Mluví váš syn o sobě v ženském rodě?

jijitka
15. črc 2012

Ahoj, zajímá mě jestli o sobě vaši synové taky mluví (mluvili) převážně v ženském rodě a v jakém věku přešli do mužského. Mě osobně to netrápí, pokládám to za normální jev, ale taťku bych potřebovala uklidnit 😀

maximka33
15. črc 2012

Náš malej občas jo, řekne, mám tě ráda 🙂 ale tím, že chodí do školky a slyší i dost kluků, je toho minimum. určitě se to samo spraví. je jasné, že tráví víc času s maminkou než s tatínkem, takže opakuje koncovky ženského rodu.

natalie77
15. črc 2012

@jijitka Zdravím 😉 , mluvil, protože byl celý den jen se mnou, trvalo to asi půl roku, pak to samo přešlo. Všem se to hrozně líbilo, já jsem byla v rozpacích, jak bude mluvit....a vše je v pohodě.
Říkal: napila, najedla, utřela, obula, umyla, podívala.... 😀 skoro jsem na to zapomněla, díky za připomenutí 🙂 .
Nijak jsem ho neopravovala, protože hodně mluvil a také brzo, tak jsem nechtěla, aby měl nějaký blok a opravdu to samo přešlo. Užívejte si, že mluví 🙂 .

bocinka
15. črc 2012

já mám holčičku, mluví sice o sobě v ženském rodě, ale taky o všech ostatních, ať je to tatínek, děda, naše fenka, nebo bratranec.... 😉 😉 😉
Mluví tak, jak to nejvíc slyší a jelikož je asi nejvíc s tebou, tak je to jasné.... Teta má 3 holky a posledního kloučka, kterýho tohle přešlo až kolem 4tého roku 😉 😉

scvrcek
15. črc 2012

synovec takhle mluvil taky, jak je pořád s mámou, tak je to asi normální...přestal někdy ve třech letech ve školce myslím...

rennik
15. črc 2012

mám syna 2 a půl roku a taky teď začal mluvit o sobě v ženském rodě, sice ho opravuju ale těžkou hlavu si z toho nedělám, je to proto že je nejvíc se mnou takže slyší co říkám já. Myslím si že to ale přejde🙂

hpaja
15. črc 2012

Synovi je 3,5 roku a občas ještě řekne něco v ženském rodě, hlavně tedy "mám tě ráda" nebo jiné podobné věty, které často říkám 🙂 dříve mluvil v ženském rodě víc, ale postupně se to lepšilo a začal používat i správně mužský rod... když mi třeba řekne mám tě ráda, řeknu jenom mám tě rád - jako opravu a pak, že já ho mám taky ráda 🙂 takže taťka nemusí mít strach, je to proto, že tebe slyší asi nejčastěji... časem odposlouchá, jak to má být správně 😉

prdecek
15. črc 2012

kamarádky skoro 3letej tak taky mluví, je celej den pořád s maminkou, tak asi pro to. Opravuje ho a snad ho to teda přejde.

veruska007
15. črc 2012

Náš malej to dělal, asi půl roku. Jak z ničeho nic začal, zase přestal. Teď mluví výborně a má obrovskou slovní zásobu. Je to super, už se s ním dá docela rozumně promluvit.

verrrunka
15. črc 2012

Náš malej poslední pulrok mluvil o sobě v ženském rodě pořad. Mě někdy dokonce řekl v mužském. Ale ted po svých třetích narozeninách pomalu přešel na mužský a už to říká správně. Občas mu to ještě ujede. Ted to je ale taková malá drbna 😀

irinka
15. črc 2012

Synovec takhle mluvil, než šel do školky, pak se včechno srovnalo 🙂

mates22
16. črc 2012

náš malej mluvit začíná a mluví o sobě v obou rodech, např. "já sama" je vždycky v ženském, jindy používá i mužský. Předpokládám, že napodobuje jednak mě a jednak sestřičku...nepřijde mi to nijak nenormální, tráví s náma přece jen nejvíce času

sebestka
16. črc 2012

Synovcovi byly v dubnu 3 roky a stále tak mluví umyla, snědla, čurala, byla, ...prostě jen v ženském rodě. Vyrůstá převážně se sestrou a 2 sestřenicemi...mně to teda celkem bije do uší, ostatní to neřeší a smějí se tomu.Občas ho opraví.....myslím si, že to časem přejde. Však kdyby byla převaha kluků, holčička by zase mluvila jako oni....

p.e.t.u.l.k.a
16. črc 2012

Jednu dobu chvilku tak mluvil ale i teď se někdy přeřekne ale to už si uvědomuje , že je to špatně a budou mu 3 roky. Takže ať to manžel neřeší a je v klidu 🙂

naty
16. črc 2012

syn občas jo, ale neřeším to...brácha tak mluvil taky, je to jasný, protože většinu času trávil mezi ženskýma, ale opravdu se nemusí bát, on si to časem uvědomí, teď to asi nijak moc neřeší... 😉 Nevím, že ty chlapi sou vždycky hotový z takových drobností... 😀

smoulanda
16. črc 2012

Kamarádky synek také ano 😀 vždycky se ho snaží opravovat a říkat mu jak se to říká správně ale nijak to moc neřeší 🙂 To se postupem času spraví,začne si malý uvědomovat jak to tedy je.... určitě mu to nezustane...Myslím že tak většina dětí mluví 😉

kuckas
16. črc 2012

Já mám holčičku a ta pro změnu mluvila v mužskym rodě ... mám tě rád a tak 🙂 a to byla přitom většinu času se mnou 🙂, ale dlouho jí to nedrželo, mluví teď tak jak má 😀

