Místo celého dne bude syn v MŠ 4 hodiny. Problém?

kurkuma
28. únor 2012

Ahoj, potřebuju se zeptat na pár věcí ohledně školky. Mám syna, kterému budou čtyři roky v prosinci 2012. Teď jsme byli u zápisu, s tím, že od září 2012 bych byla ráda, aby nastoupil do školky, mám sice RP na čtyři roky, ale ideálně bych nastoupila do práce už od září. Tudíž jsem se ve školce domluvila, že syna přihlásím na celý den a v září bych rodičák zrušila. Ale - plánujeme třetího potomka, pokud bych už v září byla těhotná, ráda bych nechala rodičák doběhnout, protože momentálně mi smlouva neběží, musela bych na ÚP. Byl by to problém, když by byl syn přihlášen na celodenní docházku a od září by defacto nastoupil na ty čtyři hodiny denně? Dá mi školka to potvrzení pro sociálku? Nebo to nejde? Nevím jak to řešit ☹ ☹ Ve školce se ptát nechci, když další dítě mít nebudem, nechci zbytečně vířit vody, aby mi ho nakonec nevzali jen proto, že si ředitelka bude myslet, že ho nakonec dám jen ty 4h a dá přednost dítěti celodennímu ..

paolin
28. únor 2012

No předpokládám, že když přijmou dítě na celý den, tak "závazně". To by tak potom mohl dělat každý - záměrně nahlásit dítě na celý den, aby bylo upřednostněno a pak přehlásit jen na 4 hodiny. 😕

kurkuma
autor
28. únor 2012

😖 Hmm, já si právě myslím to samé .. Jako platila bych normálně za celej den 😒 Ach jo.

hakanka
28. únor 2012

no u nás je rozdíl 4 hod x celý den 100 Kč, to mi nepřijde tak moc....kolik je to u vás?

kurkuma
autor
28. únor 2012

Hakanko, oni hlavně na půl dne neberou vůbec. Původně jsem myslela, že bych ho přihlásila na půl dne a od prosince/ledna by začal chodit na celej den, ale nejde to, buď ho přihlásim na celej den nebo mám šlus. Jenomže zas jestli už budu čekat mimčo, přijde mi blbost rušit rodičák a bejt na pracáku nebo doma zadarmo jako žena v domácnosti. Ale taky se klidně může stát, že žádný mimčo nebude, už nám to jednou nevyšlo ☹ Tak váhám ..

antiope
28. únor 2012

@kurkuma Teď mě tak napadá a co takhle přejít na rodičák podle nové právní úpravy od 1.1.2012, pak nemusíš řešit to omezení 4 hod ve školce, protože je pro děti od 2 let zrušeno. Ale je to jen nápad, muselo by se to ověřit 😉

kurkuma
autor
29. únor 2012

@antiope To by taky šlo, ale už mám vyčerpáno víc než těch 220 000, co je nově, takže bych byla doma zadarmo už od teď ..

hakanka
29. únor 2012

@kurkuma mně ještě napadlo, že mi kamarádka říkala, že rodičák nemusíš rušit, pokud bude syn chodit na 4 hod, i pokud by byl nahlášený na celý den. Tj. kontroluje se, jak chodí skutečně, ne to jak je nahlášený. Tzn. chápu to tak, že od září může syn chodit do školky a ty brát rodičák. ještě se asi ujisti u vás na úřadu nebo někde v poradně (třeba www.aperio.cz), ale jak o tom přemýšlím, jsem si tím docela jistá.
A školka zkrátka napřijde, ty budeš platit celé školkovné, takže jim jen ubude práce na odpoledne. Odpoledne si děti stejně spíš volně hrají, žádný program se dělat nedá, když pro ně průběžně chodí rodiče.

kaculetka
29. únor 2012

Syna si můžeš přihlásit na celý den a pokud bude chodit jen na 4 hodiny, školka ti normálně vystaví potvrzení pro sociálku, která provádí kontroly. Dělá se to běžně, jenom budeš platit plné školné.

kurkuma
autor
29. únor 2012

@hakanka Já mám právě obavy, aby mi ho třeba nevyloučili kvůli tomu .. 😖 No uvidíme. Do září daleko, asi to prubnu, bůh ví, co bude.

jajik25
1. bře 2012

ahoj holky chtěla sem se zeptat jak je to teď se školkou,jestli se to náhodu nějak nezměnilo.Syn bude mít v listopadu tři a chtěla bych aby chodil už od září tak mě zajímá na jak dlouho může abych nepřišla o rodičák.Díky za odpověď

miladka72
1. bře 2012

ahoj..u nás je taky problém ze školkou.Mě vzali syna až v loni v listopadu,ted v lednu mu bylo 5 let.chodí každý den na 4 h.když jsem se zeptala jestli by tam nemohl spát tak mi řekli že ne,protože jsem na MD.MĚSÍČNĚ PLATÍME 300 kč.jaký na to máte názor?předem děkuji za odpověd🙂

ivaneckaaaa
1. bře 2012

to je pěkná blbost.Pokud už nepobíráš příspěvek na staršího,můžeš ho nechat celý den ve školce.Ja jsem taky na mateřsky a starší chodí domůaž po odpoledním spaní.Příde my že si to chtějí učiteĺky ulehčit 😉

kurkuma
autor
1. bře 2012

@miladka72 To je fakt blbost, tvůj syn může být ve školce neomezeně, už na něj rodičák nebereš .. To ti učitelky tvrdí nesmysly 😉

kurkuma
autor
1. bře 2012

@jajik25 Jestli ti ho přijmou, měl by až do dovršení tří let chodit na 4h denně nebo 5 dní v týdnu. Když bys zrušila pobírání RP, mohl by tam být celý den.

jajik25
2. bře 2012

@kurkuma Rušit Rp se mi nechce a nebude problém kdyby chodit jen na 4 h denně,jen sem chtěla vědět jestli je to pořád stejný nebo se to nějak změnilo.Díky

kurkuma
autor
2. bře 2012

Počkej, tak ono je to jinak, když jí jestůi nebyly tři, tak může chodit na 5 dní v měsíci, ale možnost té polodenní docházky není. Nevím proč, ale je to tak 🤐