Může si měsíční chlapeček zvyknout na nošení?

gabrieka
18. lis 2015

Ahoj holky, prosím o radu. Mám doma měsíčního chlapečka a máme trošku problém s usínáním. Po kojení ho chvilku nosím a když už se zdá, že spí, položím ho do kolébky, v tom otevře očička a začne plakat. Vezmu ho zpět na ruky, zase usne a po položení zase začne plakat. Myslíte, že už i tak malé miminko si může na nošení zvyknout? Někde jsem četla, že návyk si tvoří až od 3. měsíce. A na to abych ho nechala vyřvat, mi přijde ještě moc malinký.

eficenka
18. lis 2015

první dcerku jsem nosila do 6ti měsíců, druhou do 9ti měsíců - obě pak už nechtěli . jen chtěli ležet se mnou v posteli, prohlížet klnížku a zpívat..
užívej si mimnko, ono je na Tebe zvyklé - zná tvůj hlas, tvoji vůni....
nikdy ho nenechávej vyřvat, nikdy nevíš, co se stane a život je moc krátký...
Ty jsi pro něho středobodem vesmíru, zná jen Tebe...

alboo
18. lis 2015

Dle me zvykne. My nikdy nenosili. Je i jina mouznost kontaktu pri usinani nez noseni. My treba drzeli zarucicku a spala hned

kessa
18. lis 2015

To že má dítě nějakou potřebu (chovat se=být se svojí maminkou) a maminka mu vyhoví považuji za správné chování. A nezvykne si, jen se naučí, že když něco potřebuje maminka je s ním a může se na maminku spolehnout 😉 Rozhodně nenechávat plakat! Časem přestane mít tuto potřebu a bude třeba stačit ležet vedle sebe, držet za ručičku...

jaydeep
18. lis 2015

Tez jsem.nenosila, a spinkali...

fredericka
18. lis 2015

Ano zvykne a hodně rychle. Mně si zvykla už v pordnici....A je mi to jedno, se druhým bych to udělala stejně. Některé děti prostě mají velkou potřebu se chovat a jiné vůbec ne. Rozhodně nebudu měsíční dítě nechávat vyřvat. Je to spíš o mamince, jak si to nastaví. Dcera je velký závisláček, ale cca kolem roku už nosit vůbec nechtěla.....

soda365
18. lis 2015

Mému synovi je šest týdnů - nosím ho v šátku asi dva týdny, měla jsem stejný problém jako ty (nechtěl spát mimo mou náruč a vlastně obecně mimo mou náruč plakal a nechtěl být sám.. nemohla jsem skoro nic udělat, protože jsem měla v ruce syna).. Měla jsem velké dilema - nosit nebo nechat vyřvat.. Já se rozhodla nosit.. Miluji své dítě a chci aby věděl, že jsem tu pro něj.. Počítám s tím, že by si mohl zvyknout a má láska by se mohla stát pro mě bičem, ale komu v uvozovkách - komu jinému mám odevzdat svůj život když ne svému dítěti? A ještě to má tu výhodu, že díky šátku mám volné ruce a můžu doma ještě něco udělat 🙂 Za mě tedy - zatím si nošení svého syna pochvaluju, ale pouze čas ukáže zda jsem udělala dobře..

craki
18. lis 2015

Maleho jsem nosila celkem dost, tak do tri mesicu. Pak uz jen obcas kdyz to potreboval. Ted v 6 mesicich umi usnout i sam, ale vetsinou ho jen drzim za ruku.
Po 6m mu zacaly rust zuby tak se chce tulit vic a tak vytahnu satek casteji treba nez pred mesicem i pres den..
Jsou to jenom miminka, kdyz si odskocis na toaletu, jako bys odesla navzdy... Trimesicni prcek nevnima ze za minutu prijdes... Tak samo se satkem.. Kdyz je tam spokojeny, tak proc ne? Nektere deti jsou vic kontaktni nez jine... Nas maly se treba rad nosi, ale spat v posteli s nama nechce.

