Můj nespavý andílek. Celé noci ho musím nosit na rukou

konyakrystufek
6. říj 2008

ahoj mamimky, mám rok a půl starého chlapečka, zlatíčko největší, ale zároveň mám i rok a půl problém;říká se mu nespavost, v porodnici mi všichni skvěle poradili abych nedávala dudlík a já je poslechla a tím to myslím začalo. náš malej totiž strašně rád dudlal a když neměl dudlík tak jsem mu ho ochotná maminka dělala já. v noci nespal a tak mě napadla další skvělá věc že ho budu nosit. jo super, bohužel je to už fakt rok a půl a já ho pořád ještě nosím, v okolí našeho bydliště už se o tom s ostatníma maminkama stydím mluvit protože se mi za zádama smějí, že jsem příliš měkká, já ho jenom nemůžu slyšet plakat, můj chlapeček jenom dělá co jsem ho naučila a tak spí jenom když ho nosím jak ho položím do postýlky vstává a pláče!! navíc ho stále ještě v noci kojím, ale teď dvě noci neměl ani kapku, myslela jsem že to pomůže ale je to ještě mnohem horší. dneska mi v noci dal nejvíc, přemýšlím že se obrátím na nějakého odborníka ale nechci mu dávat prášky a stejně mi tam asi řeknou neberte ho a nechte ho brečet, asi je to řešení, ale já jsem na to fakt moc měkká, nemáte někdo prosím nějakou podobnou zkušenost?dík martina

mory
6. říj 2008

kony tak ja mam rovnaky problem a som zufala ☹

moja dcera ma rok a 9 mesiacov a stale sa celu noc budi aj 20 krat 😢 davam jej dudlik alebo sa napit ale aj tak ju to utisi na pol hodiny mozno trochu viac a zase place

liviky
6. říj 2008

ahoj,no ono je asi fakt nejlépe nechat vyplakat,položit do postýlky a držet třeba jen za ručku,ale nechat plakat,pokud utichne a jen kouká,tak pohladit a ujistt,že jsi tam 🙂 ....nebo dát čajík,vypije toho sice dost,ale zákonitě se utahá a usne.....no jinak nevím 😉

mory
6. říj 2008

a este k dudleniu nieje to hanba v takom veku s dudlikom moj syn dudlal skoro do 5 rokov a nic sa mu nestalo a on sam vedel ze je to hanba a tak si ho cmulal len ked ho nikto nevidel az sme sa ho nakoniec zbavili.

liviky
6. říj 2008

nebo maminy uspat na gymn.baloně a pak položit do postýlky a přít o hlavičku mazlící hračku,at se má kde přitulit a to taky pomáh 🙂

pavlina05
6. říj 2008

Ahoj MArti!!!
Mě to teda nepřipadne směšné jako těm sousedkám v okolí 😖 ...Vím sama, jak je to težké nechat broučka plakat. Náš Ája má 4 měsíce, od porodu je plačtivější než ostatní miminka, stašně špatně usínával..tak jsem jej pevně zavinovala hned od počátku, nosila na rukou, zpívala, mluvila, chodila po bytě 1-2 hodiny!! Pak když konečně usnul, tak jsem jej položila do postýlky, vydržel tak 45 minut a zase pláč ☹ Tak opět chození po bytě, chování a utěšování. náš rodinný život nestál za nic, já od 19 do 13 hod stále uspávala. Jsem byla opravdu zoufalá!! A to ještě kojíme po 2 hod i vnoci!!!
Min. týden jsme si s MM říkali, že nastolíme jiný režim. Mnoho psychologů i neurologů radí nechat dítě vybrečet. No tak jsme to vyzkoušeli. první noc hned po koupeli a kojení křičel 2 hodiny, já brečela u tv...
Další noc už jen 1,45 hod. No bylo to příšerné!!
...během 3 dnů jsme pochopili, že nemá cenu jej ukládat do postýlky hned po kojení. Náš ája potřebuje 2 hodiny po jídle blbnouzt, hrát si a unavit se, pak když jej dáme do postýlky, tak brečí max. 10 minut a pak je klid.
Vyzkoušej tuhle metody 😉
To vybrečení se je dost drastické a myslím, že když už má Váš chlapeček rok a půl , tak by to šlo strašně těžko a dlouho!!!
Nebo pak Homeotaika!! Je to na přírodní bázi, a nekdy zabírají. Myslím, že Heřmánek je pro plačtivé a nespavé děti 😉

