 80 a spí zase dál. Přibírá pěkně, už má svojí porodní váhu, No, snad to nějak zvládneme, večer už jsem vždycky na zhroucení když začne plakat a já nevím jak jí utišit. To je na tom to nejhorší.

anieb
autor
17. črc 2015

Jojo ty večery máme taky takové a dneska v noci to bylo taky "super" ☹

petrasipkova1
17. črc 2015

@anieb koukám, že už máš druhé, to je výhoda, já první, a jsem ze všeho vyplesklá, první koupání doma byl horor, uklidňování, oblékání, 😀 snad se to nějak usadí. Jo a taky se mi chce furt brečet, ach ty hormony, ale snažim se házet do klidu, aych to nepřenášela na malou, tak jdu spát když spí 🙂

anieb
autor
17. črc 2015

@petrasipkova1 jojo to mám, měsíční holčičku 🙂 Před chvíli mi usnula tak se jdu natáhnout 🙂 Musím využít toho, že Mikulda je s babičkou v zábavném parku Žirafa 🙂

verunkatanecnice
21. črc 2015

No me potrebuje brkat porad a taky mu to nejde, treba si brkne a usne, pak ho polozim a za chvili se krouti a uz mu tam jede zase dalsi bublina a porad tak dokola, jeste nema dost vyvinutou asi tu zaklopku tak se mu to vraci, kolikrat mu to jde i s mlickem bud ublinkne ven nebo je slyset jak blinkne uvnitr, taky se tesim az to prejde, musim ho tak porad zvedat 🙂

jennywolker
21. črc 2015

Ahoj,zkus ji položit opatrně normálně na bříško-lépe,když je matrace trošku ve zvýšené poloze...🙂.Možná se malinko ublinkne,ale většinou jde -pokud není reflux-během minutky říhnutí-)

eemilka
21. črc 2015

Holky, ne všechny miminka si potřebují po kojení odříhnout. Záleží, jakým způsobem sají, tj. jak moc se nalokají vzduchu. Naše matky vesměs již malým miminkům dávaly čajíčky, sunar apod. z lahvičky. Po krmení z lahve si dítě potřebuje říhnout snad vždy, v podstatě vždycky si přitom dostanou do bříška nadbytečný vzduch. Dneska, když se výhradně kojí, je k tomu trošku jiný přístup. Moje malá si říhla tak jednou ze třiceti kojení, nehledě na to, co jsem s ní dělala. Brzy jsem shledala, že se na to můžu vykašlat a neztrpčovat si noci tím, že hodinu dítě v noci nosím tam a zpátky a prosím jej, aby si říhnulo. Ona to prostě nepotřebovala. Ale tak samozřejmě vy znáte vaše děti nejlépe, tak si určitě časem najdete nějaký režim, který bude nejvíc vyhovovat. Jen jsem chtěla napsat ten poznatek, že ne vždy je odříhávání nutné.

pomnena
21. črc 2015

náš se to naučil nedávno - a i tak se povede odříhnout jen ze 70procent pokusů, první čtyři týdny mu to nešlo. Jinak pokud mi v noci u koja usne, dávám do polohy na "srdíčko" - já pololeh a malého bříškem na sobě, ale povede se málokdy, po 20min vzdávám a ukládáme na bok do postýlky

jennywolker
21. črc 2015

eemilka to máš pravdu!!Já plně kojila do 8 měsíců a je pravda,že říhnutí jsem se dočkala tak ob dvě kojení,někdy ani to ne!!Pokud to nedělá problémky a mimčo je šikovné a nenaloká se vzduchu,je to v pohodě!🙂Horší je,když bublinky projdou až do nižších partají atam potom dělají paseku a mimáč má bolení a prdíky ze spolykaného vzduchu!!☹Náš případ!!🙂

zmrz_lina
21. črc 2015

Maly az do třech měsíců vubec neodkrkaval po kojení ;) pokud s tím nemá větší problémy, neřešila bych.

zmrz_lina
21. črc 2015

Maly az do třech měsíců vubec neodkrkaval po kojení ;)i ted odkrkava jen občas. pokud s tím nemá větší problémy, neřešila bych.

nonnni
21. črc 2015

mela jsem velky problem s posledni dcerkou, nakonec skoncila u chiropraktika a ja zjistila, ze i presto, ze je to treti dite, tak jsem nevedela, jak ji vlastne odrihnout...31.12. jsem s ni skoncila u Dr, Marinuse a nejen, ze jsem se naucila ji odrihnout, navic ji i diagnostikoval se spastickou pateri z blbeho porodu a rozcvicil mi ji....po trech sezenich jsem dostala zpet uplne jine dite.

Pokud ma nekdo zajem, tak nektere techniky vysvetluje tady...to mimco je jeho dcera.

https://www.youtube.com/watch?v=wbwXByk1WEs
lauranosi
21. črc 2015

S první dcerkou martyrium, nerihala, blinkala, teprve u druhého mi v porodnici pediatricka poradila, ze miminko musí mít vyvesene brisko, když je přes rameno, nepodpirat vůbec zadeček. Fungovalo to stoprocentně...

anieb
autor
22. črc 2015

Ahojky maminky, tak u nás zabralo, že po kojení jí nechám chvilku ležet na rukách a pak jak si ji dám na hruď, tak si pěkně odříhne 🙂

aklin
22. črc 2015

malá je někdy líná si odříhnout. Když si do 10 minut neodříhne, jdu ji přebalit a tím jak zvednu s přebalováku tak si odříhne,

zo_ja
22. črc 2015

A proč je nutný, aby odříhávala? Jedno dítě mi neodříhávalo nikdy, neblinkalo a nijak mu to nevadilo. Odříhnutí bych z něj nevyrazila ani za zlatý tele. 😀

love12345
22. črc 2015

My jsme měli problém s bříškem, a odříhnutí nám ulevovalo, nicméně malá zezačátku zásadně odřihavala pouze u babičky 😀... nechavala jsem ji odříhnout i v noci po kojení ..prostě vždy...až kolem 4měsíce postupně v noci ne... a pak už ke konci kojení 8měsíc už jen na noc..protože už bylo dost pohyblivé a zvládalo si odříhnout kdyžtak samo při pohybu