lv
18. lis 2015

doted se nosil v břiše, takže na to zvyklý je a dopřej mu to 🙂

suzina08
20. lis 2015

Určitě si zvyknout může i takhle brzy 🙂 Já jsem malého nosila pouze první asi tři měsíce, ale nikdy jsem neměla problém s tím, že by se po mě díval, jestli tam jsem. Jakmile usnul v náručí, tak prostě spal i po uložení do postýlky 🙂 Když byl pak větší, tak to výjimečně dopadlo tak, jak píšeš, tak jsem ho nechala v postýlce a držela ho za ruku. A plakat přestal. Nechtěla jsem si ho zvykat na to, že když začne plakat, tak ho hned vezmu do náruče. Ale samozřejmě záleží na tom, jak to cítíš ty 🙂

evulina77
20. lis 2015

pořiď si ergonomické nosítko nebo šátek a nos co to dá. Malý tě potřebuje a nechce být odložený v postýlce nebo někde bez tebe. Chce být s tebou a když není je mu špatně, smutno, cítí bezmoc. Dopřej mu svoji náruč. S mimčem na břichu v nosítku budeš mít ruce volné, budeš mosi dělat téměř vše a taky budeš mít spokojené miminko...
Navíc prťavky se v nosítku brzo naučí i kojit za provozu a tak nebudeš ztrácet čas kojením 😀
Navíc já si opravdu myslím, že lidé jsou nošenci stejně jako ostatní opice. Nemáme už chlupy, ale zato nos nahoru, ale jsme stejný zvířata jako oni a ve světě zvířat patří mládě k mámě, nebo přímo na mámu. To jen my máme vynálezy typu postýlka, kočárek, umělý mlíko, plínky apod. Ale našim dětem je šumák, že mají super kolotoč nad postýlkou nebo kočár za 30 tisíc, oni chtějí mámu a to nejlépe kůži na kůži a chtějí její mlíčko a chtějí slyšet její hlas...

jitavrtule
20. lis 2015

@gabrieka tak já to vezmu úplně odjinud než holky (které už hezky odpověděly na to, na co si se ptala). Mně se malá taky budila, když jsem ji chtěla přendat do postýlky a podle mě proto, že z teplé měkké náruče, resp. u nás z vyhřátého měkkého pelíšku u mě v posteli, byla položená na relativně tvrdou studenou postýlku. Dost pomohlo dát jí do kolíbky takovou měkkou chlupatou deku uvnitř s vatelínem a pokládat na ní, do takového hnízdečka, případně když byla úplně maličká, kojila jsem jí rovnou v peřince a v té pak ukládala do postýlky. Teď když jdu kojit naposled před spaním, rovnou si ji šoupnu do spacího pytlíku a pak šupajdí k sobě v něm (pokud teda neusnu s ní, to holt spí s náma 🙂 ). Tak má zachované teplo a měkko, ve kterém usínala.
Samozřejmě pokud nosíš v peřince a stejně se budí, tak jsem vedle jak ta jedle 🙂
Druhá věc, která by mohla pomoct je neučit ji na usínání při nošení, ale zkusit nakojit rovnou vleže v posteli a nechat ji usnout a chvíli spát tam - naše teda vytuhne tak, že ji pak jde přendat celkem bez problémů. Mně v náručí sice usíná (třeba když kojím vsedě v křesle), ale nezaspí tak hluboce, jako v klidu v posteli, navíc při manipulaci směr postýlka teda já osobně fakt nejsem moc schopná s ní nezaštěrchat tak, aby se mi nevzbudila, občas se zadaří ,ale málokdy. Navíc za pár týdnů už nebude mít 3-4 kila a ono pak to nošení v náručí zdaleka není taková pohodička, když taháš 7-8-a víc kilo.