liviky
6. říj 2008

pavli ono vyplakat není jako vyplakat,nesmíš nechat dítě řvát až se dusí,já vím o čem mluvím,první dcera se uhoupala na baloně a pak se přešlo na dudlík,později na lahvičku s čajem....ted pohoda,no a mám to tu znova,Lili má půl roku a řve ještě víc než Viki,ale už nehoupu,nenosím,jen ležím vedle postýlky a hladím a utišuju,ikdyž někdy mi to rve srdce a když usne taky si pobrečím z vysílení a bezmoci,ale nevzdám se,to ne!!!
a myslím,že i ty sis našla dobrou cestu,holt každé dítě je jiné a je třeba co bude vyhovovat vašemu,ovšem nesmí Vám přerůst přes hlavu! ☹ 😀

mirka414
6. říj 2008

moja malinka ma uz 2rocky spinkava super celu noc,ale celu noc ma drzi za vlasy,jednoducho sa jej lepsie spinkava,ked ma v pesticke moje vlasy 😎

pavlina05
6. říj 2008

Ještě koukněte sem,...
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

liviky ...je to těžké a někdy pěkně náročné, ale my se nevzdáme 😉

anakonyes
6. říj 2008

Ahoj, brácha taky nespal, podobně jako dcerka od mory, bohužel se to srovnalo až věkem... celou noc spí až od školní docházky, od 2,5 chodil do školky a to vstával už jen 3-4x... Jako malinký spal přes den nejlíp v houpací síti, ale velice brzo už přes den nespal vůbec. V kočáru naprosto odmítal být, máma ho jen a pouze nosila. Nechápu jak to vydržela. Takže vám držím pěsti, ať se to lepší!

mory
6. říj 2008

moja ma stale plienocku v ruke celu noc a aj ked chce spat tak si ju vezme a pride ku mne ale velmi jej to spat nepomaha, inak s uspavanim problem nemame ja ju polozim do postielky poviem dobru noc a odidem a ona krasne zaspi len potom je to uz horsie ze sa stale budi

mory
6. říj 2008

anakonyes no to si ma potesila 😀 takze este sa zopar rokov nevyspim co ? 😝
a v kociariku chce byt ale uz v nom nespi uz je velka

gucz
6. říj 2008

Ja som mala s malou problém so zaspávaním večer, museli sme ju uvoziť v káričke. Tak som sa nahnevala a povedala koniec, lebo ku koncu sme ju pred spaním museli voziť aj dve hodiny. Teraz ju prezlečiem do pyžamka, uložím ju do postieľky, dostane fľašu s kašou a tú pije pri malej lampičke zažatej, takže je viac menej v prítmí. Keď ju vypije, postaví sa. Tak ju zasa dám ľahnúť, dám jej dudu, tulajdu (plienka). Poviem dobrú noc, zhasnem malú lampičku a odídem. Prvý týždeň aj plakala, samozrejme som ju nenechala plakať 2 hodiny. PO 5 min. som prišla, upokojila som ju, ale nevybrala som ju z postieľky. Po upokojení som zasa odišla. Tak sa naučila, že keď poviem dobrú nocku, zhasnem a odídem, že má spať a väčšinou aj do 5 minút potichučky zaspí. Ale musí byť tma. Cez deď mi zaspáva jedine v káričke, opäť s dudlíkom a plienkou v ruke. Pomáha ak ju pozakrývam dekou a je uložená na boku. Spáva na chodbe, v postieľke nechce byť ani za svet. Aj keď ju počujem, že si tam žvatlá, tak za ňou nejdem, a ona zaspí. Horšie je, že sa budí v noci, cestuje po celej postieľke, hocikedy si zašprajcuje nožičku medzi mrežami a potom začne plakať. Alebo plače aj zo spánku. Vtedy ju len napravím v postieľke, dám jej nanovo dudu a odchádzam. Robím to po tme, lebo akonáhle by som zažla, tak sme hore. Potichu si ľahnem a malá spí ďalej. Keby že sa mi tak hrozne nechce spať, tak ju nechám mrnčať, a ono by ju to po pár nociach prešlo. Samozrejme mrnčať, nie plakať, nie som žiadna krkavčia mať, ale detičky veľmi dobre vedia, čo na nás zaberá a dosť často to využívajú.