amabilis
16. črc 2012

Syn o sobě mluvil v ženském rodě docela dlouho. A popravdě nevím, kdy s tím přestal 🙂 Ať je manžel v klidu, je to zcela normální, stejně jako oblíbené barvy typu růžová apodobně - líbí se jim, že hezky září a vůbec neřeší, jestli je to pro holčičky nebo pro chlapečky 😀

terkao
16. črc 2012

Ahoj, můj syn sice takto nemluví, ale mám zkušenost u mého bratra, ten takto mluvil a docela hodně dlouho, ale neboj, přešlo ho to 😉

alenaks
16. črc 2012

Našemu malýmu jsou 2 roky a také o sobě mluvím v ženském rodě - hamala, bumbala,kakala, čůrala. Snažím se o opravovat, ale nějak zvlášť to neřeším. Kamarádka, která studuje na učitelku a má předměty s dětskou psychologií nebo jak se to jmenuje říkala, že je to do nějakého 3. roku normální. Tak nám to snad nevydrží dlouho 😀

zazana81
18. črc 2012

Moje dcera zase o sobě mluví v rodě mužském 🙂 Řekne třeba : Já jsem utíkal 😖

evulinkab
20. črc 2012

Joo, můj malej taky mluvil v ženském roce- zhruba když měl 2 a pul roku (a trvalo to asi pul roku plus minus)..
Věděla jsem, že to tak chlapečci dělají, protože čas tráví převážně s maminkou a taky já ho vychovávám sama, bez táty, takže malej byl opravdu JEN se mnou.Ale vždycky jsem se tomu smála.Třeba přišel a říkal: "Maminko, podej mi ze skšíně ty kšídy, já tam nedostanu, ja su hlozně malinká".... 😀 😀 nebo "Já jsem spadla" apod..
Ted už mluví v mužském rodě, nicméně sem tam mu to ujede a řekne Mám tě ráda misto rád.

jarunice
23. črc 2012

ahoj, no malýmu jsou dva roky a mluví v ženském rodě, ale jsem přesvědčená, že je to jen tím, jak mu vysvětluju, že maminka dělala, nosila, vařila,... tak to říká taky jakto u mě slyší, moc nepřijdu bohužel do kolektivu jiných dětí, tak to taky nepřidá, moje máma dělala ve školce a říkala, žeje to normální a během prvního roku dítěte ve školce se to upraví samo. Tak nám držim pěsti, ať si svůj mužský rod brzy uvědomí 🙂

antiope
23. črc 2012

ahoj, syn mluvil v ženském rodě a není se čemu divit, když byl většinu času se mnou, teď už je to bez problémů, ani nevím kdy přešel na správné tvary.
Naopak dcerka, která staršího brášku ve všem napodobuje naopak teď ve dvou letech mluví často v mužkém rodě 😀

kimby
24. črc 2012

ja take pridam,mam ale holcicku,cas travi tak pul na pul (tatinek,maminka),oba chodime na plno do prace,takze kdo ma volno,je vice rodicem.....vek necelych 2,5 roku... mala obcas o sobe mluvi v muzskem rode: Hele co jsem nasel... apod 🙂 verim,ze casem pochopi,je to pro nas nyni spise usmevne 🙂

onetka
24. črc 2012

mám bratrance (4)roky a ten o sobě pořád mluví jak o holce... má 2 starší sestry. Už přes rok chodí do školky a taky dost času tráví s tátou, ale nic... Nevím, ale přijde mi to divné. 😖 Nikdy jsem neslyšela o tom, že by z mého okolí s tím měl problém (když jsem byla malá já, nebo ostatní sourozenci nebo bratranci a sestřenice). Tak mi to přijde nesmyslné.... snad s tím problémy my mít nebudeme 😀

korcula
24. črc 2012

u nás naopak holčička mluví v mužskem rodě, jelikož opakuje po bráchovi🙂 nějak to neřeší, ono se to snad srovná 😉

morgan
27. srp 2012

Syn mluvil v ženském rodě taky a moc jsem to neřešila, ale po tom třetím roce jsem ho začala aktivně opravovat a musím říct, že během cca 14 dní začal mluvit v mužském, takže u nás pomohlo ho opravovat 😉

jetynka
27. srp 2012

Vojtíšek mluví taky u nás v ženské rodě a to proto, že má dvě ségry a já říkám : Barunka se vyspala, Klárinka kakala, maminka uvařila apod., slyší toto denně, možná pokud by měl bráchu mluvil by jinak, nijak ho neopravuju, jen mu odpovídám že je šikovný a že to spapal a uklidil a je otázka času kdy začne mluvit sám tak jak má a připadá mi tohle ve i třech letech ještě naprosto normální, u pětiletého dítěte by mi to už asi vrtalo hlavou.

chroustinka
21. lis 2012

syn nemluvil v zenskem rode nikdy, od zacatku mluvi v muzskem.
ale muj bracha - mladsi o 4roky ode me, tak mluvil pry dost dlouho - je to asi dano tim s kym to ditko travi nejvice casu - chlapecek doma se sestrou a maminkou to asi snaze pochyti takto spatne. jen bych ho sem tam opravovala jinak bych to nehrotila.

ferinka
21. lis 2012

Asi do dvou let ani nevím,kdy přestal,najednou jsem si všimla, že mluví jako chlap,ale miluje i kočárky,miminka a na Vánoce chce kuchyňku... 😀
Neřeším,hlavně že je spokojený 😀 😀 😀 😀 😀