Místo pasení "letadlo"

amaliekvidova
10. pro 2017

Ahoj holky, prosím o radu nebo uklidnění. Malá má teď 4 měsíce. Ve třech měsících pásla podle mě koníčky docela dobře, sice jen tak pět-deset minut, ale teď už dva týdny dělá na břišku hned "letadlo" a dokonce mi příjde, že to letadlo dělá i když leží na zádech. Snažím se jí dát ruce správně a trošku ji je jistím zezadu, ale když je dám pryč, tak znovu "letí". Zatím se párkrát otočila na bok. K pediatričce jdeme tento týden a na fyzio jsem nás už taky objednala. Jen máme termín až ke konci ledna, což je podle mě dost pozdě. Prosím, nemáte někdo podobnou zkušenost? Zlepšilo se to? Popřípadě, co můžu udělat, abych to břiško posílila. Děkuju moc 🙂

lv
10. pro 2017

V tonto věku normální vývojová fáze, pokud pásla hezky. Obvykle se k tomu za 3týdny cca, vrátí.

amaliekvidova
autor
10. pro 2017

@iv Děkuju moc za reakci, mně známá říkala, že pokud pase a přestane, tak je to patologie a musí se to začít řešit. Docela mě vystrašila :(

bylinka36
10. pro 2017

Maru si taky prosla timhle obdobim a nikde na zadnem cviceni jsme nikdy nebyli, podle doktorky to bylo normalni a je z ni zdrava dvouleta holcicka. Zbytecne se nestresuj a uzivej si mimco...

gorda
10. pro 2017

Taky jsem s letadlem plasila. Dcera ma ted devet mesicu a co s letadlem zacala, tak lita porad. Akorat to uz neresim, posun ve vyvoji je, sice jo vse dlouho trva, ale to je normalni, na hrubou motoriku moc nespecha. Jde videt, ze zkousi nove veci a posunuje se dal a dal. Ono se ji to letadlo totiz asi libi, tak proste obcas lita.
Hodne taky ctu, ze obcas dite na nekterou uz naucenou dovednost na chvili zapomene a zase se k ni vrati. Resila bych to nejdriv s pediatrem, pokud mu verite. Tipuju, ze fyzioterapeut ditku "neco" najde stoprocentne. 😀