suki
6. říj 2008

holky já jsem četla od nějakýho psychologa, že považuje až za terstuhodné odebírat dětem, když jsou malinké dudlík...pusinka je jejich v podtatě nejvíc vzrušivý orgán-myslím v tomto malém období a ony potřebují mít něco na uklidnění, tak se to aspoň psalo v tom článku. Já jsem teda nikoho neposlechla a hned jak jsme zmákly kojení, což bylo ještě v porodnici jsem malé dudlík dala a nemůžu si to vynachválit, teď už jí ho dávám jen když jde spinkat nebo na uklidnění. Jinak s tím spinkáním-opravdu v tuto chvíli vydržet a nechat vyplakat, je to teda na mozek, ale vydržíš-li myslím, že za tři dny je po problémech. Držím pěsti 😉

mory
6. říj 2008

suki mas pravdu aj ja som preto nechala synovy cumlik kym si sam neuvedomil ze ho nepotrebuje. musim povedat ze cumlik je lepsi ako tabletka na ukludnenie 😀

gucz
6. říj 2008

tak tak, dudlík je dôležitý. Osobne sa mi nepáči ak vidí dvoj - troj ročné dieťa s dudlom v puse cez deň. My používame dudu len na zaspávanie. Kamarátka zobrala svojej dcérke duduku keď mala 8 mesiacov, že nech sa odučí. Mala ju vtedy tiež len na zaspávanie. Teraz si jej malá stále cucá palec, a to nielen pri zaspávaní, ale i cez deň, povedala vy som že stále. A kamoška ju to nevie odučiť, už jej aj dávala naspäť dudu, ale malá ju už nechce.
Ja malej nechám dudu na zaspávanie dokedy ju bude sama chcieť.

janulka7
6. říj 2008

ja som malej vzala dudlik tiez ked mala 8 mesiacov, a ziadny problem nebol dokonca ani neplakala. a prst si necuca. myslim ze to zalezi od kazdeho dietatka. ale v troch arokoch zacala mat problemy so spankom, nemohla zaspat a nic nepomahalo dokonca ani nosenie na rukach ani nechat ju plakat. tak som vyskusala inu vec a zabralo. pustila som jej v izbe potichu kazetak s rozpravkami. mala pocuvala a zaspala. kedze tvoj je dost maly asi na rozpravku vyskusaj nejaku hudbu myslim nejaku detsku na uspavanie alebo relaxovanie, su take cd a su super. drzim palcey.

konyakrystufek
autor
6. říj 2008

vidím že vás je hodně, maminek co mají stejný problém, myslím že super rada je to s tím říct mimču dobrou noc a odejít aby vědělo že má spát, bohužel žijeme všichni tři i s manželem v jednom pokoji a pokud necháme našeho broučka o něco dýl plakat a tím myslím že pláče jenom kvůli tomu že umírám po třech hodinách nošení 10kilovýho dítěte a lehám si nazem abych se nadechla, to on samozřejmě chápe jako zradu a pláče, tak potom nastoupí moje milovaná maminka, která už deset minut za dveřama na nás křičí že to dítě zničíme atd. fakt vám můžu říct že dneska, ať už v noci opět probdělé nebo teď přes den kdy mi prcek ťape za zádama a brečí a bojkotuje můj úklid, můžu vám říct že toho mám po krk, klobouk dolů před všema těma maminkama co to zvládli a co třeba mají i víc než jednoho teroristu. já chtěla ještě jedno ale asi na to nemám.......

