Mluví váš syn o sobě v ženském rodě?

jijitka
15. črc 2012

Ahoj, zajímá mě jestli o sobě vaši synové taky mluví (mluvili) převážně v ženském rodě a v jakém věku přešli do mužského. Mě osobně to netrápí, pokládám to za normální jev, ale taťku bych potřebovala uklidnit 😀

sylvar
21. lis 2012

Sestřin tříletý chlapeček ano 😉 je pořád se ségrou a babičkou

pehaka
21. lis 2012

je to normální že kluci o sobě mluví jako o holce..většinu času tráví s mámou...neměli by se opravovat pouze to zopakovat ve správném tvaru...synek byl taky jeden čas žena..pak přešel na chlapa úplně sám.... 😉 vůbec bych to neřešila.... 😉

monad
1. pro 2012

to ne, ale naše holčička mluví zase v mužském rodě o sobě.. někdy.. 🙂 🙂 😝

terezp
29. pro 2012

V období kolem prvního až druhého roku sem a tam něco zopakoval po mě,ale to bylo vyloženě že chtěl mluvit jako já, protože si to do svého rodu upravovat neuměl. Jinak s tímhle jsme problém neměly🙂

andulka86
29. pro 2012

Moje dcera měla v září dva roky a říká " tatínku / maminko.. mám tě rád " tak asi normálka 🙂

lolelole
30. pro 2012

Náš malý v ženském rodě nemluví ( muž pracuje z domova takže má i chlapský vzor), akorát mu to někdy ujede a jsme doma maminka a tatínka 😀

rozarka86
12. únor 2013

muj syn ,tri a pul roku , mluvi neustale v zenskem rode ,i kdyz mu casto zduraznuji ze je chlapecek a musi to rikat tak a tak.Stejne porad rika ,, mam te rada, ja jsem kakala ,tohle sem udelala....myslim ze je to tim ze zije jen se mnou a uci se a opakuje co rikam ja, snad to prejde az pujde do skolky,obcas se se mnou i hada ze je holcicka... 😖

zuza01
12. únor 2013

My máme holčičku, ale syn sestřenice opakuje po starší sestře všechno v ženském rodě 🙂 Bude mu 5. Občas se teda už splete 😀

petaov
1. dub 2014

Tak jsem si našla tuto diskuzi a jsem ráda, že v tom nejsme sami. Náš syn také mluví stále v ženském rodě, i když se ho snažíme opravovat, zopakuje to znovu špatně. Taky rád sbírá kytičky, často k nim čichá a tak. Už chodí do školky, tak snad se to mluvení časem zlepší. Mám obavy, aby se mu třeba kvůli tomu děti neposmívaly.

jannka15
3. dub 2014

Hlídala jsem dva chlapecky,kteří o sobě mluvili v ženském rodě. Myslím,ze to bylo tím,ze převážně trávili cas s maminkou nebo s chůvou. Přešlo to 🙂

hojda
3. dub 2014

Tak u nás mluví malá v mužském podle bráchy 😀 . Malej začal mluvit později a v ženské rodě nemluvil nikdy.

abalajda
3. dub 2014

Dobrý den,mám sice dceru,ale když mluví o tatínkovi,že něco udělal nebo tak,tak zásadně používá ženský rod,asi proto že tráví nejvis času Semnou a tata je vpodstatě jediný mužský element v jejím každodenním životě. Asi je brzo aby tyhle věci děti rozlisovali...

iira
3. dub 2014

ahojky mam 3 leteho syna a 6 letou dceru,kluk sice vi ze je kluk ,ale jak slysi holku mluvit tak někdy taky mluvi jako holka,.....ale neboj neni to nic na skodu ono je to prejde 🙂

tobihosue
17. dub 2014

Nemám zkušenost - zatím - se svým klukem, ale mám zkušenost se svým mladším bráškou... Jelikož v naší rodině byly 2 chlapi a 4 ženské, tak bráška o sobě mluvil neustále v ženském rodě. 🙂 Až se i mamka kolikrát bála, že bude o sobě furt mluvit jako o holce... 😉 Nakonec ho to po našem neustálém opakování, že je to on, ne ona asi odnaučili, nebo si to prostě uvědomil sám.. Ani nevím... Ale přejde to určitě...

zickemartina
20. dub 2014

2,5 taky jedem hodne zensky rok - neco ma nauceny - ale vetsinou je to infinitiv nebo zensky rod. : vetsinu casu travi s tebou tak to ma odposlouchany od tebe - rika co slysi - asi by jsi musela zacit mluvit o sobe v zenskem rode aby si to odposlouchal spravne - ale to by zase mohl mit zmatek kdyz o tom mluvi jini.

mercedesse
20. dub 2014

Můj syn to dělá taky. Je mu 3,5 a pomalu se to lepší.

pixxie
3. pro 2019

Mám skoro pětiletou dcerku to že tatínkovi říká věty jako třeba tatínek je hodná tak to znám a pracujeme na tom ale sama o sobě vždy mluvila v ženském rode a at teď o sobě začala mluvit v mužském a to mi dělá starost. Zažily jste to taky?