• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miniškoličky. Vaše zkušenosti, názory :-)

Přidej k oblíbeným Ulož diskuzi  •  9. února 2009 
Ahoj, mám syna, v dubnu bude mít dva roky. Ráda bych ho přihlásila od dvou let do "miniškoličky" . Kdo to nezná - odehrává se to obvykle v mateřských centrech, je to na 2-3 hodiny jednou týdně. Syn je moc hodný a šikovný, ale taky celkem plachý a neprůbojný mezi dětmi. Tak bych byla ráda, aby se trošku otrkal, než půjde ve 3 letech do školky. Je i zvyklý být beze mne pár hodin, hlídá tatínek nebo babičky. Ovšem něco jiného by bylo, kdyby zůstal v herně najednou sám s cizími dětmi a "tetami", než by si na ně zvykl. Taky si myslím, že by to byla možná dobrá příprava na školku, pro něj i pro mne :sweat_smile: Mám vybranou jednu miniškoličku, kde se dětem opravdu věnují, mají tam max.8 dětí a 2 vychovatelky. (V jiné herně jsem jednou zažila, že tam zároveň v době, kdy byla herna k dispozici pro věřejnost, probíhala miniškolička. Vychovatelky si pily kafe, na děti koukly, jen když začlo nějaké plakat, o ničem :( ) Máte s tím některá zkušenost, nebo šly byste do toho? :slight_smile: Jo, ta miniškolička, kam bych chtěla syna dávat je Bobeš centrum v Bohumíně, kdyby měl náhodou někdo osobní zkušenost přímo s touto miniškoličkou :wink:
12. led 2009 ve 21:33  • Odpověz  • To se mi líbí
garfield, osobně beru miniškoličku jako pomocníka v době, kdy si musím něco zařídit a nemám jiné hlídání, dítko si tam pohraje a za 2 hodiny jde s mámou domů. Jako přípravu na školku to moc nevidím, ve školce je jiný režim, děti tam bývají delší dobu, "žijí více "kolektivně"-společné spaní, jezení, vycházky a navíc je to každodenní povinnost. Jednou týdenně to bude malý brát jako příjemné zpestření programu nebo utpení - podle povahy. Já to doporučuju a výhodu vidím hlavně v tom, že má matka volno a může si zajít ke kadeřnici, do obchodu a pod.
13. led 2009 v 09:56  • Odpověz  • To se mi líbí
Mateřská centra jsou skvělou přípravkou pro děti před vstupem do kolektivu vrstevníků. Jak si tam dídě zvykne chodit a pozná nové kamarády a tety (většinou tak po půl roce při chození 2x v týdnu) může ho tam mamka bez problémů nechat třeba na hodinku či dvě a odskočit si. Dítě se zabaví s ostatními a je OK. Ale školka je opravdu něco úplně jiného. V centru bývá volnější disciplína, vychovatelce děti říkají teto a je to hlavně o rodičích a dětech. Zato školka, to už je povinnost, rodiče tam nejsou moc vítáni, vychovatelkám se říká paní učitelko a už je tu snaha děti něco naučit (děti se učí sami oblékat, jíst, hygienu, ...). Takže jestli chcete dítě připravit na kolektiv dětí, choďte do centra. Ale jestli chcete dítě připravit na školku, choďte do přípravky (některé školky umožňují dětem co tam budou chodit a jejich rodičům 1x v týdnu účastnit se programu). Dítě se tak seznámí s prostředím, s učitelkama, skamarádí se a když už tam bude muset zůstat samo bez maminky, nebude to pro něj tak hrozné. A jestli to vaše školka neumožňuje, tak se alespoň přidejte k dětem když jsou na zahradě nebo na vycházce nebo si zjištěte které děti budou s vaším dítětem chodit do třídy a o prázdninách se skamaraďte s jejich maminkama a nechte je spolu si hrát. Vím to z vlastní zkušenosti. Mému synovi jsou 4,5. Od roku jsme chodili pravidelně po centrech - tam je v pohodě, má tam svoje kamarády a můžu ho tam i nechat samotného. Ale do školky nechce chodit a nelíbí se mu tam. Ale také záleží na dětech. Některé jsou rády v kolektivu a jiné - mamánci - jsou zase raději doma :grinning:
9. únor 2009 v 15:14  • Odpověz  • To se mi líbí
Tvůj příspěvek