romantika
9. dub 2013

Take mame takove nespave ditko, resili jsme to teda driv, ale ve veku co pisete jsme meli velkou krizi s nocnimi besy a tak. Tak jen nezkousejte neco drasticke, myslim, ze je to ted takove hodne citlive obdobi. Jakesi zlepseni jsme poznali az kolem druheho roka a od druheho roku es zacalo hodne zlesovat ve smyslu, ze pochopila ze muze jit i po obede spat a udela ji to dobre. Nicmene doted nezaspi sama, vzdy musi nekoho hnist 🙂)))). Pamatuji se jak na zacatku te hruzy jsem cetla ze ve trech letech se to lepsi, no a pravda to je. Tak jsme to prezili, ale je to mazel. Zkuste se zbavit nejdrive toho noseni, uz si nicite zada, nahradte spolecnym spanim v posteli, nebo klido i tim dudlem. Ja ji drzela dudel v puse uz asi od 9 mesice. Pak ho sama nechtela v 18 mesicich kdyz mela vsechny zuby a uz ji vadil tak byla krize. Tak proste spala s nama. T\ nervy za to nestoji. Vubec neverim, ze vsechny deti mohou dobre spat. U nas se casem ukazalo ze i na radu pediatricky jsem ji kojila celych 6 mesicu a ona jen zbytecne hladovela a proste si udelala averzi vuci spani a hladoveni a vsemu a tak. Zkusila bych klido jestli taky jeste neni hladovy. Ja davala hodne redenou ryzovou kasi celkem dlouho. Spis ve vasem pripade bych si pomohla v prvni rade od toho noseni, to uz je fakt na silu. Zkuste jak ostatni radi a u nas to tak funguje - nejvetsi pozornost premistit diteti pred spanim. Casem najdete ritual, mozna potrva 2 hodiny, ale prejde to. Ale myslete i na sebe. Ja uz taky casem kolabovala. Jo a kdosi radil homeopatikum Sedalia, na nas tedy nefungoval, ale muzete zkusit.
Jinak nedejte na vybreceni, moje mala umela ve trech mesicich lozit, tak sla hlavou proti spruslim dokud slo a v pul roce mi preskocila postylku. Zbytecne pokusy a ja si pak rvala vlasy. Dite musi najit vlastni klid a hold to potrva dele ale nebojte casem to prijde.
Jo a jestli vas potesi tak na druhou stranu to mam vynahrazene ze se vse nauci sama, mluvit, barvy umela v roce a pul sama, bez nocniku si rekla sama.´Inteligencne az k nepochopeni. Proste nespani si nahradila honenim informaci do hlavy. Je to zlato, tak hold mame maly neduh spani. Prosly jsme si silenymi neprospanymi vecery, ale ted jak se blizi 3 rok opravdu se hodne meni.

romantika
9. dub 2013

Jo jeste jsem chtela napsat, ze jsme casem vysledovali, ze ji unavi psychicky narocne situace - velky kolektiv deti, pravidelne ranni vstavani. Takze kdyz nic, skolka udela sve, nebojte. Jestli vas to nepali a jste doma, najdete si vlastni rezim. Ja jeden cas jezdila zamerne s ni kazdy den autem pred obedem nekam ven, abych se domu vracela po obede , protoze v aute byla jedine schopna usnout v autosedacce sama a byl to prvni krok k tomu, ze se to zacala ucit pravidelne a pochopila, ze je to fajn. Takze taky metoda 🙂)))) Clovek udela cokoliv, jen aby prckovi pomohl 🙂)))

pajka00
13. dub 2013

No jak to čtu, tak v podstatě máme spavé dítě, i když si taky stěžuju🙂Malá spávala s náma v postýlce v ložnici, pak když se v noci vzbudila a plakala, přemístila jsem ji k nám a spala s náma. Teď ve 2,5 letech, jsme zrušili postýlku, spí sama v pokojíčku...teda spí...usne sama bez problémů, ale po půlnoci mě vzbudí hrozný pláč, vstanu a potkáme se na chodbě-jde mi naproti. Když řeknu, ať jde do pokojíčku tak řekne blbý, dá mi ruku a táhne do ložnice se slovy do ložnice-lepší...lehne s náma a spí jak zabitá. Takže to nelámu přes koleno i když mě v noci kope do břicha a škrtí🙂)Sama na to časem přijde, že každonoční buzení je na houby a radši bude spát až do rána v pokojíku /to je má idealistická vize🙂)))))

ululul
16. dub 2013

já mám se synem to podobné. Je mu rok a budí se třeba i 20x za noc. Už spí i se mnou v posteli, myslela jsem si, že třeba jen nechce být sám..nepomáhá to. Od miminka byl nespavý a hodně ubrečený. Občas jsem měla už pocit, že ho hodím z okna nebo skočím já 🙂 Ale přežili jsme oba 🙂 Dětská doktorka mi řekla, že s ním nenadělám nic. Jedině unavovat, unavovat, unavovat - nám teda nepomáhá ani to. Chodím s ním od 5ti měsíců plavat, teď už měsíc běhá, chodíme na dlouhé procházky pěšky, hrát si na hřiště..všechno marné. Že prý některé děti jsou halt nespavé.
Na to, abych ho nechala brečet v postýlce teda nemám srdce. Brečím nad ním pomalu, i když spadne a pláče, natož abych ho nechala brečet dobrovolně. To radši budu uspávat a uspávat..i když to někdy na prášky je.
Vím, že existuje sirup PediaKid, je na sklidnění a dobré spaní dětí. Je to čistě bylinné a kamarádka si to moc chválí. Já to nezkoušela, nemám ráda sirupy a léky jakéhokoli druhu, pokud to není nezbytně nutné. Ale zkusit ho můžete 🙂